poster

Wolverine

 • USA

  The Wolverine

 • Slovensko

  Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Externí recenze k filmu (17)

 • Aktuálně.cz (Radomír Kokeš) **

  "Pokud se těšíte na akční scény, i ty mají obskurní podobu, protože jsou zvláštním způsobem umělé a nerytmické - film je stříhaný na současné konvence průměrně rychle, ale střihy přicházejí vždy o chvíli později nebo dřív, než by člověk v souladu s normami střihu čekal. A nepovažuji to za promyšlené…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) **

  "Detailem k zamyšlení zůstává festovní kvalita Wolverinova nerozlučného nátělníku, který se – stejně jako hrdinovo tělo – zázrakem filmového střihu zaceluje a čistí po každé brutální bojové akci." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Wolverine je trochu zvláštní letní blockbuster, díky čemuž je mi vlastně sympatický. Postrádá přímočarý příběh, a motivace postav z říše vycházejícího slunce není mnohdy zcela zřejmá. Nestaví na efektu a snaží se o něco víc než o neškodnou disneyovskou zábavu." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Oscarový režisér Mangold sa s Wolverinom vydal vlastnou netradičnou cestou. Hoci to nie je úplne to pravé adamantiové, stále ide o solídnu zábavu. Rozhodne si však nenechajte ujsť potitulkovú scénu. Tokijskej odbočke navráti ten správny smer." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Film Wolverine je jiný a snaží se nám ukázat, že i živočišného Logana mohou trápit zlé sny. Je jen škoda, že po vydařeném začátku, kde se kocháme lokacemi, výbuchy, tvrdými údery i úžasnými depkami v rychlém sledu, snímek zabředne do něčeho lehce nemastného a neslaného. Závěrečné finále též žádnou…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Na to, aby se zařadil vedle X-Menů Matthew Vaughna nebo Bryana Singera sice The Wolverine nemá, ale pravděpodobně se o to ani nesnaží a jako taková jednohubka, která vám má mezi hlavními chody podráždit malinko jinou část vašich chuťových buněk, slouží dokonale." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) **

  "U všeho toho zamýšlení se nad nitrem hlavního hrdiny se však pozapomnělo na příběh, který je založen na intrikách okolo dědického řízení a na tom, kdo s kým a na koho šije boudu. Smysl to moc nedává, zajímavé to není." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Nový Wolverine není agresivně blbý film - je jen nanicovatý, nezajímavý a v této podobě zbytečný." (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) **

  "Wolverine je obrovským zklamáním a jako většina letošních letních blockbusterů nedokázal naplnit očekávání, která vzbudil. Film nedrží pohromadě, postavy a jejich konání jsou nekompaktní a nelogická, příběh je děravý a vytržený z dobře fungujícího X-menovského univerza, což je v tomto případě na…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ***

  "Wolverine nakonec podle mého soudu není vyloženě špatný film, jen doplácí zřejmě na několikeré přepsání scénáře (z původně zamýšleného umístění děje do druhé světové války zbyl jen krátký prolog) a strašlivě rutinní režii a je jen důkazem toho, že X-Men budou vždy zajímavější jako celek než sólový…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) **

  "A ne, tohle vše není jedno. X-Meni nikdy nebyli tupým komiksem po vzoru dalších Marvelovek. A nechtějí jím být ani tentokrát, na to se až moc soustředí na postavy a jejich vývoj. Že to dělají špatně, je věc jiná." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Ústředním motivem se totiž stala Wolverinova nesmrtelnost, které má v zásadě po krk, ale protože ji vnímá jako prokletí, netváří se šťastně ani na možnost přenést ji na někoho jiného. Traumatická zkušenost bují v příběhu na povrch skrz řadu nočních běsů, v nichž se mu vrací obraz Jean Greyové." (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Paradoxně nejzajímavější akční scénou je ta na jedoucím vlaku, které jsme v ukázkách častovali brbláním o mizerném CGI. Triky se povedlo vylepšit a díky atraktivnímu prostředí a intenzitě rvačka skoro evokuje legendární metro z druhého Spider-Mana, ačkoliv je mnohem, mnohem komornější. Zbytek…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) **

  "Wolvie a jeho druhá mise. Ten kdo čekal zázraky a nějakou formu nápravy za relativně slabou první sólovku, ten se nedočká. Wolverine je nevyrovnanou, roztahanou a do určité míry i docela nudnou misí zabijáka s kapesními otvíráky do země vycházejícícho slunce. Solidní koncept založený na solidním…" (více)

 • Sarden.cz ****

  "Wolverine vás možná nezaujme akčními scénami, ale má perfektní atmosféru a úžasného Hugh Jackmana. Pokud se chcete odreagovat v tomhle příšerném vedru u nějakého dobrého filmu na velkém plátně, tak tady jste na správné adrese. I když 3D verze zase tak nutná není. Nezapomeňte vydržet až k…" (více)

 • Topzine.cz (Petr Bělecký) ****

  "Film má vše, co má mít má. Nic nepřebývá a nic nechybí. Snad jen kratičké milostné vzplanutí působí trochu kýčovitě a možná lehce shazuje celkově kladný dojem. Nicméně je pravda, že ve smyslu Wolverinova vykoupení se ze své minulosti asi přeci jen smysl dává." (více)

 • TotalFilm.cz ****

  "Je ale evidentní, že problém jak se zbavit adamantového hrdiny začne být po premiéře Wolverina pro některé škodolibé fandy otázkou číslo jedna. Ale klid, Wolverine se zatím umřít nechystá. Už je zase ve formě. Wolverine splnil očekávání. Film za celou dobu neztratí tempo, má skvělý hudební doprovod…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace