Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

MeatFly_cz

Nemůžu si pomoct, přišlo mi to hrozně průměrné, nízkorozpočtové, spíše takový komorní komiksový film, rozhodně ne typický letní blockbuster. Původní předloha byla kompletně překopána a má s tímto filmem společné akorát místo konání (Japonsko), škoda, protože původní předloha je doslova mistrovské dílo přímočaré plná nekompromisní akce a šíleně běsnícího Wolverina. Když budu srovnávat, tak mi Origin přišel mnohem lepší. Tady není skoro žádná akce nebo scéna, která by člověku utkvěla v paměti. Co bych chtěl pochválit, tak pro mě dosud neznámou Světlanu Chodčenkovou, která ztvárnila postavu Viper naprosto mistrovsky a pokaždé, když se objevila na plátně tak jsem jí doslova zobal z ruky, pro mě osobně největší překvapení filmu a taky bezkonkurenčně nejlepší herecký výkon. Hugh Jackman se možná ve filmu snaží, ale jakoby ani nebylo co hrát, čeho si akorát všimnete hned, je skutečnost, že je asi dvakrát tolik namakaný než v minulých filmech. Takže za sebe dávám 3* průměr, mělo to být kratší, mělo tam být více akce, měla tam být lepší akce, taky více Viper, více se měli tvůrci držet knižní/komiksové předlohy. ()

HEED

No, moc se Rosomák nepředvedl. Snad jen pěknou akci na vlaku a souboj s finálním bossem. Japonské kulisy tomu taky trošku napomáhají a je to tak příjemné antiamerické osvěžení. Výrazně by pomohlo filmu přístupnost R. Vždyť v komiksech to taky nikdo necenzuruje. ()

voldemorf

Chtěla jsem tomu dát aspoň 3*, ale... za co? Stupidní scénář, velice zamotaná zápletka, která je ovšem vždy předvídatelná nejmíň dva kroky dopředu, klišé romantický doprovod. Hugh se mění z Wolverina na Logana a zase zpět a já nevím, nějak už mu tu rozpolcenost, duševní nevyrovnanost a útrpnou nesmrtelnost už něvěřím tak jako dřív. A možná bych to zápolení s věčným životem ocenila víc, kdyby tvůrci pracovali spíš s ním a nezastiňovali ho exotickým prostředím s tuctovým příběhem. Žádná originalita, spousta nudy a trochu zklamání. ()

Riff_Raff

Když jsem původně viděl, že to bude v Japonsku, tak se mi to zpočátku jako dobrý nápad nezdálo, dalo se čekat všechno možný, ale musím říct že po včerejším shlédnutí v kině, musím svůj názor přehodnotit a změnit. Děj, byl fantastický, nad moje očekávání, boj s Jakuzou na střeše 500 kilometrů za hodinu jedoucího vlaku, atd... celkově hodnotím film kladně a jsem rád, že jsem šel na film do kina. Budu si muset postupně pustit i předchozí filmy, abych se dostal zpátky do obrazu. Každopádně u mě X-mani vedou nad Avengers a nezbývá jen, než se těšit na Guardian galaxy! ()

kubas369

Další zbytečný film, který už snad nemuže nikoho dopravdy bavit. Wolverin je chodíci kliše hrdiny s temnou minulostí a nočními můrami, který na konec docházi k jakémusi pochybnému spasení kterému nevěří ani on sám. Což nebylo špatně když to bylo součástí X-menu ale na samostatný film to už jak bylo vidět podle Origins nestačí takže nám zbývá jen akční podivaná, která je plochá jak Nizozemsko a nudná jak díra v zemi. Neškodila by tomu menší brutalita přeci jen je to Wolverin pro krista pána ne vypelichaná domací kočka. Tak proč ne odpad? Jackman se pro tuhle roli narodil tak proto. ()

vieriX

O hodně jiné než původní film o Wolverinovi. Akce a příběh je zasazen do země vycházejicího slunce a změna lokace si myslím, že byl krok správným směrem. Více než jako komiks to působí jako komornější příběh hlavního hrdiny, který je pronásledován vlastními démony a nejradši by se vším skoncoval. Akce plná lidí z Yakuzy a ninju je hodně zajímavá není tu tolik triku jako běžný komiks akce je tu spíše jako boj muži proti muži. Jinak Viper je neskutečná svině a přesně je ta kterou by jste neradi potkali. Hugh Jackman v roli opět výborný a závěrečný souboj velmi dobře zrealizován. Za mě rozhodně lepší než předchozí solovka prostě je to více realistické. Ps: Nechoďte domů dřív než skončí titulky něco tam na vás čeká. ()

