Připravte se na vzrušující jízdu vašeho života! Dosavadní osud mladého studenta se převrací úplně naruby, když zjistí, že staré otlučené auto, které dostal od svého otce, dokáže létat … Příležitosti, která se mu naskytla, využije se vším všudy. Z nuly se stává hrdina a bojovník proti zločinu zvaný “Černý blesk”. Vůbec ale nemá tušení, že síly zla jsou v pohotovosti, touží po jeho zázračném automobilu a v honu za ním se nezastaví před ničím, i kdyby to mělo stát lidské životy a zkázu města. Dobrodružstvím nabitý akční film vznikl v produkci Timura Bekmambetova (režisér Wanted), na speciálních efektech se podílel tým z filmu Wanted a kaskadéři z filmů Agent bez minulosti a Quantum of Solace. (oficiální text distributora)

Zombiepod

New York má Spider-Mana, Moskva zasa Čierny Blesk. Takto nejak to dopadne keď sa Rusom dostane do rúk hrubý náčrt scenára prvého Spider-mana a oni si ho prepíšu na svoj vlastný spôsob. Tínedžer na lietajúcej Volge ktorý zachraňuje mesto pred zlom a snaží sa pri tom zbaliť dievča je proste super. Vykrádačka hollywoodskych blockbusterov prvej triedy má však slušné efekty, gule, tempo a dobré obsadenie. A navyše štýl a spôsob, akým vedia točiť len Rusi. Zadržiaval som dych a zároveň sa smial na tom kolkokrát som niečo podobné, len v inom kabáte videl. Jedna vec sa nedá poprieť - bavil som sa až do konca, takže u mňa slušný (nad)priemer. Možno keby si Čierny Blesk vezme ešte niečo z domácej Berkmambetovej Nočnej Hliadky, filmu by to veľmi prilepšilo. Ale mňa jednoducho tieto hrdinské akčné drísty asi nikdy neprestanú baviť :) ()

TommyDiamond

Ruská verze batmana. I když hrdý sibiřan by se vykrucoval a řekl vám, že nic takového není pravda. Když přehlédnu tuto podobnost, tak musím říct, že film nebyl takovou příšerností a byl koukatelný. A z čeho jiného udělat tzv. batmobil než ruské volhy. A ty speciální efekty na které jsem byl lákán.......no nic velkého to nebylo. Cekově 40% ()

Sundance.cz

Tohle bylo trochu moc...nápad a vykradení dejme tomu, nic nečekaného, do hollywoodských efektů daleko, hudba nadprůměrná.... ale zákony fyziky jim asi nic neříkali (viz vzedmutí druhého "nesupermanského" auta přes přední nárazník). A už Rusům někdo řekl, že ve Vesmíru se v tom autě fakt nenadechne? :) // 30 % ()

Amras

Když zjistím, že je nějaký film asijský nebo ruský, okamžitě o něj ztrácím zájem. Nemám takové prostě rád, nelíbí se mi a tudíž je vůbec nevyhledávám. Černý blesk mě ale velmi mile překvapil. Trochu mě ale zmátl názvem, který mě vlastně i zároveň přesvědčil, abych dal filmu šanci. Objevila se první slova psaná azbukou a já si řekl, že to s klidným svědomím nemusím vůbec dokoukat, když neumím rusky. Do Dimových narozenin děj plyne pomalu, ale pak se rozjede. No a já se skvěle bavil a užíval si tu jízdu. Ano, našlo se tam několik, hlavně logických chyb (nejvíc mě dostal ten mobil, co mohl normálně fungovat i když byl ponořený ve vodě). Film ale musím hodnotit celkově a tak se to vyvážilo příběhem. Nápad jistě zajímavý, ale i tak jsem si občas nedokázal odpustit porovnání s am. filmy o superhrdinech. Hlavní ženská postava mě štvala už od začátku. Bylo evidentní, že ji Černý blesk musí ke konci zachránit, čímž si získá její srdce. Celkový děj mě ale zcela pohltil. Samotná myšlenka nanokatalyzátoru je výborná. Mohlo by to fungovat? :) ()

Jara_II

Blockbuster po rusku.. a vůbec ne špatný. Pro přiblížení .. a už to tu někdo psal.. jedná se v podstatě jen o mix IronMana a Spider-mana, takže jednoduchej výplach mozku, ale co je důležitý - oboum těmto filmům se Chernaya molniya může směle rovnat. ()

DJ Kritik

Svižné dielko, ktoré je niečo medzi Spidermanom a Návratom do budúcnosti. Atmosférou blízke k ruskému filmu Nočná hliadka. Nič na tom, je to príjemné, neurazí, ale ani neprinesie nič, čo prekvapí. Musím povedať, že navodenie pocitu zodpovednosti a porcia akčnosti a romantiky sa dobre dopĺňajú. Myšlienka z filmu: "Kto by za milión nepomohol človeku, len aby nezmeškal? A mohol by som ten milión dostať vopred a nepomôcť až nabudúce?" Vtiahnutie do deja: **** Akcia: *** Romantika: ** Sci-fi: ** ()

