Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

Rebbit

Toto je prostě nejlepší snímek ze všech doposud natočených Univerzálních vojáku. Van Damme a Lundgren, jsou moji oblíbenci, takže já nemohu nic vytknout, je to velice koukatelný snímek i v současnosti... 90% ()

LadyVader

Tak jsem si vyřešila další rest na poli klasických akčňáků. Nevím jestli jsem jediná na planetě s tímhle dojmem, ale ten film mi přišel docela "roztomilej", mimo jiné teda. Asi to bylo tím Van Dammovým kukučem, nebo celkově tím co tam všechno prováděl, bylo to celé takové akčně zábavné. :D Plus mám zasebou další Emmerichův film :). ()

herr_carter

Kvalitní béčko se dvěma populárními svalovci té doby, aneb tady se nám Rolánd začal teprve rozehřívat, co se epických filmů týče.......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Je to prosté, v jednoduchosti je zkrátka síla. Univerzální voják není nic víc, než přímočaré béčko a přesto mu lze jen těžko co vytknout. Emmerich totiž velice prakticky využil toho, co měl k dispozici a natočil opravdu zábavnou akční jízdu. V první řadě samozřejmě táhne tuto podívanou ústřední dvojka akčních ikon, kdy pro mě osobně tedy zcela jasně ovšem dominuje Dolph Lundgren, který si svého nekompromisního záporáka střihl vážně na naprosté maximum, užívá si to a válcuje tu všechny a všechno prvotřídním způsobem. Van Damme za ním jako kladný hrdina pak sice o dost pokulhává, ale ani on nebyl vůbec špatný, ba naopak a navíc na jeho obranu, záporné postavy byli vždy vděčnější a šťavnatější role. Jinak samotná zápletka je tedy sice určitě ukázkově béčková, nicméně ústřední nápad s Univerzálními vojáky není vůbec marný, od prvních vteřin film navíc nabere parádní tempo a opravdu jede, jen akce mohlo být tedy víc, ale zpracována je zábavně a poměrně i dost efektně, střelba, souboje, výbuchy, honičky, zkrátka nic nechybí, a děj je navíc prokládán i překvapivě nemalým množstvím fungujících vtipných scén, kdy postavy hláškují jak to jen jde, a vážně tím baví. Docela jsem i koukal, že se tvůrci nebáli ani chvilkami pěkně přitvrdit, co se krvavosti a nekompromisnosti týče, zkrátka, vzhledem k datu vzniku a možnostem produkce si myslím, že jde právem o akční klasiku, kde může hledat mouchy je skutečný hnidopich, já jsem si tuto podívanou ale upřímně užíval a bavil se u ní. ()

uzzi

Emmericha jako režiséra jsem neměl nikdy nějak zvlášť v oblibě, Van Damme je spolu s Lundgrenem v tomto filmu rozhodně na vrcholu. Ani jeden nikdy hrát nedokáže, ale v roli vraždících vojáků s minimem emocí jsou dobří. Prostě jen chodí, tváří se drsně a občas někoho zabijí. Jakmile Va Damme začně "hrát" začíná to dosti skřípat. Ale pro všechny tři to byl asi vrchol kariéry. Navíc je to místy hodně zábavné. Hitovka pro ročníky 80-85 :) ()

Rudinsky

Pozerateľné, Van Dammovské, Emmerichovské... Keď si všimnete, aké mená stoja za týmto filmom, a ako to dopadlo, nemôžete sa henvať. ()

jondoe

Jeden z tych lepsich filmov svojej doby. Van Dammme sa topi vo svojom herectve tak ako zvycajne ale v tomto filme mi to az tak nevadilo. Dolph Lundren vsak vsak ukazal ze vie zahrat aj zaporne a sialene postavy ,ktore mu idu podla mna lepsie ako tie dobre. Dovolim si tvrdit ze toto bol jeho najlepsi herecky vykon. ()

Jane18CZ

Tohle je film mého dětství dá se říct, takže já mu nemohu nic vytýkat, pro mě zůstane tento film mojí dětskou srdcovou záležitostí :) ()

Han22

Budu nekritickej, ale pro mě jeden z nejlepších filmů Van Damma a určitě i Lundgrena. Dvojice oživených vojáků, kteří si šli po krku už ve Vietnamu a teď si vyřizují účty v béčkovém, ale o to brutálnějším filmu. Jedna z klasik akčních 90. let (a plus body za sci-fi námět). ()

joora1

v 90.letech se jednalo o akční hit s tehdy oblíbeným Jean Claudem v hlavní roli a spoustou akce.Dneska by se nad tím už nikdo nepozastavil, ale je pravda, že Rolland Emmerich kromě Univerzálního vojáka, Dne Nezávislosti a Hvězdné brány pak nic co by bylo aspoň trošku koukatelné nenatočil, takže člověk musí vzít jeho staršími filmy za vděk. ()

klúčik

Bolo obdobie, keď filmy s týmto hercom boli dosť obľúbené. Ale jedna TV mi tento film svojim opakovaním zhnusila....55%. ()

korndaddy

Z čisté nostalgie sem se tedy rozhodl, že nechám běžet Vojáka. Je páteční večer a já s ovladačem v ruce pouštím televizy. Přepínám a přepínám až najednou hle. Univerzální voják. Něco uvnitř mě, ale ne a ne to přepnout dál. Že by ona nostalgie? Tím chci říct, že to je naposled co na nostalgii dávám. Radši bych koukal na Noe Tv a jejich shitparádu s křesťanskejma songama. A to nemluvím a další verzi skvělého českého dabingu. No prostě ideální film se vším všudy. A k tomu ještě finální rvačka. Věděl bych minimálně o jednom lepším způsobu co s Ally Walker, Dolpíkem a Jeanem praktikovat za lumpárnu. Ano přátelé. Řeč je o sendviči. To by bylo grandiózní finále. ()

BlackTom

Krutá nahláškovaná pecka, na ktorej sa zub času podpísal len minimálne a tak môžem len ľutovať, že som ju nevidel v čase najväčšej slávy. Van Damme je boží, nehovoriac o šialenom Lundgrenovi, ktorý popri Dragovi a Gunnarovi snáď nestvárnil lepšiu a ikonickejšiu postavu. Guilty pleasure ako sa patrí, nikdy som neveril, že budem holdovať týmto béčkovým akčňákom. Krôčik k dokonalosti. ()

iXtr3m3

Hustý Van Damme, hustý Lundgren, obaja v najlepších rokoch svojej formy aj karéry. Bombastické scény, prepad priehrady, beh cez steny atď. Jednoducho skvelý akčňák z dôb už dávno minulých... :) ()

Zagros

Povedený akční film s dobrým nápadem a velmi slušnou atmosférou. Oběma hlavním představitelům role skvěle sedne. Jejich toporné herectví přesně vystihuje ztuhlost rozmrazených vojáků. Příběh je originální a dokáže i napnout, režie je také slušná. Dokonce bych řekl, že Univerzální voják patří k té povedenější polovině Emmerichových filmů. V mládí jsem měl Univerzálního vojáka velmi rád a díval se na něj opakovaně. Dávám tři hvězdy a jednu sentimentální k tomu. ()

Loki_Six

"How can you be so damn calm? I mean, your buddies back there just shot enough ammo at us to destroy Eastern Europe, and you're sitting here bitching at me about a goddamned seat belt?" ()

Eraserhead

V rámci celkové tvorby: Nadprůměrný Van Damme (lepší byl možná už jenom Timecop), Nejlepší Lundgren (nic lepšího už nebylo), Nejslabší Emmerich (rozcvička na Den Nezávislosti). ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)