Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

petaspur

Dávno pryč jsou doby, kdy navoněný úředník Jack řešil svou nespavost profesionálním lazarstvím. Navštěvoval terapeutické skupiny všeho druhu, lhal o svých chorobách a upřímně plakal s ostatními. Jednou však potkal nezkrotného šílence Tylera a společně zjistili, že nejlepší terapií je rozbíjet si pravidelně pěstičkama svoje drštičky. Jejich terapii brzo potřeboval nejeden chlápek a tak vznikl Klub rváčů se svými osmi pravidly. Jenže z bojovníků se brzy stávají dobrovolníci pro ukojení Tylerových teroristických tužeb, což vede Jacka k myšlence nekompromisně se mu postavit. Netuší však, kdo je vlastně jeho protivníkem. ()

salahadin

Klub rváčů aneb pěstí ku alternativnímu životu. Jednu chvíli jsem byl znechucenej, pak hned královsky pobavenej. Dokonalá směs "alternativy" a "normálu", o tom, jak skříň z Ikey vyměnit za hnusnej kus dřevěnýho šrotu a jak se dát dokupy s cool psychopatem. Musíte být psycho-proof, abyste mohli vstoupit do klubu a zároveň dokoukat tenhle podivnej, schizoidní a ujetej film. Film o sračce s dvojí tváří - tak kam se dát? ()

Pilda17

Fight Club je dokonalý film s dokonalým scénářem a dějem. Děj od samého začátku chytí a za žádnou cenu nepustí Myšlenka tohoto filmu je skvělá, i když ze začátku se ještě neví, jak vše dopadne a bude pokračovat. Vyvrcholení a rozuzlení v samém závěru baví. Čekat imaginárního přítele? To by mě nenapadlo ani ve snu. Skvělý Brad Pitt a Edward Norton ve svých životních rolích neměli absolutně žádnou chybu. Myšlenka a hlavně manipulace s lidmi se mi vždy zamlouvá. Fight Club je další film o tom, co jedinec dokáže se skupinou lidí, když to nemá v hlavě v pořádku... 10/10 = 100% ()

Rosaviva

Kdyby byl celý film v duchu jako začátek (jak si Edward Norton a Helena Bonham Carter vyměňovali skupiny kam budo chodit), byl by to naprosto jasně plný počet. Takhle jsou to 3* a hodnocení 89% nikdy nepochopím ()

GilEstel

Tak tohle mě nezaujalo vůbec ničím. Člověk řešící problémy bezvýznamnosti a nikdy nekončící nudy svého života způsobem zde načrtnutým, není ani dobrým příkladem ani zábavným tématem. Pozor spoiler: Hyenistické obelhávání na smrt nemocných lidí, před kterými hraje náš tolik milovaný a obdivovaný hlavní hrdina divadlo, pohrává si s jejich city, se zdá jako nedostatečná terapie k léčbě vlastních komplexů. Vytvoří proto tzv. KLUB RVÁČŮ. Tj. skupinku vypatlaných maníků, bavících se ve svém volnu tím, že si dávají do držky. Tato sekta vymytých mozků si myslí, že jsou v rámci společnosti něco víc a mohou si dělat, co chtějí. To postupně vede k stále brutálnějším excesům, vandalismu a teroru společnosti, do které se tito vypatlanci nedokážou začlenit. Zápletka schizofrenie a rozdvojené osobnosti už pak působ jen úsměvně, stejně jako romantická linka, která není nic jiného než nevkusně trapná. Závěrečná demolice půlky města, použitá jako romantická kulisa, je už do nebe volající úlet. Nebo to měla být parodie? Jediný, co mělo vtip, byly rozhovory v práci se šéfem. Trochu málo. _____ Celý příběh funguje spíš jako snová odstrašující psychotická vize naprosto odtržená od reality, než něco, co by si zasloužilo pozornost diváka a filmařskou péči. 30% ()

