Wolverine

The Wolverine

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Dávam "až" 60%, ale nedávam ich rád, lebo Jackman už zďaleka nie je taký dobrý Wolverine, ako bol v X1 a X2 (hoci kondičku má neporovnateľne lepšiu) a scenár je v podstate dosť hrozný. Na strane druhej filmu dosť pomáha nielen zaujímavá potitulková scéna, čo je pravdaže v skutočnosti len taká drobnosť, ale hlavne mu pomáhajú dobrí herci, japonská atmosféra a vcelku vydarené akčné scény s výnimkou prehnane trikového a tým pádom nudného finále. Je to každopádne určite o čosi lepšie a znesiteľnejšie, ako extra hlúpa jednotka.(15.11.2016)

• ORIN

Regulérní spin-off, který je ale zároveň nejzbytečnějším přírustkem do rodiny x-menovských adaptací. Snad právě proto, že jeho napojenost na původní svět je minimální, obstojí jako samostatný film. Jenže film to není dobrý, příběh je banální, postavy jsou popsány pár charakterovými vlastnostmi, takže nemají hloubku, jakuza je spíš parodií na jakuzu a ta proklatě dlouhá stopáž. Navíc orientovat se, který díl časově předchází kterému a naopak, začíná být vyšší dívčí. Hlavně vytřískat z téhle dojné krávy co nejvíc. Sayonara.(14.6.2015)

Oproti nedávnému originu působí Loganova očista jako přesný opak, ale co se týče hodnocení ho vidím takřka totožně. I tentokrát chápu výtky a námitky, ale já v kině dvě hodiny balancoval na okraji sedačky a hltal každou minutu. A to přitom náš divoký kuzuri nemusí jen létat na střeše vlaku nebo porcovat nepřátele. Stačí mu bloumat kolem, mračit se, chránit Mariko a hledat sám sebe. To zvíře v něm totiž slyšitelně vrčí, i kdyby jen spal.(11.8.2013)

Musím říct, že Wolverine mě rozhodně nezklamal. Při čtení zdejších rozporuplných komentářů jsem měla trochu obavy, které se však ukázaly jako zcela zbytečné. Logan je v parádní formě, bojuje s Jakuzou, s nepřítelem se utká ve strhujícím souboji na střeše vlaku, tak jako tehdy Spidey čelil Dr. Octopusovi, ochraňuje křehkou "Gejšu" a setkává se s dokonale vyzbrojeným ženským protivníkem v podobě "sexy a smrtící" Viper, která ho dokáže připravit o jeho "nesmrtelné" schopnosti. Myslím, že Světlana Chodčenkova je v této roli skvělá, a ostatní, ať si říkají, co chtějí:) Závěrečné finále s gigantickým "Terminátorem" mi sice přišlo trochu přestřelené a komické, ale co. Je to superhrdinský biják, co byste taky chtěli, že?:)(12.3.2014)

Nad týmto filmom mávnem len rukou, ohodnotím, napíšem tento komentár a už sa k nemu nebudem vracať. Wolverine je proste namakaný mutant, ktorý sa oháňa pazúrmi. Je proste peckový a vždy ho žeriem. Mňa keby prepichne tak sa mu ešte poďakujem a poviem mu, že mi bolo cťou, a potom spokojne umriem. Prvá polka filmu naozaj stála za to. Ale tie bozkávacie scény a scény hrajúce na city... Preboha! Fakt sa ten film nemohol zaobísť bez nich? Boli tak strašne potrebné a významné pre tento film? A čo tá japonská plechovica? Mysleli si, že nadšencov Transformerov takto prilákajú? Alebo čo? Teta "Vajperica" bola prevelice štýlová a okrem toho, že som jej závidela každé topánky bola perfektná a predstaviteľka ju hrala naozaj dobre. Proste taká zlá mutantská mrcha. Tie ja môžem. A čo tá titulková scéna?! To ako fakt? To teraz v každom filme bude všetko mŕtve zrazu živé? Druhá polka bola smutným opakom prvej polky.(26.12.2013)

• Hugh Jackman

• - Spoiler: Wolverine (Hugh Jackman) zachránil Yashidu (Haruhiko Yamanouchi) před smrtí v roce 1945. Tato doba je zahrnuta ve filmu X-Men Origins: Wolverine (2009), který se odehrává v roce 1962. Ve zmíněném filmu však Wolverine ztrácí paměť, přesto si však v tomto snímku na Yashidu pamatuje. (ManOfPhoenix)

• - Keď sú Wolverine (Hugh Jackman) a Mariko (Tao Okamoto) ukrytí na juhu Japonska v dome, jednu noc ma Wolverine zlý sen. Po prebudení má vysunuté drápy. Mariko sa ho snaží upokojiť tým, že mu hladká ruku. Pri jednom zábere však nechá svoju dlaň na jeho drápoch, ale následne po strihu si môžete všimnúť, že ju má opäť na Loganovej ruke. (Johnny.ARN)

• - Hůlky, které Loganova (Hugh Jackman) chráněnka vytáhla z misky s rýží, se po jejich rozhovoru opět objeví zapíchnuté, i když Logan jedl celou dobu lžící. (Habansz)