Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (22)

Trailer 2

Recenze (1 283)

novoten 

všechny recenze uživatele

Oproti nedávnému originu působí Loganova očista jako přesný opak, ale co se týče hodnocení ho vidím takřka totožně. I tentokrát chápu výtky a námitky, ale já v kině dvě hodiny balancoval na okraji sedačky a hltal každou minutu. A to přitom náš divoký kuzuri nemusí jen létat na střeše vlaku nebo porcovat nepřátele. Stačí mu bloumat kolem, mračit se, chránit Mariko a hledat sám sebe. To zvíře v něm totiž slyšitelně vrčí, i kdyby jen spal. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Sympatický zmutovaný pomstychtivec je zpátky. Moc dobrých zpráv sebou ale nenese. Další lákadlo Marvelu totiž zřejmě udělalo chybu hned na samém začátku – do režisérského křesla nechalo usednout Jamese Mangolda, chlapíka, který dokázal tu a tam i překvapit, povětšinou ale platícího za obyčejného rutinéra. Moc se ostatně nečinili ani scénáristé. Ještě, že chlapíka s vysunovacími drápy stále hraje charismatický Hugh Jackman, který po oscarovém závanu v přezpívaných Bídnících znovu nasadil drsnou image, zašel párkrát do posilovny a dál magnetizuje dějem lehce otrávené diváky. Velká škoda, že scénárista ignoruje jeho potenciál a do cesty mu staví prapodivné překážky. Už jen tu, která ho každou noc budí. Hlášky taky zřejmě nechal pod polštářem, ty z jeho úst vycházející se hodí spíš do slovníku nějakého puberťáka. Ostatně jako videohra, kterou válí o přestávkách ve škole, působí i skrz naskrz digitální rvačka na střeše tokijského rychlovlaku. Další akční sekvence navíc za řeč ani moc nestojí. Přitom nezačínáme vůbec zle – při bombardování Nagasaki. I další nádech a možnosti Tokia a jakuzy nevypadaly vůbec špatně. Jenže do všeho jakoby mluvily veškeré ty producentské mantinely okolo – „krev raději téměř vynecháme, tohle tam raději vůbec nenecháme a tohle musíme osekat, to už je příliš.“ Z asijských tváří překvapí nová krev ve dvojím podání – filmem netknuté Tao Okamoto a Rila Fukushima. První jmenovaná coby nadmíru sličná dědička průmyslového impéria Mariko, se trápí skrze snoubence, kterého nemiluje a milého z dětství, kterého asi miluje, aby mohla hupsnout do postele vyhřáté Loganem. Výsledek prostě neví, čím chce být – a koho a jak chce vlastně pobavit!! ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Ne, bolí to, ale nejde to ani tudy. Hood z Wolverina udělal generický věšák na klišé, Mangold ho zkouší převést do not moderního inteligentního blockbusteru, který pracuje s komorností, emocemi, realismem a mytologií postavy. Výsledek je strašně nevyvážený - prolog temný a vtahující, následuje prostřední část filmu, kde dominuje romance a Loganovo vnitřní usebírání. Tahle část je pomalá, klade důrazy na neexistující významy a v důsledku jenom opakuje to, co třeba Singer dokázal na nesrovnatelně menším prostoru více rozvinout. Kolik slov, kolik motivů, kolik okouzlených citací... a co z toho? Dutý bambus, Logan jako romantický hrdina potřetí. O finále už bych snad raději pomlčel, pokud jsem se do té doby utěšoval, že Mangold schovává trumf na závěr, mýlil jsem se. Jako by si někdo vzpomněl, že tohle je přeci komiksový blockbuster a mizerně semlel veškerou nelogičnost a nadsazenost do apatického vyvrcholení, které z rádoby-dospělého preludování dělá rozklíženou sonátu. Skřípe to. Skřípe akce. Skřípe humor. Skřípou drápy. Neskřípe Jackman, ale oni on tenhle dietní sushi ambient neokoření dost na to, aby na něj člověk rychle a bez provinilosti nezapomněl jako na zbytečnost. Na rozdíl od ostatních Marvelkovek tady naprosto postrádám koncepci, oba spin-offy jsou tonálně mimo hlavní sérii a nevytvářejí nic koherentního. V důsledku strávíte dvě hodiny v kině kvůli tomu, abyste při potitulkové scéně frkli "Byl tenhle ošizený předkrm nutný? Noste hlavní chod!" ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

3D KINO MAX v Prešově/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: úvodní scéna na Nagasaki, slušné triky, občas působivá akce, zaujme Rila Fukushima a Světlana Chodčenkova MÍNUS: rozpolcený děj, předvidatelný, obsahově nevýznamný, na Beltramiho tu zazní slabší soundtrack, možná zbytečně dlouhá stopáž./// Shrnutí: Nevím co na Wolverinovi ostatní mají, ale pro mě je ta postava v oblíbenosti někde uprostřed. Což by nevadilo, kdyby se Wolvie objevil v nějakém schopném scénáři. To se nestalo ani minule (X-Men Origins: Wolverine-což by divák napoprvé dokázal odpustit), ale bohužel ani tentokrát. Jestli-že předešlí film byl slušný akční výplach u kterého člověk nemusí moc přemýšlet. Tak zde po vás tvůrci chějí aby jste u filmu přemýšleli a aby jste byli vyvaleni z toho co pro vás nachystali. Je pravdou, že se na to hezky kouká, akce je občas dokonce originální, ale po týdnu nebudete vědět o co tam šlo a vlastně vám to bude i jedno. Hodně toho skutečně zachraňuje Hugh Jackman, nebýt jeho byl by to naprosto průměrný akčňák. Nakonec ještě potěší scéna po titulcích, která mě láká si pustit X-meny od začátku./// Celkem 64%/// ()

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Tak se nám nejdůležitější X-men vydal úplně jiným směrem. Konkrétně východním. Je to na škodu? Vůbec. Naopak. Řekl bych, že to působí mnohem lépe, něžli všechny předešlé díly. Je to reálnější, emotivnější, drsnější a krvavější, neni to jenom o akci, ale hlavně o Loganově psychice. Ale když už se ta akce objeví, bere dech. Akce ve vlaku a následně v něm je jedna z nejlepších tohoto roku. Skvělá je ale i sněhová akce před pevností a Wolverinův souboj se Shingenem. Styl natočení mi celkově dost připomínal styl filmů agenta 007 s Danielem Craigem (hlavně Quantum of Solace). Korunu tomu ovšem nasazuje potitulková scéna, u který mi běhal mráz po zádech. Spolu s první třídou pro mě nejlepší X-menovka, hlavně díky tomu, že je naprosto, ale naprosto odlišná od všech ostatních. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (73)

  • Wolverine je anglický název pro rosomáka sibiřského. Jde o lasicovitou šelmu, která je vzhledem ke své velikosti extrémně zuřivá a silná. (jenik71)
  • Jde o první příběh se série X-Men, který se odehrává v době natočení snímku. Všechny předchozí zobrazovaly minulost nebo budoucnost. (romajz15)

Související novinky

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (více)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)

Reklama

Reklama