Robb s manželkou Talisou a matkou Catelyn přijíždějí na svatbu Edmura Tullyho s jednou dcer Waldera Freye. Mezi oběma rodinami existuje značné napětí. Robbova upřímná omluva, že on si nevezme jednu z dcer Freye, je dobře přijata. Lord Edmur je příjemně překvapen, že jeho nevěstou se stane Freyova nejkrásnější vnučka Roslin. Slavnostní veselí pokračuje, Walder Frey ale ještě má připraven temný plán. Arya Starková a Sandor Clegane dorazí k cíli cesty pozdě, aby mohli ještě něco ovlivnit. Daenerys již nařídila útok na Junkai, na základě informací, které jí poskytl Daario. Bran Stark v sobě objeví tajemné síly. Jon Sníh je postaven před nelehké rozhodnutí. (Česká televize)

Krub

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jon Snow se zachoval jako pitomec. ("Ona mě miluje. Já ji taky. Ale co, radši ujedu někam pryč." = Jon Snow logic.) Caetlyn Stark jako uplná blbka. (Jako by Waldera Freye ztráta manželky nějak zajímala. Jako by jeho manželka za něco mohla.) Chování obou mi zkrátka nesedí k jejich doposud precizně vystavěným charakterům. Tvůrci si prostě řekli: "Náš svět není černo-bílý. Každý má svou chybu, tudíž musí Caetlyn zabít nevinnou holku a Jon uteče od své lásky. Respektive milenky." Ok, takhle to asi nebylo, nicméně nesmyslnustí a nuceností těchto činů to na mě takto zapůsobilo. Jon a Caetlyn strhli hvězdičku jinak bezchybnému dílu. 8/10 ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Uf, tak po konci tejto epizódy pochopím, ak GoT stratí veľa fanúšikov (a naopak, tých skalných utvrdí v tom, že je to geniálne dielo) a seriálu dá zbohom. Záver je totiž ešte väčším masakrom, než záver prvej série a umiera sa takým tempom na takých pozíciách, že prechádza zrak. Poteší ale množstvo akcie a nejaký ten výpravný panoramatický záber, tých by malo časom stále viac a viac pribúdať. Tak hor sa do finále... ()

Robin23b

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatím nejlepší epizoda ze všech tří sérií, Hra o trůny je proslulá tím, že postavy mizí jedna za druhou, ale musím říct, že v životě jsem nezažil nic tak překvapivého, srdcervoucího, drásajícího, nemám slov. Celkově se seriál posunuje úplně někam jinam, už to není jen jedna celkem jdoucí epizoda za druhou ( i když jako celek tvoří velice kvalitní dílo), ale konečně už pociťujete napětí, které mrazí krev v žilách. Zatím nejlepší epizoda ze všech seriálu, které jsem kdy viděl, zní to naivně a kdo ví jak ještě, ale co se dá dělat. Subjektivních 5 hvězdiček. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Těžko to bude náhoda, ale tvůrci třetí sérii završují v podobném konceptu jako tu druhou. Tedy devátý díl je bombastické vyvrcholení. V minulé sérii to byl Stannis vs. Lannisteři, zde je to svatba. Celá ta scéna je dechberoucím způsobem natočená a krutě nekompromisní. Určitě jeden z nejlepších dílů seriálu, přičemž jediná scéna naprosto přehlušuje celý zbytek epizody. ()

pichta

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opäť na začiatku rekapitulačné intro dôležitých rozhovorov a udalostí. Walter Frey vydáva najkrajšiu dcéru. Arya a Ohar zmeškajú... Daenerys plánuje vpád do Yunkai a úspešne si plní sen a cieľ. Dôležitý moment, kedy John Snow opúšťa divokých pri boji proti nim. Brann a Rickon su viacmenej pri tom. Tu sú ukázané a skrté väzby a vzťahy, kotré sú modelované momentálnmi udalosťami. Výsledok svadby uplne zmeni tok udalostí. V tomto seriáli sa nedá niečo predpokladať... Tento diel opäť posunul dj´ej dopredu. Režisér zobrazuje tu nechutnú brutalitu a krviprelievanie tak, až človeku z toho behá mráz po chrbte, najmä tu pri krvavej svadbe. ()