Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  ****

  Clouseau a Dreyfus znovu zasahují a zárukou je jedno velké ujeté komediální peklo. V tomto díle se asi nejvíc z celé série vyřádil Herbert Lom, Peter Sellers samozřejmě také, ale to je jaksi mimochodem. Zajímavé je, že komisař Dreyfus je v každém díle jiný. Od zoufalce se dopracoval až k šílenému internacionálnímu zločinci fantomasovského formátu. Ze všech megavtipných scének u mě vyhrává ta na Oktoberfestu. Nakonec je příjemným spestřením nádherná Lesley-Anne Down. A navíc jsem měl štěstí vidět film se starým dabingem, který jej povušuje o třídu výš (Couseau je vrchol dabingového umění Stanislava Fišera - promiň Vinnetou, Rudolf Hrušínský coby Dreyfus a Lesley-Anne Down nadabovaná sexy hlasem Aleny Procházkové). 85%.(26.9.2007)

 • Kulmon
  ****

  Patrně nejlepší z celé série. Geniální nešika Jacques Clouseau opět na scéně a zase šikovný jak hrom do police. Je zde patrná inspirace němými groteskami (dobývání hradu), neskutečné gagy. Navíc je ze asi nejlepší souboj s Katem a úvodní titulky s narážkami na významné filmy doby minulé potěší každého kdo se trochu ve filmu vyzná.(5.8.2009)

 • lennyd
  ****

  Jestli někomu komisař Clouseau (Peter Sellers) vadí více, než všem zločincům, tak je to jeho bývalý nadřízený, vrchní inspektor Dreyfus. Toho svérázný přístup komisaře Clouseau dovedly až do blázince, a i když se zdá, že brzy bude v pořádku, stačí jedna návštěva Clouseaua, a je Dreyfus opět s léčením na začátku. A tak se nelze divit, že brzy zatouží po zničení celého světa, zvlášť pokud tím zničí i svého věčného rivala Clouseaua ... Možná nejlepší film z celé série. Peter Sellers se konečně vžil do své role, a autoři si ujasnilli, jestli budou točit komedie či vážné detektivky, takže vše začalo do sebe zapadat a výsledkem je tento film. Scéna s převlekem za zubaře je naprosto bezkonkurenční (Je jen jediný člověk na světě, který dokáže vytrhnout zdravý zub... Clouseau!!). Prostě skvělé...(22.3.2010)

 • Martin741
  *****

  Teda Pitra Sellersa nemam rad, avsak ako Kluzo natocil snad svoj najlepsi film. Lesley Anne-Down /Race for the Yankee-Zephyr / naprosto skvela Kvalitnych hercov je tu vsak viac : Herbert Lom /Cid 1961, Poklad na Stribrnem Jezere/, dalej Burt kwouk /Empire of the Sun, Goldfinger/ a Colin Blakely /Zlo pod Sluncem, Vrazda v orient Expressu/. 92 %(14.11.2018)

 • eraserhead666
  ****

  Dlouho jsem považoval tenhle díl série za nejlepší. Ale možná už jsem vyrostl a te mi to už nepřipadá tak třeskuté. I když samozřejmě Clouseau v plné ráži své geniální demence a scény s bradly, řemdichem, hrbáčem a nebo dobývání do hradu pořád dokáží pěkně pocuchat bránici. Taková trošku zvláští parodie na bondovky.(2.9.2013)

 • Peter Sellers

 • - Omar Sharif nebyl uveden v titulcích filmu. (reich)

 • - První film, který má Růžového pantera v názvu, ale ve filmu se neobjeví. (Kulmon)

 • - Filmový debut Deep Roye. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace