V předchozím díle alespoň drahokam s názvem Růžový panter figuroval, v tomto se rekvizita, která dala seriálu název, rozplynula a zůstalo jen to nejlepší a podstatné. To znamená šéf inspektor Clouseau, který je se svými vtípky jak urvaný řetězu, bývalý šéf inspektor Dreyfus, který je blázen profesionál se vším, co k tomu patří a Kato, který obstará akční scény. Tohle se opravdu povedlo. Už začátek v psychiatrické léčebně, kde se léčí Dreyfus je skvělá scéna. Pak třeba pokus o likvidaci Clouseaua na Oktoberfestu, to nemá chybu. Nebo když se Clouseau chtěl dostat na hrad - kdyby se takhle dobývaly hrady v středověku, všechny by byly nedobytné. Ze skvělých hlášek mě dostala třeba tahle: Víte jaká to byla bomba? Asi nějaká výbušnina ... :-) Opravdu povedené pokračování, a pokud jsem hodnotil předešlý díl jako nejlepší, tak řekněme, že jsou dva nejlepší: Návrat Růžového pantera, toho pantera, který znovu zasahuje ... :-) To znamená, že hodnotím stejně a hned jdu na další díl ... 4 hvězdičky - 90% a smyčec ... pardon šmytec ...(6.7.2012)

Čtyři hvězdičky za původní dabing Fišer - Hrušínský. Kdybych znal film jen v nové verzi dabingu, nešlo by hodnocení nad dvě hvězdy... Víc než polovina vtipů je totiž v nové verzi nedotažených nebo úplně zničených. Pan Fišer se snaží jak může, ale když je nový i překlad, nenadělá ani on nic... P.S.: U scény dobývání hradu jsem napoprvé dostal tak hysterický záchvat smíchu, až jsem u tety rozflákal broušenou skleněnou mísu na dobroty. Prošlo to.(19.7.2011)

Dlouho jsem považoval tenhle díl série za nejlepší. Ale možná už jsem vyrostl a te mi to už nepřipadá tak třeskuté. I když samozřejmě Clouseau v plné ráži své geniální demence a scény s bradly, řemdichem, hrbáčem a nebo dobývání do hradu pořád dokáží pěkně pocuchat bránici. Taková trošku zvláští parodie na bondovky.(2.9.2013)

Řekla bych že tenhle 4. díl je zatím to nejlepší, co jsem od Růžového pantera viděla. Kostýmy šéfinspektora Clouseaua dosahují vrcholu převlekem do stařičkého zubaře, který jede ošetřit Dreyfuse. Dostáváme se taky do prostředí hradu, které se mi moc líbilo, něco jako ve Fantomasovi, krásný hrad s příkopem kolem, padacím mostem a všude samá brnění, cimbuří a kamenné zdi. Celé to nabírá na grádech, protože se nejedná o "malou" krádež či vraždu, ale ohrožování nabylo už světového měřítka.(3.2.2015)

„Hryzie váš pes?“ – „Nie.“ – „Nazdar havo.“ – VŔŔ HAV HAV!!! – „Vraveli ste, že váš pes nehryzie.“ – „Toto nie je môj pes.“ Všetko začalo v roku 1963, kedy mal premiéru prvý Ružový panter - slabá kriminálka s Davidom Nivenom. Maniakálny Peter Sellers ako komisár Jacques Clouseau bol podpornou roličkou, ktorá pre príbeh nebola dôležitá, no len čo sa objavila, strhla pozornosť tak mocne, že si podobne „sám pre seba“ ukradol film až o X desaťročí neskôr Depp v PIRÁTOCH KARIBIKU. Ako on, i popletený francúzsky inšpektor si v nasledujúcich rokoch/dieloch privlastnil celú sériu. Dnes vieme, že bez neho by Ružový panter nebol ružovým panterom (ako dokazuje americký remake/2006 a jeho pokračovanie/2009). V roku 1961 nasledoval (ak nerátame "falošné" pokračovanie Inšpektor Clouseau s Alanom Arkinom) Komisár Clouseau na stope, 1975 to bol Návrat Ružového pantera a 1976 dnešný diel, RUŽOVÝ PANTER OPÄŤ ZASAHUJE. Séria sa v ňom definitívne stáva Sellersovou komiksovo nadsadenou one man šou, od šialených dialógov („Viete, čo to bolo za bombu?“ –„Nejaká výbušnina.“) a monológov („Toto je byť šéf-inšpektora Clouseaua. Pri telefóne šéf-inšpektor Clouseau.“) až po hlášky („Pozrite, horšie to už nebude.“) a povestné (podľa mňa skôr otravné a nezmyselné) prezliekacie scény (Quasimodo, zubár). P.S. Omar Sharif ako nájomný vrah „Egypťan“.(3.9.2010)

• Peter Sellers

• - První film, který má Růžového pantera v názvu, ale ve filmu se neobjeví. (Kulmon)

• - Filmový debut Deep Roye. (Kulmon)

• - Omar Sharif nebyl uveden v titulcích filmu. (reich)