Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

Vančura

Nejnudnější filmové zachraňování Země, jaké jsem měl v poslední době možnost v kinech vidět. Dvě hvězdy dávám za pár obstojných fórků a skvělou hudbu Dannyho Elfmana, jinak je to stejně slaboduchá podívaná, natočená druhořadým režisérem pro nenáročné diváky, jako byla jednička (dvojku jsem neviděl a vidět už ani nechci), jen přibylo triků a rádobyvtipných hlášek. Je to pořád to samé, neobjevné přežvykování stejné látky pořád dokola. S jakýmkoli dalším dílem už nechci mít nic společného, celá ta série je filmařsky bezvýznamná a zbytečná záležitost, jejíž sledování je jen ztrátou času. A konečně, nevycházím z údivu nad obsazením - přítomnost Lady Gaga, Justina Biebera a Tima Burtona spolu v jednom filmu - tomu bych nevěřil ani v nejdivočejším snu, kdybych to tady neviděl napsané. Nadto se stejně jako u jedničky nemohu ubránit dojmu, že role v tomhle filmu je pod hereckou úroveň Tommyho Lee Jonese, a osobně mi neskonale víc sedl v dramatických rolích ve filmech "V údolí Elah" a "Tahle země není pro starý". Bohužel, není to první ani poslední herec své generace, který se na stará kolena umělecky diskredituje hraním v pokleslé komerční produkci, a bude hůř, to říkám já. ()

mchnk

Nho...jak s tím naložit? Ve mně to vyvolává myšlenku, že MiB 2 byl v podstatě úplně zbytečný film. Jako dvojka by mohl fungovat bez problémů tento. Možná, že spojení dvojky a tohoto, byl měl za následek hit se vším všudy. Takhle je to pouze dlouhodobě rozložená skládačka, v podstatě se stejným dějem. Ani efektně to nešlo moc dopředu. Akce v podobě barevné střílečky nebo myšlenka cestovaní v čase a následná realizace, na mě působí bohužel nedotaženě a trochu naivně, i humor nic moc. Tohle všechno jsme už viděli před 10ti lety. Prostě vyždímat z toho co se dá. A výsledek? Film se dějově nikam neposunul a obsazení Lady Gaga a Biebera je opravdu zoufalost. Každopádně postava Griffina je supr. Představa vize budoucnosti v několika paralelních vesmírech, je asi základním pevným pilířem filmu. Myšlenka paralelních vesmírů skutečně umožňuje nekonečné množství způsobů, jak může jakákoli situace skončit. ()

mzss1

(50%) MIB 3 je bohužel dle mého názoru nejslabší díl z celé trilogie. Přitom je paradoxně technicky, efekty a akcí nejzdařilejší. To mi ale bohužel nestačí. Ještě tak z úvodu mi to přišlo dobré, zábavné – Will Smith a T.L.Jones vedle sebe jako ústřední dvojka, jenže pak děj nabral zcela jiné obrátky. T.L.Jones zmizel a později ho dějově nahradila jeho mladší verze v podobě herce Joshe Brolina. Nemůžu si pomoci, ale mě zde Brolin moc nevoněl, ani jeho postava mě absolutně nezajímala. Jedině ten Smith byl vtipný a skvělý až do poslední chvíle. Prostě cca 1/3 snímku byla dobrá, pak už to dřelo. Jen sem tam mě zaujala slušná akce a zdařilé efekty. Jako nebyl to brak, jen je škoda té klesající kvality, ani to nebylo celkově tak vtipné a záživné. Hudba docela obstojná. Do konce jsem to dodíval bez újmy na zdraví, ale kdyby se nejednalo o značku MIB, tak asi nedám ani tu slabou 3* jakou jsem tomuto skvostu udělil. Slabý průměr, to je můj finální verdikt. ()