Allien.9

Na tenhle filmeček mě navnadila moje maminka. Dlouho se mi do něj nechtělo, ale jelikož máme podobný vkus, tak jsem si ho nakonec přeci jen pustila a byla jsem unešená... Hlavní postavou filmu je Jack. Je to nudný úředník, který trpí dlouhodobou nespavostí (vlastně nemůže spát vůbec) a je na pokraji fyzického i psychického zhroucení. Po nějaké době musí odjet za prací pryč. Na zpáteční cestě se seznamuje s Tylerem Durdenem - prodavačem mýdla. Když se Jack vrátí domů, tak zjišťuje, že mu vyhořel byt, a proto se rozhodne požádat o pomoc Tylera. Ten souhlasí, ale pod jednou podmínkou: Jack se s ním musí poprat. Jejich vzájemného souboje si všimne několik mužů, kteří se chtějí přidat. A tak Tyler s Jackem zakládají nelegální Fight Club, ke kterému se přidává stále více lidí. Původně nevinné odreagování však pomalu přerůstá v anarchii a teror... Děj může znít hloupě nebo přiblble, ale je natolik vymakaný, že tuhle myšlenku pustíte z hlavy po prvních minutách. Film působí velmi reálně, což mu dodává na děsivosti. Na druhou stranu je možná až příliš vyumělkovaný. Ale to je jedno, protože je snímek doslova prošpikovaný perfektními scénami (Tylerův "skvělý" dům, Jack vs. šéf!!!, číšník s monoklem, Jack na policejní stanici, celé finále). Zásluhu na kvalitě filmu má nejspíš také herecké obsazení. Edward Norton (ten chlap je prostě boží!) je v roli uhlazeného kravaťáka stejně neodolatelný, jako v roli drsňáka. Je to jeden z mála mladých herců, kteří mají opravdu na to, aby (zaslouženě) dosáhli na Oscara. Druhá role připadla Bradu Pittovi, který hraje záporáky málo a to je děsná chyba! Jeho Tyler Durden je dokonalý příklad anarchisty bez kouska citu v těle. Praštěná a malinko vlezlá Helena Bonham Carter už jen dokresluje hvězdnou trojici... David Fincher se opět vyznamenal a natočil perfektní thriller, který dokáže zvednout adrenalin. A i když jsem na filmu objevila několik nelogičností (jak může člověk sám sebe táhnout na vlasy???), nemůže mi to zkazit ceklový požitek. "WELCOME TO FIGHT CLUB!" ()

vteco

"No doprdele!" vystihuje asi nejlépe mé pocity po zamyšlení nad tím, co to vlastně Klub rváčů je. Neuvěřitelná hra a manipulace s postavami plná nápadů a zajímavých myšlenek, kterých si musíte opravdu všímat, a i když si jich všímáte, stejně přijdou momenty, kdy vám na obličeji zůstane pouze nechápavý výraz. Skvělý Brad Pitt, vynikající zvukové efekty, brilantní režie pana Finchera a Edward Norton, před kterým opravdu smekám klobouk. [95%] | Kino | TOP 10 ()

HAL

Bible postmoderního anarchismu? Cesta do duše psychicky zdeptaného člověka? Parodie na levicové teroristy? Cynický pohled na skutečnou tvář lidské existence a společnosti ve které se ukrývá před vlastní marností? Oslava revoltujících ideálů? Duševní očištění skrze agresi a nihilismus? Intenzivní útok na nemyslící většinu lidstva? ... Masakr. 10/10 ()

Satan

Nevybírává satira konce minulého století podobně jako třeba o rok mladší Americké psycho...nebo spíš jako o skoro třicet let starší Mechanický pomeranč kritizuje společnost, veškeré ustanovené konvence a nabízí radikální řešení v podobě anarchie. V každém z nás kvete Tyler Durden a je jen na nás, jak moc ho vypustíme ven. Svěží a přímé myšlenky, spousta památných scén a hlavně precizní ústřední dvojice Norton-Pitt. Fincher jako vždy tvoří geniální scény a právě tady vznikl zárodek různých fintiček a parádiček, filtrů, kamerových obletů, nečekaných střihů, na kterých pak postavil celý Úkryt. Absolutorium zaslouží i hudba. Napoprvé přímý direkt do divákova vědomí, napodruhé film plný detailů a napotřetí obsahově výživný snímek, který budou nihilisté a cynici adorovat a uznávat. Ostatní budou prostě jen čumět a žrát každý záběr. [Přesná stopáž: 133 min] ()

