Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

campix

Jako někteří, tak ani já neodolám srovnání Megamind s dalším superpadoušským animákem poslední doby Despicable me. Jak za Megamindem, tak i Grue stojí jedna obrovská postava současné komedie, tady rozdíl není, ale v zábavnosti a jakési celistvosti výsledného filmu obrovský. Megamind hodnotím o několik tříd výše. Přišlo mi to velmi svěží a zábavné, včetně všech dabérů, scén a hudby. Dále mě zaujala rybka v akvárku usazená na špičku chlupatého mecha. Bavil jsem se . ()

Flynn

Hodně povedený animák, skvěle jsem se bavil. Zajímavé že společně s Já Padouch cinká na podobnou notu (mějte rádi padouchy :o) ) a že se takové 2 filmy sešly během tak krátké doby. Každopádně Will Ferrell s jeho ulítlým hlasem mi příjde na dabování animáku jako geniální tah a měl by se v tomhle ohledu využívat častěji. Příjemné postavy, skvělý humor a záporáci :o) ()

gabin(a)

Vynikající!Když se Megamind změnil na Marlona Branda, málem jsem se udusila smíchy. Připoměl mi totiž wrestlera, kterého jsme si s holkama vytvořily na playstationu a říkaly mu Všudík. K tomu jsem slyšela Morise z Madagaskaru: ten borec s tym divokym hárem mě teda nahání pořádnó hrůzu. U Megamida a hlavně Bernarda jsem vyloženě slyšela Woody Allena, což mě potěšilo. Titan zase vypadal jako John Mc Enroe ve své nejlepší formě, škoda, že mu aspoň na chvíli ten tenisovej obleček nedali. Super soundtrack. Mrzí mě srovnávání Megamind a Já padouch, respektive vynášení jednoho na úkor druhého. Oba jsou to vynikající animáky s jasným poselstvím, že není všechno bahno, co se šklebí a že ani hrdina ani padouch to nemají holt jednoduchý.... ()

Martrix

Trochu jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože Megamysl ničím výjímečný není. Vtipných hlášek je tam poskrovnu, děj je vcelku průměrný a postavy na mě působily tak nějak cize sympaticky. V rámci příběhu se nabízí srovnání s animáky jako jsou Úžasňáci a např. Já, padouch. Co se týká hodnocení, vmáčknul bych Megamysl mezi ně s tím, že Úžasňáci byli plní zajímavých nápadů a vtipných momentů, takže jsou min. o tu jednu hvězdu lepší. ()

Wormboy

Chapem potencial a pre vela pritomnych aj skutocnu hodnotu tohto animaku, no mne ho takmer uplne zrujnoval Will Ferrell, ktoreho tymto padom nemozem nielen vidiet, ale ani pocut....skoda...2,5/5* ()

MarekT

Zase ta ohraná písnička. Tím tedy nemyslím film samotný, ale spíš svoji cestu k němu. Opět bůhvíproč odpadnuvší školní hodina, opět náhodně vybrané dílo... V tomto případě se z toho vyklubala velmi osobitá parodie na všechna komiksová klišé, nevím, jestli je to zásluhou výpadku mé paměti nebo skutečných kvalit tvůrců, ale lepší zúčtování tohoto druhu jsem jakživ neviděl. Jednak výborná odpověď na časté otázky zdejších uživatelů, jaké by to bylo, kdyby Tom konečně lapil Jerryho, nebo kdyby si vlk jednou k večeři pochutnal na zaječí pečeni - a jelikož patřím spíše k té druhé části, odcházející od těchto krátkých grotesek spokojen, jsem potěšen, že z této pře vycházejí lépe moje barvy. Trefou do desítky je z mého pohledu i hudební složka. Vzhledem k tomu, že v posledních měsících ze zvýšil můj zájem o hudební průmysl (v předmaturitním období je to přece jen vhodnější než pozornost vyžadující filmy), kvituji občasné zavítání do džungle nebo projížďku po dálnici do pekla. Během konzumace ani nějak neškodí koření v podobě českého dabingu, kde zase po čase zažívá silnou chvilku Petr Rychlý mluvící hlavní roli, ačkoli chápu, že třeba fanoušci Brada Pitta radši sáhnou po originálním znění. 90% ()

Andre3000

Nečekaně dobré. Sliboval sem si béčkový animák, ale dostal se mi animák s odlišným humorem a mnohokrát mě opravdu rozesmál. Fakt jsi mě dostal Megamysle. ()

pufina

Já, padouch má u mě silnou konkurenci, žluté fazolky jsou sice bezkonkurenční, ale v celkovém pohledu u mě rozhodně vede modrý Megamysl. Výýýborný soundtrack a takovou zábavu jsem rozhodně nečekala, skvěle jsem se bavila, báječný animovaný film. Magamysl je hrozně roztomilý a ta rybička taky! ()

cherylike

Dejme tomu, že hlavnímy adresáty těchto, v dnešní době již klasických animáků, jsou děti...a mě jen zůstal rozum stát nad dokonalým zobrazením psychologie dvou hlavních postav. Dobrák + šikanovaný = záporák. Nesoudně zamilovaný trouba + nekonečná moc = svině. Dobrák, ať už spáchal sebevětší zločiny z prostého důvodu pozornosti a rivality, je (a jak už to v pohádkách bývá) stále dobrák, díky lásce. Mě se však hlavně líbilo jak byl zobrazen ten zrzek. Je to asi blbý, ale já jsem si ho přirovnala k Dougu Hutchison ze Zelené míle. Trouba, slaboch, jakmile má moc, šikanuje a zneužívá všechny kolem sebe, jakmile moc ztratí..je nic a nikdo. Děti a i dospělí by si měli dávat na tento typ lidí pozor:) K tomu všemu svěžest, vtip, a sympatický pan Megamysl, do kterého bych se, i přes tu obří hlavu a modrou pleť, zamilovala i já :) ()

