Wolverine

Wolverine

• Nizozemsko

The Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Znovu je tu samostatný Wolverine a tentokrát úplně jinak. Zničený Logan se vydává do Země vycházejícího Slunce, aby se setkal se starým přítelem a stal se obětí své nevědomosti o tamní kultuře. Proto se tentokrát neutká s žádným homo superior, ale s hbitými a nevyzpytatelnými ninjy. Na závěr ho však čeká ten nejsilnější, Silver samurai. Příběh se dějově odehrává po událostech X-men 3 a scénáristé se snažili o osobitější příběh, který hodně sází na Wolvieho trauma - smrt Jean Greyové. S tím se chce Logan vypořádat urovnáním konfliktu v Tokiu. Oscarový James Mangold se nechal slyšet, že se inspiroval u starých samurajských filmů a ze stejnojmenné komiksové předlohy. Z obojího si snímek bere to nejlepší a ačkoliv to občas někde skřípe, Mangold perfektně připravil půdu pro nadcházející Days of the Future Past. EDIT : .Extended Cut přinesl něco málo scén včetně té vystřihnuté kontroverzní bojové scény před House of Yashida.. Co je však důležitější je zřejmě. eRkový rating.. Krve není zbytečně moc, ale při bližších záběrech na Wolvího drápy je konečně nějaká stopa po krvi vidět, což je mnohem autentičtější. Nejdůležitější ze všeho je však asi tato alternativní scéna, kterou ve filmu však bohužel neuvidíme....85%...[26.07.2013_Kino Šumava_Klatovy](26.7.2013)

• liskam

Čím více času uběhlo od mého shlédnutí Wolverina. Tím více jsem naštvanej. A to jsem si myslel, že budu mého oblíbeného X-Mena hodnotit pozitivně...Teď to vypadá, že opak je pravdou. Když od filmu poodstoupím a podívám se na něj jako na celek, nevidím na něm vlastně nic pozitivního, snad jen to, že se náš Wolvík vyrovnal se svými démony, a také tím, že musel (na konci "posledního vzdoru") zabít ženu kterou miloval. Na to by ale stačila 17 minutová předehra před dalším dílem X-Menů. Né 130 minutový film, ve kterém vůbec o nic nejde. Je to jen hloupoučká výplň mezi pokračováním, které bude zase dávat smysl..... Ps: jak je možné, že adamantium nedokáže naporcovat samurajské meče, když je nezničitelné..?? Meče jsou přeci jen stále z obyčejného kovu..!:-)) Jedno slunce dávám za prvních 15 minut filmu. Druhé slunce dávám bojové choreografie. Tím to ale bohužel končí! Za mě 45%(30.7.2013)

|| Scenár: Mark Bomback, Scott Frank / Predloha: Wolverine - Chros Claremont, Frank Miller | Hudba: Marco Beltrami | Produkcia: Lauren Shuler Donner, Hugh Jackman, Hutch Parker, John Palermo | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox, Marvel Entertainment, The Donners Company, Seed Productions, Ingenious Media, Big Screen Productions | Rozpočet: 120 miliónov $ | Tržby: 414,765,193 $ || Ani zdánlivo nekonečný život Wolverina ako postavy negarantuje nekonečnú zábavu. Ďalšia sólovka Jackmana sa tentokrát odobrala na východ, čo bolo možno potrebným osviežením, no ani takto sa nevyhýba recyklovaniu schematickej štruktúry scenára. Prvá tretina je najsilnejšiou stránkou, tá posledná je akoby nepodarená paródia na téma Kill Bill Vol.1. zmiešaná s PC Mortal Kombat 4. Najslabšia Marvelovka od tretích X-menov, no ešte i tak priemerná zábava. 55% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(24.11.2013)

Oproti nedávnému originu působí Loganova očista jako přesný opak, ale co se týče hodnocení ho vidím takřka totožně. I tentokrát chápu výtky a námitky, ale já v kině dvě hodiny balancoval na okraji sedačky a hltal každou minutu. A to přitom náš divoký kuzuri nemusí jen létat na střeše vlaku nebo porcovat nepřátele. Stačí mu bloumat kolem, mračit se, chránit Mariko a hledat sám sebe. To zvíře v něm totiž slyšitelně vrčí, i kdyby jen spal.(11.8.2013)

• JohnnyD

The Wolverine je pračudesný zatúlaný artefakt, ktorý sa akýmsi nedopatrením dostal do roku 2013. Či už je to fascináciou Japonskom, fádnymi postavami, mizernými efektami, či absurdným finále so Shredderom, film pôsobí ako generický sequel ságy z 80tych rokov, ktorá čo chvíľu dá zbohom kinu a zamieri na VHS. Nie je to taká kolosálna blbosť ako jednotka, zato je to hrozná nuda, že som pri nej skoro zaspal.(5.3.2017)

• - Shane Rangi musel mať na sebe "motion capture" oblek a pohybovať sa na chodúľoch, aby neskôr mohli digitálne pridať oblek Silver Samuraia. (Greenpeacak)

• - Název filmu se objevuje až v závěrečných titulcích. (Lucasion)

• - Podle Hugha Jackmana je hlavním tématem filmu Wolverinovo "prokletí", kdy nemůže díky svým samouzdravujícím schopnostem zemřít, zatímco všichni kolem něj postupně umírají. "Uvědomuje si, že všichni, které miluje zemřou a jeho život bude vždy plný bolesti a smutku. Proto se rozhodne jednoduše od všeho utéct. Nemůže doopravdy zemřít, a tak chce prostě od všeho pryč." (Caszidy)