Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

freddy

Je horší zůstat ve svém rodném zapadlém městečku, makat v místní továrně, kopírovat život svých rodičů a nepokusit se o změnu, anebo se o změnu pokusit s tím, že to nemusí vyjít? Já bych odpověděl, že asi záleží na odvaze, odhodlání a motivaci každého jednotlivce, který si tuto otázku položí. Hlavní hrdinové tohoto filmu, tři čerstvě dospělí kluci, hledají odpověď na tuto otázku po celou dobu filmu a každý z nich nakonec k té odpovědi dojde, a zdali je ta jejich odpověď správná, to musí ukázat až čas. Tohle je příjemný, milý, a svým způsobem úžasně sentimentální snímek, který se odehrává v Anglii v 70. letech a který ukazuje, jak těžké může být vyrovnávat se s dospělostí. Tak trochu mi tenhle film připomínal americký komediální sediál "Zlatá sedmdesátá", ovšem zde je to všechno hráno na trochu vážnější notu a příliš pohodových scén zde nenajdete. Filmu zajisté také pomáhá humor, obzvláště dialogy mezi Freddiem a jeho rodinou jsou okouzlující a pobavil jsem se u nich přímo královsky. Tenhle film, ten se prostě a jednoduše povedl, díky němu na mě dýchla zajímavá a lákavá atmosféra 70. let a jsem přesvědčen, že na něj hned tak nezapomenu a bude se mi vybavovat ještě hodně dlouho poté, co jsem ho viděl poprvé. Uděluji lepší čtyři hvězdy, k pěti hvězdám chyběl už jen malý kousíček a je možné, že tu pátou hvězdu časem přidám. ()

pepo

Vynikajúce. Občas to síce stráca drajv a je to až príliš obyčajné ( podobných filmov bol už kopec)ale aj napriek tomu skvelá, malá, nenanápadná filmová radosť. Je to milé, vtipné,romantické ale občas aj riadne depresívne . Výborný aj keď len klasicky postavený scenár, super atmosféra a hlavne úžasní herci. Film, ktorý sa bude páčiť každému (ale nie všetci z neho budú nadšený) 9/10 ()

Xmilden

Anglicky snadno a rychle. Ricky Gervais nám roste ve velice nadaného režiséra, ze zdánlivě banální zápletky dokázal vytesat klenot. Samozřejmě respektuju že film ve svém hodnocení asi těžko překoná 80%, přecejen někomu bude chybět více humoru, někdo nemusí zrovna Rickyho, pro ty druhé mám ubezpečení že tam pan režisér má jen malou roličku. V hlavních rolích nám vystupují 3 kamarádi, kteří prožívají okolní problémy zcela po svém. Jedno mají však společné, ani jeden z nich není šťastný a nesnaží se s tím cokoliv udělat. Film zdobí skvělý dobový soundtrack a nechutný Ralph Fiennes. Jsem zvědavý jestli se najde někdo kdo za šálek čaje nepoděkuje. 90% ()

Hrabka

Žádná bomba se sice nekonala, ale i tak se mi film docela líbil. Taková průměrná romantická komedie. Některé vtipy jsou fajn, ale některé se moc nepovedly. Chvílemi je to i docela nuda. Některé momenty ovšem stály za to a film jako celek působí taky velmi dobře. Na červenou barvu ale tento film podle mě nemá. 60% ()

paascha

hm,a co? Rváč, debil a sympaťák, roštěnka s problémem a na konec happyend? To už tu bylo bambilionkrát, a třeba takový Boyle si na tom postavil pomník ()