2-Xtreme

Je to tu bod "Nula" -Grand zero, Tyler sa ma pýtal, že či chcem niečo povedať. S hlavňou medzi zubami zo seba vydáte len nezrozumiteľné zvuky, ale aj tak ma nič nenapadalo. Na chvíľu som totálne zabudol na ten Tylerov nápad s riadenou demolíciou a uvažoval som, aká je tá zbraň čistá. Je to vzrušujúce. Ten výrok- že ubližujeme tým, ktorých milujeme. V divadle masovej deštrukcie sme obsadili miesta v prvom rade... Demoličný výbor projektu Chaos obalil oporné piliere desiatky budov nitroželatínou. O dve minúty primárne nálože odpália hlavné nálože a z niekoľkých budov sa stane len kopa tlejúcich trosiek.. Viem to.. pretože to vie Tyler. Nie, počkať.. Naspäť.. Začnem skôr.. Poviem vám svoj príbeh úplne od začiatku: Šesť mesiacov som nemohol spať... Pri insomnii nie je nič reálne. Všetko je vzdialené, všetko je iba kópiou ..kópie.. inej kópie. Zašiel som s mojím problémov k svojmu lekárovi nech mi na moju nespavosť niečo predpíše, bol som naozaj zúfalý. Lekár mi nepomohol. Povedal, že potrebujem zdravý spánok, ale veď to bol práve to čo nemôžem mat! Povedal, že ak chcem nech prídem utorok večer k metodistom "Príďte občas v utorok večer k Metodistom. Budú tam chlapi s rakovinou semenníka. To je bolesť!" A tak som sa tam šiel pozrieť. Bola tam kopa chlapov, ktorým po tvári tiekli slzy a plakali ako malé deti. Nikto nevedel, že ja naozaj nemám rakovinu tak ako oni a tak som k ním zapadol. S tých ich smútku a všetkého toho plakania sa mi chcelo zvracať. A potom sa to stalo. Prišiel... Svojimi veľkými mohutnými krokmi vysoký a pevný chlap menom Bob. Bob mal babské kozy. Vyrozprával mi čo sa mu stalo a pritískol ma na svoju hruď. Z toho všetkého sa to zrazu stalo...rozplakal som sa. A to bol môj liek na moju nespavosť. Nič som nepovedal a ľudia vždy tipovali to najhoršie. Ani bábätko nemá taký sladký spánok. A tak som vďaka utrpeniu druhých mohol konečne normálne spávať. . You fuck me, then snub me. You love me, you hate me. You show me a sensitive side, then you turn into a total asshole . Ale vtedy sa tam objavila Marla, Marla malá turistka. Tiež nebola naozaj chorá, tak ako ja. Už som nemohol plakať a tým pádom ani späť. Nedalo sa to v jednej miestnosti s tou podvodníčkou Marlou.(Kedy som mal nádor ja nazval by som ho Marla) Býval som spolu s Tylerom v jeho dome. Nevyzeral moc dobre, vyzeral ako by sa mal práve rozpadnúť, ale on tvrdil že tam býva už roky. Býval som u neho pretože môj byt vyletel do vzduch aj so všetkým čo som mal. Jedným razom som všetko stratil. A Tak som sa dal dokopy s Tylerom. Niečo vám o Tylerovi Derdenovi poviem: Tyler bol nočný vták. Kým iní spali, on pracoval. Vypomáhal ako premietač. Občas privyrábal aj ako banketový čašník v luxusnom hoteli Presmen. V ten večer čo som u neho začal bývať sme sa vracali z krčmi a odrazu mi povedal aby som ho udrel. Nikdy som sa nebil tak som nevedel čo mám robiť. Po chvíli som ho udrel a on mi to vrátil, proste sme sa začali normálne byt a bavilo nás to. Tak sme spolu založili Klub Bitkárov Každý piatok večer sme sa aj s niekoľkými chlapmi zišli a začali sa súboje. Všetko sme s Tylerom robili spoločne. Dohodli sme sa na pravidlách, ktoré Tyler predniesol: . Prvé pravidlo klubu znie: O klube bitkárov sa nehovorí. Druhé pravidlo: O klube bitkárov sa nehovorí. Tretie pravidlo: Ak Niekto zreve: Dosť.. spadne.. zamdlie.. boj sa skončí. Štvrté pravidlo: Zápasia len dvaja. Piate pravidlo: Vždy len jeden zápas Šieste pravidlo: Košele a topánky preč. Siedme pravidlo: Zápasy trvajú tak dlho, ako je potrebné. A ôsme, posledné pravidlo: Ak ste v klube po prvý raz, musíte sa biť. . I look like you wanna look, i fuck like you wanna fuck . V klube bitkárov ste neboli tým, čím ste boli v ostatnom živote. Chlap, čo prišiel do klubu po prvý raz, mal od strachu plné gate hovien. Po pár týždňoch bol ako vytesaný zo žuly. Náš klub sa čím ďalej rozširoval až sme boli poriadne veľká banda. Ked som niekoho stretol na ulici hneď som vedel či je v klube, alebo nie. Náš klub bol tak veľký, že sa dokonca začal zakladať aj v ďalších veľkomestách. Ale potom sa to dostalo ďalej než som čakal. Tyler si vybudoval armádu z chlapov z klubu. Vznikol Projekt Chaos. Tyler a aj všetci tí ľudia čo odrazu bývali a pracovali v našom dome boli divný boli proste posadnutý tým čo robili. Hlavné pravidlo Projektu Chaos bolo, že sa nikdy nanič nepýtame. A tak sa aj Projekt Chaos ďalej a ďalej rozširoval a konal neskutočne veľké veci, ale popri tomu Tyler chystal naozaj niečo veľké ,vyvrcholenie Projektu Chaos. Jedného dna Tyler zmizol, nebolo ho. Išiel som ho hľadať ,lietal som skoro po všetkých mestách, hneď ako som do mesta vkročil vedel som či tam je Klub Bitkárov, alebo nie je. Tylera som nemohol nájsť. Až sa odrazu z ničoho nič objavil v mojej hotelovej izbe. A začal rozprávať to čomu som nemohol uveriť. Tyler a ja sme jedna a tá istá osoba. Tyler je moje druhé ja, ktoré vyzerá rozpráva a aj šuká tak ako by som chcel ja. Tyler chcel odo mňa neskutočné veci. Chcel aby Projekt Chaos bol vyvrcholený jeho veľkým dielom. Začal ma naháňať a ja po ňom strieľať. Strieľal som doňho a on stál vedľa dodávky plnej nitrogricelínu. . Fuck you! Fuck Fight Club! Fuck Marla! I am sick of all your shit! . A tak sa ocitáme tam kde som začal. Na úplnom začiatku môjho príbehu. Je to tu bod "Nula" -Grand zíro Uvedomil som si, že ak Tyler som ja tak ho môžem zabiť. Priložil som si hlaveň zbrane do úst. Tyler sa ma spýtal čo robím, ale ja som dobre vedel čo robím. A stlačil som spúšť. Tyler bol mŕtvi a zmizol z môjho života. Zároveň sa to stalo. Všetky mrakodrapy naokolo vybuchli a jeden po druhom sa ako domčeky z karát zrútili. Tylerovo vyvrcholenie Projektu Chaos sa stalo skutočnosťou. A tak tam teraz aj s Marlou stojím a pozerám sa nato veľkolepé dielo. () (méně) (více)

