Psychiatr Pavel Josek se těší uznání nejen ve své profesi, ale i v širší společnosti. Je totiž bývalým disidentem, signatářem Charty 77, který po boku své ženy snášel šikanování ze strany komunistické Státní bezpečnosti. Nyní se chystá převzít Cenu paměti národa a poskytuje rozhovory do dokumentárního filmu. Jeho zeť Luděk, jenž na dokumentu pracuje jako zvukař, se v rodině cítí jako méněcenný. Proto jej nenechá chladným Joskova složka z estébáckého archivu, kterou jeho kolegové získají. Vyplývá z ní, že Josek počátkem sedmdesátých let naopak s StB spolupracoval. Jako mladý psychiatr donášel na nadějného sochaře Bořka, který byl jeho sokem v lásce a který se nakonec nechal vyštvat z rodné země. Pro všechny členy Joskovy rodiny, včetně těch, kteří v inkriminované době nebyli na světě, tak nastává těžké období. Tím spíše, že každý má svůj úhel pohledu na to, co se odehrálo. Své k tomu může povědět i bývalý pracovník StB Kafka, jenž měl kdysi oba mladé muže na starosti a nyní si užívá klidného důchodu… (Česká televize)

blacktomas

Otevírání starých ran může být dost bolestivé. Poměrně slušný příběh s dobrými herci s téměř žádnou atmosférou. Možná je to tím vedrem co mě sžírá, ale film jsem vnímal tak nějak apaticky. Každopádně je to jeden z těch lepších snímků autorské dvojice. ()

miki68cz

Komorní snímek, který nemohu ohodnotit více, jenžto mne nezaujalo téma. Všude okolo je podobných témat tolik, že mne již lezou krkem. Skvělé výkony všech herců, vypíchl bych pana Hubu, paní Kolářovou a Lenku Vlasákovou, drsný dialog obou jmenovaných dam v lese bude jistě navždy patřit do ukázky geniality českých hereček podobných výkonům paní Medřické, Bohdalové atd. Nepřesvědčil mne Milan Mikulčík. ()

Zaplo05

Vynikající film, kterému chybí ale jediná věc - jinak postavené vyprávění silného příběhu o udavačství komunistického režimu. Aby dostal 5* představil bych si děj ne jenom jako dialog mezi kamerou a postavami. Na druhou stranu, tak máte pocit, že celý film je vlastně dokumentem a výpovědí obviněných osob. Silný film se silnými myšlenkami, díky nimž se řadí mezi top v české kinematografii. Stoprocentně DOPORUČUJI !! ()

Hank

Silný, spíše kratší až povídkový námět, který jest rozmělněn tak nějak po "hřebejkovsko-jarchovsky"...momenty, který měly sílu a potenciál v mžiku utopil pelíškovskou legrandou a tím pohřbil jak legraci, tak i drama. A Kawasakiho růže na Oskara? To je skoro výsměch...škoda:( ()

hackstolle

Tento snimek si rozhodne nepoustejte jen tak ve volne melancholicke chvili. Chce to tu spravnou naladu, ktera se ne zrovna jednoduse popisuje. Abyste plne nasali atmosferu a cely pribeh, skvele herecke vykony (pro me predevsim Daniely Kolarove) nebo komorni hudbu Cajkovskeho a Smetany, pustte si ho v podzimni podvecer u sklenky dobreho vina. Vysledek se dostavi sam. A rozhodne nedoporucuji film nejakym zpusobem prerusovat nebo dokonce drobit na vice casti. Film je natoceny velmi citlive a zajimave a jedinou drobnou chybicku jsem zpozoroval az v predposledni scene. Kvuli tomu take mozna hodnotim o stupinek hure, nez-li jsem se po cas celeho filmu chystal. Kazdopadne ale uctyhodnych a pro pana Hrebejka zaslouzenych, 80%. ()

