Wolverine

The Wolverine

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Naprostá rutina a totální průměr. Tak nějak by se dal popsat tenhle Wolverine. Tvůrci sice zatlačili na pilu a v první scéně předvedli solidní atomový výbuch, od něj už to ale jde víceméně z kopce a nezastaví ho ani solidně rozjetá mašina, která se tomto filu jmenuje Světlana Chodčenkova. Nicméně těžko říct, v čem je problém. Podle mě hlavně v příběhu. Už několik let postrádám v X-Menech jakýkoliv koncept. Tvůrci si vydávají jeden díl za druhým a spojitost v nich hledat je pro mě obrovský problém. Třeba v rámci čtyř let natočit dva filmy pojmenované Wolverine je podle mě fakt až na hlavu. Tlačit se na značku dá, ale vydírat ji umělými filmy, s tím už mám trošku problém. Marvel naopak ale s recyklací nikdy problém neměl a tak mám pocit, že nás v budoucnu čeká ještě celá řada zbytečných fantasy hrdinů, kterým se propůjčí řada talentovaných režisérů. Tady třeba zrovna škoda Mangolda, kterýho bych radši uvítal v jinejch filmech. Škoda ho. A když vidím jeho příští film, začíná mi z toho být až na blití - Untitled Wolverine Sequel - To už by byl třetí Wolverinův film v deseti letech. X-Men tak i nadále zůstává poctivou ždímačkou desetiletí, ne-li staletí. Div, že to pořád vydělává.(4.7.2014)

• Foox

Pro mě osobně nebyl první Wolverine žádnou velkou peckou, spíš průměrným blockbusterem, který neurazí, to jsem ještě netušil jaké rozčarování mě bude čekat za pár let, přičemž s původním Aronofským se nebojím tvrdit, že mohla vzniknout jedna z nejlepších comicsovek vůbec, i s ohledem na Batmana. Nestalo se tak, k projektu se dostal Mangold, a výsledek? Samo o sobě fascinující Japonsko, najednou vypadá jak z ateliérů. Akční scény? I když jsou peníze výrazně vidět, jsou k smíchu. Logiku nemá cenu hledat, celý film o ní ani nezakopnete. Avšak člověk by alespoň čekal trošku zajímavé finále, ale opak očekávání, nejtuctovější až trapné završení výletu chudáka Jackmana do země samurajů ještě více prohloubí stesk po první sólovce. 30%(18.11.2013)

I povstal znukleovaný Worvalín a pravil: ,,načti si všechny ty komicky, jinak budeš mimo misku!" Však Kulyk neuposlechl briskně, ba naopak, zamyslel se s prstem v nose natolik, až si nehtovým lůžkem polaskal zrakový nerv, i takto mu odvětil: ,,neser a baf mě, šašku! Chci si jen tak polehávat a trávit to vaše pitomování po plátně." Spokojen byl gentleman, jenž rodovým jménem Kulyksson se zove. A to natolik prý, jak se traduje, že kdyby se ku konci dílo neproměnilo v nelogickou píčovinu, i čtvrtým hudlanem by jej po líci poceloval.(16.12.2013)

• JohnnyD

The Wolverine je pračudesný zatúlaný artefakt, ktorý sa akýmsi nedopatrením dostal do roku 2013. Či už je to fascináciou Japonskom, fádnymi postavami, mizernými efektami, či absurdným finále so Shredderom, film pôsobí ako generický sequel ságy z 80tych rokov, ktorá čo chvíľu dá zbohom kinu a zamieri na VHS. Nie je to taká kolosálna blbosť ako jednotka, zato je to hrozná nuda, že som pri nej skoro zaspal.(5.3.2017)

• LIVINGDEAD

X-MEN mám rád a vždy jsem se pobavil. U Wolverina jsem se nudil, děsně nudil. Počkám ještě na BLU RAY, otevřu si portské víno a kouknu ještě jednou a možná, že mne holywoodské efekty ohromí. .......Viděl jsem včera 20.11.2013 na BLU RAY, zvuk DTS, CZ DAB. dal jsem si portské a díky hollywoodským efektům dávám místo ODPADU, 40%. Obsahově, ale film stál za hovno.(11.11.2013)

• Tao Okamoto

• - Spoiler: Stříbrný samuraj ve filmu je kombinací dvou verzí samuraje v komiksu. Jedním byl Kenuichio Harada, který má schopnost nabít svůj meč energií a prosekat se téměř čímkoliv, a druhou je Shin Harada, který používá robotický oblek samuraje. (Shadowspark)

• - Vlak, ktorým cestuje Wolverine (Hugh Jackman) a Mariko (Tao Okamoto), je japonský Šinkansen, konkrétne typ N700. (autobusik2)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. července 2013 v Londýně. (Varan)