blitzer

Po vynikajícím Despicable Me docela zklamání. Příběh mě moc nebavil, záporák Titan byl otřesněj a důvodů k zasmání bylo poskrovnu. I když je pravda, že některé vtípky byly obzvláště vypečené (No you can't). Co mě potěšilo, tak to byla hudba - AC/DC (Highway to Hell, Back in Black), Ozzy Osbourne (Crazy Train), Guns N´ Roses (Welcome to the Jungle). Nicméně, jak jsem řekl, v pomyslném souboji Steve Carell vs Will Ferrell u mě v tomto případě na plné čáře vítězí prvně jmenovaný. ()

Jermann

Výborné hlasy, parádní bezchybná animace a supr soundtrack vyplýtvané na nesympatických postavách a podivném překombinovaném scénáři, který jakoby se snažil být za každou cenu jiný, originální a nepředvídatelný .. ale ve výsledku je prostě nedoukoukatelný. Od chvíle, kdy se Mega pohádal se svou věrnou piraňkou jsem začal dialogy překlikávat .. v ten moment film přestal bourat hrdinská klišé a zapadl do toho nejpatetičtějšího disneyovského. ()

emo

Milá animovaná komédia, ktorá sa s vkusom baví na zažitých supermanovských klišé. Zďaleka sa to síce nechytá na celkovú kvalitu pixarovských animákov, ale v porovnaní s takým RIO je to oscarový kus... 70% ()

KajusaK

Jedna z nejúžasnějších pohádek všech dob. Nádherná animace, postavička Megamysla je úžasná. Spousta skvělých fórků, které mi sedly a úžasná doplnující hudba Hanse Zimmera. ()

animaxis

Další skvělý animák od DreamsWorks! Už hned v prvních minutách mě zaujalo, jak se film dívá na dobro a zlo. Hrdina dostal veškeré superschopnosti už během narození a stal se z něj docela nafoukanec, kterého všichni žerou. Padouch jen dostal v osmém dni svého života rybu jako poskoka a všechno si musel získat sám (a s rybou). Myslím, že většině lidí tu bude sympatičtější spíš padouch než hrdina. Děj se vyvíjí skvěle a vlastně je v celém filmu spousta dějových zvratů. Některé možná čekáte, většinu ale ne. A i kdyby byl Megamind předvídatelný, tak by mi to nevadilo. Hudba ve filmu je rozhodně dobrá, ale za to může z velké části postava Megaminda. Už mě ani tolik nepřekvapilo, že mimozemšt'an začne po příletu na Zemi poslouchat rock nebo metal (pár už jsem jich ve filmech a seriálech viděl), ale tady pouští Megamind písničky ve chvíli, kdy se dokonale hodí a podle mě mu to jde líp, než Tonnymu Starkovi z Avengers. Nakonec dávám filmu čtyři hvězdičky. Will Ferrell nadaboval Megaminda skvěle a film určitě nepobaví jen děti. Některé dospělé možná pobaví ještě víc, než ty děti. ()

FrankSusta

Megamysl je memerská duše. A nehorázná sranda. Tenhle film sice nemůže bojovat proti takovým superhrdinským animovaným peckám jako jsou třeba Úžasňákovi, ale originalita se tomu rozhodně nezapře. Příběh je zábavný a svižně šlape kupředu, postavy jsou nahláškované a zábavné, vizuál je nápaditý, zábavný působivý. Postava Megamysla je prostě antihrdina se vším všudy (kam se na něho hrabou takové sralbotky jako je Venom), Metroman je gigachad s řádnou bradou a řádným výstupem. Ostatní postavy jsou už sice ne tak výrazné, ale též zábavné. A opravdu jsem nečekal že Titan dokáže být téměř až děsivý. Hele, tohle je prostě animák se vším všudy, s menším poselstvím, ale ne tak velkým. Za to ale s řádnou horou vtipu, která se prostě musí ocenit. P.S. navíc soundtrack je ďábelskej ()

tomeek

Ze začátku trochu nuda, ale potom se to naštěstí rozjede, Megamind za pekelných riffů nestárnoucích rockových klasik vstupuje na scénu a pasáž v robo-megaobleku je skvělá. Jak ale píše Maximus Max, vizuálně je to slabší, ale dejme tomu, že je to stylizace. Lepší průměr, bavil jsem se. ()

bartias

Já, padouch je nesporně lepší a zábavnější animovaná podívaná na téma: "Padouch se zamyslí a něco se stane", Megamysl má ale i tak něco do sebe. Nejpovedenější jsou scény, ve kterých si tvůrci utahují z komiksových stereotypů "padouch nebo hrdina". Vtipy jsou celkem povedené a akce je svižně... no, akční. ()

tom88

Megamozog mi osobne príliš nesadol. Podľa mňa má len priemerný dej, pripečené postavy, pripečenú animáciu postáv. Zase je to zbesilé a neviem, či je to viac pre menšie publikum alebo to stredné. Nie je to zlé, no môže si to podať ruku s Ja zloduch, ktorý ma osobne tiež sklamal. Megamozog šiel mimo mňa. 65% ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku