Hvězdná brána

• USA Stargate (více)

Vědecká expedice objevila poblíž pyramid zvláštní objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začala zkoumat armáda, uběhla však dlouhá řada desetiletí, než se našel člověk, který by nápis rozluštil. Egyptolog Daniel Jackson zjistil, že znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem na jakousi vzdálenou planetu. Padlo rozhodnutí vyslat tam průzkumnou jednotku pod velením plukovníka O'Neila. Symbol umožňující návrat na Zem ovšem na hvězdné bráně chybí, bude zřejmě teprve na místě určení. Expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, mladý vědec se tedy volky nevolky stává jejím členem. Nepraktický intelektuál se ocitá v prapodivném světě na úrovni staroegyptské civilizace, kde všichni lidé ve strachu otročí božskému vládci a nebezpečí číhá na každém kroku... (oficiální text distributora)

Carline

Hvězdná brána mi připadá velice VELICE podařené sci-fi s výbornými hereckými výkony (vyzdvyhla bych dr. Jacksona v podání Jamese Spadera a Scaaru Alexise Cruze) a skvělou hudbou. A protože miluju Egypt a věřím v "ufounovou teorii" Ericha von Danikena, jak jinak než za pět. ()

kluk z Na

Když jsem byl malej, tak jsem to měl rád, dal bych klidně víc jí hvězd. Teď už jsem velkej a na telku koukám jen výjmečně. Každopádně vim, že kdyby tam pustili Hvězdnou bránu, tak bych rychle odešel. ()

Chulimanga

Poněkud horší než seriál, který mi připadá zajímavější. I když jako takový pilot k seriálu je to celkem dobrý začátek...nevěděl jsem jak toto hodnotit, váhám 3* nebo 4*..... ()

rsimonyi

Velmi zajímavý a povedený dobrodružný velkofilm předcházející výbornému seriálu. Docela jsem zvědavý, zda-li vzniknou další dva plánované filmy o Hvězdné bráně navazující přímo na tento film a to i s původním obsazením Kurtem Russellem a James Spaderem. ()

marttaN

Ve své době naprostá špička, Emmerich v té době ještě nebyl senilní (Kurt Russell tak ještě celkem ve formě). V roce 1994 mě bylo 17 let, pro takového puberťáka skvělá zábava ()

cherita

Aneb jak si jistý německý režisér vymyslel pohádku o cestování vesmírem, v amerických studiích ji zformoval do podoby průměrného filmu a v Kanadě podle něj potom vytvořili podprůměrný seriál. Musím přiznat, že mě filmová Hvězdná brána nefascinuje ani tak kvůli sobě samé jako právě kvůli tomu, jaký fenomén odstartovala (ne, že bych jí za to byla nějak zvlášť vděčná). Sama o sobě je to totiž zábavná, ale nikterak vyjímečná akční jednorázovka, jakých vyplodil Emmerich spoustu. Moc neurazí (snad jen když na konci začali ti mimozemští domorodci salutovat Kurtu Russelovi, tak se mi udělalo trochu nevolno), a že by nějak zvlášť dojímala, to se taky říct nedá. Ale zase má Jamese Spadera a skvělou hudbu. Takže, za mě celkem ano. ()

JM87

Snad jedinej nesračkovej Emrichův film. Film kterej otevřel kultovní serial a kterej si bude každej pamatovat. Upřímně se divím, že se nikdy ještě před serialem nenatočila dvojka... ()

Kratoc

Na rok 1994 hodně dobré. Dnes by do toho producenti nasypali dalších sto milionů a vznikl by z toho pořádný velkofilm, tady to někdy působí až trochu studiově. Ale ono se nesmí zapomínat na to, co tenhle film odstartoval - celou sérii Stargate a moc bych se divil, kdyby někdy v budoucnu byl natočen buď remake nebo celý nový velkofilm založený na světě Stargate. ()

kamil.i

Nápad prepojiť artefakty egyptskej mytológie s futuristickými komponentmi sa ukázal ako mimoriadne efektívny. K tomu si treba prirátať fascinujúci sci-fi príbeh, kvalitné filmové triky a kameru, dobré herecké výkony, mimoriadnu Arnoldovu melódiu, ktorá to celé sprevádza a dostanete nadpriemerný blockbuster z čias kedy Emmerich ešte vedel režírovať. ()

Lilloos

Klasické sci-fi, které mě ani po tolika letech a projekcích nezačalo nudit. Jako malá jsem film moc nechápala, o to víc jsem se děsila Re a jeho strážců. Dnes si naopak vychutnávám silnou atmosféru podpořenou zdařilou hudbou a legendární znělkou. Námět se až nápadně podobá Emmerichovu pozdějšímu dílu 10 000 př. n. l., ale co na tom. Jen té staroegyptské hatmatilky by mohlo být méně, tisíc let vymřelému jazyku (jak sami tvrdí) totiž překvapivě nerozumím ()

malenfant

Dávám pět a je mi jedno, co si myslíte. Byl to první film, který jsem shlédl v systému domácího kina, bylo to na silvestra, byl jsem zmaštěnej a úplně mě to odvařilo. A na rozdíl od filmů, které jsem po několikanásobném shlédnutí odložil do nejspodnějšího šuplíku podvědomí, na tohle se mohu dívat stále. A že mi toho naše komerční TV dopřávají do sytosti:-) A všechny patosy, klišé a očekávané scénaristické postupy mě vůůůbec nemůžou rozhodit! ()

laserr

Spojení Sci-fi a Fantasy pochopitelně znám. Když to někdo umí, vznikají troufám si říct přímo mistrovská díla, jelikož toto spojení dává mnohem více možností než jaké jsou u kterékoliv jiné fantastiky. Ovšem tohle je opravdu odpor! Jestli pak víte, kdo tomuto "veledílu" dělal scénář??? Emmerich osobně! A je to znát. Jeho osobitý styl doprasit všechno, co dělá, z toho přímo čiší. Nápad nebyl zas tak špatný, ale to co z toho Emmerich udělal-no fůůůůůůůůůůůůůůůj!!! ()

TaanStari

Michael Shanks je sympatičtější než James Spader a Richard Dean Anderson je sympatičtější než Kurt Russell. Jinak je to dobrý film, ale stejně mám radši seriál. ()

strangercz

Tady vše začolo nebýt toholhe filmu nebyl by seriál. Kurt mi v roli O´nieala moc nesedí ale i tak jde o nad průměrný film ()

Driscoll

72 % --- [VHS], [DVD] --- Stargate nemá se svým seriálovým bratříčkem zas až tak moc společného. Ano, vím, mají stejné téma a dva hlavní hrdiny; ale tím to hasne. Film má svou zvláštní atmosféru a musím říct, že ve spojení s cellkem solidní hudbou Davida Arnolda mě dokázal pohltit. Seriál sice disponuje zajímavým námětem, který filmovou linku rozvíjí do epičtějších rozměrů, bohužel atmosféra "sci-fi egypta" vzala za své. Pro mě je film jednoznačně lepší. ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

AFO bude bořit mýty

AFO bude bořit mýty

06.04.2019

Blíží se 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Čeká vás 6 dní plných vědy, poznání, filmů a mnohem víc! Od 23. do 28. dubna si nenechte ujít tuto… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze