Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Falko

Edward Norton - (rozprávač) +++ Brad Pitt - (Tyler Durden) +++ Helena Bonham Carter - (Marla Singer) +++ Meat Loaf - (Robert ´Bob´ Paulson) +++ Zach Grenier - (Richard Chesler) +++ Jared Leto - (Angel Face) +++ Hudba: Dust Brothers - John King, Michael Simpson +++ ()

viperblade

Jsou dva druhý divných filmů. Něco jak Lost Highway, který nepochopíte, ale nemusí to vadit. A pak tento. Pochopíte, je tam vše vysvětleno, ale přesto tápete, jaký to má smysl. A to mám rád, když vás film donutí uvažovat. ()

castor

Násilí střídá násilí, společenská koroze je na každém rohu. Občas se zastaví obraz. Detailní sonda kamery nabídne exkurzi do odpadkového koše, do mechaniky promítačky, Fincherův exhibicionismus a posedlost po technicky bravurním zpracování je patrná i při zběsilém a nepřerušovaném záběru po místnosti. Divák se stává doslova plynem, který se line po místnosti. Postava mluví o ledničce, divák se za ní vzápětí podívá. No, lze tohle ignorovat? ()

Don Jebal

Rozpočet: 63 000 000 $ Otvárací Víkend: 11 035 485 $ (v 1 963 Kinách) Tržby USA: 37 030 102 $ Tržby Celosvetovo: 100 853 753 $ ()

ClintEastwood

Skvělý Edward Norton a šokující dějový zvrat v závěrečné čtvrthodině - to je Klub rváčů. I když mé hodnocení není maximální, určitě se jedná o velmi zajímavý a originální Fincherův film. ()

MM_Ramone

Americký režisér David Fincher má na svojom konte mnoho vynikajúcich filmov ("Votrelec 3", "Sedem", "Hra", "Zodiac"), no na mňa najviac zapôsobil v roku 1999, keď natočil snímok "Klub bitkárov" (Fight Club). Je to dokonalé filmárske dielo po všetkých stránkach. Od začiatku do konca som na to čumel s otvorenou hubou. A pri záverečnom rozuzlení mi doslova padla sánka. Totálne ma to dostalo. Duo Brad Pitt - Edward Norton mi predviedlo genialitu hereckého umenia. Ale i všetci ostatní zúčastnení herci odviedli výborné výkony. Vskutku famózny film. Jasných päť hviezdičiek. ***** ()

troufalka

David Fincher je skvělý manipulátor, dobře ví jak na diváka, i když filovou školu nestudoval. Filmařina je dokonalá, řekla bych dokone, že předčila obsah. ()

Hild

Další už tak trochu klasika a další skvělý snímek z dílny Davida Finchera. Nějak si nemůžu pomoct, ale obávám se, že režírovat to někdo jiný, tak to vůbec být taková bomba nemusela a v některých momentech bych si možná řekla, že je to v podstatě blbost. Tohle se však pod Fincherovýma rukama stát nemůže, on může točit naprosto cokoliv. Film s úžasným nasazením, skvělou dynamikou, skvělým scénářem, skvělými herci a s výtečnou pointou, kterou nemohl čekat snad nikdo. Vlastně za ten závěr mi pořád cuká ruka k páté hvězdě. Film jsem viděla nejednou a určitě se někdy podívám zase. Příjemná záležitost, nicméně "Sedm" je pro mě stále Fincherův vrchol. ()

Spooner

Geniální! David Fincher dokazuje, že patří mezi nejlepší režiséry posledního desetiletí a že to má v hlavě srovnaný jako málokdo. Obsazení perfektní a konec je úchvatnej. ()

petero

Vizuálne fantastické kultové (pre mňa určite) dielo natočené podľa knižnej predlohy s prepáčením asi psychicky naruseného človeka. Film nemožno v žiadnom prípade brať vážne, je to len zábava, absolutne nevhodná pre našich rodičov. Keď som na film šiel prvýkrát do kina, čakal som niečo úplne iné. Po viacerých zhliadnutiach sa mi páči čím ďalej tým viac. Je tam proste kopa nápadov kt. sa nedajú zachytiť pri jednom pozretí. ()

Davies182

Ani fakt, že jsem rozuzlení příběhu odhalil při druhém záběru na Brada Pitta (nevím proč, asi jsem málo blbej) mi nezabránil v tom, abych si tento skvělý zážitek patřičně nevychutnal. Norton je parádní herec a Pitt mu zdatně sekundoval :-) ()

