Wolverine

The Wolverine

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

• Douglas

Logan sám o sobě je pořád sympaťák, který se jen ocitl v poněkud nepatřičném světě a poněkud nepatřičném příběhu. Díky němu se sice vyrovnal s psychickým traumatem, ale toto trauma se jakožto trauma objevilo až v tomto příběhu, a tak nebylo žádnou nezbytnou překážkou, aby se prostě vrátil v dalších X-Men coby stejně sarkastický cynik jako dřív. Kéž by byl Wolverine aspoň za mák inspirativní film, ale není - a přečtení nedávno česky vydaného komiksu Wolverine vám přinese mnohem větší požitek než celý tenhle podivně slátaný parazit na komiksovém boomu. O něco více tady..(30.7.2013)

Tak nám adamantiový týpek zase jednou ukázal své ostré drápky a mne to celkem uspokojilo. Akce totiž byla fajn, asiatky byly fajn, děravý Logan byl fajn a vyhazování Japonců z balkónu bylo taky fajn. Jen se poněkud obávám, že poté, co si to Wolverine v dalších dílech rozdá s arabskými teroristy, kolumbijskou narkomafií, mimozemšťany, sovětskou KGB a rozsápe i husitskou vozovou hradbu, tak už mne to tolik bavit nebude.(25.12.2013)

Vnitřní temnotou duše, zmítanou démony chybějících vzpomínek na vlastní minulost, si musel projít další komiksový hrdina. Nahozeno je to skvěle, Rosomák proti nevyzpytatelné yakuze nejde úplně tradiční komiksovou cestou, ale spíše se proplétá složitou mafiánsko-politickou sítí, za kterou by se nemusel stydět kdejaký agent-analytik CIA v terénu. Plus mu chybí zásadní schopnosti. Problém nastane v momentě, kdy adamantiové drápy protnou kůži, aby naporcovaly zlodušské pohůnky po desítkách. Hugh Jackman se může tvářit sveřepe sebevíc (a že se jenom můžeme utvrzovat o tom, že absolutně nikdo do žádné jiné komiksové role nezapadl lépe), ale když ho vyšlete do seriózní akce, působí to jaksi nepatřičně. Což je trochu tím, že oproti zbytku filmu je jaksi navíc, jen aby splnila požadavky blockbusteru. A samotná duševní pitva? Štkát nad tím, jak to parádně uměl B. S. je už nuda, ale i ten Matthew Vaughn to vlastně zmáknul lépe. Není to špatný film, jen by se rutinérským režisérům měly nechávat rutinérské komiksové postavy.(25.7.2013)

3D KINO MAX v Prešově/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: úvodní scéna na Nagasaki, slušné triky, občas působivá akce, zaujme Rila Fukushima a Světlana Chodčenkova MÍNUS: rozpolcený děj, předvidatelný, obsahově nevýznamný, na Beltramiho tu zazní slabší soundtrack, možná zbytečně dlouhá stopáž./// Shrnutí: Nevím co na Wolverinovi ostatní mají, ale pro mě je ta postava v oblíbenosti někde uprostřed. Což by nevadilo, kdyby se Wolvie objevil v nějakém schopném scénáři. To se nestalo ani minule (X-Men Origins: Wolverine-což by divák napoprvé dokázal odpustit), ale bohužel ani tentokrát. Jestli-že předešlí film byl slušný akční výplach u kterého člověk nemusí moc přemýšlet. Tak zde po vás tvůrci chějí aby jste u filmu přemýšleli a aby jste byli vyvaleni z toho co pro vás nachystali. Je pravdou, že se na to hezky kouká, akce je občas dokonce originální, ale po týdnu nebudete vědět o co tam šlo a vlastně vám to bude i jedno. Hodně toho skutečně zachraňuje Hugh Jackman, nebýt jeho byl by to naprosto průměrný akčňák. Nakonec ještě potěší scéna po titulcích, která mě láká si pustit X-meny od začátku./// Celkem 64%///(26.9.2013)