Behind

Pro mě osobně veliká úleva, že pan Hřebejk má stále chuť tvořit. Po Nestydatém Medvídkovi stočil kormidlo do nepodbízivých vod. Kawasakiho růže je silný, na všech frontách skvěle zahraný, film. Takže - "U mě dobrý". ()

thornhill

Je to kvalitný film, Huba s Chudíkom sú vynikajúci ale stále mi niečo na tých Hřebejkových filmoch vadí, také to odlahčenie humorom a niektoré zbytočné scény ale je to každopádne lepšie ako jeho posledné filmy ()

yaqwsx

Precizně natočené drama, které má myšlenku a zanechalo ve mě hluboký pocit. Škoda jenom, že nerozumím tehdejší době, všem poměrům, které tehdy panovaly. Poté bych dal možná i maximální hodnocení. Takto ve mě stále totiž zůstáváv pocit, že mi něco chybí a uniká. ()

oasismanik

Takmer dokonalá réžia, scenár, dialogy, klavír a herecké výkony / Chudík vo vedlajšej úlohe za aké sa v zámorí dostávajú minimálne nominácie na oscara/. Krásna psychologicko-dramatická hra z viacerých strán a niektoré scénky, ktoré v českom filme nemajú kokurenciu /príhovor psychiatra na udelovaní, záverečných 50 synoným, rozhovor milostného trojuholníka, a hlavne tých pár dokonalých minút s Ladislavom Chudíkom povyšujú u mňa Kawasakiho ruže do svetového formátu a som presvedčený, že českým filmom /samozrejme občas aj so slovenskými hercami, čo ma veľmi teší/ nie je určite odzvonené...9,5/10 ()

Dinsberg

Symbol ztráty kolektivní paměti. Tak lze nazvat tento film. Kdo v minulé době nežil, nemůže vědět jak to bylo. Já se bez ostychu přiznávám, že to je můj případ (naposledy jsem soudruhoval v první třídě), o to mi přijde děsivější myšlenka na postrkování člověkem jako figurkou na šachovnici. Kdo může s klidným svědomím říct, že nemá z té doby škraloup? Ať už za svoji aktivitu či za svoji pasivitu. Není zde hlavních a vedlejších postav, jsou jen postavy opravdové, které svou reálnosti vhánějí slzy do očí. Ne pro falešný pocit lítosti a soucitu nad ztracenými lety a lidmi, ale nad děsivou neschopností člověka se poučit z vlastní historie. Ať už v době před nebo po roce 1989. P. S. A ještě k jedné věci bych chtěl pánům Hřebejkovi a Jarchovskému poblahopřát. Že se jim ke spolupráci podařilo získat takové herecké eso, jakým je Ladislav Chudík. Obzvláště pak pro roli, do níž byl obsazen. Ta totiž ostře kontrastuje s jeho hereckým projevem, na který je divák u něj zvyklý, a přitom s ní vytváří dokonalou hereckou symbiózu. Po Pelíšcích druhý nejlepší Hřebejkův film. ()

Tominni

Jsem rád, že Jan Hřebejk dokázal, že patří k naší absolutní špičce a směle se řadí mezi evropskou elitu. Tenhle film se předchozím moc nepodobá a je to dobře. Výborné drama, které se tentokrát vrací ke spolupráci s STB bez komediálního podtónu. Už dlouho jsem po českém filmu nemusel přemýšlet o posouzení viny a odpuštění. Kdo je zde kladným hrdnou? Koho vlastně máme soudit? ()

marek29

Možná je to tím, že je to drama, možná já nejsem dramatu hoden, ale za mě slabý.. Nevim jestli všichni sou tak hotoví tady z toho silného komunistického tématu nebo co vlastně na tom filmu obdivují ale já se teda bavím u jinejch filmů.. A že bych si z filmu odnesl byť jen špetku ohromení to se teda fakt říct nedá.. Jasně hrůzy StB jsou zde vylíčeny v pravém smyslu a významně pohnuly s osudy mnoha lidí za bývalého režimu ale to mně nutí pouze dát místo 2 hvězdiček 3. Jinak film podprůměrný.. ()

