Wolverine

The Wolverine

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Mangold nám prináša trochu iného Wolverina ako ho poznáme. Je to viac reálnejší hrdina, ktorého ničia spomienky na minulosť, ale stále je to frajer, ktorý dokáže zbaliť aj japonskú kočku. Oproti predošlému filmu je tento film trochu menej akčný, ale to moc nevadí. Charizmu Hugh Jackman nestratil a v pohode si vystačí aj zo scénami, kde sa prechádza po Japonsku, rúbe stromy, zapichuje paličky do jedla, či uteká pred dažďom. Znie to divne, ale mňa to bavilo. Je to Wolverine ako ho ešte nepoznáme a akého sme ešte nevideli. Ale nič sa nebojte, akcie aj keď je pomenej, stále je jej dosť a prichádza hlavne včas, tak ako Wolverinové hlášky. Čo sa týka hudby, tak Marco Beltrami ma sklamal, pretože každý s X-filmov mal fajn hudbu, ale tu som ju ani nepostrehol (okrem záverečných titulok). Za to príbeh je celkom dobrý a záporáci tiež niesu na zahodenie. Tak isto aj Japonské prostredie filmu prospelo a oproti ostatným X-Menovkám je to trochu zmena. P.S. počkajte si kým skončia titulky a neodchádzajte ako ty pre vami. Obľúbený soundtrack: Where To. 80% - 4*(29.7.2013)

Celkem smutné, že nejlepší postava celého X-men univerza (ano, i přes toto zaškobrtnutí Wolverine zůstává největším frajerem mezi X-men elitou) není schopna dostat svou důstojnou sólovku, která by nebyla naprosto zbytečná, nudná a alespoň krapet by dávala smysl. Hugh Jackman je stále největší sympaťák hollywoodu a je skutečně ve vrcholné formě (stále dokazuje, že se nikdo v komixové postavě nenašel lépe - díky Singere!), ale za to Wolverine už není takový drsňák jako býval. Není to už žádný cynik, žádný sarkastický týpek, jehož hlášky by jste hltali každým coulem. V tomto omylu je to pouze ufňukaný blbec bez špetky starého postoje, který projevoval v každém svém výrazu a v každé větě, kterou pronesl, a jehož hlášky zde nešli brát vůbec vážně... The Wolverine je naprostá směsice špatné režie a odbytého/sterilního scénáře, na kterém asi nikomu nezáleželo a se kterým si nikdo nedělal nijak těžkou hlavu. "Nějak to sepiš chlape. Je jedno jak... tohle je Wolverine! Vyděláme i tak!" - asi si řekli tvůrci. Takhle to je ale špatně! Wolverina by jste si měli híčkat sakra! Jen bych se teď na něco chtěl zeptat, zeptat na něco, co vážně nechápu. Prosím vysvětlete mi to. Proč se režiséři komorních dramat serou do velkých blockbusterů, se kterými si nevěděj rady a pouze jim kazí jejich skvěle nastartovanou kariéru a přitom przní postavy, které si to nezaslouží?! James Mangold přesně zapadá do této škatulky režisérů, kteří by se měli věnovat pouze malým filmům a nepokoušet štěstí u velkých blockbusterů více než jednou. Je velká škoda, že Aronofsky se tohoto filmu vzdal (ten by si to celé pohlídal). Jsem si jistý, že kdyby od tohoto projektu neutekl... celé toto dobrodružství by vypadalo setsakramensky jinak... setsakramensky skvěle! Doufám tedy, že ten Noah bude alespoň za něco stát, a že Darren nenarazí stejně jako Mangold zde. Přes všechno psané se ale stále jedná o stupeň lepší sólovou štaci, než byl Origin. Proto dnes hodnocení ustálíme na třech hvězdách. Celkem mi je líto peněz, které jsem si za 3D musel připlatit. PS: Titulková scéna velice potěšila! Je hezké vědět, že nás čeká něco, na co má smysl se těšit. 50%(16.8.2013)

