Pařba v Bangkoku

• USA The Hangover Part II (více)

Od Dougovy bláznivé rozlučky se svobodou uplynuly už dva roky. Nyní je na řadě Stu. Jeho nastávající ženou se má stát imigrantka Lauren z Thajska a celá svatba má proběhnout v Bangkoku. Stu si uvědomuje, jaké problémy by při jeho rozlučce mohly nastat, a tak nesouhlasí s účastí divokého Alana. S tím ale nesouhlasí Doug a Phil, a tak tedy na svatbu vyráží celá partička společně. Už při předsvatební večeři dochází k potížím, otec nevěsty řekne Stuovi, že je příliš povrchní a nevýrazný, že takového muže si pro svou dceru opravdu nepředstavoval. Aby zaplašil špatné myšlenky, tak Stu vyrazí s kamarády na pláž k táboráku, což se jeví jako nevinná zábava. Ráno se ale Phil, Stu a Alan probudí ve špinavém hotelovém pokoji v Bangkoku, aniž by si pamatovali jedinou věc z předchozího večera. Jediným z celé party, kdo zůstal, je Doug, který má za úkol krýt kamarády do doby, než se vrátí na svatbu. Stu má na obličeji stejné tetování jako Mike Tyson a Alanova hlava je pro změnu oholená až na kůži. To nejhorší ale teprve přijde. (TV Nova)

sbl

Jsem hrozně zklamaný. Čekal jsem alespoň komedii na stejné vlně jako předchozí chlastačku. Tvůrci se rozhodli, že vše co bylo v jedničce nafouknou. A to se mi zdá jako špatný tah. Víc chlastu, víc drog, větší "opice". Někdy je ale méně více a tohle je dokonalý příklad. Větší jaterní destrukce znamenala větší průser a z komedie bylo naráz drama. Ano, parkrát jsem se neubránil výbuchu smíchu, ale prostě už jsem nebyl vytlemený devadesát minut a k tomu brečel smíchy jako u Las Vegas. Tržby z kin ale budou více než slušné takže očekávám reparát v podobě třetí akce a teď už jen můžu hádat v jakém městě hříchu to bude. ()

merigieren

Tak sem byl zase v kině :-) jelikož jsem neviděl jedničku, tak mi tenhle díl připadal celkem vtipný, párkrát sem se i na hlas smál. Je to taková jízda 3 chlapíků, kterým se v noci staly šílené věci. Když už se mi to líbilo, tak jsem si stáhl jedničku a zklamání přišlo. Ale to až jinde, jinak je podle mě tahle šablona lepší než jednička :-) ()

Ukubumbahoo

Už to není ani zdaleka taková zábava jako v prvním filmu. Vtipných scén je dost, ale často balancují na hranici trapnosti a neoriginálnosti. Trojice také zůstala zachována, kdy Stu je opět "vylepšen" v obličejové oblasti, Alan je opět tupé hovado a Phil který se věe snaží řešit s chladnou hlavou. Nakonci nás ještě čeká duchaplný rozhovor s tchánem a překvapení v podobě Majka, který mě teda dostal svým zpěvem. Ale jak už tomu často bývá, jednička nebyla překonána. ()

alambert

Je pravda, že je to v podstatě jen předělaná jednička. Zápletka, některé scénky a vtipy jsou velmi podobné, ale tedy vždy o něco tvrdší a přehnanější. Asi by bylo správné takový způsob pokračování filmu zavrhnout. Jenže ono to prostě fungovalo i napodruhé. A i když jednička byla lepší, stejně jsem se smál, stejně tak jako zbytek lidí v kině. V podstatě jsem měl při sledování filmu takový pocit, jako by nám tvůrci přímo říkali: "Cože? Vám se Pařba ve Vegas tak líbila, že chcete přídavek? No tak my vám ho dáme! A pěkně přitvrdíme, ať si to pořádně užijete!!!" ()