Vančura

Zhlédnuto bezprostředně po dočtení stejnojmenné Palahniukovy prvotiny. Fincher se věrně drží ducha knižní předlohy, repliky herců i voiceover například nechávají zaznít doslovně převzaté pasáže z Palahniuka. Film jsem viděl již kdysi před lety, tehdy mě oslovil víc. Dnes už na mě tolik nepůsobí, přijde mi poznamenaný dobou vzniku, která byla tomuto typu filmů nakloněna, viz třeba o tři roky starší "Trainspotting" Dannyho Boyla, který má s Klubem rváčů leccos společného, například ostentativní výsměch konzumnímu mainstreamovému stylu života. Po letech mi tento typ filmů začíná připadat jako efektně natočené placebo, které funguje za předpokladu, že mu věříte. Stejně jako jsem měl problém s Palahniukovým textem, který mi místy přišel jako výplod choré mysli, mám problém i s tímto filmem. Herci hrají jako o život a film je důstojnou adaptací literární předlohy, fungující i bez znalosti knihy. Přesto to není typ literatury ani filmu, který mě osobně oslovuje, a jsem přesvědčen, že ani jedno ve zkoušce časem neobstojí. Fincher i Palahniuk jsou bytostně moderní autoři mající čich na atraktivní náměty ze současnosti, které ve vzácné shodě vždy nadšeně vítají kritici i diváci/čtenáři. Osobně se ale k oběma stavím rezervovaně, a od kvalitního filmu nebo literárního textu očekávám přece jen něco víc. ()

liskam

Parádní nápad. Parádní herecké výkony. Parádní pointa. Prostě parádní film. Moje srdcovka! za mě 100% ()

kingik

Film, který mě v konečném hodnocení zklamal. Pitt a Norton své role pojali dobře, a nápady film hýří především ve své první polovině. Fincher vědom si toho, že tohle tu dlouho nebylo, se striktně drží plánu být originální v každém záběru. V jednu chvíli se na diváka valí jeden fantasticky pojatý obraz za druhým, až to posléze unaví. Závěrečná pointa mě nenadchla a filmu hodně ubrala na působivosti. Mám pocit, že to Fincher celé moc zahnal do extrému. Rozdvojenou osobnost mohl podat střídměji a méně efektně. 40% ()

