Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

iamek

Solidní retro komediální drama v podání skvělého komika Gervaise a jeho dvorního parťáka Merchanta. Snímek je více dramaticky než jsem od téhle ústřední dvojice čekal, ale tohle není vůbec na škodu a oba dokázali, že nemají problém ani s jiným žánrem což vítám. ()

Chrustyn

Britská hořká komedie o změnách, které je člověk nucen podstoupit, pokud chce skutečně dospět. Žádná britská taškařice se nekoná ale zajímavý a chytrý film s více než slušnými hereckými výkony určitě. ()

Arsenal83

Jeden z najlepších komikov na svete nedokázal natočiť dobrú komédiu. Teda som mal skôr pocit, že to ani komédia nemala byť. Iba keď sa objaví Ricky Gervais udeje sa niečo vtipné. Za zmienku stojí výborný výkon Fiennesa, ale len kvôli tomu by som ten film už nepozeral. ()

marhoul

Kérka Šnorchla je příjemné anglické překvápko! Ráda se k filmu časem vrátím. Výborně obsazeno, napsáno, zahráno, fajn retro. Objektivně na čtyři, ale sedlo mi, tak ode mě za 5. ()

mat.ilda

Krásně odlehčené, sociálně zaměřené oldies - to je moje, a po anglicku zpracováno - dvojnásob! V zapadlém Cemetery Junction se s humorným nadhledem odehrává mladická rebelie za životní sny, za asistence pestrého spektra odstrašujících případů. V obojím se s lehkými odchylkami může poznat každý z nás, jen už nám to nepřipadne tolik vtipné... ()

heyda

Celkem sympatická komedie o různých způsobech života a jejich naplnění. Na vysoké hodnocení to sice není, ale i tak měl tento filmeček něco do sebe. Silné 3 hvězdy. ()

jojinecko

3,5*/5...Ricky Gervais je sympaťák a má vždy dobré nápady, ich dotiahnutie do výsledného projektu sa vždy niekde zabrzdí. Cemetery Junction nie je iný. Ale práve pre tú nevyváženosť je "len" ďalším (hoci príjemným) filmíkom, ktorý je na jedno pousmiatie (pozretie). ()

Ivoshek

Kombinace normálního příběhu normálních lidí z anglického prdelákova s brutálním humorem dvojice Gervais/Merchant (kterého ale není ani zdaleka tolik, kolik bych čekal) mi sedla úplně přesně. V tom filmu asi nenajdete nic, co byste nevidělůi jinde, ale ani potom to není klišé. A momenty, kdy se Merchant s knírem pustí do plesové konverzace, nebo kdy Fiennes na plese oceňuje odcházejícího starého pojišťováka, stojí rozhodně za to. Pro mně lehce nadhodnocených pět hvězd s vírou, že tihle dva cynici vymyslí časem ještě něco lepšího. BTW, Felicity Jones je tady naprosto boží. ()

rikitiki

Snímek mě okouzlil přesnou drobnokresbou charakterů. I postavy, které se objeví na plátně sotva pár minut, jsou skvěle vystižené několika větami, gestem nebo pohledem. Je to žánrovka o vztazích, v atmosféře 70tých let. ____ A na okraj - slečnu z bistra by asi nikdo nepovažoval za krasavici, ale na druhou stranu je to jedno z nejroztomilejších stvoření, jaké jsem viděla. Kdyby ji prodávali jako panenku, tak si ji koupím. /25. 2. 13./ ()

anais

Kdyby to někdo natočil v Čechách, byl by to film roku prakticky na stejné vlně jako Pelíšky. V Británii je to prostě lepší průměr, který dokonale hraje na nostalgickou vlnu dětství svých autorů. Takových filmů je hodně, ale nikdy ne dost. ()

Janek

Gervais a Merchant napsali a natočili hodně dobře vypadající dobový tvar, který ale bohužel postrádá jakoukoliv tvůrčí originalitu této slavné dvojice. ()

Sofia

Podobné filmy o bolestném hledání sama sebe na prahu dospělosti mě vždycky zaujmou, ať už se odehrávají v Kanadě (Dar od Boha), v Německu (Sluneční ulice) nebo v Čechách (Občanský průkaz). Asi to bude tím, že jsem se kdysi (no, vlastně docela nedávno) taky takhle těžce hledala a že i dneska u mě pocit, že jsem se už konečně našla, opravdu nepřevládá. Cemetery Junction navíc vévodí moc příjemný soundtrack a dva sympatičtí a pohlední hrdinové (toho třetího, tlustého a protivného radši vůbec nepočítám). ()