Big Bear

Příjemná britská záležitost! Cemetery Junction je vlaková stanice jednoho anglického zapadákova. Parta dospívajících kluků nabušená endorfiny tráví svůj volný čas všelijak (většinou sněním o prvním pohlavním styku) a jediné co hoši vědí jistě, že nechtějí skončit jako jejich otcové. Ti totiž pracují nebo pracovali v místní fabrice. Freddie jako by rychleji rozumově dospěl z trojice hrdinů a začne pracovat pro místní pojiš'tovnu. Její majitel má honosný dům a Rolls Royce před domem což by chtěl Freddie pochopitelně také. Bruce a Snork sice sní o něčem lepší, dobře ale vědí, že jednak se jim něco měnit ani moc nechce a jednak to asi stejně nemá cenu. Parta je častým hostem na místní policii, kterou vede starej seržant od pěchoty a kterej naštěstí ví, že se kluci zatím jen hledají. A jelikož jejich průsery zatím nejsou nijak zásadní (většinou jde o rvačky) dělá jim spíše druhého drnějšího tátu. Konec konců se s jejich otci dobře zná z mládí, kdy dělali podobné blbosti a kdy pak spolu válčili za druhé světové. Jednoho dne do toho všeho vstouí krásná dívka a věci se začnou měnit a získávat rychlý spád... Ta atmoška roku 1972 byla dokonalá. Auta, účesy, móda... Freddie mi chvilkami připomínal Barryho Gibba za mlada. Fiennes byl tradičně super, akorát s tou pěšinkou vypadal dvojnásob odporně :-). Felicity Jones byla nádherná. Film se mi moc líbil a pokud se tu někdo ohrazuje nad sposťárnami, a't zapátrá ve vzpomínkách co dělal on s partou a o čem nejvíce asi tak hovořil! :-). Já říkám naopak, tím to celé bylo velmi autentické. Na závěr chválím výborný dobový soundtrack!!! Já dávám 4 mísy z broušeného skla! * * * * ()

Boogeyman

Cemetery Junction se může směle měřit s filmy jako Do naha! nebo Billy Elliot. Je to stejně skvěle natočené sociální drama provázané s naprosto vynikající komedií. Slzy smíchu střídají slzy dojetí, malý klenot, který by si zasloužil minimálně stejnou popularitu, jako výše zmíněné snímky. ()

Aky

Nějak mě to nevzalo. Všechny postavy mi přišly nějak neskutečné, vymodelované pro scénáristům a režisérům úmysl. Nedařilo se mi k nim k žádné proniknout tak nablízko, aby mě její osudy opravdu zajímaly. V podstatě mi bylo dost fuk, jak to s nimi dopadne. Ještě že se sem tam objevil pěkný dialog. ()

Disk

Velmi příjemná záležitost, která sice do světa díru neudělá, nicméně i tak tento film stojí zato vidět. Herecké osazenstvo vynikající (především minimalistická Emily Watson je bez debat geniální) a výborný soundtrack je základní devízou, že Cemetery Junction se bude hodit na podzimní deštivé dny. ()

Ruut

UPDATE 2019: Hmm tak po osmi letech vůbec nevím o čem to bylo a to i když koukam na fotky z filmu. Ahaaa ----- K tomuto filmu nemusím psát žádný komentář, protože si jej budu pamatovat i bez něj ... ()

misterz

Horko-sladká komédia o tom, ako je niekedy ťažké opustiť svoje korene a urobiť niečo so svojim životom. Ten prvý krok je najťažší. Ale taký už je život. Škoda, že tu vo väčšej miere nebol využitý talent pána Gervaisa. 70/100 ()

HAL

Takové hezké nic. Nic nasíracího, nic vyloženě nudného, nic zapamatování-hodného. Od Rickyho Gervaise jsem čekal výrazně víc. 7/10 ()

sochoking

Až sa mi nechce veriť, že po takých hláškach, ako viedla celá Freddyho rodina u stolu v kuchyni, žeby to zakončili koncom ako pre debilov ! ()

boshke

Zvláštní projekt. Tedy na obvyklou produkci dua Gervais/Merchant. Na Cemetery Junction není z objektivního hlediska vůbec nic nového či světoborného. Další z řady nesčetných komedií/dramat, které jsou (lehce) kýčovité a nejsou ani moc dramatické, ani moc vtipné, jejichž postavy se vyvíjí tak očekávatelně, jak jen divák může očekávat. Přesto, možná právě díky (ne)viditelné protekci, kterou u mne oba tvůrci požívají, jsem byl spokojen. Potěšil Earl z Dereka, Gorman (Stryver z TDKR), Watson, epizodky Gervaise, Merchanta a Pilkingtona a samozřejmě Ralph. Příjemný zážitek... 80% ()

