Tohle je recept na správnou komedii. Ingrediencemi jsou Peter Sellers, Herbert Lom a režisér Blake Edwards a vyvážený scénář, který, až na několik drobných zaváhání, se opravdu vydatně vyblbnul a místy až zešílel. Na zlepšení dobré nálady se doporučuje zhlédnout film s geniálním dabingem Stanislava Fišera a spol. Působí to jako balzám. Tyhle komedie se mně nikdy neohrají. Vždy si v nich najdu něco nového a předtím nepovšimnutého. 100%(27.2.2012)

Dreyfus hraný Herbertem Lomem se zde stává spíše křížencem záporňáka z Bondovek a Fantomem Opery (vtipné je, že Herbert Lom si dokonce Fantoma Opery zahrál). A Clouseaz se tím pádem stává spíše špionem než inspektorem (tedy šéf inspektorem). Eskapády, kdy se ho na Octoberfestu snaží zabít snad všechny špioni světa nebo jeho pokusy dobýt Freyfusův hrad vyváží i fakt, že tenhle díl moc nezapadá do kontinuity série (Dreyfus v dalším díle žije).(27.2.2012)

• 5150

Příběh s krimi zápletkou je vcelku o ničem a o ten tu stejně nejde... Celý film stojí a padá na komice Petera Sellerse a ta spočívá v tom, že ze sebe dělá neuvěřitelného trotla, který buď sám padá nebo padá všechno okolo něj, popřípadě zkomolí nějaké to cizí slovíčko nebo něčí jméno a tak pořád dokola... Je tam toho tedy fest... Asi jsem z jiné planety, ale tohle tedy ne! hodnocení 1,5*(29.1.2007)

Bezkonkurenční vrchol celé série, tady poprvé a taky naposled je to "čistokrevný růžový panter". Nekonečné eskapády skvělého humoru, které se nepotřebují přetahovat se zpívajícími filmovými hvězdami či nekonečnými minutami detektivních zápletek. Všechno tu od počátku až do konce slouží jedině a pouze humoru, neuvěřitelnému, ztřeštěnému a nesmírně originálnímu... 80% Zajímavé komentáře: Radek99, Marigold(30.1.2011)

Dalsi perfektni dil o Clouseauovi, kterej se radi mezi ty nejlepsi. Dreyfus tady uz definitivne zmagoril a stal se hlavnim zaporakem, takze se celej film toci kolem Clouseaua a Dreyfuse, coz je fajn, akorat obcas maj nektere postavy zbytecne moc prostoru na ukor Sellerse. Sellers je tu jako vzdy dokonalej, navic v souboji s Catoem uz pouziva tyce a ma tu asi nejuchylnejsi masku, dentistu. A dojde i na nekolik vcelku slusne zvladnutejch trikovejch zaberu. Dalsi skvela komedie.(2.5.2007)

• Peter Sellers

• - První film, který má Růžového pantera v názvu, ale ve filmu se neobjeví. (Kulmon)

• - Filmový debut Deep Roye. (Kulmon)

• - Omar Sharif nebyl uveden v titulcích filmu. (reich)