Clouseau a Dreyfus znovu zasahují a zárukou je jedno velké ujeté komediální peklo. V tomto díle se asi nejvíc z celé série vyřádil Herbert Lom, Peter Sellers samozřejmě také, ale to je jaksi mimochodem. Zajímavé je, že komisař Dreyfus je v každém díle jiný. Od zoufalce se dopracoval až k šílenému internacionálnímu zločinci fantomasovského formátu. Ze všech megavtipných scének u mě vyhrává ta na Oktoberfestu. Nakonec je příjemným spestřením nádherná Lesley-Anne Down. A navíc jsem měl štěstí vidět film se starým dabingem, který jej povušuje o třídu výš (Couseau je vrchol dabingového umění Stanislava Fišera - promiň Vinnetou, Rudolf Hrušínský coby Dreyfus a Lesley-Anne Down nadabovaná sexy hlasem Aleny Procházkové). 85%.(26.9.2007)

Patrně nejlepší z celé série. Geniální nešika Jacques Clouseau opět na scéně a zase šikovný jak hrom do police. Je zde patrná inspirace němými groteskami (dobývání hradu), neskutečné gagy. Navíc je ze asi nejlepší souboj s Katem a úvodní titulky s narážkami na významné filmy doby minulé potěší každého kdo se trochu ve filmu vyzná.(5.8.2009)

Jestli někomu komisař Clouseau (Peter Sellers) vadí více, než všem zločincům, tak je to jeho bývalý nadřízený, vrchní inspektor Dreyfus. Toho svérázný přístup komisaře Clouseau dovedly až do blázince, a i když se zdá, že brzy bude v pořádku, stačí jedna návštěva Clouseaua, a je Dreyfus opět s léčením na začátku. A tak se nelze divit, že brzy zatouží po zničení celého světa, zvlášť pokud tím zničí i svého věčného rivala Clouseaua ... Možná nejlepší film z celé série. Peter Sellers se konečně vžil do své role, a autoři si ujasnilli, jestli budou točit komedie či vážné detektivky, takže vše začalo do sebe zapadat a výsledkem je tento film. Scéna s převlekem za zubaře je naprosto bezkonkurenční (Je jen jediný člověk na světě, který dokáže vytrhnout zdravý zub... Clouseau!!). Prostě skvělé...(22.3.2010)

Teda Pitra Sellersa nemam rad, avsak ako Kluzo natocil snad svoj najlepsi film. Lesley Anne-Down /Race for the Yankee-Zephyr / naprosto skvela Kvalitnych hercov je tu vsak viac : Herbert Lom /Cid 1961, Poklad na Stribrnem Jezere/, dalej Burt kwouk /Empire of the Sun, Goldfinger/ a Colin Blakely /Zlo pod Sluncem, Vrazda v orient Expressu/. 92 %(14.11.2018)

Dlouho jsem považoval tenhle díl série za nejlepší. Ale možná už jsem vyrostl a te mi to už nepřipadá tak třeskuté. I když samozřejmě Clouseau v plné ráži své geniální demence a scény s bradly, řemdichem, hrbáčem a nebo dobývání do hradu pořád dokáží pěkně pocuchat bránici. Taková trošku zvláští parodie na bondovky.(2.9.2013)

• Peter Sellers

• - Omar Sharif nebyl uveden v titulcích filmu. (reich)

• - První film, který má Růžového pantera v názvu, ale ve filmu se neobjeví. (Kulmon)

• - Filmový debut Deep Roye. (Kulmon)