poster

Wolverine

 • USA

  The Wolverine

 • Slovensko

  Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CANNIBAL
  **

  Tak tohle to je tedy fakt bída a velká podpásovka, pro fanoušky X-Menů. Jedná se o film, který v podstatě nemá co nabídnout a vlastně nemá ani vůbec co společnýho s mutanty. Pokud by se totiž jen trochu změnila charakteristika postavy a dal by se tam ne-mutant, vznikla by z toho jen velmi podprůměrná kriminálka odehrávající se napříč Japonskem. A ten směšný obr na konci, škoda slov.(3.12.2016)

 • Beckett51
  *****

  Tak se nám nejdůležitější X-men vydal úplně jiným směrem. Konkrétně východním. Je to na škodu? Vůbec. Naopak. Řekl bych, že to působí mnohem lépe, něžli všechny předešlé díly. Je to reálnější, emotivnější, drsnější a krvavější, neni to jenom o akci, ale hlavně o Loganově psychice. Ale když už se ta akce objeví, bere dech. Akce ve vlaku a následně v něm je jedna z nejlepších tohoto roku. Skvělá je ale i sněhová akce před pevností a Wolverinův souboj se Shingenem. Styl natočení mi celkově dost připomínal styl filmů agenta 007 s Danielem Craigem (hlavně Quantum of Solace). Korunu tomu ovšem nasazuje potitulková scéna, u který mi běhal mráz po zádech. Spolu s první třídou pro mě nejlepší X-menovka, hlavně díky tomu, že je naprosto, ale naprosto odlišná od všech ostatních.(9.11.2013)

 • Malarkey
  ***

  Naprostá rutina a totální průměr. Tak nějak by se dal popsat tenhle Wolverine. Tvůrci sice zatlačili na pilu a v první scéně předvedli solidní atomový výbuch, od něj už to ale jde víceméně z kopce a nezastaví ho ani solidně rozjetá mašina, která se tomto filu jmenuje Světlana Chodčenkova. Nicméně těžko říct, v čem je problém. Podle mě hlavně v příběhu. Už několik let postrádám v X-Menech jakýkoliv koncept. Tvůrci si vydávají jeden díl za druhým a spojitost v nich hledat je pro mě obrovský problém. Třeba v rámci čtyř let natočit dva filmy pojmenované Wolverine je podle mě fakt až na hlavu. Tlačit se na značku dá, ale vydírat ji umělými filmy, s tím už mám trošku problém. Marvel naopak ale s recyklací nikdy problém neměl a tak mám pocit, že nás v budoucnu čeká ještě celá řada zbytečných fantasy hrdinů, kterým se propůjčí řada talentovaných režisérů. Tady třeba zrovna škoda Mangolda, kterýho bych radši uvítal v jinejch filmech. Škoda ho. A když vidím jeho příští film, začíná mi z toho být až na blití - Untitled Wolverine Sequel - To už by byl třetí Wolverinův film v deseti letech. X-Men tak i nadále zůstává poctivou ždímačkou desetiletí, ne-li staletí. Div, že to pořád vydělává.(4.7.2014)

 • tron
  ***

  Dávam "až" 60%, ale nedávam ich rád, lebo Jackman už zďaleka nie je taký dobrý Wolverine, ako bol v X1 a X2 (hoci kondičku má neporovnateľne lepšiu) a scenár je v podstate dosť hrozný. Na strane druhej filmu dosť pomáha nielen zaujímavá potitulková scéna, čo je pravdaže v skutočnosti len taká drobnosť, ale hlavne mu pomáhajú dobrí herci, japonská atmosféra a vcelku vydarené akčné scény s výnimkou prehnane trikového a tým pádom nudného finále. Je to každopádne určite o čosi lepšie a znesiteľnejšie, ako extra hlúpa jednotka. Čo sa ale akčných scén týka, súhlasím s názorom, že k postave ako Wolverine (= nezabiteľný zabijak s adamantiovými pazúrmi, ktorými REŽE A BODÁ svojich nepriateľov) patrí krv. Nestotožňujem sa s názorom, že len krv robí akčnú scénu dobrou. Veľakrát prehnaná krvavosť je skôr kontraproduktívna. Ale proste k tejto postave krv patrí a preto sú čudné scény síce nie zlé, ale dosť čudné (počujete, ako kov seká ľudí na kusy, ale nevidíte to). Zvláštny hybrid.(15.11.2016)

 • Carol Pifková
  ***

  Nad týmto filmom mávnem len rukou, ohodnotím, napíšem tento komentár a už sa k nemu nebudem vracať. Wolverine je proste namakaný mutant, ktorý sa oháňa pazúrmi. Je proste peckový a vždy ho žeriem. Mňa keby prepichne tak sa mu ešte poďakujem a poviem mu, že mi bolo cťou, a potom spokojne umriem. Prvá polka filmu naozaj stála za to. Ale tie bozkávacie scény a scény hrajúce na city... Preboha! Fakt sa ten film nemohol zaobísť bez nich? Boli tak strašne potrebné a významné pre tento film? A čo tá japonská plechovica? Mysleli si, že nadšencov Transformerov takto prilákajú? Alebo čo? Teta "Vajperica" bola prevelice štýlová a okrem toho, že som jej závidela každé topánky bola perfektná a predstaviteľka ju hrala naozaj dobre. Proste taká zlá mutantská mrcha. Tie ja môžem. A čo tá titulková scéna?! To ako fakt? To teraz v každom filme bude všetko mŕtve zrazu živé? Druhá polka bola smutným opakom prvej polky.(26.12.2013)

 • Ian McKellen

 • - Spoiler: Wolverine (Hugh Jackman) je v potitulkové scéně velmi překvapený, že vidí profesora Xaviera (Patrick Stewart) živého a Magneta (Ian McKellen) se svými schopnostmi. Je to proto, že profesor Xavier v dějově předcházejícím filmu X-Men: Poslední vzdor (2006) zemře a Magneto přijde o svou schopnost. Jak je to možné je vysvětleno v poslední a potitulkové scéně Posledního vzdoru. Není jen úplně jasné, jak to, že má profesor Xavier svou podobu, včetně holé hlavy a ochrnutých končetin (svou mysl totiž přesunul do jiného člověka, který dle jeho vlastních slov měl tělo zcela v pořádku). (Sidarius)

 • - Viper (Svetlana Khodchenkova) je postava z Marvelu, která je jinak známa jako Madama Hydra, velitelka společnosti Hydra figurující v univerzu filmů Marvelu. Viper se proto v tomto filmu představuje jako samostatná osobnost a nemá s Hydrou nic společného. (ManOfPhoenix)

 • - Famke Janssen natáčela své cameo tři dny. (Lokitre)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace