Připravte se na vzrušující jízdu vašeho života! Dosavadní osud mladého studenta se převrací úplně naruby, když zjistí, že staré otlučené auto, které dostal od svého otce, dokáže létat … Příležitosti, která se mu naskytla, využije se vším všudy. Z nuly se stává hrdina a bojovník proti zločinu zvaný “Černý blesk”. Vůbec ale nemá tušení, že síly zla jsou v pohotovosti, touží po jeho zázračném automobilu a v honu za ním se nezastaví před ničím, i kdyby to mělo stát lidské životy a zkázu města. Dobrodružstvím nabitý akční film vznikl v produkci Timura Bekmambetova (režisér Wanted), na speciálních efektech se podílel tým z filmu Wanted a kaskadéři z filmů Agent bez minulosti a Quantum of Solace. (oficiální text distributora)

eagle-eye

Patos + klišé + nepovedená kopie Spidermana Made in Sovětský svaz = Černý blesk. Ruští teenageři to možná zbaštili i s navijákem, já jsem trpěl... Hvězdu dávám za solidní technické zpracování a za hudbu, Prodigy po rusku nezněli vůbec zle... ()

dopita

No kupodivu mě to bavilo. Není to žádný veledílo, ale to co nabízí, nabízí velice slušně řemeslně odvedené. Scénář, s podzápletkou o diamantech pod základy města (která je jak z kreslené grotesky), je sice tuctovej, ale ani to nevadí. Herci jsou sympatičtí, triky i akční scény solidní, záporák slizkej... Nenudil jsem se a o to šlo především. ()

Paity

Černý blesk je nějaký nepovedený vtip animátorů, scénárisů a režiséra. Tohle se prostě nedá přežít ve zdraví když to budete brát vážně. ()

Angelino

Takmer do polovice to vyzeralo na síce lajtový, ale stále ešte pozerateľný film. Stále nebolo jasné kde bude pointa, ale možností bolo dosť. Chlapec z priemernej moskovskej rodiny, kde panuje láska a porozumenie v kontraste s bohatými rovesníkmi študuje na univerzite. Prichádza nové dievča, ktoré je stredobodom záujmu. A zrazu očakávanie boja medzi chudobou a bohatsvtom, zásadami či sobectvom, láskou či blahobytom. Jeho otec je zásadový, pomáha ľuďom a háji spravodlivosť, aký bude jeho syn... A potom sa z toho zrazu otvorí boboniéra plná vyberaných kúskov z najväčších klišé podpriemerných komixov a ponúka sa na ochutnanie jeden za druhým... a úprimne, koľko z Vás aj keby malo chuť na sladké dokáže na jeden šup dať celú bonbošku? ()

vander19

Rusáci vzali predlohu z amerických hrdinných filmov z naprirodzenou podstatou a poskladali z toho moskovského superhrdinu. Ruský Peter Parker sa volá Dimitri, študuje podobne ako Peter, je zamilovaný do holky, ktorá sa nevie rozhodnúť medzi ním a jeho kamošom a po škole pracuje. Dokonca aj osud majú podobný len ruský Parker má kompletnú rodinu. Osud sa mu prevráti na ruby, keď dostane od fotríka Volgu. Táto Volga má v sebe zázračný katalyzátor a pomocou neho lieta a Dimitri môže začať nastavovať poriadok v Moskve. Lenže každý kladný hrdina má svojho nepriateľa a Dimitri nie je výnimka. Život mu sužuje Putinov bratranec, ktorý túži po diamantoch a neváha zničiť matičku Moskvu. Skoro som sa posral, keď v súboji s besným Putinovým bratrancom sa im na lietajúcich autách skrížia znaky. Jeleň vs. emlém Mercedesu. ()

Weider

Ruský trhák v hollywoodským stylu! Nebýt to rusky, tak bych ani neřekl, že je to ruský film. Produkce Timura Bekmambetova byla samozřejmě hned poznat. Film o ruským superhrdinovi, pár scén připomínající spider-mana, ale i přes to zpracováno originálně a kvalitně. Nechyběli ani perfektní efekty, který celý film dokonale zkrášlily. Nejlepší ruský film od doby Noční a Denní hlídky Timura Bekmambetova. ()

MrKlobouk

Tak po tomhle věřím na mzáky, protože si nedovedu jinak vysvětlit, jak mohlo vzniknout něco takového. Když se na film díváte, tak máte pocit, jako by to všechno byla jen náhrada z jiného světa. Vše se zdá, aspoň vizuálně v pořádku (pokud pominete, že jste většinu akce uřž někde viděli (nejen u Spidermana)), ale jakmile kdokoliv promluví, tak se nestačíte divit. Nejvíc to pocítíte na humorové úrovni, kdy říct, že to nefunguje, je slabé slovo. Jediný, kdo se tak může radovat ze vzniku něčeho takového jsou snad manažeři u Mentos a několik dalších společností, jejichž produkty mají ve filmu tolik prostoru, že by jim ho mohly závidět i leckteré výrobky v reklamě. Tohle se musí vidět. ()