kingik

Velkolepý návrat agentů J & K se nekonal. S klidem můžu napsat, že jsem o dva přestárlé fotry nestál. Jenže dali mně to zrecenzovat, tak tady to máte. Po tomto filmu končím s blockbustery. Schéma velkofilmů mě natolik vysiluje, že dvě hodiny trávit nad něčím, co se nedá nazvat v žádném ohledu inovativním a jakkoliv zábavným, už hned tak absolvovat nehodlám. Film jednoznačně vzniknul pro výdělky, které asi nebudou závratné. Smith už pár let v ničem nehrál a hit potřeboval. Proč ne, nevadí mně jeho nesměšné pokusy o vtip. Tommy Lee Jones je vyhaslá troska beroucí druhořadé televizní filmy, pak si vzpomenou, že ještě žije a nepřeobsadí ho, i když ho na plátně vidět nechtějí, a rychle tam nastrčili jeho mladší verzi, kterou ztvárnil Josh Brolin. Multitalentovaný herec byl to jediné proč se film vyplatí vidět. Všechno ostatní je stokrát viděné, včetně hrátek s časem, dokola se opakující schéma neškodného blockbusteru, kdy od první minuty víte, jak to dopadne, že se Svět zachrání a já nevím co ještě. Prostě popcornová rutina největšího kalibru a navíc udělaná jen na zakázku s cílem vymačkat z diváků prachy. Takových blockbusterů jste viděli stovky. Mně na tom filmu přišlo všechno zastaralé včetně slušné porce neoslnivých digi triků a maximálně podbízivé. Mé hodnocení: 40% ()

InJo

Horší než jednička, lepší než dvojka. Je z toho hodně cítit snaha natočit kvalitní odpočinkovou zábavu, ale bohužel to ve většině scén vychází tak napůl. A to platí jak pro akci, tak pro humor. U toho je to asi ještě zřetelnější - spousta gagů je natolik průměrná, že jsem se jim ani neuchechtl (stejně jako ostatní diváci v kině). Josh Brolin je velmi příjemným zpestřením, ale ani jeho drsňácké charisma ve spojení se Smithovým pohodářstvím nepřemůže tuctový scénář a zcela rutinní blockbusterovou Sonnenfeldovu režii. Překvapivý (a za srdce chytající) závěr, který je nejhezčím a možná celkově nejlepším momentem trilogie, ovšem výsledný dojem zvedá (ne moc, ale přece). 60 - 70 % ()

IQ Tiqe

Jednička bylo něco originálního, dvojka těžila z dobrého jména a trochy zábavy, jinak nic nenabídla, trojka je na tom obdobně. Má pár hlubších okamžiků, pár kamínků, o které přinesou něco nového, že v rámci dílu jde říct „kruh se uzavírá“, ale jinak je to průměr, po kterém určitě nesáhnete, pokud chcete něco hlubokomyslného. # Líbila se mi v menší roli Emma Thompson, protože takhle ji neznám. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

Príbeh pomerne sterilný, o ničom, zápletka len taká nejaká druhotriedna... Film som si pôvodne pozrel IBA kvôli Jemaine Clementovi a musím skonštatovať, že to napokon aj bol jediný klad tohto filmu. Alebo - jediný ďalší popri efektoch, ktoré sú naozaj na vysokej úrovni, no akosi sa autori (všetci: tak režisér, ako aj scenáristi...) ktorili, lebo po úvodnej sekvencii úteku z väzenia a následnej "introduction" akcii v čínskom bistre už nič zásadne efektné a akčné neprišlo a do mdlého finále sa to len vlieklo, ozvláštnenie prišlo (a z totálne šedej nudy to trošku vytrhlo) v podobe zaujímavej postavy Griffina. ()

Anderton

Tri až štyri geniálne fóry, vôbec najlepšie z celej trilógie, zopár priemerných fórov a....vlastne trápne fóry tu žiadne nie sú, len keď si tie všetky fóry zrátate, zistíte, že ich tu veľa nie je. Je to škoda, pretože pri konci "ako to všetko raz začalo" som už aj zabudol, že sa pozerám na komédiu. Každopádne spokojnosť, pre mňa najlepší diel série a tie tri hviezdy sú omnoho silnejšie, ako pri prvých dvoch častiach. Ten obrovský rozpočet vôbec nevidno. Asi si iba herci vypýtali nekresťanské honoráre. ()

Frajer42

Z této zatím trilogie je tohle rozhodně nejslabší kousek. Jednak mi úplně nesedl ten nápad s cestováním v čase, ačkoli byl zajímavý, tak zapříčinil spousty nelogických situací. A jednak mi nesedl Josh Brolin, který je samozřejmě úžasný herec, ale sem mi prostě nezapadl. Humoru už tu také nebylo tolik, kolik by nejeden člověk mohl očekávat. Přesto si i tohle pokračování zachovalo vysoký stupeň koukatelnosti. Všechny jistě potěší zejména velmi příjemný a naprosto nečekaný závěr. 3* ()

