Modrý tygr

• Slovensko Modrý tiger (více)
Rodinný / Komedie
Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr? Dobrodružný, magický a humorný rodinný film vtáhne děti i jejich rodiče do světa fantazie. Středobodem všeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi Johanka a Matyáš žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla. Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa. (oficiální text distributora)

Harapes

Kolikpak to je let,co byl natočen dětský film(a velmi kvalitní)Kdopak by se vlka bál?Tři,čtyři??A od té doby nic,jakoby se na naše menší diváky pozapomnělo.Až do dnešního dne,kdy měl premiéru tento snímek Modrý tygr.A musím přiznat,že nápad s animacemi byli výborným nápadem,i obsazení dětskýh herců i dospěláků mi sedělo,až na herce,co hraje pana starostu..ten se tam vůbec nehodil a i když byl přeslizký,tak mě asi tímto nezaujal.Vyzdvihl jsem animace,ale musím přiznat,že mě zklamal děj filmu,kde jsem měl pocit,že se nic neděje a do dalšího záběru jsem musel čekat s obavami,jestli se tedy už konečně posune děj dopředu.Snímek je slušný,ale žádný zázrak se nekonal.Buďme rádi,že čeští filmaři si na rodiny s dětmi vzpoměli a doufám,že zase nebudeme na další film pro tuto cílovou skupinu dlouho čekat. ()

peetriss

Pokus o návrat k tradičnímu českému rodinnému filmu, který je zajímavý ve svých animovaných představách a bohužel slabý ve všem ostatním. Nevím, děti bude Modrý tygr možná bavit, ale na mě to působilo převelice neohrabaným dojmem, průměrnou režií a tuze nevyrovnaným hereckým obsazením. ()

bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: název Modrý Tygr; rok výroby 2012. -------- Výborně, rok výroby opraven, nepřesný název bohužel zůstává; částečná pochvala udělena 27. 7. 2023. ()

Henry007

"Lucinko, počkej. Až ho chytim, dostanu ödměnu a mužeme třeba jít do Áfriki." - tak běžte. Zábavný dabing německého herce, který nevypadal strašně, ale otřesně. Modrý tygr má netradiční, takovou poetickou atmosféru. Je ekologicky zaměřen a karikaturně vykresluje všechny postavy, které se o ochranu přírody nezajímají. No jo, ale pro koho je určen? Děti se unudí, dospělí se nemají čeho chytnout. Animované pasáže jsou sice krásné, ale je jich příliš málo. Připomíná mi to severské filmy pro děti, které dávali na ČT1 v ranních hodinách o víkendech, když jsem býval malý. Vydržel jsem u nich zhruba půl hodiny, poté jsem musel přepnout na Pokémony, abych neusnul. ()

Barbuchas

Tesila jsem se na milou pohadku ala Maly Princ, misto toho jsem videla tahnouci se slataninu bez myslenky a s jasnym vyvojem... ()

TomasKotlant

Koukatelný český film pro děti, který si však myslí, že k pobavení stačí jedno pěkné zvířátko a několik povahově vyhraněných charakterů. Celou stopáž to bohužel neutáhne, občas jsem se nudil. Několikrát jsem zapochyboval, v jaké době se to mělo odehrávat. Retro atmosféra kombinovaná s plány na moderní velkoměsto působila místy směšně. Slabší tři hvězdy. *** Ve zkratce: Jé, hele, tygr. A je modrej! ()

MickeyStuma

Dětský snímek připomíná svým námětem a vizualizací 60. léta, kdy podobných počinů vzniklo vcelku hodně. Dětská fantazie je kouzelná a se světem dokáže divy. Svojí jednoduchostí a jemným stylem vyprávění předznamenává, že je určen především pro dětské diváky, takže je pochopitelné, že ten dospělý jen nechápavě kroutí hlavou, cože je to zase za výtvor. Jistá naivita a nelogičnosti jsou zcela na místě. Všichni jsme byli děti a vzpomeňme si na svoje fantazírování. Casting na dětské role se povedl, což jejich herecké výkony potvrzují. Linda Votrubová a Jakub Wünsch byli velice přesvědčiví. Jan Hartl, coby legenda děckých filmů, si roli víceméně zasloužil. A Barbora Hrzánová už jen skvěle sekunduje. Po dětském filmu je až neuvěřitelný hlad, takže DÍKY alespoň za tento, který, jak jsem psal výše, připomíná šťastné období tzv. nové vlny. ()