WillyMarks

Čekal jsem zklamání jak už to ve většině pokračování bývá, ale naopak :D byl jsem velice překvapen..bylo to více akční, víc jsem se třepal napětím a bránice mě bolela téměř celou dobu... a mimochodem fotoalbum uříznutého prstu nemělo chybu xD 77% ()

Filmárik

Oxeroxovaný scenár Hangover 1 následne jemne poupravený a zasadený do Bangkoku. S týmto sa vyrovnajte a smelo do kina. Prvý diel sa mi veľmi páčil preto som sa bavil aj druhý krát v podstate na tom istom. Potešilo ma že OVEĽA väčší priestor dostal fenomenálny Mr.CHow v podaní skvelého Kena Jeonga ale aj ostatné postavy nezaostávajú hoci Galifianakisova rola už tak neohromí. Prostredie Bangkoku tomu celému dodalo potrebný šmrnc a som veľmi zvedavý aj na údajnú "európsku" Part III. Každopádne spokojnosť aj keď s maximálnym pocitom deja vú. ()

katzo

Po nadšení z prvej časti som sa veľmi tešil, keď som sa dopočul o dvojke. A výsledok? Sklamaný... veľmi sklamaný. Totálna napodobenina jednotky. A opakovaný vtip už nie je vtip. Zasmial som sa snáď raz. ()

*Colorado

Tohle je trošku průšvih, Todd Phillips se zrovna moc nepochlapil a ty tři hvězdy mého hodnocení jsou ještě hodně luxusní záležitostí. V podstatě je to díl jak přes kopírák, oproti Pařbě ve Vegas se mění jen, jak už název napovídá, místo činu a nedůležité věci. Kamarádi se opět lehce sjetí probouzejí v hotelu, místo tygra mají opičku, místo chybějícího zubu tetování a někdo chybí. V jedničce to byla dobrá neokoukaná kostra, ale přijít s tímtéž, to mě skoro urazilo. Vtipných scén pomálu, potěšil snad jen Tyson (to už je na zamyšlenou) a opět fotky na konci. ()

Loooki

Tá jedna hviezda pre Kena Jeonga (a.k.a. Seňora Changa z Community), ináč je to pre mňa odpad, na ktorom som sa nesmial. ()

DHDV

Fungující námět a pár inovací. Tyto inovace ale bohužel zavání už lehkou nudností. První díl je prostě nepřekonatelný. ()

mala_kea

Todd Phillips se rozhodl neriskovat a stejně jako všechno ostatní, co se týče zpracování je vše při starém. Stejně videoklipově nasnímané scény, ve kterých sice přibylo akce ale ubylo neonových světel. Doufat v nějakou změnu by bylo asi naivní. Stejně tak v soundtracku, který však tentokráte působí poněkud méně vyváženěji než posledně. Srovnávat to neustále s jedničkou je sice klišé, nicméně je to negativní náhled na všechny druhé díly. Některé překonají své předchůdce, některé se krčí v jejich stínu. Druhá pařba se bohužel přesunuje do té druhé kategorie. Prostě všechno při starém a přesto trochu jinak. Ono dvakrát vařit ze stejné vody nejde a když přidáte trochu jiné ingredience, nemusí být vše tak ok, jak jsou diváci zvyklí. Druhá pařba tak nabízí nadstavbu nad první, značně vydařenější snímek. Působí tak více jako přídavek než rovnocený následovatel. Pro fanoušky jedničky jasná volba, neboť je vše při starém. Pro ostatní, radši prvně jedničku. ()

lasonic

Este menej zabavne ako jednotka, miestami balancujuce na 2,5 az 3*. Zaner komedia pri tomto filme nie je celkom na mieste, skor thriller, krimi :) Napriek tomu pozeratelne, a par krat som sa aj pousmial. Hudobny doprovod sa k filmu skvelo hodi. ()