Dzeyna

Tak já myslím, že hodně promakaný snímek. Ze začátku mě to teda moc neohromovalo. Obzvlášť nějakými retro prvky, ale potom mě to naprosto dostalo. Will byl jako vždy vynikající a jemu patří téměř všechen můj obdiv. Let's agree to disagree - klasika. Mě toto pokračování rozhodně nezklamalo, spíš naopak. Byly zde nějaké maličkosti, které se dají vytknout, ale co i tak je to výborná podívaná. ()

Kothy

Vůbec to nebylo špatné. Je to lepší než 2. I když měl bych k tomu jisté výhrady. Boris Bestie uteče z vězení a v minulosti zabije agenta K. Kupodivu agent K nikomu v současnosti nechybí, jenom agentu J. Ten pije kakao, aby se vyrovnal s časovým paradoxem. Proto se teda vydává do minulosti ho zachránit. Konkrétně do roku 1969. Tenkrát to černoši nemají úplně jednoduché. Všichni na něj čumí, jak to že má kvádro. Tam potkává mladého agenta K ztvárněného Joshem Brolinem. Nečekaně je to stejný bručoun. Ten tomu nejdřív nemůže uvěřit. Nakonec se teda dají dohromady a jdou po obou Borisích Bestiích. Celé to končí odpálením rakety s Apollem 11 do vesmíru a vynesením nějakého satelitu na oběžnou dráhu, který nás má chránit před mimozemšťany. Pitbull má k tomu dobrou písničku: "Back in Time." :D ()

Okara

Výrazné zlepšení od zpackané dvojky, ale i tak se film drží kolem průměrného hodnocení. Naprosto fádní zápletka o cestování čase za důvodem zachránění budoucnosti se směšným záporákem a nepovedenými efekty okořeněné křečovitou snahou scénáristů o vtipnost Willa, která sem tam vyjde, ale většinou je to spíše trapné. Nevím tedy, na co se tvůrci zaměřili, ale akčních scén se příliš nedočkáme, humoru je taky pomálu a o napětí ani nemůže být řeč. Velkým plusem je charismatický Brolin a dále bych také vyzdvihl pár vyvedených hlášek (OK) a alespoň trošku překvapivý závěr. Hodnocení tedy na tři hvězdy, čekal jsem víc, ale zklamání není. 65% ()

Geralt z Rivie

Ačkoliv Joshe Brolina zrovna moc nemusím a moc jsem se na něho netěšil v MIB, tak jsem z něho těsně po příchodu z kina nadšený a musím říct, že bez něho bych musel minimálně jednu hvězdičku odebrat. Tak tedy pokud se Vám líbí ustřelování hlav emzákům a vtipné hlášky. Bude určitě spokojení i s třetího pokračovaní. Moje první dvoj kino :) --- KINO ()

Campbell

Tak nakonec mě film dost potěšil, bál jsem se že po takovém čase se nebudu bavit a hlavní dva hrdinové mi budou zcela ukradený. Ale prakticky hned od první minuty jsem se skvěle bavil. Smith i Jones neztratily nic, jejich humor je perfektní Smith je stále ukecanej a k tomu jim ted pomáhá Brolin který hraje mladého K. Brolina jsem nikdy moc nemusel ale po tomhle filmu říkám že hraje dobře, prostě mu tahle role dokonale sedla. Efekty jsou parádní ale jako některým uživatelům mi také přišlo že je tu až moc hlavní záporák a chybý tu vedlejší mimozemšťani. Výborná komedie. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Film od první chvíle navazuje, kde v předchozích dílech skončil. Dva agenti se vypořádávají s emzáky svým osobitým způsobem a vše klape jak má. Will Smith stále baví svými vtípky a Tomy Lee se stále tváří stejně, možná jen trochu víc vrásčitě. Najednou se však po K slehne zem a jeho parťák J mu přichází (nebo se vrací?) na pomoc napříč časem. Je trochu paradox, že člověk neznalý předešlých dílů bude asi trochu tápat, ale zarytý fanoušek si bude libovat v důstojném třetím pokračování, které je snad lepší než druhá část, a odkazuje se zde i na drobnosti z dílů předešlých. Záporák je opravdu solidně záporný a zábavné scény jsou vskutku k hlasitému zasmání. Inu, mám pocit, že pokud je to již konečné završení trilogie, pak se toho všichni zhostili nadmíru důstojně. Bavil jsem se a bavit se budou určitě mnozí další. 80% ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den