Nessos

Tolik klišé v jednom filmu jsem snad ještě v životě neviděl. Černý blesk je navíc v podstatě jenom kopií Spidermana, jenom s tím rozdílem, že namísto postavy Spidermana je hlavním hrninou auto. Nic nového, nic převratného, žádná inovace, ani kapka originality. A navíc, příšerná hudba. ()

Stejšn

Před několika lety Vladimir Putin vystoupil s tím, že už má po krk importovaných amerických superhrdinů, kteří ovlivňují ruskou mládež a že je potřeba s tím bojovat a chránit domácí kulturu.Tohle je evidentní výsledek. Okopírovaný americký hrdina, ovšem v ruských reáliích. Vykrádá to všecko možné, jen místo Petera Parkera je tu Dimitrij, místo Gotham City Moskva a místo batmobilu GA3-21. Do toho okatý product placement, chvílemi slušné a chvílemi slabší triky a velmi často pitomé dialogy a chování postav. O Putinovi se tu dokonce i mluví. Celkem dobré herecké výkony a hlavní hrdina je sympaticky. Zhruba v půlce už jsem u toho ale už nevydržel sedět a začal odbíhat. Není to úplně mizerné, ale žádný zázrak taky ne. Poslední třetina se zatnutými zuby. Průměrná trojka. ()

Daryl.Dixon

"Velebnosti jdu blejt". No vykradlo to, co se dalo, ale ani tak to nemělo úroveň. Létající auto - Harry Potter, smrt otce - Spiderman, technologie - Iron Man...Proč raději netočí filmy odpovídající jejich kultuře a napodobují amíky. Pak z toho vznikne našlapaná Volha, která si to i po několika zásazích raketami vesele brouká po obloze a konkurovat jí může jen nezničitelný Iphone. Hlavní hrdina si usmyslel, že Nastěnku chce za ženu, jenže Nasťa není jako z Mrazíka, tak dá přednost klukovi s Mercedesem. Pak se ale ukáže, že je lacinější než vypadá, tak jí klaďas přetáhne na nový Iphone, jenže to by nebyla ona, kdyby se na něj zase nevykašlala, protože si myslí, že jeho kámoš je tajemný hrdina, slavnější něž všeuměl Putin, tak za ním hned běží, aby si posléze uvědomila, že nechce bohatství ani slávu, ale k životu jí stačí jen láska, takže zase otočí. Ta holka asi neví co chce - s ní bych tedy chtěl jít do obchoďáku na nákup. Jinak klaďas je normální kluk, ale když přijde na věc, tak je schopný nastoupit do auta padajícího z výškové budovy takovým způsobem, že i James Bond by si při tom crnknul do trenek. Shrnutí: Dávicí reflex dostal zabrat. ()

benny159

Naozaj na ten smiešny rozpočet z toho bolo vyžmýkané maximum, ja som sa bavil a je príjemné vedieť, že aj Rusi vedia točiť dobré oddychové filmy ;) ()

Adrii

Když jsme zjistila, že jde o Ruský film, přešla mě chuť se na něj dívat. Ale zhruba po 15minutách, když se v něm objevila převelice sympatická herečka, oči se mi o5 otevřely. Přesto, že jsem na film koukala pozdě večer, oči jsem udržela otevřený až do úplněho konce. Až na "Americký" happy end jsem byla mile překvapena. Sympatické herecké obsazení, dobré efekty, hezký námět a hlavně bez socialismu. Vydařený film! ()

xpaja

Taková pohádka à la Spider-man na ruský způsob. Jen horší efekty prozrazují znatelně nižší rozpočet. Stejná blbina předznamenává podobné hodnocení. Ale ne úplně. Musím přiznat, že hodnocení dost nadsazuji díky tomu, že děda měl stejnou černou Volhu jako hlavní hrdina. Takže --- == 30% == --- . ()

chrustie

Musim uznat, ze efekty nebyly nikterak spatne. Bohuzel, vsechno ostatni bylo. Hudba, herci, scenar, boha jeho, co to ma byt? A co ty debilni komentare o tom, jak je to pitome, ale pritom se to libi... Tohle mi ma duta hlava nebere, stejne jako tu zaverecnou odrhovacku ala Ruska ordinace. ()

Mikecat

Dej filmu sa pomaly odvíja, naberá na obrátkach, pri forsáži čiernej volgy som zbystril pozornosť vyzeralo to nádejne. Čo nasledovalo potom bolo sklamaním - ruská kópia spidermana ale s autom. Príbeh sa ďalej rozvíja, zamotáva, celkovo pôsobí oddychovo a zaujímavo, akčné scény trochu slabšie auto pôsobí umelo, vidieť že je na trenažéri. Film má však silného ducha a donúti nás zamyslieť sa nad sebou a svojim správaním, veľmi vhodne volené dialógy a slová. Určite sa oplatí pozrieť znova. Jeden citát na záver, otec hovorí synovi: "vše nejlepší, buď chlap, nebuď srab!"ws ()