Netvor

Beastly

Fantasy / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

• peiton

NIE NIE NIE a ešte raz NIE.Toto je presne ten príklad ako u Hartnettovho Othella a tiež toho ako sa to nemá robiť.Takýmto spôsobom znevažovať čaro pôvodnej klasickej rozprávky Kráska a zviera,ma privádza do vytrženia.Ponúkajúc mizerné obsadenie sa mi natíska rečnícka otázka ,,kto je tu vlastne kráska,a kto zviera??!!"Nuž,nechám na posúdenie kompetentným.(7.8.2013)

• Segrestor

Moderní pohádka o tom, jak se z ošklivého chlapce stal dr. Franz a jak si musel najít babu, aby se stal zpět tím otřesným panákem. Zní to jako pohádka, ale je to nudný mišmaš, který prakticky ničím nezaujme. Jedna věc mi ale nakonec přišla zajímavá, zkrátka k zamyšlení - nepochopitelné jednání Kyleova otce. Ale ten celkový design filmu, aby se líbil hlavně teenagerům, mě dokonale odrazoval. Prostě nepovedené pozlátko a spusta tupých hemzů zamilovaných amerických spratků.(26.8.2012)

• Zeck

Trailer roztahaný do 80 minut, nic víc tento film není. Hudgens s pověstí pipinky z High School Musical tento film kazí jak jen může, po jejím výkonu film docení skutečně jen ta cílová skupina dívky 10-13 let. Film zklamává na všech frontách a jednoduše nikoho nedostane. No jediný klad, který tento film přinesl, je fakt, že alespoň jedna z Olsenovic našla postavu, která k ní pasuje... čarodějnice jedna. 40%(5.6.2011)

• Tayen

Film nevybočuje z řady teenagerských snímků. Jsou tady krásní mladí lidé, kteří jsou zlí, bohatí a záleží jim na povrchních věcech jako je vzhled. Pak jsou tady krásní mladí lidé, kteří jsou chudí, šetří si tři roky na vytoužený výlet a na vzhledu jim nezáleží vůbec, třebaže vypadají jako z reklamy. A všichni, ať hezcí nebo oškliví jsou hrozně cool, ti oškliví o něco více, ale jinak strašně nezajímaví a jednorozměrní. A pak tady máme pohádku Kráska a zvíře docela pěkně zasazenou do moderního hávu. Film Netvor přesně ví, na jakou cílovou skupinu míří, a to jsou dívky, které čekají na první občanku, a proto se oprostil od velkého filozofování a postačil si s klasickými replikami o pravých hodnotách a lásce. Film mě nijak neštval, ale je to jeden z mnoha jemu podobných a lehce zapomenutelných.(8.3.2014)

Horor? Drama? Já to brala jako komedii a byla jsem spokojená. A.Pettyfer s jeho odstávajícím uchem, které mi lezlo na nervy, N.P.Harris byl úžasný, stále sršel fórky jen byl slepý, za něj je jedna * navíc, no a V.Hugens se prostě nikdy nevymaní z role naivní puberťačky z HSM. Ale dívat se na to dalo, já se smála nejmíň při půlce filmu, takže s jednou hvězdičkou navíc za Neila jsou to 3*.(21.7.2011)

• - Mary-Kate Olsen byla do role Kendry obsazena 12 dní před natáčením. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na začátku má Kyle (Alex Pettyfer) vlasy delší a rozcuchané, avšak na konci filmu po proměně má viditelně kratší účes. (skinny)

• - Spoiler: Oproti knižní předloze lze zaznamenat několik rozdílů. Například ve filmu má postava Kyla rok na to, aby si našel lásku, od které by slyšel slova "miluji tě". V knize má roky 2 na to, aby dostal polibek od skutečné lásky. Jeho postava měla navíc oproti filmovému zpracování ještě chlupy, tesáky a dlouhé drápy. Oproti knize se také ve filmu neobjevili další bytosti jako například Žabí princ nebo Mořská víla. (Nikolal919)