Těžko to bude náhoda, ale tvůrci třetí sérii završují v podobném konceptu jako tu druhou. Tedy devátý díl je bombastické vyvrcholení. V minulé sérii to byl Stannis vs. Lannisteři, zde je to svatba. Celá ta scéna je dechberoucím způsobem natočená a krutě nekompromisní. Určitě jeden z nejlepších dílů seriálu, přičemž jediná scéna naprosto přehlušuje celý zbytek epizody.(15.5.2017)

Uf, tak po konci tejto epizódy pochopím, ak GoT stratí veľa fanúšikov (a naopak, tých skalných utvrdí v tom, že je to geniálne dielo) a seriálu dá zbohom. Záver je totiž ešte väčším masakrom, než záver prvej série a umiera sa takým tempom na takých pozíciách, že prechádza zrak. Poteší ale množstvo akcie a nejaký ten výpravný panoramatický záber, tých by malo časom stále viac a viac pribúdať. Tak hor sa do finále...(28.8.2020)

Zatím nejlepší epizoda ze všech tří sérií, Hra o trůny je proslulá tím, že postavy mizí jedna za druhou, ale musím říct, že v životě jsem nezažil nic tak překvapivého, srdcervoucího, drásajícího, nemám slov. Celkově se seriál posunuje úplně někam jinam, už to není jen jedna celkem jdoucí epizoda za druhou ( i když jako celek tvoří velice kvalitní dílo), ale konečně už pociťujete napětí, které mrazí krev v žilách. Zatím nejlepší epizoda ze všech seriálu, které jsem kdy viděl, zní to naivně a kdo ví jak ještě, ale co se dá dělat. Subjektivních 5 hvězdiček.(7.4.2018)

Jon Snow se zachoval jako pitomec. ("Ona mě miluje. Já ji taky. Ale co, radši ujedu někam pryč." = Jon Snow logic.) Caetlyn Stark jako uplná blbka. (Jako by Waldera Freye ztráta manželky nějak zajímala. Jako by jeho manželka za něco mohla.) Chování obou mi zkrátka nesedí k jejich doposud precizně vystavěným charakterům. Tvůrci si prostě řekli: "Náš svět není černo-bílý. Každý má svou chybu, tudíž musí Caetlyn zabít nevinnou holku a Jon uteče od své lásky. Respektive milenky." Ok, takhle to asi nebylo, nicméně nesmyslnustí a nuceností těchto činů to na mě takto zapůsobilo. Jon a Caetlyn strhli hvězdičku jinak bezchybnému dílu. 8/10(20.7.2017)

Opäť na začiatku rekapitulačné intro dôležitých rozhovorov a udalostí. Walter Frey vydáva najkrajšiu dcéru. Arya a Ohar zmeškajú... Daenerys plánuje vpád do Yunkai a úspešne si plní sen a cieľ. Dôležitý moment, kedy John Snow opúšťa divokých pri boji proti nim. Brann a Rickon su viacmenej pri tom. Tu sú ukázané a skrté väzby a vzťahy, kotré sú modelované momentálnmi udalosťami. Výsledok svadby uplne zmeni tok udalostí. V tomto seriáli sa nedá niečo predpokladať... Tento diel opäť posunul dj´ej dopredu. Režisér zobrazuje tu nechutnú brutalitu a krviprelievanie tak, až človeku z toho behá mráz po chrbte, najmä tu pri krvavej svadbe.(14.11.2019)