Luk Skywalker

Tak nudné, že jsem to přepnul a neviděl konec a ani mě nezajímá. Schizofrenní snímek, kdy se animové snové sekvence střídají s hranými a to podpořené nesympatickými rolemi a herci (tu Votrubovou bych zabil). Zbytečný film stejně jak Kuky se vrací, na tenhle snímek jsem si při puštění tohohle vzpomněl. A abych si opět zaryl, tak pohádka na Štědrý večer má 38 procent. ()

dainio

Jelikož v dnešní době, vzniká rodinných filmů po skromnu, tak jsem tento počin uvítal. Navíc, lze postřehnout, jistou šablonovitost s klasickými dětskými filmy z dávných let. To je strašně potěšující fakt. Neméně potěšující je účast skvělého a opomíjeného Jana Hartla. Moc rád, jsem jej opět viděl v celovečerním filmu. Modrý tygr má určitě šanci vyhrát, nějaké ceny pro rodinné filmy. Opravdu to není špatný kousek. Menší děti si přijdou na své. ()

Alenka.

Animované sekvence a ilustrované věcičky jsou neuvěčitelně nádherné, hravé, tajemné...prostě lábuž a dokonalost! Aby taky ne když výtvarnou stránku dělal Horváth. To je bohužel tak 10 minut filmu. Těch zbývajících 80 je neskutečná nuda k uzoufání...což je smutné, když pro něco tak neuvěřitelně nádherného musíte trpět skrz něco takového. ()

wacheksite

V první řadě musím pochválit hezkou retrofuturo atmosféru nejen města, ale celého Modrého Tygra, která ve filmu pro děti krásně fungovala. Bohužel jsem z filmu měl pocit, že formou a tempem nezasáhl svou cílovou skupinu - děti. Film je pomalý, příběh trochu plytký a navzdory originální vizuální složce dějově se spoustou klišé. Celkem věrohodné dialogy, až na přehnaně amerického starostu. Měl jsem tu smůlu (čest?) vidět film na představení určeném pro děti, a ty po půl hodině ztratily zájem a začali pobíhat po sále. Obávám se, že pro děti trochu nuda, alespoň pro ty menší, ale pro rodiče celkem příjemně strávená hodinka a půl. ()

Henry Morgan

Zajímavý rádobypsychedelický experiment, jehož naprosté vyústění jsem moc nepochopil, ačkoliv to možná je tím, že jsem prošvihl pár minut začátku. Jinak docela dobré rodinné pokoukání s jistým sociálním aspektem a mírnou provokací, odkazující na soudobé problémy a korupční aféry. Celkem fajn, jen bych tam možná vybral přitažlivější herce. Líbil se mi však tygr, který byl paradoxně aktivátorem a pomocníkem boje proti hamižnosti, nikoliv její obětí, jak se zprvu zdálo. ()

UncleSam

Tohle je taková příjemná, kouzelná pohádka. Líbila se mi, jako dospělému divákovi, a myslím, že se líbila i dětem v sále. První minuty se těšíte, jak ten tygr vlastně bude vypadat, příběh plyne pomalu, ale rozhodně není nudný. Tenhle film je hlavně o těžké představivosti a mě se líbila jak jeho vizuální, tak hudební stránka :) ()

iKosser

Když se mě pak kamoš zeptal, o čem to je, stěží jsem mu dokázal odpovědět. O tygrovi, který se zničehonic zjevil a zase zmizel podle filmařů na popud snu malé holky...no, kdyby to bylo lépe filmařsky zvládnuté, neřeknu popel, ale tady je to tak krkolomně vysvětlené, navíc, má to být film pro děcka a ty asi těžko dokážou pochopit, že se něco zjeví jen proto, že si to někdo představí. Nebo to bylo celé jinak a já to nepochopil? Jestli ano, tak o to hůř. Hodina a půl pojednání vlastně o ničem, no kam ta česká "pohádková" filmařina spěje..? Kde jsou sakra S čerty nejsou žerty nebo něco takovýho, co jednoznačně baví? Tohle nemá atributy bavit žádnou věkovou skupinu.. ()

TommyDiamond

České hranné filmy pro děti u mě upadly v nemilost. Stojí totiž za prd. Za posledních 20let si nevzpomínám na žádný, který by stál alespoň za zmínku. Naposledy co si tedy vzpomínám stáli za tu zmínku Chobotnice z druhého patra a Ať žijí duchové. Čechům chybí nápady a proto mají české děti radši filmy jako Chipmankové, Čivava z Beverly Hills, atd. A já se jim ani nedivím Modrý tygr nebo třeba poslední Saxana jsou vážně slataniny. ()