Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

megajalec

Megamozog je ďalší z animovaných príbehov, ktoré sú založené na premise superhrdinu a jeho úhlavného nepriateľa. Aj keď sa tu role trochu premiešajú počas filmu. Problémom je podľa mňa trochu slabý scenár, film ma nevtiahol do seba a nejako zvlášť som ho neprežíval. Megamozog v porovnaní s ostatnými rozprávkami svojho žánru a druhu nijako nevyčnieva. ()

PaTeXx

Moc příjemná podívaná. Poslouchat hlas Brada Pitta je absolutní slast pro uši. Jeden z lepších (ne-li nejlepších) projektů od DreamWorks. ()

Elio

Megamind je jeden z těch animáků, které zapadly tak trochu v zapomnění, což je škoda. Samotný příběh je originální, humor je sice, oproti Shrekovi, na uzdě, ale pořád ve stejném stylu, který mně osobně jednoduše sedí, no a charizmatičtějšího "záporáka" by člověk asi těžko hledal. Alespoň tedy v animovaných vodách. K Megamind jsem se vrátila až po x letech, protože v dětství mě nijak zvlášť neoslnil, ale teď musím s překvapením uznat, že jde o opravdu povedené dílko, které asi docení více dospělí než děti. Dreamworks prostě antihrdiny umí. ()

fiasko

Známka: B+; „Things could be a lot worse. Oh, that's right... I'm falling to my death. Guess they can't.“ Opravdu povedený kousek, jenž mnoha lidí přehlédla a to je škoda, protože by si rozhodně zasloužil více pozornosti. Megamysl je velice svižný animák, který má nejen skvělé klíčové postavy, ale i děj samotný. Ano, celý příběh je v podstatě dost obyčejný a ničím zrovna originální. V srdci hodný vyvrhel se zvnějšku tváří zle a určitým sledem událostí se nakonec napraví a vše vesele skončí. Tvůrcům však tato jednoduchost dává možnost více vypilovat úplně přirozené věci - povedené netrapné vtipy, povedená konstrukce a plynulost scén obecně a hlavně skvělá hudba! Megamysl a jeho kamarád Poskok spolu tvoří skvělé duo a jsou esencí samotné komedie snímku. Ve filmu se ovšem nejde nijak zvlášť do hloubky a brouzdá se zde spíše po povrchu, ale funguje to a nerozpadá se to. Pro mě dneska dost příjemná nostalgie. ()

wobufet

Bohužel strašná nuda. Tak nějak jsem z traileru čekal, že celý film bude oparodií na takové ty kýčovité komiksové padouchy a půjde o realizaci nějakého ďábelského plánu a o soupření s Metromane... A ono se to vše stane asi v prvních deseti minutách. Pak je film strašně rozvleklý, nudný a předvidatelný. To že Megamysl není parchant se sice dá pochopit z flashbacků z dětství, ale i tak... tolik let samoty a snahy o ovládnutí města, načež s ním NIC neudělá... Věru podivné. ()

filip333

Megaskvělé!! Již dlouho nebyl na plátně takový sympaťák jako modrásek. Naváží se do hollywoodských klišé. Šťouchá nádherně do popkulturních odkazů. Má krásnou rybičku. Má dětská dušička se tetelila blahem:) ()

MaxQ69

Ze začátku jsem se trochu nudil, protože to podle prvních pár minut vypadalo, že to bude jen a jen pro nejmladší obecenstvo. Ale pak to bylo dobrý. Animák má leccos do sebe, pobaví a donutí přemýšlet i dospělé. Jen moc nesdílím nápad producentů, kteří se chtěli zavděčit všem věkovým kategoriím. Respektive nápad dobrý, zato realizace proběhla poněkud nešťastně. Dost nepříjemně kontrastoval infantilní humor s filozofickou částí obsahující pro děti spoustu neporozumitelných slov. Jinými slovy to bylo často tak, že se to buď líbilo dětem nebo dospělým (ne, jako tomu bylo např. u Sherka nebo u Aut). Jinak ale zvratů habaděj a atraktivní námět. Já jsem spokojen :) 70% ()

Johnysman

Vtipné, pohádkové s inteligentním humorem...nevidím žádná proti. Ironicky pojatý komiksový příběh je velice milým zpěstřením...nejedná se o mizerný animovaný brak typu Valiant, ale o ryzí vymakanou pohádku. ()

HakuSaku

Aj podla mna lepsie ako Despicable Me. Ci uz po stranke sympatickeho scenaru a rovnako rezia zvladnuta na vybornu a dlasi vyborny animak od DreamWorks! Bodaj by bol aj Pixar tak produktivny!!! :-) ()

Vozataj

Nástupy Megaminda na AC/DC a G&R výborné. Šlo spíše o parodii na "regulerní" superhrdinské filmy. "I'm the bad guy. I don't save the day. I don't fly off into the sunset, and I don't get the girl." Příjemná oddychovka za 3 a 1/2 * ()

dthwinter

Svět viděný očima zla, avšak jak se postupem času dozvídáme, zlé se někdy nechtěně změní v dobré. Jenže aby to nebylo tak jednoduché, co je dobré pro zlo nemusí být zlé pro dobro...zkrátka Megamind ukazuje, že pokud nějaká hranice mezi dobrem a zlem exisuje, je zatraceně tenká. Snímek rozhodně nenudí, je viděný z originální perspektivy, navíc doprovázen rockovými peckami. Avšak v plném ohodnocení mi přesto něco brání, celkově film totiž má daleko větší potenciál, který nebyl úplně využit - 80 % ()

Ondrew

Nie, nie a este raz nie. Tento film odomna 4 hviezdy nedostane. Isiel by som sam proti sebe, nakolko animaku Ja, zloduch som udelil pravom zasluzene 4 hviezdicky (8/10). Na Megamind som sa svojho casu, podla trailerov v kine, velmi tesil. Zial, v mojom pripade tzv. "zhasla fajka". Ano, potesil ma soundtrack, odveci nie je ani napad tradicneho boja dobra proti zlu, no inak tejto snimke chyba urcite caro, ktore mal spominany Ja, zloduch. Vsetko je o atmosfere... ci uz pri hranych alebo animovanych filmoch. A tu som si atmosferu, veru, ktovieako neuzil. ()

jpacuta

Sice to není úplně kvalitní jako Shrek, ale tahle nová kombinace Shreka, Úžasňákových a Supermana mě velice pobavila a ani chvilku jsem se u ní nenudil. O tom, že to i největší záporáci nemají lehké a že dobro a zlo jsou někdy velice relativní :). Dostal mě hlavně Will Ferrell v roli (hlasu) hlavního protagonisty. Dobře se na to kouká i poslouchá. A za ty starý rockový pecky vám děkuju pane Zimmer. Sem vyloženě sedly. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku