Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

Hennesy

Toto mi padlo velice dobre. Vrátiť Wolverina na zem - urobiť z neho živú, ubolenú, reálnu postavu, ktorej vnútorný boj je rovnako zaujímavý ako efektné súboje s yakuzákmi /celkovo súboje sú spravené velice prehľadne a tak správne bolestivo/. Dobrý scenár, ktorý nám odkrýva zápletku pekne postupne a vyvážené vedľajšie postavy tak tvoria fungujúci ucelený film - ktorý btw je v skutočnosti oveľa lepší, ako nasvedčoval trailer...nechal som sa nachytať a nešiel som na to do kina...crap! A aj keby zlyhalo všetko ostatné, tak Wolverine je frajer...čo si budeme hovoriť :) ()

ravalah

Dokonce se mi to libilo vic jak Xmen3, coz beru docela jako uspech. Prvni polovina takova divna, ale ta druha o poznani lepsi a finale celkem odsypa 7/10 ()

VasaX

Naprosto průměrný a celkem zbytečný "díl". Wolverine si tu nezadá s Rickem (Walking Dead) a jeho blouzněním po Lori, když se mu sem tam, zbytečně, zjeví Jean, která si u mne může podat ruku s Lori co se týče sympatičnosti (pro nechápavé - nesympatie). Wolverine si udělá výlet do Japonska a potká několik nových přátel i nepřátel, třeba ninja holku co vidí do budoucnosti tak, že to k ničemu není, japončíka na sklonku života a technologickým megalomanstvím (to je mi ale překvapivá kombinace), mutantskou hadí Taylor Swift, která je tak trochu sexy a tak trochu jí chcete přeseknout podélně katanou (mimochodem, šíp do srdce se regeneruje svlečením z kůže? WTF?), pak kupa ninjů, yakuzáků a tak dále. Akce frčí, od decentních bitek, po masivní mlátičky, extrémní úlety na šinkanzenu až po očekávanou finální boss bitvu. Wolverine začíná celkem rozumně a seriózně a opět končí u akční Marvelovy komiksárny mutantského zrna. Dobrý, pohoda, koukat se na to dalo, fajn akce a tak, celkem ucházející prostředí, pár zábavných fines a asi tak dvě hlášky. Ale celkově vzato může být Wolverine rád za tenhle lepší průměr. ()

romajz15

Celkem dobrý film, dobrá akce, tentokrát i napětí a strach jestli Wolverine zemře. Hugh Jackman opět úžasný v hlavní roli. Dobře vymyšlené postavy a skvěle vybraní herci, tedy až na tu ohyzdnou Japonku s růžovými vlasy. ()

Mishqo

Oveľa lepšie ako prvá Wolverinova sólovka. Serióznejšie hlavne! Plus nechýbala ani nejaká tá akcia, Wolverinov nihilizmus a cynizmus a celkovo to bolo lepšie napísané. Japonské prostredie mňam a hudba takisto. Bez chyby to nebolo ale spokojný som veľmi. 80% ()

lykan9

O poznání slabší slabší a méně zábavný film než první Wolverin, ale přesto má svojí kvalitu. Wolverin byl v podání Hugh Jackmana opět skvělý, ale ostatní postavy mi ve filmu nepřišli příliš moc zajímavé a to trochu zamrzí. ()

Danny F.

Docela příjemná změna od X-Menů. Zralejší, akčnější a příběh taky dotažený. I změna prostředí tomuto filmu prospěla. 85% ()

klima777

A je to tady! Samuraj z Půlnoční strany ve spárech jakuzy! Nejenom Vincent Venera chtěl kdysi do Japonska... Mám pro Rosomáčka slabost (zdaleka ještě nepatří do Sběrných surovin a z adamantinových pařátků odletují slušné jiskry – chytám 2,5*). ()

blackJag

Ještě o krapet horší než předešlá sólovka. Hodně vaty, málo kloudné akce. Také děvčata (především ty japonské) mohla býti vybrána s trochou lepšího estetického cítění. 50% ()

zigíš

..mangoldovi akční scény nejdou (!) v ´knight & day´ z toho ještě vykličkoval zkratkou tady to už vyloženě bije do očí (!) V čem tradičně získava body je vedení herců, zvlášť v intimních/klidnějších pasážích, on je wolverine vůbec poměrně komorní snímek ..nakonec proč ne, po opulentních spektáklech typu ´avengers´ je to příjemná změna, svěží jak hygienický kapesníček ()