• D.Moore

Je to škoda, ale Wolverinovi se to nepodařilo. Ne, že by tenhle film byl vyloženě špatný, ale bavil mě o něco méně než minulý Origin a o dost méně než první dva díly ságy. A Hugh Jackman se přitom tak snaží, má Logana děsně rád a ví, co chtějí fandové vidět a slyšet. No bohužel jalový scénář mu adamantiem vyztužené nohy podráží. Děj se sice inspiroval výtečným komiksem od Chrise Claremonta a Franka Millera, ovšem vzal si z něj v podstatě jen jména postav, Japonsko a pár situací. Silný a přitom prostý příběh nepoužil. Film je namísto toho chvílemi přeplácaný a chvílemi až moc jednoduchý, nejlépe asi působí komorní chvíle mezi Wolverinem a Mariko, z akčních scén se mi nejvíce líbila ta na rychlovlaku. Zbytek byl celkem čajíček co do nápaditosti nebo Wolverinova běsnění (v tomto ohledu stále vede scéna přepadení školy z X-Men 2, kde je Wolverine nejwolverinovatější). Kromě úvodu v Nagasaki mi tentokrát navíc chyběl nějaký moment k zapamatování, kterých bylo i v předchozím snímku vlastně plno. A zábavnost se poděla kam? Čert ví... Pár dobrých hlášek (asi tři) a víc nic. Závěr byl směšný, ať se na mě nikdo nezlobí, a jednoznačně nejlepší okamžik celého filmu přišel uprostřed titulků. Vlastně mám dojem, že Wolverina natočili/odbyli jen kvůli téhle scéně a kvůli tomu, aby Marco Beltrami mohl složit další dobrý soundtrack.(25.7.2013)

• liskam

Čím více času uběhlo od mého shlédnutí Wolverina. Tím více jsem naštvanej. A to jsem si myslel, že budu mého oblíbeného X-Mena hodnotit pozitivně...Teď to vypadá, že opak je pravdou. Když od filmu poodstoupím a podívám se na něj jako na celek, nevidím na něm vlastně nic pozitivního, snad jen to, že se náš Wolvík vyrovnal se svými démony, a také tím, že musel (na konci "posledního vzdoru") zabít ženu kterou miloval. Na to by ale stačila 17 minutová předehra před dalším dílem X-Menů. Né 130 minutový film, ve kterém vůbec o nic nejde. Je to jen hloupoučká výplň mezi pokračováním, které bude zase dávat smysl..... Ps: jak je možné, že adamantium nedokáže naporcovat samurajské meče, když je nezničitelné..?? Meče jsou přeci jen stále z obyčejného kovu..!:-)) Jedno slunce dávám za prvních 15 minut filmu. Druhé slunce dávám bojové choreografie. Tím to ale bohužel končí! Za mě 45%(30.7.2013)

Pro mě velké zklamání. Dávám pouze tři hvězdičky, což je při pohledu na mé hodnocení jiných x-menovských filmů slabota. A je pravda, že ty tři jsou spíš charita ze setrvačnosti. Jednička Wolverina měla hlavu i patu, měla šmrnc a říz a můžu se na ni dívat pořád dokola. Vidět tento film znovu mě vůbec neláká a jsem jen ráda, že jsem ho nějakým nedopatřením prošvihla v kinech. Nedokážu říct, co přesně mi vadilo, ale prostě to nebylo ono. Možná to byla absence pořádného hlavního padoucha, protože toho Japončíka, který se objevil chvilku na začátku a chvilku na konci snad ani nemůžu počítat. Možná rozstřikující se krev ala Kill Bill, která se sem absolutně nehodila, ty kostěné drápy na závěr, nadbytečná Jean, jaksi nepatřičná Zmije nebo japonský Legolas, který absolutně neví, co chce. Asi všechno dohromady s tím, že Wolverinovi to prostě na vážno nesluší. Jediná světlá chvilka je mezititulková scéna, která mě naladila na snad staré dobré X-Meny.(10.11.2013)

• - Režisér James Mangold původně zamýšlel natočit film jako prequel k sérii X-Men, nicméně později si uvědomil, že stěžejní téma filmu, kterým je nesmrtelnost Logana (Hugh Jackman) a naopak smrtelnost všech okolo, které má rád, se daleko lépe ztvární a vyzní, pokud bude jeho snímek naopak sequelem k filmu X-Men: Poslední vzdor (2006). (Caszidy)

• - Ve filmu je vidět shazování atomových bomb na Nagasaki. Ve skutečnosti se bomby shazovaly z výšky 10 kilometrů a denotovaly ve výšce 450 metrů. Ve filmu jsou však bombardéry níž a bomby navíc dopadnou až na zem. (Mysteri699)

• - Viper (Svetlana Khodchenkova) je postava z Marvelu, která je jinak známa jako Madama Hydra, velitelka společnosti Hydra figurující v univerzu filmů Marvelu. Viper se proto v tomto filmu představuje jako samostatná osobnost a nemá s Hydrou nic společného. (ManOfPhoenix)