Jednoznačně nejlepší komiksový film o Wolverinovi, přestože byl plný různých mušek, hluchých míst a nudných pasáží. Dávalo to ale kurva smysl. Dlouho jsem váhal, na který snímek vyplýtvám svůj slavnostní tisící komentář a nakonec vyhrál právě Wolverine. Dokonce jsem si znovu pustil všechny X-meny, abych si připomněl souvislosti, provázanosti a detaily a mohl vytvořit alespoň krapet fundovaný elaborát. Věřte, že Wolverin v Japonsku je zatím nejlépe vyrobený snímek x-menovské série, ačkoliv nabízí velmi málo jiných (mutantních) postav než samotného Wolverina. Není to vůbec na škodu. Film je hlavně o něm a nezdržuje se jinými, méně zajímavými, mutanty. I celý ten jejich spor o soužití s lidmi zdvořile obchází – prostě na to serou a řeší něco úplně jiného (za což upřímně děkuju). Tím se také film jaksi stává méně fantastickým a nastupuje právě ona úderná realističnost (samozřejmě v rámci možností komiksového filmu). Brzy divák přijme Wolverina připomínajícího něco mezi Kung-fu poutníkem Cainem a horolezcem Reinholdem Messnerem za skutečně reálnou (a nasranou) postavu, ovšem s vynikajícími mutantními schopnostmi. Konečně Wolverine něco dělá. Vzpomeňte si sami. Díky třem filmům o X-menech víme, jak to s ním vlastně celou dobu bylo. V prvním díle pořád omdléval jak stará tentononc. Nic nevydržel, syčel, supěl, naříkal a neustále padal do mdlob. V jisté části dokonce na velmi dlouho a to s ním Sabretooth jen mrsknul. V druhém díle ho zcela bez milosti složila kulka z policejní pistole (na to, že má všechny kosti obalené nezničitelným adamantiem, kulka zahučela v jeho čele jako v másle od Meggle – neříkám nic…). A ve třetím díle mu docela činilo potíže típnout si doutník do dlaně. Díky filmu Wolverine Origins jsme se ale dozvěděli, že to je přeci jen tvrdý parchant, už dokonce celá staletí. Dnes už vím, že přežil i atomový výbuch, jen se tak trochu oklepal. Je to velký nesmrtelný hrdina, který by do kapsy strčil i kdejakého highlandera. Necelý kilometr od epicentra výbuchu nukleární bomby v Nagasaki a on se jen tak oklepe, jako kdyby vylezl ze solárka. Božííí. O nějakých sedmdesát let později má ale co dělat, aby se neposral při típání doutníku do dlaně. Sakra! Hugh Jackman má navíc ve filmu Wolverine skvělou formu a to beze srandy. Stavím ho na špičku těch nejdrsnějších filmových zabijáků. Tak je jako rosomák daleko přijatelnější, než ten podvyživený králík před třinácti lety v Singerově snímku. Dokonce i ta Travoltova pomáda, co nosil na palici, mu jaksi slehla. To chválím, opravdu skvělá kosmetická úprava drsného bijce. Navíc tvůrci opustili od jeho omšelých traumat, kdy pátral po své minulosti. Sice mu přišili nová, ještě nudnější, ale aspoň jsme se někam posunuli. Co se týče soubojů, opět film přináší něco víc, něco, co jsme ještě neviděli. V jedné scéně navíc bylo dobře, že to bylo 3D. Ano bitka na Šikanzenu byla prostě mega kůůl. Wolverin se ale i jinak rve jak lev a to je dočasně paralyzován neschopností se regenerovat! Co chcete víc? Táhněte k čertu všichni, co jste nad tímhle filmem ohrnuli nos. Jestli se vám líbí přiteplená verze X-men (2000) prosím, ale nemusíte hned hanit mnohem zábavnější film, kterým bezesporu Wolverin 3D je. Ale rozumím, že je plný hovadin, které tomu bohužel ubírají na kvalitě. Bohužel.(1.8.2013)

• - Hugh Jackman potvrdil, že s režisérem Jamesem Mangoldem diskutoval na téma možnosti uvést film v ratingu PG-13 ale i v nekompromisním R, nicméně neprozradil, v jakých scénách by se případné dvě verze lišily. (Caszidy)

• - Kameraman Amir Mokri byl během natáčení vystřídán kameramanem Rossem Emerym. (Dr Lizal)

• - Název filmu se objevuje až v závěrečných titulcích. (Lucasion)