jafuska

Film, který jsem viděla až v tv, a velmi se mi líbil, nejsem nakloněna českým filmům, většinou nemají svoje uplatnění u diváků, ale tady se stalo něco, co jsem neočekávala, hudba, která výborně dokreslovala celý děj, v každým momentu vystihla postavy, Daniela Kolářová, zahrála velmi dobře svoji roli, ano bylo to natočeno opět v době kdy na nás dýchla minulost STB, kdy bud člověk jim vyhověl, nebo mu bylo zakázáno co by mu šlo nejlépe, bud se podřídíš nám, nebo padneš. Ono je těžké se vyrovnat s vlastními křivdami v té době, nebylo to vůbec jednoduché, kor, když zjistíme, že naše rodinné zázemí, které si tolik idealizujeme není tak krásné jak jsme chtěli, a minulost at chceme nebo nechceme tak nás dostihne dřív nebo později, a v tomto filmu to bylo jasně ukázané, minulost mlčela, ale v budoucnu se natvrdo ozvala, když to nikdo nečekal, ano, jeden z mála velmi zdařilých českých filmů ()

nula87

Hřebejk po několika letech a filmech, kdy přešlapoval na místě a podle mě moc nevěděl co chce říct, natočil skvělé silné drama. A že už bylo načase. Kawasaki je film pevný v základech, silný v jasném názoru, a taky v řemeslném zpracování. Celý film je bez jakéhokoliv náznaku toho laskavého humoru (a díkybohu za to!), ale poctivě staví proti sobě několik různorodých hrdinů, z nichž každý si bere svoji část filmu pro sebe - a ve výsledku se z toho složí krásný obraz. 80% ()

kubilov

Snaha o to, trochu pozměnit zaběhlé a už notně vykradené Hřebejkovy obyčeje a příliv nových a nepříliš ozkoušených herců do Kawasakiho růží byl velmi dobrý tah, ovšem dokud mu bude scénáře psát Jarchovský, nic zgruntu nového nepřijde, vše se bude plácat furt v tom samém patosu, který začal už na přelomu tisíciletí. Jako jo, náběh na docela slušnej film to mělo, jenže to rádoby vážný prostředí a neskutečně toporný herectví Lenky Vlasákový mě teda natolik otrávilo, že jsem se skrz růže spíše protrpěl. ()

offlineman

Tvůrci filmu udělali velikou chybu a jejich původní záměr se otočil proti nim! Do role toho "zlého" obsadili noblesního pana Chudíka, který svoji roli zvládl s velkým přehledem a do role "hrdiny" jakési trapné a lítost vzbouzející stvoření, které by mělo nakonec zlému estébákovi líbat ruce, že jej vyhnal tam, kam ve skutečnosti patří! Hodně daleko od normálních, slušných a poctivě pracujících lidí!!! ()

brzozin

Další Hřebejkova sonda do duše národa. Národa, ve kterém je strašně těžké zachovat si mravní kontinuitu v situaci, kdy se každých dvacet let změní režim a z těch hodných jsou zlí a naopak. Posletsví tohohle filmu by se dalo shrnout do jediné věty "Hoď kamenem, kdož jsi bez viny". ()

Pitryx odpad!

Proč tak dlouho trvá, než se přejde k jádru pudla?? Nebaví - nudí. Nemám za co dávat jakýkoli plus, protože ani napodruhé jsem nepochápal, proč je to tak zdlouhavé, bez chuti a zápachu, mdlé a nedovařené. 201209119053/9105----- Tak jsem to zkusil podruhé, abych si byl hodnocením jist. Mohu přidat jen to, že to odporné chování těch třech na začátku filmu kde spor řeší filosoficky je děs. No jo. Rádoby inteligenti co si hrají na duševní vzdělance. Na nervy lezoucí hudba, vinou zřejmě ožralých mistrů zvuku stokrát silnější než mluvené slovo mi lezla na nervy po celou dobu. Chtěl jsem dát něco za velmi dobré scény s panem Chudíkem a jeho výpovědi, ale nedám. Tenhle paskvil si to nezaslouží. 201311180/0 ()

Ivoman

Kravina, která si nezaslouží druhou podívanou. Ale vidím, že je zde stále dostatek ovcí, které mají za to, že když filmu udělí 5 hvězdiček (netuším proč), budou IN nebo co a tím budou lepší. ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny