Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

zelvicka.

Můžeme dělat, že se tohle vůbec nestalo? Protože tohle bylo k nasrání, a čekal jsem na konec jen kvůli tomu, že mě to třeba překvapí. Všechno se to vysvětlí. Zkousnul bych i nějakou lehčí deus ex machina. Kdyby začalo svítat a přijel Gandalf. Zkrátka a dobře, bitva bastardů zůstává topem seriálových bitev, a osmá série táhne GoT od 5* směrem k odpadu, byť se marně utěšuju, že když teď budou bojovat zase v rámci logických, nemagických hranic, tak to scénáristům třeba půjde lépe. Nicméně v tomto díle bylo tolik logických rozporů, že nebýt toho obrovského nasazení, které člověk zohlednit musí, byl by to jen a jen odpad. ()

Toshiro30

Je hrozné vidět, jak HBO nedokázalo zvládnout poslední sérii. Myslím si, že už jí nemůže zachránit vůbec nic. První dva díly o ničem a třetí naprostým zklamáním. Tak špatně zpracovanou bitvu jsem už dlouho neviděl. Chaotická, nepřehledná, tmavá a totálně bez emocí. Hrůza. A na tohle jsem čekal téměř dva roky. ()

KM Phoenix

Pominu technické věci jako chaotický střih, teleportace, apod. a spíš zmíním divnosti spíše ze strategicko taktického hlediska. Winterfell nemá vlastní příkop a tím pádem ani padací most, nestojí ani na žádném skalisku a a ni hradby nemá nijak extra vyšší pro kompenzaci, navíc má jenom jednoduchou bránu s dřevěnými vraty (ani žádná mříž), proč tedy takové místo zvolit jako hlavní obrannou pozici? Když už ale takové místo zvolím a vím že budu v mnohonásobné početní nevýhodě, proč není vykopáno příkopů víc, celá soustava hloubkové obrany, která by nepřítele zpomalila různě redukovala tak aby byl vykompenzován početní faktor? A když mám k dispozici těžkou techniku pro ostřelování nepřítele, proč ji dávám do první linie aby tak mohla střílet jenom krátce a následně být zlikvidována nepřátelskou první vlnou (ještě že armáda temnot neobrátila tuto techniku proti Winterfellu, s jeho technickými nedostatky by z něj také nemuselo nic zbýt)? Proč když mám docela slušnou lehkou jízdu (Dothraki), tak ji pošlu na sebevražednou misi v první linii (asi tak jako "Charg of the light brigade" v Krymské válce) a přijdu tak o jakoukoliv výhodu co by mi útok jízdy mohl přinést, když bych ji měl v záloze někde za bukem, aby mohla zasáhnout boky či týl nepřítele. Proč zápalný příkop připravoval nějaký amatér takovým stylem, že ho nelze zapálit a nakonec to celé musí zvládnout rudá kněžka? Proč nejsou zajištěny průchody v hradu, takže v momentě kdy se nepřítel dostane přes hradby, stane se z toho jedno velké korzo a zbylí obránci pak na nepřítele naráží doslova všude? Proč když máte k dispozici letectvo, tak to zasahuje sporadicky (pravda jednalo se o bitvu se ztíženými letovými podmínkami) a část bitvy doslova prosedí na hradbách? A takových věcí se tam najde dost, na to že se má jednat o výkvět vojenských veteránů, tak jejich výkony jsou vskutku amatérské hraničící až se sabotáží vlastní armády. Přiznejte se kdo z vás je agentem nočního krále či Cersei? ()

radekgfx

Na efekt. Otázkou zůstává, co v člověku po zhlédnutí vzbudí více emocí; jestli zápolení Sedmi království s armádou mrtvých, nebo marný boj tvůrců epizody s koherentním měřítkem, televizní výpravou a snahou nějak to vše natočit a nedostatky zamaskovat skrze neprostupný příkrov noci, příběhové zkratky a ohniskovou vzdálenost. ()

Niki__Niki

Nelogické, žádný zvrat, žádné překvapení, nic, na co jsme byli u GOT zvyklí. SPOILER. Vetšina hlavních postav neudělala za celou bitvu nic zásadního, nijak nepřispěla, nepomohla, nic nevymyslela. Kvůli hloupému chování všech prohrávali až téměr do konce na plné čáře. To že se celá bitva odehrávala v noci a tudíž ve tmě nebyl takový problém jako to, že to byla nuda, nuda nuda a očekávaný wow zvrat se nedostavil. Škoda. Těch 7 sérií směřovalo k něčemu většímu. Jedna hvězdička za Aryu a druhá za hudbu. ()

Furmi

Pre tento jeden jediný diel sa tento seriál oplatilo pozerať 8 rokov. Pre tento jeden jediný diel niet pochýb že sa nevymazatelne Game of Thrones zaradilo medzi vrcholy svetovej High Fantasy. ()

Gulde

Hodně hutná atmosféra především zpočátku. V druhé polovině sice o něco slabší, ale i přes nějaké ty chybky to bylo po celou dobu prostě dost strhující. Chápu třeba lidi, kterým se to nelíbilo a dávají třeba 2, 3 hvězdy, ale i, s prominutím, kretén musí uznat, že dávat tu tomu odpad, a tedy házet na roveň třeba s Ordinací v růžové zahradě, to je dílo opravdu jen zakomplexovaného imbecila, a přeci se tu tací najdou... ()