Payushka

Tohle epesni dilko mi nejakym zahadnym zpusobem dlouho unikalo a nemohla jsem se dokopat k jeho pusteni - mozna strach z toho, ze vsichni ho jenom precenujou a Brad tu nestoji za nic. Omyl :) Behem jeho sledovani me napadalo jenom po Preacherovsku "kurevsky bozi!". Norton si me jenom utvrdil v tom, ze je to jeden z nejlepsich hercu - kdyz si v kancelari sveho sefa vrazi jednu do zubu, az preleti pres operadlo kresla, to jsem jenom valila oci :) Brad me trochu nastval, protoze jsem si zase vzpomnela na Troju, Pana a pani Smithovi a mela jsem sto chuti mu vysvetlit, ze TAKOVYHLE filmy by fakt tocit nemel. Mno, kazdopadne...musim si to pustit podruhy. Pointa me dostala a chci se na to ted divat "jinyma ocima". :) ()

InJo

Film, který zničí (nebo alespoň různou měrou naruší) vaše sny a představy o světě, životě či společnosti, a vybuduje vám nové (lepší?)... Obsahově a myšlenkově možná nejinspirativnější filmové dílo, které jsem dosud viděl. KLUB RVÁČŮ je nepochybně mnohovrstevnatým dílem (možností výkladu je opravdu hodně, každý v něm může vidět něco trochu jiného). Navíc po tomhle snímku Brad Pitt už nikdy nebude idolem výhradně jen dívčích srdcí. Každopádně jeden z mých TOP 10 a taky dokonalý argument pro (moje) tvrzení, že i hluboké a inteligentní filosofické a existencionální myšlenky se dají ve filmech prezentovat i skrze velice efektní (a tudíž divácky přitažlivou) formu. 100 % ()

Legas

Občas mě štve závislost lidí na televizní obrazovce - závislost pasivních sledovatelů, otroků reklamy moderního spotřebního života, která na první pohled nenápadně tahá za nitky nic netušících loutek, ale i přesto je mi filosofie Klubu rváčů cizí. Svým způsobem se jedná o záměrně přehnané podání názoru na dnešní svět, ale i tak se mi nepodařilo akceptovat všechen ten hnus, bojující za něco lepšího. Fincher je zručný režisér, filmařsky se jedná zatím o jeho nejvyspělejší film, ovšem bez šance se stát mým oblíbeným. ............. PS: Mám takový dojem, že někomu z východu se také nelíbil spotřební styl západního světa, tak se jednoho dne filmařská rebélie proměnila v docela živou skutečnost. Nebezpečný film, ten Klub rváčů. ()

Šakal

Fincher v poloze, tak jak ho mám NEJRADĚJI. Tohle rozhodně není " obyčejný " thriller. Fight club, to je dokonalé skloubení satiry a zároveň obžaloba rozkládající SYSTÉM do nejmenších detailů a ukazující ho v celé " své kráse a nahotě ". O velikosti snímku hovoří samotný fakt, že i teď (po tolika letech od jeho vzniku) neztrácí nic ze své AKTUÁLNOSTI ( ba právě zcela naopak ). Excelentní Norton, zdatně mu sekundující Pitt a Helena Bonham Carter, ale tím, kdo tento snímek v mých očích " dělá " je samotný David Fincher a jeho precizní režie. O dokonale budované atmosféře, brilantní kameře a precizně zvolené hudbě myslím netřeba dalších komentářů. To je u Fincherových snímků ( k našemu potěšení ) již nepsaným pravidlem a faktem. Přes tyto superlativa, ( kterými jsem snímek zahrnul ) zůstává pro mě osobně number one jeho Se7en. To zejména pro samotný fakt, že pointu jsem začal tučit již cca v polovině snímku a tudíž na mě konec nemohl mít takový dopad, jaký zřejmě David zamýšlel a já bych se mu rád podal. Nicméně faktem zůstává, že tento snímek je typem, kdy s každým dalším jeho shlédnutím určitě člověk objevuje stále nové a nové věci, takže se případnému zvednutí při další projekci nebráním. Uvidíme..... ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)