Wolverine

The Wolverine

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

• Douglas

Logan sám o sobě je pořád sympaťák, který se jen ocitl v poněkud nepatřičném světě a poněkud nepatřičném příběhu. Díky němu se sice vyrovnal s psychickým traumatem, ale toto trauma se jakožto trauma objevilo až v tomto příběhu, a tak nebylo žádnou nezbytnou překážkou, aby se prostě vrátil v dalších X-Men coby stejně sarkastický cynik jako dřív. Kéž by byl Wolverine aspoň za mák inspirativní film, ale není - a přečtení nedávno česky vydaného komiksu Wolverine vám přinese mnohem větší požitek než celý tenhle podivně slátaný parazit na komiksovém boomu. O něco více tady..(30.7.2013)

Za mých studií na SOU hornickém, kdy válka ještě nezteplala, jsme se pravidelně účastnili branných kurzů. Zde jsme získali cenné instrukce, jak přežít jaderný výbuch v jeho epicentru pouze v pláštěnce a s balíkem IPCHO (pro ty později potracené - Individuální protichemická ochrana). Běhali jsme jako čuráci v plynové masce a igelitovými sáčky utaženými gumami od zavařeniny na končetinách, dokud jsme neměli dušnost a opruzené xichty a při výkřiku instruktora "BUM" jsme vyděšeně lehali patami k výbuchu. No jo, no, jediným homixem tehdy byly Otazníky detektiva Štiky a nikdo tedy neměl ani tušení, že se sto metrů od Nagasaki stačí přikrýt kanálovým poklopem, kapku pohrdat radiačním spadem, a ťaman se v pohodě dožije devadesáti a stihne založit i nějakou tu Macušitu, aby pak mohl Rosomráky nutit pravidelně se koupat, stříhat, holit a chodit na pedikůru. Každopádně, až na těch pár nepodstatných pičovin jde o veskrze zábavnou záležitost, po které vám na rozdíl od všech těch Homothorů, Spajdrgejů a Superbukvic nevyraší akné a nezačnou se viklat horní jedničky.(1.11.2013)

• CANNIBAL

Tak tohle to je tedy fakt bída a velká podpásovka, pro fanoušky X-Menů. Jedná se o film, který v podstatě nemá co nabídnout a vlastně nemá ani vůbec co společnýho s mutanty. Pokud by se totiž jen trochu změnila charakteristika postavy a dal by se tam ne-mutant, vznikla by z toho jen velmi podprůměrná kriminálka odehrávající se napříč Japonskem. A ten směšný obr na konci, škoda slov.(3.12.2016)

Nad týmto filmom mávnem len rukou, ohodnotím, napíšem tento komentár a už sa k nemu nebudem vracať. Wolverine je proste namakaný mutant, ktorý sa oháňa pazúrmi. Je proste peckový a vždy ho žeriem. Mňa keby prepichne tak sa mu ešte poďakujem a poviem mu, že mi bolo cťou, a potom spokojne umriem. Prvá polka filmu naozaj stála za to. Ale tie bozkávacie scény a scény hrajúce na city... Preboha! Fakt sa ten film nemohol zaobísť bez nich? Boli tak strašne potrebné a významné pre tento film? A čo tá japonská plechovica? Mysleli si, že nadšencov Transformerov takto prilákajú? Alebo čo? Teta "Vajperica" bola prevelice štýlová a okrem toho, že som jej závidela každé topánky bola perfektná a predstaviteľka ju hrala naozaj dobre. Proste taká zlá mutantská mrcha. Tie ja môžem. A čo tá titulková scéna?! To ako fakt? To teraz v každom filme bude všetko mŕtve zrazu živé? Druhá polka bola smutným opakom prvej polky.(26.12.2013)

• Wacoslav1

Zatracena prace Jackman docela ujde ale ti ostatni pusobi dojmem jak kdyby vylezli z unyly nudny komixovy story a to bude asi tim ze presne takovy je i cely film takze dost nuda akce malo nic z ceho bych se posadil na prdel x meny nezeru vlastne jsem dosud ani zadnyho z nich nevidel no po tom co jsem shlednul Wolverina uz po tom po pravde ani moc netouzim ale nevadi ja vim ze nejsem cilovou divackou skupinou podobnyho snimku ale to mne netrapi zkouknul jsem to abych byl v obraze co ze to dneska vlastne leti tot vse(7.8.2013)

• - Začiatok natáčania bol presunutý kvôli vlne tsunami z roku 2011 a poškodeniu jadrovej elektrárne vo Fukušime. (Majoslav11)

• - Hugh Jackman naštval místní obyvatele během natáčecího volna. Když byl se svým synem na návštěvě lázní na hoře Fudži, místo aby si zakryl své "choulostivé partie" ručníkem, neudělal to. Vzal ručník, namočil ho a obmotal kolem hlavy, protože mu bylo vedro. Místni Japonci byli pobouřeni. (Chibs)

• - Jde o jediný film ze série X-men, jehož děj se odehrává v době natočení filmu. Všechny ostatní ukazují minulost nebo budoucnost. (romajz15)