Netvor

Kráska a zviera

Beastly

Fantasy / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Mě to celkem sedlo. Asi jsem zrovna potřebovala něco podobného vidět. I když nejde o žádný originální příběh, protože je to taková hra na krásku a zvíře. Olsenka mohla být o něco více drsnější. Neuškodilo by to. Dlouhé to samozřejmě vůbec nebylo a to bylo dobře, protože by to pak bylo zbytečně nastavované a to by neprospělo. Z filmu je jasně cítit, na kterou cílovou skupinu je zaměřen a mezi tu už nějaký ten pátek nepatřím.(10.7.2012)

• Zíza

Postava Vanessy na mě působí jako povrchní slečinka, co si myslí, že je lepší než ostatní, ačkoliv se zřejmě tvůrci snažili ji ztvárnit poněkud jinak, takže její postava pro mě byla jen falešná fasáda. Čili Vanesska nám neumí hrát. Smutné je, že nejlepší na filmy je soundtrack a Kylovo zohavení, jinak to stojí za starou bačkoru. Děravou. Prolezlou moly. A červi. Na noze mrtvoly.(28.12.2014)

• castor

Další utrápený vystylovaný hrdina chycený do pasti osudu. Krásný navenek, škaredý uvnitř. Cílová skupina dívky do čtrnácti let, žádná přidaná hodnota, umělé vyprávění. Je to laděné přesně tak, aby se to zamlouvalo teenagerům, na ostatní diváctvo se nemyslí, na to, které rádo při sledování filmů používá hlavu, už vůbec ne.(25.12.2014)

Celkem dobře zmáknutý film, kratší stopáž, tudíž žádné nudění. Je tu pár divných věcí, třeba to "vězení" nebo že se na konci ani Vanessa nijak zvlášť nediví, že to byl vlastně její milovaný..., ale právě díky hercům (Pettyfer, Harris, Hudgens) a dokonce i Olsenová, která se mi vizáží moc líbila, tak nevím proč jí říkali, že je ošklivá, se mi to celkem líbilo a přidávám jednu hvězdičku.(3.7.2012)

Moderní teen variace na Krásku a zvíře je příjemnou záležitostí a jako podnět pro ženy si trochu zasnít funguje nečekaně skvěle. Po přečtení obsahu asi nikdo neočekával prudce inteligentní film s šokujícím vyústěním. První - nečekaně ponurá! - polovina mě neskutečně překvapila a myslela jsem, že to bude na jasných pět hvězdiček. Osamělost a izolovanost "Lovce" byla vystihnuta dokonale. Jeho smutné putování New Yorkem mě bavilo. Pak se ale film přehoupl do druhé poloviny, kde s příchodem slečny "I miss my lyf" všechno tak nějak ztratilo svou hloubku a kouzlo a film začal být až moc odlehčený, vtipný, klišé. Vanessa, to je kapitola pro sebe. Jednoduše splnila do puntíku moji představu hloupoučké husičky, jakou hraje snad všude. Každopádně je "Beastly" docela fajn zpestřením mezi obdobnými sladáčky a Alex Pettyfer, ten je prostě... vrrrrr za každých okolností. A ne že ne. Mimochodem vizuál byl z jako opravdu nadprůměrného filmu. Time lapse NY mi v hlavě utkví na dlouhou dobu.(6.3.2014)

• - Na začátku má Kyle (Alex Pettyfer) vlasy delší a rozcuchané, avšak na konci filmu po proměně má viditelně kratší účes. (skinny)

• - Mary-Kate Olsen byla do role Kendry obsazena 12 dní před natáčením. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film Beastly má i svůj vlastní parfé s bílých růží. (Nikolal919)