dragon94

Neokoukané prostředí Japonska se povedlo :-) ... Vše vypadá krásně příběh je značně temný a velmi dramatický ... Pokud čekáte akční scifi tak vás to celkem zklame .. protože víc než cokoliv jiného je to právě drama prokládané romantickým příběhem... Wolverine po X-men 3 utekl od všeho... blbě se mu spí, neustále se mu zdá o Jean a o tom co jí provedl..ztratil důvod žít, avšak zemřít nemůže... je chycený v říši živých a nemůže ji opustit....žije v lesích jako tulák v tom ho najde krásná Japonka a řekne mu, že se její zaměstnanec chce s Loganem rozloučit a poděkovat mu za to jak mu Logan v Nagasaki zachránil život... Ten mu však učiní neobyčejnou nabídku ... a sice že ho jeho "prokletí" zbaví... zdali Logan přijme nebo odmítne musíte zjistit sami, každopádně věc se má tak, že jeho regenerační schopnosti byli výrazně oslabeny a Logan nyní může zemřít ... jaká potíž, že se mu už zase nechce..protože nalezl důvod pro který se vyplatí žít. A tak začíná boj o přežití, po krku mu jde Japonská mafie a také ninjové a jak se později ukáže.. věřit se nedá nikomu. Celkově Wolverine není vůbec špatný film naopak jde o docela dobrý film přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to sakra mohlo být mnohem lepší! ...Herci jsou vybraní skvěle a hrají bravůrně ...děj filmu taktéž běží plynule a vyskytují se v něm dosti uvěřitelné charaktery... soundtrack je ovšem nevýrazný ...a hlavně závěr mě zklamal... neboť v něm byla vystřihnutá velká akční scéna, s tím že půjde na Blue-ray... možná že by celkově ten závěr dost vylepšila, protože ta bitva co přijde potom je dosti chaotická... a závěr jako takovej ..no zkrátka nic moc... Potitulková scéna je ovšem zase excelentní a dokonale láká na Days of Future Past. 4* 72% PS: Celej film odděluje od 3* hlavně Wolverinova "operace" ... která je přímo neuvěřitelně dobře natočená, ikdyž toho ninju potom mohl sejmout rychleji aby to mělo správný grády..... Každopádně takhle neskutečně zapasovanej do sedačky ..jsem už dlouho nebyl ... Téměř jsem nedýchal!... 2. nejlepší scéna jakou jsem v kině kdy viděl ... Ta první je z TDKR Batmanův "skok" při výlezu z jámi. PPS: Po shlédnutí prodloužené verze s tou bitvou musím uznat, že si 4* naprosto zaslouží .. je to dobrý film :-) ()

Roseinka

Není to špatný, ale ani mě to nenadchlo. Nic, proč by mi ten film připadal výjimečný. Po grafické stránce se mi to líbilo hodně, především scéna s atomovkou. Nenudila jsem se, to ne. Ale prostě to nebylo ono. ()

Dreadd

Jestli je mezi X-men (z těch filmových, kdo se objevil v komiksech nevím zhola nic) někdo, kdo si zaslouží samostatný film, je to jedině Wolverine a přestože vyprávění o jeho původu bylo trochu zklamáním, film Wolverine vypadal na letošní popcornovou pecku (částečně i díky příslibu samurajů). Zatím je skutečně letos nejlepším, ale zdaleka ne dokonalým filmem. Příběh je vyprávěný hodně ledabyle, obsahuje příliš mnoho zkratů a nečekaných dějových posunů a Wolverine vším prochází až příliš hladce na to, že téměř ztratil svou schopnost léčení. Některé akční scény byly přehnané - například scéna na vlaku nebo střílení šípů do Wolverina. Nezbývá než doufat, že v Days of Future Past bude mít Rosomák roli rozsáhlejší než pársekundové (a nezapomenutelné) cameo v První třídě. A podle závěrečného teaseru bude zřejmě toto přání vyslyšeno. ()

R1CH1E

Ani EXTENDED verze nezachránila Logana od naprosto lineárního a zbytečného filmu, ve kterých se Wolverine nikam neposune, jelikož vyřeší osobní trauma, které jej předtím netrápilo, a které se tu objeví jen proto, aby se mohlo něco dít. Snad si v nových X-menech opět napraví reputaci. ()

Ichabod

Strašná nuda a totalně shitozní postavy. I ta rudovlasá asiatka vypadá mongoloidně (nemohli vzít třeba tu modrovlasou z Pacific rim? ), to je prostě moc. Hlavní záporák tak nudnej, že i oblečenej v robotovi ve finále (!) filmu vlastně nic nesvede. Samostatná odnož Wolvieho je shit a Jackman je nudnej že neusnout před koncem vyžadovalo Redbull do kýble. Začíná být hodně vidět, že Jackman sám o sobě je poměrně nudnej herec co rozhodně neumí ukrást si scénu pro sebe a je to jen výplň obrazu bez pořádně napsaných replik co měl v původní sérii X-men. Nuda nuda šeď šeď. ()

JohnSmith

Tak tohle bylo asi to nejslabší ze stáje X-Men. Takové nemastné neslané a o ničem. a pokud jde o zpracování,tak to bylo celkem průměrné. Pro mě je to jedno ze zklamání roku ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)