Zyne

Sice ne uplne blbe, ale v celku proste nic moc, spousta nezajimave ci nudne vaty, triky horsi a dialogy misty usitrhajici... ()

Zombi

Černý blesk by se dal snadno odstřelit jako kopírka Spidermana, pouze s létající volhou místo superschopností. Ano, je to ptákovina a příběh si ze Spidyho bere víc než přiměřené množství, na druhou stranu jde o ruskou snahu o tradiční americký blockbuster a s přihlédnutím k tomuto se to docela i daří. Film nenudí, triky se dají akceptovat, hudba slušná a i ty postavy jsou snesitelné. ()

tlkounev

Nemůžu film vyloženě zkritizovat, snaha je vidět, efekty jsou efektní, romance je taky, ale to je tak všechno. Proč mi to připomínalo Spidermana? Nejsem zklamán, ale ani překvapen. ()

Kratoc

Původně jsem byl nakloněn dát filmu poměrně štědré hodnocení, protože jsem byl příjemně překvapen tím, že Rusové dokázali natočit film, který vypadá koukatelně i v mezinárodním měřítku, ale pak mi ta ruská nota začala vadit. Ženský se v Rusku zásadně balí jenom na mercedesy a když máte v ruce iPhone, tak v podstatě držíte v rukou klíč k ženským kalhotkám. Na to ještě kopie spiderman (motiv studenta, role otce) a ironmana (auto). Celý film přes prvotní pozlátko postrádá to, co by takový film měl mít - jenom to, že se ve filmu skloňuje slovo nano asi na padesát možných způsobů, mi k dobrému hodnocení nestačí. ()

Thomm

Více ruských "cool" filmů.... FFFUUUUUUUCCCCKKKK!!!! Bekmambetov by se měl propadnout do druhé úrovně temnoty, kde jsou komáři, protože to říkal Boris Ivanovič, tam by ho mohl vysát ten ruskej upír a kdyby ani to nestačilo, snad by na něj spadl z výšky Černý Blesk, protože by mu došel nanokatalyzátor. ()

DaeGurth

Klasická pohádka pro nenáročné, zhruba na stejné úrovni jako Kick-ass, ale s sympatičtějšími postavami, které tomu přidávaji jednu hvězdičku navíc. ()

KOZEL84

a půl.Ano,je to jako Spiderman a to mi přišlo spíš jako doporučení než něco co by mě mělo odradit.Scénář je hrozně jednoduchý,ale celé je to takové milé a prostě fajn.I z té hudby (která je podobná té z Temného Rytíře asi jako zlatá cihla kravskému lejnu) sem byl v takové fajn sentimentální náladě (a fakt nemyslím ty ruské vypalovačky co tu semtam zazní;).Herci sou sympatičtí a hlavní hrdina si tu lítá ve staré Volze.Prostě pohoda;).No a hlavně mi stačilo vědět,že produkuje Timur Bekmambetov.Chci vidět všechno v čem má prsty,protože ten akci umí. ()

NGP

Možná tomu chybí trošku americké šťávy v podobě větší originality. Létající skoro Volhu jsme měli v Harry Pottrovi, ale musím se pozastavit nad tím, že toto není film světového měřítka, a podle mě také nestojí o zvlášť velkou světovou pozornost jako ostatní snímky. Doma to vydělalo hodně, takže splnil očekávání tvůrců. Bekmambetov zase dokázal, že i mezi Rusy se někde může potulovat režisérský talent, a že i za 10 milionů dolarů může vzniknout úplně stejně kvalitní film, jako Spiderman s rozpočtem 140 mln. dolarů (neřešte, že Spiderman byl dřív, a že je víc originální). Zkrátka Bekmambetov de facto z minimálních nákladů vyždímal všechno co šlo, a také že se mu to povedlo. Musím také pochválit soundtrack k filmu, taktéž efekty a hlavně neuvěřitelnou schopnost snímku si zahrávat s divákovými city, čemuž ještě přispívá ten fakt, že celý film se odehrává v zimě o svátcích. Je to typický silvestrovský odpočinek a příjemná zábava, doporučuji ()

hEROic

no tvl tak to neee, to je hrozna bejkarna :) jediny co stoji za zminku jsou efekty a to, ze je to vykradacka klasickejch komixu... deti necht si prihodi dalsi dve hvezdy, tem se to bude libit :) 40% ()