teutates

Pravdupovediac som čakal od Gervaisa trošku ľahšie prevedenie + odľahčenie celej situácie... noo nebolo to celkom tak. Cemetery Junction zachytáva (podľa toho čo som pochopil) určitú časť ľudí na istom mieste a ich osudy v nej. Rozoberá celkom závažne témy... samozrejme nechýba ani pár správne "Gervais-kých" dialógov, príjemné a relatívne odpočinkové melodrama. 6-7/10 ()

swamp

Komorní nenápadný snímek, který u nás vyšel alespoň na DVD. Anglie 70. let, v ní tři výrostci, kteří chtějí dokázat, že jsou něčím / někým. Jejich protagonisté jsou výborní. Felicity Jones je nádherná (i s tím jejím předkusem) a sedmdesátky jí rozhodně svědčí a sluší (viz Flashbacks of a fool). Teď už nemůžu vynechat ani manželskou dvojici ztvárněnou Ralphem Fiennesem a Emily Watson. Máte-li možnost - podívejte se - jedná se o jeden z nejlepších filmů roku 2010, přestože rozhodně patří k těm nejméně nápadným. ()

Eawy

Veľmi som musela rozmýšľať nad hodnotením. Predsa len 5 hviezd nedostane len tak niečo. Ale hneď po dopozeraní musím povedať, že to bol film s kvalitným scenárom, pôsobivým hereckým obsadením a i veľmi dobrým príbehom, ktorý nám dáva zo seba to dôležité. Je to film o osudoch 3 priateľov, ktorí majú určitý životný sen ale neskôr zistia, že to čo hľadajú je v podstate niekde inde. Chválim všetkých troch hlavných hrdinov, môj osobný vyvolený je Tom Hughes, chválim Felicity Jones, ktorá je príjemná neafektovaná herečka a pravdaže všetkých ostatných. Ale moja osobná hviezda vďaka a obdiv patrí herečke Emily Watson, ktorá viac ako pol filmu nepreriekla ani slovo, ale jej oči a pohyby hrali za slová.Film s dobre vybratou hudbou aj exteriérmi. 100% ()

Willy Kufalt

Tenhle film Rickyho Gervaise se mi nad očekávání hodně líbil, možná i díky tomu, že si zde samotný Gervais před kamerou nadělil rozsahově epizodní roli, tedy netlemí se každou chvíli do kamery, pouze jednou si na uvítanou říhne... No ano, i ten humor kolem hlavních postav tří mladíků není vždy bůhvíjak důmyslný, jsou to často pubertální žvanění a výstřelky na téma sexu, ale ta mladicky uvolněná atmosféra se mi od počátku líbila. Spolu s hudebním doprovodem vytvářela nečekaně příjemnou a osvěžující záležitost, že jsem se zvláštním způsobem brzy naladil a dost bavil. Kouzelně zvládnutou atmosférou 70. let s postavami dospívajících tínedžerů mi Cemetery Junction připomněl nedávné Zimní prázdniny, které z případného srovnání u mě vítězí, ale i mladické eskapády tří Angličanů jsou prodchnuté podmanivým, nenáročným dramatem postav, které mi nakonec byly sympatické a více myšlenkových úvah třeba nad skutečným (ne)smyslem standardních mládežnických vzpour či správného výběru dalších životních cest mně i pořád blízkých... a nejtlustší z party, svérázný Snork, mě vyloženě bavil, obzvlášť jak to rozjel živě s kapelou na jevišti! :o) [80%] ()

Bachy

Šakalí léta, či Pelíšky? Hodněkrát jsem si vzpomněl na Hřebejka. Skoro mi přišlo, že jsme filmů podobného typu u nás už trošku přežraní. O to víc si vážím toho, že Cemetery Junction jsem spolkl poměrně lehce a chutnalo. Původně jsem totiž čekal komedii trošku jinou a nástin tématu mě spíše zarazil, ale jsem rád, že jsem se spletl. Gervaisova "prvotina" zapůsobila. ()

eLeR

V podstate sa tam celý čas riešia vážne veci, ale je to popretkávané výbornými hláškami a skvelou muzikou. Herecké osadenstvo veľmi dobré, film veľmi príjemný. ()