Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

Taninaca

Nemám ráda namakaný, namachrovaný, drsný holky co nejdou zabít...A ještě k tomu jsou ty slečny z kmene Piktů, kde všichni ostatní vypadají jako vidláci, ale ženský tam mají jako ze žurnálu (chápu, na ty tlustý a rozcuchaný by se hůř koukalo). Ještěže tahle alespoň nemohla mluvit, jistě by si pak neodpustila nějakou vtipnou poznámku mezitím co by nějakému vojáčkovi řezala hlavu... Jinak příběh byl celkem jednoduchý, ale poutavě natočený s krásným hudebním doprovodem. Možná bych dala hvězdičky čtyři, ale ten navoněnej honící pes mi vážně vadil. ()

kagemush

S ohledem na rejžu jsem věru nečekal nějaký pokus o jakoustakous důvěryhodnou story(Řím,-Já Claudius),spíš něco prostince zábavného,jakože bezhlavou řežbu ,kdy dialogy jsou nahrazeny chropotem umírajících(seriál Spatakus,-300).Nestalo se.Historický rámec je tentokrát przněn tak že to už ani nebyla sranda(Scottův Gladiátor).Když už kurňa odkazuju na nějaká jména,události,letopočty,tak si o tom do prkna něco přečtu!! Tahle pseudohistorická akční patlanina mě tedy moc nenadchla.Tož dokoukal jsem to,ovšem času litujíc. (a ta nešťastnice neherečka drsoňka Kurylenko...., vona fakt před každým úderem zavře oči!!!!!,toto nemohli vystřihnout,-i stím zbytkem?) ()

M.i.k.e

brutálně stylizovaná historická řežba,kde krev teče proudem a hlavy se sekají jako na běžícím páse.K tomu všemu příjemné herecké obsazení,dobrá hudba a úžasné exteriery.Asi takhle nějak měl podle mě vypadat kdysi dávno Král Artuš Antoina Fuquy...80% ()

Chen

Milá nekomplikovaná akční historická jednohubka zalitá v digitální krvi a okořeněná o zběsilý střih. Odsýpalo to, Michael Fassbender je sympaťák, Olga je mrška jedna radost, užil jsem si to. ()

Morloth

Digitální technologie dokáží neskutečně otrávit, má touha rozklíčovat, zda každá druhá scéna obsahuje reálnou trávu, se spojila s pitomým příběhem a nulovou atmosférou. Jediný hrdina, se kterým bych mohl aspoň malinko sympatizovat, protože mám rád alespoň toho herce, umře v půlce. Holky vypadají jak ze žurnálu a kluci jak z postapokalypsy. Jo a když to nejni digitál, tak je to studiová kulisa, co se viklá. Celkem jsem se těšil. Než to vidět znovu, to si raději pustím Inženýrskou odyseu. ()

Marqta

Dokonalá atmosféra a prostředí. Nádherná hudba. A příběh, který jakkoli je klišé, předvídatelný, nebo jednoduchý- je krásný po celou dobu. Je to jeden z těch filmů, na který se podle mě nedá dívat kvůli ději nebo hereckým výkonům, ale jen jako na umělecké dílo- jako celek a jak na vás působí. Krvavé scény nejsou hnané do extrémů, ačkoli nejsou nijak zlehčované- což mi taky přijde fajn, protože ne vždy se tvůrcům podaří najít tuhle střední cestu. ()

Martin741

Za najlepsi film Neila Marshalla uz dlhodobo povazujem Descent, kde bola kvalitna strasidelna atmosfera. Tuna bola vyplodena zas dalsia kvalitna konina. Fassenbendera otvorenen nemam rad a najlepsi film mal tusim roku 2006 a Olga Kurylenko? No hroza, nevie absolutne hrat, najlepsie ked len gula ocami, pripadne trochu zavrci alebo je uplne ticho. 20 % ()