PAVEK

Hluboké zklamání. K Písni ohně a ledu mám velký vztah, považuji se za skalního fanouška, a proto mě to, co se seriálovou adaptací děje, opravdu drásá. To, co dělá Píseň ohně a ledu Písní ohně a ledu už zde v podstatě není. Začalo se to vyvtrácet již uplynulé dvě sezóny poté, co scénáristům došel knižní materiál od G. R. R. Martina a začali jet na „vlastní pěst“. A čím méně se na scénáři podílel samotný Martin, tím více kvalita seriálu, ale především onen duch a atmosféra Písně ohně a ledu upadala, až se nyní, v osmé řadě (což platí již pro první dva díly osmé řady) zcela vytratila. Všechny díly osmé řady, gradujíce bitvou o Zimohrad, jsou smutným příkladem absolutní scénáristické bezradnosti. Z úcty k dílu George R. R. Martina bohužel musím hodnotit takto. Tohle se může líbit snad jen nekritickým náctiletým fanouškům, případně mainstreamovým konzumentům, kteří o svět Písně ohně a ledu nikdy nijak nezavadili. ()

Blue.Shark

Nemůžu popřít, že je v této epizodě spousta blbostí, ať už z pohledu válečného stratéga (Např. nechat si zabít za 5 vteřin půlku armády, to fakt?) nebo příběhového ("Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, nepotřebujete zapálit?"). Jenže veškeré výtky jako řidký výměšek tlustého střeva rozmazává naprosto bravurně, excelentně, kulervoucně a božsky zpracovaná bitva, která je tím nejlepším, co jsem viděl od dob Pána Prstenů. A upřímně seru na to, že LOTR byl tříáčkový film a oba projekty dělí bezmála 20 let. Pravda, realističnost nikde, všechno to boří naprostá debilita scénáře, epileptický střih a klepání kamery, co sem tam scénu postihne. Celý díl jinak dýchá atmosférou zoufalství a předem prohraného boje, což je obrovský úspěch. Ano, závěr stojí za hovno, protože člověk od paralely Saurona očekává fakt pořádný mazec. Ale i tento zápor se rozplývá v tsunami tiché smrti, kterou Night King přinesl, a která je zatraceně stylová. ()

waits

Bitva ve tmě, no jo. Jak dopadla, to jsem asi pochytil, ale o jednotlivých postavách si budu muset přečíst nekrology na fandovských stránkách. O tom, že bitvu v knize (bude li) a přípravu na ní, popíše Martin stokrát lépe, vůbec nepochybiji. ()

Benny99

Celých 8 sérií a sedm knížek směřuje k Velké válce, a pak skončí, jak skončí (během jedné průměrné bitky). Škoda, že ačkoliv Jon a spol. má vedle sebe x mozků s vojenskýma zkušenostma, tak pošle svoji jedinou kavalérii (která činí polovinu jeho armády) na smrt bez účinku. Pak pár postav, které známe, drží celej Winterfell proti milionové armádě. SPOILER - Ještě že Night King si to chtěl vyřídit osobně, jinak by bylo všechno v prdeli (jako kdyby toho kripla, co nic nedělá, nemohl zabít někdo jinej) - 11/10 realism with GRRM approval, ani se nedivím, že se od celého seriálu distancuje, protože kdyby viděl tohle, tak mu praskne cévka ()

warrenur

Po dvoch pokludnych dieloch sme vsetci ocakavali velkolepu bitku na vsetky moznych frontoch, na zemi, v chodbach vo vzduchu, velkolepe efekty a paradnu choreografiu. To nam tvorcovia stedro nadelili. Azda miestami tmavu, neprehladnu a neustalu. Prvy utok dvojice drakov je azda jedna z najkrajsich, oku-lubivych dracich scen podfarbena paradnou hudbou, aku som v GoT videl. V duchu G.R.R. Martina (je mi jasne, ze knizne podanie, na rozdiel od tohoto filmoveho, bude bezchybne) sme predpokladali aj desivy a epicky koniec mnohych postav. Zial s vynimkov asi dvoch sa toto nedeje a tiez ma zaskocilo, ako uz mnohi k tejto epizode prizvukovali, nie "prirodzene" chovanie niektorych klucovych postav. Za mna mierne sklamanie, i ked mi bolo jasne, ze bude treba nazdviazat a uzavriet dalsie dejove linie, k comu moc casu nezostava. I Night King mal niekolkokrat svoj moment. Kazdopadne moja oblubena postava, Arya, stale "kicks asses" Tento diel je rozhodne v ramci tych, ktore uz vznikali bez kniznej predlohy, nakontroverznejsi a pre mnohych bude najslabsi. Za mna slabsie stvrohviezdie, cakal som skutocne viac, hoci i tento diel ma co ponuknut a cim prekvapit. Tiez sa vyvratili mnohe fan-theories. A opat raz skladam hold tvorcovi hudby - Ramin Djawadi-mu. Uz z vyssie spomenuteho je jasne, ze z tejto epizody vznikne kvantum nadhernych wallpaper-ov. Osobne sa tesim na dvoch drakov, co vyletia nad oblaky a dym v mesacnom svetle. ;) ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019