Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

GodKnows

Co ma clovek z filmu ked po predstaveni vsetkych postav vie uplne presne do bodky co sa bude nasledujuce hodiny na platne odohravat ? Z dejovej stranky je to slabe, stale lepsie ako prva solovka. Skoda, wolverine si zasluzi lepsi pribeh. Celkovo si oba timy ktore sa podielali na prvom a druhom wolverinovi mozu podat ruky. Kazdy ma svoje plusy a minusy. Jackman je nastastie neskutocny sympatak a taha cely film, co sa uz neda povedat o ostatnych postavach. Celkom nuda. Potesi vsak prostredie do ktoreho je film zasadeny. Cim exotickejsie, tym lepsie. Kedze som predoslemu wolverinovi dal 3* tak tu davam rovnako. ()

E lan

Vcelku povedený film, slušné triky, byť s téměř nulovou pointou. Rozhudně se ale na to dá odpočinkově dívat. ()

milhouse333

Kouknul jsem na to, protože mám rád X-mena ale tohle je velká nuda a ikdyž se na nejslavnějším hrdinovi z celé řady dal postavit samostatný film, tak tohle se jim nepovedlo. Škoda. ()

Kenty

Překombinovaný, předvídatelný, chvílemi nudný, a totálně bez děje. Snaha o pompézní něco a přitom je to absolutní nic. Logan se snaží vzpamatovat ze smrti Jean a na to, že po celou dobu série X-Men si nepamatuje na minulost, tak tady ji opakuje pořád dokola. Pár akčních momentů je vcelku koukatelných, ale jinak velké zklamání, které sérii X-Men akorát táhne dolů. ()

Boris.

Moc mě tenhle díl nepobavil. Dost to bude asi prostředim, protože filmy s číňanama moc nemusim (sou všichni stejný xD), ale i ten celkovej příběh nebyl až tak úžasnej. ()

ER

Kde zmizelo ústřední téma X-Menů? To nepochopení a vymezování se "normálních" lidí vůči těm "odlišným"? Bohužel tady dostáváme běžný akční nářez s příběhem umírajícího, který umřít nechce. Aspoň, že tu dobře funguje vyobrazení rozpoložení Wolverina vůči smrtelnosti. Na druhou stranu je těžko uvěřitelné jeho sblížení s vnučkou onoho umírajícího, který přeroste ve vztah, za který je ochoten i zemřít. Taky pointa příběhu je rychle rozpoznatelná, tudíž závěr asi nikoho nepřekvapí. Ovšem jako celek to je funkční a souboj na Šinkanzenu pobavil. ()

LolopelS

Ak si niekde, filmový bože, prečo si natáčanie nezastavil pri scéne, kde si vybral chobotnicu z tela? Prečo si dopustil, aby som musel vidieť na konci obludnú a veľkú sračku? A také dobré to bolo, ani som nechcel veriť, že sa Hju tak dobre vcítil. Ale ani scénky so sekaním stromkov a hranie sa na obyčajného prostého a bohapustého vilidžmena s peknou japonkou po boku neboli na zahodenie. Puma Sumárum: do polky za 5,5*, od polky za 0,5. Kurva, ešte som si spomenul, ako vyšľahal šikmé oko z okna. Cmučki. ()

vikino1

Ach jo, oni mě przní jednu komixovou postavu za druhou. Po Tony Starkovi a Kick-Assovi to tentokrát odnesl oblíbenej Wolverine. Z nezničitelnýho hláškujícícho tvrďáka udělali kulhavou bačkoru. Nejen, že mu vzali regeneraci, oni mu vzali i nezničitelné adamantinové drápy (by mě zajímalo, jak mu je v Days of Future Past přivaři). Ze soubojů stojí za zmínku jen ten s poleptaným otcem hlavní hrdinky, Jakuza a nižové byli jenom do počtu. Dávám tři za A6 a A8 a R8. Za každou Audi jednu. A přitom spojení Wolverine Jakuza a Japonsko znělo tak optimisticky. ()

Armin82

Postava Wolverina má několik výhod. Hraje ho sympaťák Hugh Jackman, je to pro většinu nejzajímavější postava mutantů a vždycky se v jeho blízkosti něco zajímavýho děje. Tyhle skutečnosti udrží i špatnou režii, scénář a mezery v zažitých souvislostech relativně nad vodou. James Mangold mě přijemně překvapil u Vlaku do Yumy, ale tohle už taková paráda nebyla. Po shlédnutí Wolverina mě jako první napadlo Rychle a zběsile. Tam byl taky zajetej nějakej systém, kterej třetím dílem narušil puberťák na výletě do Japonska. Mangold se asi inspiroval. Když pominu, že smrtelný samuraj ustojí výbuch atomovky a aniž by se ho nějak dotkla radiace si v klidu žije dalších 50 let, tak se na to koukat dalo. Nejlepší Wolverinův počin to určitě nebyl, ale bavil jsem se. Díky bohu za Hirojukiho Sanadu, protože jinak se herecký um zúčastněných herců dal věřit opravdu jen Wolverinovi ---->70% ()

Gendarme

určitě nejtestosteronovitej hrdina z X-Manů ... hrozně mě to připomnělo film Wasabi (2001). .. ale jen s "Rosomákem" :). Důležitá věc je při sledování filmu si uvědomit, že je podle komixu, není to realistické drama :-) ()

Eventyrer odpad!

