Wolverine

The Wolverine

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Naprostá rutina a totální průměr. Tak nějak by se dal popsat tenhle Wolverine. Tvůrci sice zatlačili na pilu a v první scéně předvedli solidní atomový výbuch, od něj už to ale jde víceméně z kopce a nezastaví ho ani solidně rozjetá mašina, která se tomto filu jmenuje Světlana Chodčenkova. Nicméně těžko říct, v čem je problém. Podle mě hlavně v příběhu. Už několik let postrádám v X-Menech jakýkoliv koncept. Tvůrci si vydávají jeden díl za druhým a spojitost v nich hledat je pro mě obrovský problém. Třeba v rámci čtyř let natočit dva filmy pojmenované Wolverine je podle mě fakt až na hlavu. Tlačit se na značku dá, ale vydírat ji umělými filmy, s tím už mám trošku problém. Marvel naopak ale s recyklací nikdy problém neměl a tak mám pocit, že nás v budoucnu čeká ještě celá řada zbytečných fantasy hrdinů, kterým se propůjčí řada talentovaných režisérů. Tady třeba zrovna škoda Mangolda, kterýho bych radši uvítal v jinejch filmech. Škoda ho. A když vidím jeho příští film, začíná mi z toho být až na blití - Untitled Wolverine Sequel - To už by byl třetí Wolverinův film v deseti letech. X-Men tak i nadále zůstává poctivou ždímačkou desetiletí, ne-li staletí. Div, že to pořád vydělává.(4.7.2014)

• Kaka

Wolverine se do Japonska nehodí. A zde to bylo po celých 130 minut krásně vidět. Začlo to fantastickým retrem v Nagasaki, pokračovalo to solidní romancí ve stylu Posledního Samuraje a končilo to tupými akčními scénami a "nečekaným" vyústěním ala béčkové pecky o démonech z let devadesátých. Logan je sympaťák a má patřičně temnou minulost, ale zatím ji separé nikdo nedokázal využít. Buď je to akční výplach, nebo je to snaha o mysteriózní dospělácký vysokorozpočťák, který je rozpačitý až to není hezké. A taky patřičně nesourodý a roztříštěný.(23.11.2013)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $132,556,852Tržby Celosvetovo $416,456,852Tržby za predaj Blu-ray v USA $40,968,731 //počet predaných kusov 2,040,213Tržby za predaj DVD v USA $36,329,693 //počet predaných kusov 2,293,444║ Wolverinovi presunutie do Japonska celkom prospelo, aj keď dejovo nie úplne vycibrené ale Hugh Jackman tie poslabšie chvíľky pekne utiahne, dokonca aj dlhšie neakčné pasáže kde príde na dialógy sú celkom výživne natočené, takže dramatická vložka to celkom spestrila, takže nuda nehrozí, akcia je výborná má čo ponúknuť, tam som si miestami pekne zgustol, rýchly strih to kazí len minimálne prevažne to je vizuálne úchvatné, dokonca aj súboj na rýchlovlaku má čosi do seba, aj keď občas tie akčné úseky skĺzavajú do samoúčelnosti, hlavne čo sa záveru týka tak mali tvorcovia najviac zabrať, chýba tam silnejšia gradácia ale ináč to Mangold slušne zvládol, tento prírastok k sérii X-Men neurazí. /videl v kine 3D verziu: 75%/(3.8.2013)

I povstal znukleovaný Worvalín a pravil: ,,načti si všechny ty komicky, jinak budeš mimo misku!" Však Kulyk neuposlechl briskně, ba naopak, zamyslel se s prstem v nose natolik, až si nehtovým lůžkem polaskal zrakový nerv, i takto mu odvětil: ,,neser a baf mě, šašku! Chci si jen tak polehávat a trávit to vaše pitomování po plátně." Spokojen byl gentleman, jenž rodovým jménem Kulyksson se zove. A to natolik prý, jak se traduje, že kdyby se ku konci dílo neproměnilo v nelogickou píčovinu, i čtvrtým hudlanem by jej po líci poceloval.(16.12.2013)

• kiddo

Hele, já samozřejmě vím, že požadovat po adaptacích čehokoli, natož komiksů aspoň přibližnou věrnost výchozímu materiálu je absolutní kokotina, ale když je původní konflikt zvířecí vs. lidská stránka / tupé přijetí sebe samého vs. aspirace ke zlepšení překroucen ve prospěch idiotského trendu absolutní self-acceptance a snahy o potlačení niterní násilnosti ztotožněny s fyzickým a duševním úpadkem, a ústy vzkříšené Jean, tj. dřívější komiksové Mariko, dokonce se stagnací a smrtí, tak si tu hubu holt otevřu a řeknu, že ačkoli jsem schopná nového Wolverina přijímat jako plně samostatnou verzi, filosoficky se jedná přinejlepším o obehrané volání utahaného veterána zpátky do akce, a přinejhorším o směšně upachtěný otisk naší ufňukané doby, které je myšlenka nějakého sebezapření a cíleného napravování vlastních nedokonalostí naprosto cizí, a raději všude cpe srabácký étos, že se sice můžeme jako zvířata válet ve svých sračkách, ale to je v pořádku, páč aspoň jsme u toho sami sobě věrní. Ultimátní komiksový komplet ftw.(1.5.2014)

• Hugh Jackman

• - Ačkoliv tvůrci hrdě prohlašují, že film Wolverine nemá nic společného s filmem X-Men Origins: Wolverine (2009), není to pravda. V závěru filmu, kdy je hlavní hrdina v deliriu, se mu hlavou proženou vzpomínky na jeho lásky a kromě Jean (Famke Janssen) a Mariko (Tao Okamoto) zazní i jméno Kayla (Lynn Collins), jméno hlavní postavy zmíněného snímku. (PanTumnus)

• - Jedná se o první film s Wolverinem (Hugh Jackman), kdy je vidět na jeho drápech krev. (nedvva)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. července 2013 v Londýně. (Varan)