SLOTH

jiny gervais jiny mechant i kdyz v nekterych pasazi (dohadovani se s babickou o zamestnani) se drzi sveho humoru jedna se o novou tvorbu... a ja rikam... bravo ! ()

Necrotongue

Ze tří filmů, ke kterým jsem se dnes po letech vrátil, si jen tento neudržel původní hodnocení. Bylo to prostě tím, že jsem se zase až tak dobře nebavil, a jak už poznamenala bubun, ústřední trojice byla jednoduše na pěst. Pokud na mě něco opravdu fungovalo, byla to Taylorovic rodinka, ty vztahy byly fakt dokonalé a Rickyho Gervaise tak nějak můžu. Předvídatelné, klišovité a málo vtipné. 3*- ()

Handle

Škoda, že film nevypadal jako komentář od kleopatry, ale čekal jsem opravdu více komedie, dramatu a hlavně nějakého přesahu. Je to takový neurazí nenadchne... ()

ScarPoul

Gervais a Marchant sú tvorcovia, ktorý svetu priniesli také klasické komediálne seriály ako je Kancl a Komparz. Ich prvý spoločne napísaný a zrežírovaný filmový počin Cemetery Junction má ale s týmito seriálmi pramálo spoločného. Nie je tu veľa bláznivostí ani nepochopených situácií, je to skôr príbeh o hľadí si svojho vlastného miesta v živote. Smutné skonštatovanie že je veľmi málo osudov, ktoré takto v skutočnom svete končia, však neznižujú na sile tohto filmu. Je príjemný, dostáva ľudský rozmer a postavy, ktoré v ňom vystupujú sú buď dobre zahrané alebo neskutočne sympatické. Veľmi príjemný film, ktorý sa síce nelíši od podobne ladených snímkou, ale ani sa o to nesnaží a keď sa to tak vezme, tak takéto filmy na prohodnotenie vlastných túžob a snov treba. Aj keď sú vlastne všetky na jedno kopyto. ()

bouncer

Rickyho moc povedená melancholická komedie o mladých, snech a nadějích, o životě v zapadákově v Anglii let sedmdesátých. Vcelku dobře zahrané a hlavně to má říz jak dvanáctka po ránu. ()

Terva

...nechci dopadnou jako táta. Mít bolavé ruce, špinavý hadry a prázdnou kapsu...jmenuji se Freddie Tailor ( Christian Cooke ). Šnorchlovo ( Paul Snork - Jack Dolan ) tetování upířice je úžasný a určitě nejednoho z vás rozesměje, ale pak se za ten smích budete stydět. Ve filmu se prolíná práce pojišťovacího agenta v kvádru ( montérky ) se životem obráběče kovů ( taky v montérkách ), takový život syna a jeho otce, nebo spíš synů a jejich otců. Černý humor v rodině Taylorů mě fascinoval....CITÁT : Pomůžeš mi vykopat hrob ? Ve filmu jsou muži dominantní rasa a ženy jen ploditelky a služky, ale už si to začínají uvědomovat....třeba s tím něco udělají. Paul Snork ( Šnorchl ) zpívá na večírku a je to další humorná scéna této postavy, která udržuje hladinu humoru v tomto snímku. Jakej otec takovej syn. Film nás vede zamyšlení nad složitostí přátelství, rodiny a kariéry. Nutí hlavní hrdiny vybrat si to, co je vlastně nejdůležitější....hoď své srdce a snaž se ho dohonit. Bruce ( Tom Hughes ), Paul a Freddie vás určitě rozbrečí. Sakra já se musím podívat na pořádný akčňák. Tady brečím jak želva. Pěkný a dojemný snímek. Je třeba změnit hodnoty. Hudbu dělal Tim Atak a vybral pro diváky třeba " Saturday night´s alright " od Eltona Johna, " Life´s a gas od T - Rex, " Crazy horses " od The Osmonds nebo " The rain song " od skupiny Led Zeppelin. http://www.youtube.com/watch?v=S4v-_p5dU34 ()