RakeW

Chlapci značně přitvrdili (drsnější, špinavější, sprostší, nechutnější, akčnější), ale na úkor toho tak trochu ubrali na vtipu a, jak někdo na hoře správně zmínil, upřímnosti v tvůrčím zápalu, což je celkem škoda. Navíc, pomalejší rozjezd mi připomněl spíš stejně rozpačitý úvod Due Date než první Hangover, kde se tlačilo na pilu hned od začátku. Ale přesto všechno dám jen o hvězdu (dobře, řekněme hvězdu a půl) míň než minule, protože koule tomu ani tentokrát fakt nechybí. Z titulkových fotek pak jasně vládne předposlední kousek s parafrází na slavnou exekuční momentku. ()

Luk Skywalker

Standardní pokračovaní, které nepřináší nic nového, zábavný je méně, ale přesto je to slušný průměr. Stejné hodnocení jako u jedničky, ale ubral bych půl hvězdy. ()

Kopi1

Todd Phillips znovu ukázal, že umí dělat komedie. Pařba v Bangkoku je jeho další skvělé a vtipné dílo, sice to neni Vegas, ale stále se jedná o velmi kvalitní film. Škoda, že to je úplně stejné jako jednička. ()

Rokle

Dávka stejného humoru, tentokrát v jiném prostředí. Originalita prvního dílu vzala samozřejmě za své. Dá se říci, že jsem něco podobného čekal, takže vlastně nejsem ani moc zklamán. Dva až tři gagy fungují výtečně, zbytek je průměr. Holt se potvrdilo, že železo se musí kout, dokud je žhavé. A tržby to potvrdily... ()

aslavey

Opakování, variace, kontrast, paralela - Bordwella na tenhle film :) Vydržel jsem se koukat celou dobu. Smál jsem se naplno, jenže bohužel jen asi 2x za celej film. Jednička byla často novátorská. Dvojka téměř vůbec. A neustálé opakování "what the fuck" taky uplně nepřidá. Ale kritizovat taky nemůžu. Honička v autě byla boží a dokonce i pěkně a přehledně natočená, prvky noir detektivky taky potěšily. Zkrátka průměr v průměrných komediích. ()

Olík

Už v roce 2009 jsem se neztotožňoval s přehnaně nadšenými reakcemi nebo označením komedie roku, and two years later mi nezbývá než se zopakovat, stejně jako se opakuje Todd Phillips. „Vlčí smečka“ (Galifianakis, Helms, Cooper) opět nechává čtvrtého mušketýra Douga (Bartha) stranou děje a dle hesla „těžká jsou rána opilcova“ se vydávají na šílenou výpravu za předešlou nocí a kdyby jste nepozornému diváku Pařby ve Vegas prohodily disky, možná by ani nepostřehl, že se ústřední trojice náhle pohybuje po Thajské metropoli. Na druhou stranu, proč měnit něco co svým způsobem funguje. Filmová událost roku se opět nekoná, ale o poctivou alcoholic buddy zábavu znovu nepřijdete a story o ledním medvědu albínovy svou stopu v roce 2011 určitě zanechá (alespoň pro mne). ()

Pařba pokračuje v Evropě

Pařba pokračuje v Evropě

02.06.2011

Todd Phillips se ještě před premiérou Pařby v Bangkoku nechal slyšet, že uvažuje o trilogii. Studio Warner Bros. mu to bezpochyby rádo umožní, hlavně poté, co druhá kocovina sesbírala ze světových… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Tak co dál, Shyi?

Tak co dál, Shyi?

05.07.2010

Kauza Poslední vládce větru už se k vám zřejmě donesla. Celovečerní hraná adaptace populárního anime seriálu sbírá za oceánem extrémně špatné recenze. Kritici se předhánějí ve vymýšlení vtipných… (více)

Pařba bez Vegas

Pařba bez Vegas

02.12.2009

O tom, že jeden z nejvýdělečnějších letošních filmů se dočká dvojky, jsme už psali. Pravda, ani jsme nemuseli – když nějaký snímek stojí 35 milionů a vydělá jen v kinech 460 milionů dolarů, je… (více)