Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (22)

Trailer 3

Recenze (1 280)

liskam 

všechny recenze uživatele

Čím více času uběhlo od mého shlédnutí Wolverina. Tím více jsem naštvanej. A to jsem si myslel, že budu mého oblíbeného X-Mena hodnotit pozitivně...Teď to vypadá, že opak je pravdou. Když od filmu poodstoupím a podívám se na něj jako na celek, nevidím na něm vlastně nic pozitivního, snad jen to, že se náš Wolvík vyrovnal se svými démony, a také tím, že musel (na konci "posledního vzdoru") zabít ženu kterou miloval. Na to by ale stačila 17 minutová předehra před dalším dílem X-Menů. Né 130 minutový film, ve kterém vůbec o nic nejde. Je to jen hloupoučká výplň mezi pokračováním, které bude zase dávat smysl..... Ps: jak je možné, že adamantium nedokáže naporcovat samurajské meče, když je nezničitelné..?? Meče jsou přeci jen stále z obyčejného kovu..!:-)) Jedno slunce dávám za prvních 15 minut filmu. Druhé slunce dávám bojové choreografie. Tím to ale bohužel končí! Za mě 45% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak ja nevim no, jako bavilo me to, Jackman je naprosto ultimatni, triky spickovy a akcni sceny fajn, i kdyz to nejzasadnejsi uz clovek videl v ukazkach. Problem mam trochu se scenarem, jednak tu je mizernej pribeh, sem tam to nedava smysl a vetsina postav jedna dost nelogicky a clovek se do konce filmu poradne nedozvi, o co jim jde. Ale 4* si to za reznika Jackmana zaslouzi, rozhodne nehrozi nuda a bitky jsou super, vic jsem v podstate ani necekal. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Hlavne sa mi páčil začiatok z vojny, ten bol úžasný ale potom sa to kazilo. Trailery sa tvárili viac menej lákavo. Ako fungoval ale film? hmm ... Už nejakú chvíľku sa zaraďujem medzi hejterov japonskej kultúry, teda na prostredie, ktoré režisér James Mangold zvolil, som mal alergiu. Kam sa pozriete, všade na vôkol jedna japonská škrata za druhou. Čo je tiež zlé, že sa Wolverine snažil byť tak trošku civilnejší a menej komiksový, než v Origine. Trochu slabšie pokračovanie série, ale stále je to skvelé sci-fi s dobrými akčnými scénami. Vadili mi tam časté spomienky Wolverina, ktoré sa opakovali, bolo tam menej akcie ako v predchádzajúcich dieloch a slabšie herecké obsadenie. Okrem Hugha Jackmana pre mňa žiadna známejšia tvár. ()

Peytl 

všechny recenze uživatele

Nechci vypadat jak nějaký militantní a rasistický pičus, nicméně mě z celého filmu nejvíc zaujal výbuch Fat Mana nad Nasralfraki, ví bůh či Bush proč... V mých čivách je zkrátka jednoznačné, že chceš-li snížit kvalitu čehokoliv, najebej tam Japka, které jdou nunčaku v nunčace s rozklepanou bruslí kamerou, prapodivnými pohyby a skřeky makaka, nic pro svatého mé velkékosti. Třeba souboj na rychlíku jedoucího do Hoštic, který nemohl přibrzdit, neb měl, jak známo, zpoždění, a u kterého ostatní učůrávají blahem do textilu, tak ten mě vyloženě uhranul svou nablble blbou přiblblostí, do bldele, deblilita. Lodyha, lodyha, mamamememimi, už je to v cajku...ta mluvidla, ta mi dávají, uf, pomalu jak rodidla, ale neodbíhejme od tématu, ač se tolik od zmíněného orgánu nevzdálím, neboť (dámy a upjatí kokokoti prominou) film byl doopravdy a dokonale o pyče....fuj, a mám to za sebou, takové krásné slovo je to JARO, co? Áááá, právě jsem šlehl svým sokolíkovým pohledem na jméno kameramámy , Mokri, to vysvětluje mnohé. Vychvalovaný scénář, který prý úspěšně navazuje na celou rosomáčí sérii a jiné mutantí příběhy, a kde??? Dovolte, abych se zasmál...hrhoblee, nejde to, jsem nachcípanej a navíc je to spíš smutné. Myslím ta má nebetyčná hloupost, která mi nedovoluje vidět to, co ostatním šťastlivcům. Pokud bych chtěl nějak pregnantně hodnotit, pak mě napadá jediná věc, vlastně dvě...nuda a vata. Jestli si pod tím představíte vaťák na nudapláži, to již záleží čistě na vaší kreativitě. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Dějově nepřehledné, režijně rutinní. Jedinou emoci, kterou jsem cítil, byla nekončící iritace nad zbytečností a ztrátou drahocenných minut, kterých si tento blockbuster (jak je poslední dobou "dobrým" zvykem) nabírá na pováženou víc, než by bylo vhodné. Nevěřil jsem, že by to mohlo být horší než Origin, zvlášť když se tvůrci dušovali, že si chyby uvědomují, ale je. Vlastně se nebojím nadhodit, že nový Wolverine naplňuje spíš opak toho, co si fanoušci představovali a tvůrci slibovali. Pokud totiž příznivci brutálního zabijáka se srdcem na správném místě něco nesnášejí, tak změkčování této postavy. Přitom zde zobrazovaný Logan je v prvé řadě ukňouranější než facebookové statusy čtrnáctiletého emaře a sledovat jeho citové výlevy hraničí s nesnesitelností. Po URNě jsem si ale vědom mnohem hlubšího dna, takže nebudu nějak víc prskat. Už aby přišli X-Meni. Pokud Wolverine k něčemu je, tak k připomenutí, že týmovka mutantů nám má důvod chybět. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (73)

  • Většina filmu byla natočena v Japonsku, tudíž se natáčení zúčastnila řada místních herců, kteří měli občas na place víc fanoušků, než Hugh Jackman (Wolverine). Natáčelo se ale také v Austrálii. Celkově se točilo od 30. července do 21. listopadu 2012. (Terva)
  • Keď sú Wolverine (Hugh Jackman) a Mariko (Tao Okamoto) ukrytí na juhu Japonska v dome, jednu noc ma Wolverine zlý sen. Po prebudení má vysunuté drápy. Mariko sa ho snaží upokojiť tým, že mu hladká ruku. Pri jednom zábere však nechá svoju dlaň na jeho drápoch, ale následne po strihu si môžete všimnúť, že ju má opäť na Loganovej ruke. (Johnny.ARN)
  • Hugh Jackman řekl, že u tohoto filmu konečně dosáhl kondice a muskulatury, kterou si vždy představoval, že by Wolverine měl mít. Nyní prý měl konečně dost času, aby připravil své tělo - celých 18 měsíců. (Caszidy)

Související novinky

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (více)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)

Reklama

Reklama