Netvor

Beastly

Fantasy / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

• Superpero

Skutečná bestialita. Tam je špatně úplně všechno. Chvílemi jsem až žasl, jak je to debilní. Nějaká logika, nebo alespoň souznění s postavami je pro tvůrce tabu. Vrší se tu jedna sladkobolná mrdka na druhou, až je to rozčilující. Jediný klad je, že po zkouknutí týhle kupy hoven si budete ostatních filmů vážit. Pokud nejste desetiletá holka a chcete si to pustit, tak místo toho třeba mlaťte hlavou do zdi. Bude to přínosnější a s menšími zdravotními následky. Já bych za toto dílo klidně dal tvůrce na pranýř.(29.8.2012)

Mne to prišlo ako celkom oddychová rozprávočka pre dievčatá. Áno, každá z nás chce zmeniť netvora v mužovi a mať dokonalého princa, avšak len málokedy sa to podarí. Pre romantické duše ako stvorená, Beast však mohol zostať vo svojej beštiálnej podobe (nebolo by to také predvídavé a bol viac sexi)a stromčeky na rukách?Pekne vizuálne spravené.(28.12.2011)

• Morien

Nacházím se na pokrajích dilematu. Je to film, ve kterém se nachází čarodějnice, skleník na střeše, fešák, který je ve formě netvora opravdu fešák (a kdybych já se zamilovala do takového fešáka a pak mi najednou přišel sladký blonďák, tak to se mnou asi trochu zamává) a Neil Patrick Harris v červených slunečních brýlích, což jsou v podstatě samá pozitiva, ale přece jen je ten film skrz naskrz hloupý a pro dospívající publikum, kterému se teprve formuje pohled na svět, nejspíš i závadný.(31.12.2012)

• CBD

Kráska a zvíře. To přece musí fungovat. Zamontujeme to do současného kontextu: Kráska bude sympatická holka od vedle a Zvíře namyšlenej snob. Jenom po proměně nesmí moc děsit. Je převeliká škoda, že je s příběhem takového potenciálu tak neskutečně rutinérsky nakládáno. Beastly totiž uspokojí maximálně fanoušky jeho hlavních propagonistů nebo mladší MTV generaci. Je to laciné, nudné a místy nechtěně blbé. Romatika? Kde? Horor? Jo. Pokud se posadíte do místnosti, kde jste při promítání jediní co si výše zmíněná fakta uvědomuje.(7.5.2011)

Kdyby Vanessa uměla aspoň trošku hrát, mohlo to být o hvězdičku víc. Takhle mě ale celý film jenom štvala (dokonce i ta Olsenka byla mnohem lepší!). Ale Pettyfer jako by kreslenému princi z oka vypadl a ani jako "Zvíře" nevypadal špatně (a stejně jako u Disneyho, i tady se mi po jeho proměně zpátky v krasavce začalo okamžitě stýskat po tom ošklivém já). Skvělý soundtrack je potom příjemný bonus. Jako výplň sobotního odpoledne fajn film.(28.5.2011)

• - Na začátku má Kyle (Alex Pettyfer) vlasy delší a rozcuchané, avšak na konci filmu po proměně má viditelně kratší účes. (skinny)

• - Práva na knihu Alexy Flinnové koupila CBS již v prosinci 2007, vydání filmu bylo naplánováno na rok 2008, ale kvůli stávce WGA byla výroba pozastavena. (Dlee)

• - Natáčení probíhalo tři měsíce, a to od července do srpna 2010. (Nikolal919)