Petoss1

Marshall nesklamal. Surový príbeh z môjho obľúbeného prostredia. Drsné scény, veľa krvi, piktovia a nemá Etain. Fakt paráda. 85% ()

bourec

Centurion je velmi slušná podívaná.Sice je tam hodně cejtit v bitkách doomsday,ale jinak drsná(tentokrát mi digikrev nevadila),našlapaná podívaná.Sice Solomon Kane má určitě vyšší úroveň,ale Neil nezklamal,a myslim že se od něj ještě něčeho bombovýho dočkáme.70%.Po druhym skouknutí se nebojim zvednout hodnocení na pět hvězd.90%. ()

cariada

Nejsem příznivec těhle historických válečných filmů, zvlášt období Říma mě nebaví. K tomuhle jsem přišel náhodou. Je to klasický příběh z bojů té doby, kdy římští vojáci utíkají před pronásledovateli, ale mají co dělat přežít, je to plné nehostiné a drsné krajiny se spoustou násilí, kde se s krví opravdu nešetří a lidský život má cenu zlámané grešle, možná ani tak velkou né. Nák mě bylo naprosto jedno kdo vyhraje hlavně že to nebylo moc dlouhý. Víckrát dotoho už asi nepůjdu, ale na odpolene docela slušná podívaná. ()

TomikZlesa

Neil Marshall je takový Kevin Smith akčního žánru. Průser / výhoda je ale v tom že Neil prostě netočí špatný nebo dorbý filmy, on si zkrátka plní svoje sny a jeho filmy sou prostě Neilovský / jedinečný. Ale bohužel zatím první film který trošku vybočuje. Po vynikajícím Doomsday sem čekal nějaký větší odvaz a šilenost, ale to mi na celkovém dojmu nic nakazí. Sic příběh nic extra, úplný konec trošku klišoidní, ale závěrečná bitka pro mě celkem napínava a skvělá. ()

Wladi.mir

Dobrý film, bavil jsem se. Doba římanů mě vždy nějakým způsobem přitahovala a tak jsem si to nemohl nechat ujít. Přesto jsem víceméňe zklamám, film je především velice krátký a zdá se mi napůl hotový. Zpousta věcí je dobrá, ale zbytek je jako by se po tom prošel pes. Zkrátka a dobře kdo má rád tuto dobu je to jasná volba. A budu doufat, že Neil Marshall se polepší, protože i Soudný Den byl koukatelnější. Za mě 3*, za Olgu Kurylenko. ()

cubajz

celkem povedená historická řezničina se spoustou digitální krve a usekaných hlaviček, zkrátka pravá barbarská zábava! ()

C0r0ner

O scénáři, logičnosti a historických reáliích se moc mluvit nedá, ale aspoň to je docela slušná akční jízda, kde Fassbender převlečený za legionáře vypadá dobře a člověk mu to i věří. Marshall ale umí i líp (především v GoT) a tohle je jen takový výstřelek z nudy. 65% ()

Flynn

Pro mě hodně milé překvapení. Nedosahuje to sice kvalit velkofilmů jako je např. Gladiátor. To však nemění nic na faktu, že je to jeden z nejpříjemnějších filmů tohoto ražení, který jsem za poslední rok viděl. Příjemné obsazení. Trochu předvídatelný závěr, jak taky jinak, trochu naivní scény, kdy zranění chlapi dokážou úspěšně utíkat před pronásledovateli na koních, ale pokud se chce člověk bavit, tak to prostě musí přehlídnout :o) ()

sulimo

No, příběh je skutečně slabota sama....pořád čekáte a čekáte, jaký zvrat se na vás chystá a ono pořád nic.....bitvy jsou sice fajn a vlastně prostředí je správně nehostiné, ale to je tak vše....tak trochu zbytečný příběh a tak trochu ztráta času a Olga Kurylenko je tak trochu směšná....a neni sama. Ale stejně toho Fassyho miluju :-). ()

Dannysek4U

Becko jako remen, ale uprimny (na Marshalla necekane), primocary, i ve svy lowbudgetovosti hezky na pohled, situovany do moc peknejch exterieru a celkove prijemny na straveni. A ty digitalni krve? Obcas trochu moc, obcas presne tolik, kolik ji melo bejt. Vec osobniho vkusu., ale po vetsinu casu neprehnany jatka. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)