ManOfPhoenix

Logan je prostě boží. Oblíbený a boží. Poprvé ho vidíme opravdu zraněného a Hugh Jackman to hraje skvěle. Viděli jsme poprvé Wolverina, jak nám ho ještě nikdo neukázal - zraněného, vyčerpaného, emocionálního, s vnitřnými démony. Ano, hudba moc nezaujala (kromě toho posledního na konci), ale akční scény byli úžasné, i přesto, že jich tam nebylo moc. Nechyběli ani sympatické a půvabné dívky, mezi nimiž zazářila Rila Fukushima a Tao Okamoto. Viz také mou recenzi...http://x-men-web.717.cz/menu/aktuality/recenze-the-wolverine A ti, kteří se z vás ještě nerozhodlo podívat se na "Director´s Cut/Extended verzi", tak to rychle přehodnoťe. ()

bezslipov007

Hugh Jackman hra svoju rolu velmi dobre, ale tak nie vzdy to staci. Film nebol zly a nenudil som sa pri nom. Suboje boli fajn aj akcia a popravde, kontrast medzi koktailom namiesanym z japonskeho tradicionalizmu a martial arts a koktailu namiesaneho z wolverinovskeho cynizmu a americkeho sveta sa mi pacil. No ti co piju obcas alkohol mi daju zapravdu, ze ked sa niekedy toho miesa vela, boli z toho hlava. Mnoho veci mi prislo ako take cliche a ten posledny suboj som popravde cakal uz od zaciatku, pretoze nech uz sa scenaristi snazili ako chceli, ten zaver by prekvapil asi len nenarocneho divaka telenoviel. Nic proti, tiez som pozeral Manuelu ked som bol maly, ale to som povedal asi viac ako som chcel. Film som nevidel v kine ale viem si predstavit, ze platno a dobry zvuk tomu pridaju grady. Ako oddychova jednohubka na vecer fajn. Ale asi by som si ten film este raz nepustil. Nebol som sklamany, ale dufam, ze dalsi Wolverinov film mi prinesie viac. ()

Kutkey

Nový Wolverine je podle mě horší, než Origins, ale i tak je to pěkná akce a pro fanouška x-man ideální film. Ta scéna po titulcích, bomba. :) ()

Renie42

Tento film nezklamal. Jakožto fanynka a moje platonická láska Hugh Jackman dokázal, že role Wolverina je pro něho jako stvořená, nenudila jsem se ani na chvilku. Je tu drsnější a ta jeho zranitelnost mě také uvnitř rozežírala. Neshledávám žádné chyby. Viděno s titulky, ale ráda se také na to podívám, až to bude s dabingem. Scéna s grizzlym mě dostala, až mě ho bylo líto. ()

Kenoth

I’m only gonna break, break your, break, break your heart...I’m only gonna break, break your, break, break your heart Woah, woah…. ()

Kortexo

Wolverine je postava, která je nesmrtelná a má drápy, nevím jakej má smysl mu tyhle schopnosti vzít a natočit o tom film.X-Men Origins: Wolverine byl o třídu lepší. ()

darthvader77

Nečekal jsem nic, ale dostal jsem všechno. Konečně po sedmi dlouhých předlouhých letech je tu X-Men, který se chronologicky odehrává po Posledním vzdoru. Když jsem viděl první scénu s Jean tak mě to okamžitě zarazilo. Další flashbackový film, který jsem čekal se nekoná. X-Men: Origins a X-Men: První třída byly dobré filmy, ale štvalo mě, že se odehrávají v minulosti. Teď mi tvůrci, dali aktuální děj a nevadí, že se točí jen kolem Wolverina. Ukazuje co se děje právě teď s naším Loganem, který prožívá krizi, neboť se stále nemůže smířit s tím co udělal. Do toho všeho přijde neznáma žena z japonska, aby se rozloučil s vojákem, kterému v Nagasaki zachránil život. Začíná tím úžasná akční jízda. Skvělá akce na během pohřbu, vlaku i závěrečná bitva ve věži v horách(Robo-samuraj se mi hodně líbil). Film se lyricky věnuje Wolverinovým vizím a pocitům, především jeho utrpení z věčného života a že se musí dál trápit. Pro mě veliké překvapení letošního léta. P. S. Nejlepší potitulková scéná. Těším se na X-Men: Days of future past. Pro lepší návaznost doporučuji do něj obsadit Rillu Fukushimu!!!! Jinak vycházející hvězda Beltrami má moje velké uznání a doufám, že bude skládat dál takovéhle soundtracky. ()

Astinas

Ten konec mě fakticky nasral, jsem hrozně moc zklamanej. Kdyby jsem neměl rád Rosomáka, tak by jsem se unudil k smrti a bez adamantiových drápů to není Rosomák. ()

anyonecek

Tak tohle nezachránil ani samotný Hugh Jackman (btw. i přez jeho věk je na tom pořád velice dobře). Přiliš mnoho efektů (mlátička na vlaku, vlastní operace a nebo závěrečný adamantiový samuraj) velice uškodilo. Příběh překombinovaný až se v tom člověk místy ztrácel a přitom od takové akčňárny toho člověk moc nechce z příběhu. Myslel jsem, že tohle bude pokračování origins wolverine, ale bohužel jsem se dočkal něčeho úplně jiného. Pro mě zatím největší x-menové zklamání. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)