• JohnMiller

Ale čo.. Fanatický veriaci si našli cestu aj do tohoto, veľmi dobre spoločensky vymysleného, seriálu. Od hysterickej Cersei, ktorá pomaličky ale isto stráca vplyv nad vládou, dostali fanatici zelenú, a tak začnú vypratávať nevestince a trestať homosexuálov. Diel nič moc ale následky budú určite zaujímavé.(18.9.2016)

"This is all I want to do, all day, every day for the rest of my life." "Don't Let them see your tears. They are nasty little shits and nasty little shits aren't worth crying over."(4.7.2017)

O něco málo lepší epizoda než úvodní dva díly páté série, ale celkově je její začátek opravdu slabý. Celá linie s Aryou v Braavosu mě v seriálu prostě nebaví, podobně neustálé hádky Cersei s Margaery. V této epizodě jsou ale na druhou stranu dvě nové skutečnosti, které seriál trochu oživí, a to představení Nejvyššího vrabčáka a "setkání" Tyriona s Medvědem. Dobře udělaná je i poprava Slynta na Zdi. 75 %(1.4.2016)

Třetí epizoda nabízí jakési postupné utahování smyček. Na severu to jiskří mezi Stannisem a Snowem - vrchol tohoto úseku je bezpochyby výstavně mrazivá popravovací scéna. Zajímavé je i tvoření aliance ve Winterfellu. Pasáž s Aryou je ovšem momentálně v úpadku. Snaha o mysteriózní, duchovně assasínskou vsuvku se zatim moc nedaří. Nemá to atmosféru, nápad a spád už vůbec ne. Mimochodem kde je Brann a Hodor ?(31.5.2017)

Aneb malá příručka k tomu, jak naložit s někým, kdo neprojevuje dostatek respektu! :D(14.12.2016)