Od začiatku až do konca zlé. Stále rovnaký Logan, na ktorého je už nuda sa dívať, nudná akcia, nudný scenár a konečný súboj s mechanickým samurajom úplne zakopal aj tú poslednú nádej, ktorú som si počas celého filmu tak urputne udržiavala načisto zabil. Keď som videla X - Men Origins: Wolverine, myslela som si, že už horší film o Wolverineovi sa ani natočiť nedá, ale ono sa im to podarilo. Dúfam preto, že sa do filmu o jednom z x-menov znova nebudú púšťať, pretože aj Hugh Jackman je už ako Wolverine otrepaný. ()

RajAthen

Hugh Jackmanovi nelze upřít, že se se svou postavou skvěle za ta léta sžil, jen kdyby také měl něco zajímavějšího na práci. Ano, základní koncept zní docela zajímavě (údajně výbornou comicsovou předlohu neznám), ale celkové vyznění je, bohužel, přeci jen trochu rozpačité. Situace nejlépe vystihuje, že za nejlepší bych označil posttitulkovou scénu, která je zároveň teaser na X-Men: Days of Future Past. X-mani zkrátka patří k dalším X-manům... ()

Jazz06

Nechápu, co většina má proti tomuhle dílu. Neříkám, že byl dokonalej, a dal bych tomu lepší 4, ale takhle to zvednu na 5. Přitom Origins, kterej je v červeným, je oproti tomuto sračka. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=aHVhDVN8Tk4 Je po boji. Neustále dovážajú ranených, mŕtvych pripravujú na dôstojný odpočinok. Krik, plač, koniec nádejí, začiatok nových vzťahov. Ležím v posteli. „Nie doktor, nechcem tie vaše farmaceutické sračky zo Švajcu alebo Štátov. Toto , toto mi dajte do žíl, verte mi. Regenerujem sa po tomto rýchlejšie!“ Podal som mu BD a spustil sa Wolverine. / No kiežby sa adaptácie myšlienok v hmotnú realitu ohýbali v priestore takýmto duchom. Absolútne najzásadnejšia postava X-menovského univerza a komixového sveta, bez ktorej nevydrží nikto pri pľaci dlho, bez kooperácie s ktorou nie je možné víťazstvo proti ČOMUKOĽVEK. Absolútne najvyváženejšou scénou s dôsledkami na vyše dve hodiny prvotriednej filmárčiny je vstup Wolverina v čiernom obleku do „svätyne“ za pohrebného spevu budhistických mníchov. Spojenie, jednota? Kdeže konfrontácia. Japonsko vs. Wolverine. Ako dobre to znie, ako dobre sa to vyslovuje. Mnísi spievajú, zvon odzváňa, všetci sa ukláňajú, všetci smútia, v čiernom, médiá všade, veľká udalosť. Divák vie. Wolverine vstupuje. Kamera, farba, výprava vie čo sa patrí a sluší a dávkuje. Dávkuje pomaly, s istotou, vie, že oproti je inteligentný divák, Ten čo sa definuje a nestratí vlastnosť, povahu , črtu. Nemôžeš prejsť do Raja či Pekla nech skrížiš ruky a zbrane s Loganom. Odohraný dej v maximálnej dôstojnosti s myslením na všetko. V podstate nevládzem sa bachoriť. Škrabkať brucho v slasti. Dopiť kalich triumfu. Potvrdiť piedestál neomylnosti. Komix, film, stret, postava, cesta. Ešte žije. Ešte je nádej. Hraničiaci s obsesiou vytvorený príbeh a dôkaz, že čakaj a nejaký pokorný filmár ešte prihodí ceninu. Musím. Musím konfrontovať Wolverina. Nedá sa inak. Toto sa leje do žíl. „What kind of monster are you? The Wolverine!“ v modrej farbe v daždi a katanou v sebe. Nedá sa inak. Toto sa leje do žíl. (videné druhýkrát 02.11.2014, BD unrated extended cut) ()

bono22vox

Opět dávám o jednu hvězdičku navíc z lásky k X-menum, jinak by to byli tři. Jedná se o efektní a místy i silnější příběh než v Origins Wolverine, ale pořád je to jen taková rutina... ()

martanol

Opět jsem se přesvědčil, že kombinace osvědčené filmové značky s Japonskem je velmi zrádná. Pro tohle X-menovské pokračování jsem musel být velmi shovívavý. Ale vrcholem únosnosti pro mě byl finální souboj Wolverina s Iron Man-samurajem. Ale nakonec tomu dám 3 hvězdičky protože jsem se i tak nenudil a potitulková scéna mě navnadila ke sledování dalších nesnází mutantů. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)