Xmilden

Tohle rozhodně není klub sráčů! Spojení Nortona s Pittem bylo vlastně logické. Na konci 90. let snad ani větší mladé herecké osobnosti nebyly. David Fincher udělal z nezfilmovatelné knihy reklamu sám na sebe a natočil záležitost, která ve své době udělala kolem obrovské vlny. 90% ()

Arbiter

Konečně jsem viděl snímek, který už přes 15 let pravidelně citují lidi v mém okolí. Jde o skvělou odpočinkovku, která bezprostředně přiznává, že je filmem, nikoliv aktivistickým audiovizuálním svědomím reálného světa. Mám z toho radost, protože ke "hře na pravdu" námět nepochybně svádí. Fincher ale soudcovskému hyperrealismu odolal a Klub rváčů je tak pro mě výjimečný především jako oslava filmové reality, se všemi jejími odlišnostmi od "našeho" světa (zejména mluvím o závěru snímku) ___ . Nejvíc mě na tom všem ale stejně fascinuje, kolik z mých známých a přátel adorovalo a možná stále adoruje Tylera - často jako ideál nebo vzor. Tylera, čili násilnického radikálního levicového teroristu. Fascinuje mě to také protože nemálo z nich v současnosti pracuje v korporátním světě a maj se celkem na pohodu. ()

Phobia

Tak napoprvé jsem tenhle film moc nepobrala... až na konci jsem dospěla k názoru, že na tom něco bude a musím se někdy podívat znovu. A napodruhé to byla skutečně parádní jízda. Temná atmosféra, nezvyklý děj, zvláštní humor, výborné (moudré i šílené) postřehy, závažná témata k přemýšlení a skvělé herecké výkony. Palahniukovu knižní předlohu jsem bohužel zatím nesehnala, ale Fincher tímto filmem opět prokázal značnou dávku geniality. ()

-bad-mad-wolf-

Tenhle film je při dalších zhlédnutích opravdu o dost lepší. Dokonce si myslím, že minimálně dvě vidění jsou u něj nutná. Zatímco při tom prvním vynikne zejména skoro až směšná, naleštěná a okatě cool gaučo-anarchistická agitka, při tom druhém se odhalí celá další vrstva. ----- SPOILER ----- Napoprvé by si divák myslel, že výplodem nemocného mozku titulní postavy je jen Tyler Durden; podruhé už je víceméně zřejmé, že bludem je celý příběh. Stupňující se propad mysli je skvěle gradován i ve filmu. Začne to Tylerem, vysněným sebejistým alter egem, pokračuje to představou klubu rváčů, reflektujícího nedostatek zájmu okolí a opovržení nad celým světem. Časem je klub rváčů málo; Jack/Tyler nechce jen přitahovat, chce měnit a blouzní tedy rovnou o pseudofašistické organizaci s názvem Chaos, která poškozuje nenáviděnou tvář všedního světa. Vidí její členy všude, potkává je v restauracích, na policii, vídá je v jiných městech. Vše vrcholí vraždou/sebevraždou, mozek na dně už pro jistotu vidí padat celé imaginární mrakodrapy. Zdánlivým záchytným bodem pro styk s realitou zůstává snad jen Marla. Skvělou zábavou jsou při dalších viděních i dialogy; najednou se zdá všechno tak jasné. Klub rváčů je de facto dvoufázově natočený výlet do mozku schizofrenního magora, kterého na dno poslala nenávist ke světu, v němž nedokázal prosadit svoje slovo. Lehce napovídá groteskně brutální a neučesaná vize Jackových/Tylerových představ - ve filmu je téměř vše špinavé, zpustlé a vulgární - mysl posedlá nenávistí si totiž radši představuje nakopané řitě, destrukci a sebedestrukci, než strukturu skutečného budování a změn, nehledě na to, že všudypřítomná špína je opakem nenáviděného stereotypu (Jack/Tyler pracuje v kanclu). Krásně vymyšlené, krásně natočené, ba až trochu natruc běžnému divákovi. ()

lesumir

Hodne zvlastni film s dost necekanym zaverem - ktery jsem bohuzel cekal -, to je taky duvod, proc nedavam plny pocet, tim jakoby vznikl uplne jiny film. Fight Club je uplne neco jineho nez jeho (Fincher) prozatimni tvorba, fakt psychologicky narez se vsim sudy. Vynikajici vykony Nortona a Pitta dostaly film na vysluni. P.S.: Fincher foverer! 8/10 ()

kinej

Jeden z nejlepších filmů všech dob. Má hluboké poselství a vypovídá o zvrácenosti konzumního života. Vizuálně dokonalé a hudba Dust Brothers je taky skvělá. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)