Peter Sellers jako Clouseau zde dosahuje maxima, z Dreyfuse se konečně stává padouch. Herecký koncert s geniálními gagy. Clouseau v hotelu přichází k recepčnímu se psem. - Clouseau: "Vy máte ale hezkého psa. Nekouše?" - Recepční: "Ne, ne." - Pes hryzne Clouseaua. - Clouseau: "Jáááu! Vždyť jste říkal, že váš pes nekouše!" - Recepční: "Ale tohle není můj pes."(14.4.2010)

Další výborná komedie Petera Sellerse. Tenhle díl je opravdu našlapán nezapomenutelnými scénami. Je zde výborná řežba s Katoem, nebo skvělá scéna, kdy se Sellers a Lom sjedou rajčákem. Sellersův výkon je zde podtržen tím, že zde absolutně geniálně paroduje francouzský akcent. Jeho blbost a nešikovnost byly oproti předešlým dílům mnohonásobně umocněny, tím že Clouseau dostal jakýsi globální rozměr.(10.4.2005)

,,Zavolejte Pentagon, FBI a CIA a zjistite kdo vyhral futbal !!!" K tomuto filmu snad ani netreba komentar. Proste bud vas to bavi alebo nie, v kazdom pripade mna to strasne bavilo a tak som sa s Madison dohodol, ze si pozrieme aj ine casti Pantera. Peter Sellers je skvely a reziser filmu RANAJKY U TIFFANYHO (1961) Blake Edwards mal pri Sellersovi stastnu ruku, ze prave tento herec sa stal nesmrtelnymi inspektorom Cluseauom. Taktiez bitka s Katom nemala chybu. Som rad, ze som si znovu mohol po tolkych rokoch tuto komediu zopakovat. _________ Peter Sellers - (Šéf Inšpector Clouseau) +++ Herbert Lom - (Dreyfus) +++ Lesley-Anne Down - (Olga) +++ Burt Kwouk - (Cato Fong) +++ Colin Blakely - (Drummond) +++ Leonard Rossiter - (Quinlan) +++ André Maranne - (Francois) +++ Omar Sharif - (Egyptský zabijak) +++ Produkcia: Blake Edwards +++(4.2.2012)

Nádhera! Asi můj nejoblíbenější díl z celé panteří série. Peter Sellers v roli vrchního inspektora Jacquese Clouseaua (konečeně povýšen! :-)) znovu exceluje a zdatně mu sekundují Herbert Lom jako šílený inspektor Charles Dreyfus a Burt Kwouk jako žlutá opice Cato Fong. Film se nedá brát čistě jako komedie, protože značná část filmu je kriminálně laděná (upozornění pro ty, kteří čekají záchvat smíchu od začátku až do konce). Ikdyž třeba takový rajský plyn by mohl lehce vypomoct...(17.12.2007)

Nezapomenutelná legenda minulého století. Šarvátky pana Clusoea, který má filmové štěstí, protože tohle skutečné být nemůže. Všichni to známe, všichni si to pamatujeme. Typicky známá písnička prokresluje film hluboce domýšlivého člověka, na kterého snad nemá ani mistr pan největší anglický detektiv. Hola Anglie, hola Mr. Clusoueau. Film není průměrný a zasluží si 4 hvězdičky. Ale pro osobní odpor, že jsem ho viděl tolikrát bych nejradši snížil na 3.(11.8.2008)

• Peter Sellers

• - První film, který má Růžového pantera v názvu, ale ve filmu se neobjeví. (Kulmon)

• - Omar Sharif nebyl uveden v titulcích filmu. (reich)

• - Filmový debut Deep Roye. (Kulmon)