trosku to jde smerem romance - navic, az moc roztahle-, coz je velka skoda. Nebylo tam nic vylozene mega spatne, ale ani nic, co by nadchlo ci pobavilo. Citila jsem u toho jen pramalo emoci. Snad se to rozjede a nezklame. Jinak uplne se ztotoznuji s nazorem uzivatele jmenem PaTeXx (:"Od hodinové otvíráku osmé série jsem asi čekal víc, než nám tvůrci naservírovali, vzhledem k tomu, že epizod bude pouze šest.")(20.4.2019)

Winterfell bych nazval klasickou a osvědčenou úvodní epizodou. Najdeme zde mnoho sentimentu, zbytečných dialogů a v podstatě se jedná o opětovné seznámení s postavami. Problémem této epizody je ovšem fakt, že se jedná "už" o 8. sérii, takže tento cyklus jsme mnohokrát prožili, což z epizody dělá ještě zbytečnější než tomu doopravdy je. Na druhou stranu právě tato epizoda se skládala z drtivé většiny ze záběrů použitých v trailerech, což dopomáhá maskovat a tajit obsah dalších dílů, momentálně tedy pouze víme, že dojde ve 3. díle k bitce s chodci. Protentokrát bych to tvůrcům prominul, ale od dalšího dílu podobný styl nebude stačit a příště tato Game of Nostalgia bude zklamáním, k čemuž doufám nedojde. Nechme se tedy překvapit:)(16.4.2019)

Takového objímání jako v tomto díle snad nebylo v celé minulé sérii dohromady. Ale jinak ok, předvídatelný scénář, musely se načrtnout hlavní dějové linky a nyní se podle nich pojede. Jen doufám, že v dalších epizodách se nedočkáme nějakých malicherných sporů o to, kdo je král, kdo je královna, kdo je lord, kdo má nárok na jaký trůn, to vše jen proto, že někoho praděda ojel někoho pratetu. A hlavně ať se nikdo nezačne najednou chovat zničehonic jako naprosté hovado, Sam už k tomu měl docela nakročeno.(15.4.2019)

A je to tu, jeden z mejch nejoblíbenějších seriálů (ano i přesto, že posledních pár sérií nedosahovalo takový kvalitky) se blíží k velkolepýmu završení (teda doufám, protože mám celkem nahnáno v trenclích ze sladkýho konce typu Daenerys s Jonem na trůně). I když nepatřím mezi ultra fandy GoTka, který vstávali ve 4 ráno, aby viděli nejnovější počin, co nejdřív (spánek souboj s GoTkem jednoznačně vyhrál) hned při první příležitosti jsem na něj vlítla a zkoukla na první zátah. Tak a teď se konečně dostávám k hodnocení dílu. Musím říct, že mě první díl ze začátku moc nenadchnul a už jsem si říkala, jestli koukám na správnej seroš. První polovina se většinou skládala totiž z nezáživnejch keců a sladkejch momentů Daenerys a Jona. Naštěstí ve druhý polovině už se to trochu rozjelo a konec byl skvělý završení (řekla bych, že konec - hlavně setkání Jamieho s Branem byla nejlepší scéna, která zvedla moje hodnocení o hvězdu výš). Ocenila bych ještě kdyby objasnili, jak se povedlo Theonovi zachránit jeho sestru (takhle lehký to snad bejt nemohlo ne?) a jaktože nikomu z přihlížejících letu Jona na drakovi nedošlo, že je Targaryen, když jenom Targaryeni měli schopnost lítat na dracích. V tomhle díle mi docela chybělo i nějaký to pořádný drama (hlavně ta první polovina) a nějaký ty emoce (u znovusetkání Starků - hlavně u Aryi a Jona to spíš vypadalo jako kdyby se neviděli pár hodin než přes nějakejch 5 let). Musím ale vyzdvihnout úžasný záběry na krajinu apod. třeba u scén s draky, který působí úchvatně. Každopádně jsem zvědavá, jak se to vyvine dál a budu dál doufat v hořkej konec. :)(15.4.2019)

Refrešli sme si po dvojročnom čakaní svoje spomienky na vzťahové linky a aj na to ako dobre je celá hra o tróny rozohraná. Aj keď som to nečakal od pilota ôsmej série prišlo k niekoľkým dejovým zvratom. Predovšetkým odhalenie pôvodu Johna. Ako aj zbrojenie Cercei. Zimohrad sa pripravuje na najhoršie a je nutné aby pred bitkou prišla ešte jedna časť ktorá vybičuje emócie do extrému lebo tejto sa to moc nepodarilo. Ale štandardne si seriál drží vysoko nadpriemerné hodnotenie. 77%(24.4.2019)

• - V úvodu vidíme malého chlapce, který se prodírá zástupy lidí a vyleze na strom, aby se podíval na přijíždějící vojsko. Tato scéna je náramně podobná epizodě Zima se blíží (2011), kdy podobnou cestičku mezi davem si hledá Arya, aby se podívala na krále Roberta. [Zdroj: extralife.cz] (Bioscop)

• - Spoiler: Lena Headey (Cersei) se nechala slyšet, že po přetčení scénáře nemohla uvěřit tomu, že tvůrci nechali její postavu vyspat se s Euronem (Pilou Asbæk). (Bioscop)

• - Čínští cenzoři kvůli násilí a erotice zkrátili epizodu o šest minut. (Bioscop)