Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Robb s manželkou Talisou a matkou Catelyn přijíždějí na svatbu Edmura Tullyho s jednou dcer Waldera Freye. Mezi oběma rodinami existuje značné napětí. Robbova upřímná omluva, že on si nevezme jednu z dcer Freye, je dobře přijata. Lord Edmur je příjemně překvapen, že jeho nevěstou se stane Freyova nejkrásnější vnučka Roslin. Slavnostní veselí pokračuje, Walder Frey ale ještě má připraven temný plán. Arya Starková a Sandor Clegane dorazí k cíli cesty pozdě, aby mohli ještě něco ovlivnit. Daenerys již nařídila útok na Junkai, na základě informací, které jí poskytl Daario. Bran Stark v sobě objeví tajemné síly. Jon Sníh je postaven před nelehké rozhodnutí. (Česká televize)

(více)

Recenze (41)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uf, tak po konci tejto epizódy pochopím, ak GoT stratí veľa fanúšikov (a naopak, tých skalných utvrdí v tom, že je to geniálne dielo) a seriálu dá zbohom. Záver je totiž ešte väčším masakrom, než záver prvej série a umiera sa takým tempom na takých pozíciách, že prechádza zrak. Poteší ale množstvo akcie a nejaký ten výpravný panoramatický záber, tých by malo časom stále viac a viac pribúdať. Tak hor sa do finále... ()

pichta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opäť na začiatku rekapitulačné intro dôležitých rozhovorov a udalostí. Walter Frey vydáva najkrajšiu dcéru. Arya a Ohar zmeškajú... Daenerys plánuje vpád do Yunkai a úspešne si plní sen a cieľ. Dôležitý moment, kedy John Snow opúšťa divokých pri boji proti nim. Brann a Rickon su viacmenej pri tom. Tu sú ukázané a skrté väzby a vzťahy, kotré sú modelované momentálnmi udalosťami. Výsledok svadby uplne zmeni tok udalostí. V tomto seriáli sa nedá niečo predpokladať... Tento diel opäť posunul dj´ej dopredu. Režisér zobrazuje tu nechutnú brutalitu a krviprelievanie tak, až človeku z toho behá mráz po chrbte, najmä tu pri krvavej svadbe. ()

Reklama

Dusty56 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi nejlepší epizoda třetí série. V jejím průběhu jsem měl pocit, že tvůrci už neví kudy kam s Robbem a Starky a upřímně mě docela tahle linie nudila. Tady ale se jim povedl fantastický zvrat a skvěle se z této příběhové linie vysvobodili, aniž by někoho naštvali nebo aspoň mě, naopak Robb si za to mohl sám. Mohl si vzít Roslin místo otravné Talisy a tohle by se nestalo. Líto mi bylo spíš toho vlka a Aryi, která byla tak blízko. Naopak mě netěší linie s Branem a ani linie na severu, které docela nudí, i když věřím, že se to zlepší. ()

david141474 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ty vole, tak tohle bylo něco! Tohle je jedna z těch epizod kde jedna scéna může změnit vnímání o epizodě. V tomto díle je jedna velmi krutá, krvavá a drsná scéna a tou je svatba. Ty vole na tohle jen tak nezapomenu, protože tohle je filmařské porno a je to parádně natočený, zahraný a sestříhaný, že vám prostě jde mráz po zádech. Tohle je klenot 3. Série a jedna z nejlepších epizod seriálu. 20/10 Tak toto bylo naprosté vyražení dechu! ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžko to bude náhoda, ale tvůrci třetí sérii završují v podobném konceptu jako tu druhou. Tedy devátý díl je bombastické vyvrcholení. V minulé sérii to byl Stannis vs. Lannisteři, zde je to svatba. Celá ta scéna je dechberoucím způsobem natočená a krutě nekompromisní. Určitě jeden z nejlepších dílů seriálu, přičemž jediná scéna naprosto přehlušuje celý zbytek epizody. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (4)

  • Jednu z brutálne zavraždených obetí mal hrať autor predlohy George R.R. Martin. Pre preplnený rozvrh sa však v tejto epizóde nakoniec neobjavil. (martin1m2)

Reklama

Reklama