Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

DJ_bart

"Myslela jsem, že je to prase, ale byl to kluk." "Zvláštní, většinou je to naopak." ___________ Neskutečně zábavná dobrodružná velejízda, která má neskutečně bohatý fikční svět a neobyčejně pestrou vizuální paletu. Prvotřídní animák! ()

lamps

Je to šílené, vizuálně přeplácané a dějově klasicky šablonovité, ale zároveň dovedené do takových extrémů (ať už se humoru, akce nebo samotných dialogů týče), že jako velký fanda animáků prostě nemohu být nespokojen. V současné době, kdy po nedávné zlaté éře pomalu začíná v americké animované tvorbě převládat kvantita nad kvalitou, jsou Croodsovi takřka ideálním příkladem neutuchající a roztomilé zábavy pro celou rodinu. Jenom se bojím, že snaha o pokračování za každou cenu by mohla mít v budoucnu na "pohodový" pravěk neblahý vliv. 80% ()

Pepinec

Pokaždé, když lezu do sálu, kde jede animák, odkládám všechna očekávání hned za dveřma. A když mi navíc přijde do cesty tak originální nápad, jako kreslený příběh o pravěké famílii, mám skoro nutkání taky zůstat za dveřma a hrát s očekáváním třeba na slepou bábu. O to větším překvápkem pro mě Croodsovi byli. Animace jak z partesu, hudba jak od Silvestriho, svižné tempo a hlavně několik vtipů tak dobrých, že i ta moje očekávání určitě vykukovala zpoza dveří a chlámala se smíchy. S takovou možná zas někdy na animák do kina rád zajdu. Tak a teď - "Douglasi, překul se!" ()

Boogeyman

Tohle je EPIC, ne jako ta sračka plná brouků. Vtipné, vizuálně naprosto úžasné, originální, velkolepé a s luxusní hudbou. Animované překvapení roku. Rád si to dám znova. ()

Indiana

Jeden z nejzábavnějších animáků, co jsem zatím viděl - s výbornou kamerou (úvodní honička s vejcem je scéna, kterou sem z hlavy pár dní nevytloukl a k tomu ta hudba, to byla paráda). Rodinka se pěkně doplňuje (nejradši sem měl fotříka), prostě to nebyl takovej ten typickej animák, kde se vtipná scéna protahuje na deset minut, aby jí pochopil každej. Zvířátka sou fajn a vůbec neotravujou nějakou infantilností a příroda je udělaná nádherně. 90% a sem s dvojkou. ()

Rosaviva

Ta ta TÁÁÁÁ! Kromě příběhu mě docela zaujalo i hlasové obsazení hlavních rolí - Emma Stone a Ryan Reynolds. A byla jsem příjemně překvapena, je to velmi originální, člověk se u toho pobaví, animace je výborná. A naprosto nejlepší je Belt (a krom toho taky scéna s botama). Velmi slušné 4* ()

S.Quentin QUALE

Technicky slabý průměr, scénáristicky průměr, entertainmentově nadpůměr. Pro děcka velmi vhodné, pro dospělého schůdné. Vypnout jsem to potřebu neměl, dokonce jsem si párkrát zasmál, ale že bych to musel někomu běžet doporučovat, to zas né. Lehýnký nadprůměr. 69% ()

Allien.9

Nehezká animace a celé je to takové... já nevím, na můj vkus až příliš teatrální. Ta nominace na Oscara byla / je vážně úlet. P.S.: Zdravím Pandoru a létající potvory z "Avatara".XD ()

misterz

Zaujímavý dej, kopec srandy a krásna animácia.... veľmi milá rozprávka. Po niekoľkonásobnom pozretí dávam plný počet, zaslúži si to :) ()

Anarvin

Nejlepší animák od roku 2010, kdy jsme dostali geniální dvojboj Toy Story 3 a Jak vycvičit draka. Film vypadá naprosto skvěle, kameru mu může závidět kdejaký hraný akční snímek, neustále se něco děje, perfektně se střídají dobrodružné, akční, humorné i emotivní momenty. Celkově je vyváženost až neuvěřitelná, takhle má prostě vypadat perfektně odvedená hollywoodská práce. Do všech těch skvělých vizuálních nápadů a přehršle vtípku navíc autoři nezapomněli přimíchat porci srdíčka, které tepe jednoduše, účelně a upřímně. Smál jsem se, byl napjatý a brečel. Určitě ten film hodlám vídat znovu a znovu. ()

IQ Tiqe

Přiznám se, že Shrek mi moc nesednul, tohle je lepší. Nabízí se srovnání s Dobou ledovou – podobný trip, ale tady trochu naivní, postavičky vtipné, ale ne jako v DL. Bavil mě hlas Emmy Stone, dostal mě tygr. Vadil mi klasický patos k závěru. Dobře koukatelný, něco tomu chybělo. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Problém s animákmi pre celú rodinu je v tom, že sú pre celú rodinu v celku. Pokiaľ ich pozeráte sami, asi sa nebudete baviť tak bezprostredne, ako s vašimi deťmi. V animákoch sme už všetko videli, boli sme poučení všetkými morálnymi poučkami, tak je pre režisérov jedinou výzvou natočiť to vkusne. Je to farebné a hýbe sa to, takže dobre...Vynájdenie momentky a sklamanie z dopadu číslo 6 skvelo pobavia. ()

Frajer42

Důvodem, proč jsem si dopřál zhlédnutí této pohádky, bylo samozřejmě 3D lákadlo. 3D ušlo, nebylo ho sice mnoho a nebylo ani nějak závratně intenzivní, ale občas na diváka mrkne. Tento animák bych zařadil spíše mezi ty vydařenější. Na nic zásadního si nehraje. Příběh je jednoduchý a hravý. Všude jsou spousty šílených modifikací nejrůznějších zvířátek. Tady se snad vyřádil nějaký random generator. Croodsova rodinka je v rámci možností snesitelná. Sem tam na úrodnou půdu přistane i nějaký ten vtípek. Řekl bych, že se jedná o záležitost, která více potěší menší diváky, ale na své si snad přijde i nějaký ten odrostlejší človíček. Za mě solidní tři kousky. ()

Dzeyna

Pohádka hezká, možná trochu zavádějící špatným směrem, zvlášť pro malé děti. Myšlení pomocí udeření hlavy je přece blbost. Ale budiž. Příběh je to hezký a plný napětí. Možná to chtělo více vtipu a emocí, ale i tak pěkná podívaná. ()

MikeCool

Kvalitní animák o putování pravěké rodině v zábavném kabátku se spousty úsměvnými momenty. Taková příjemná oddechovka. Sice byly okamžiky, kde jsem si říkal "Tak a teď už by to mohlo skončit", ale jak říkám divoká pravěká rodinka Croodsových to svým humorem zachránili. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

boshke

Ano, jednou jsem se od srdce zasmál (když ten čokl spadl ze stromu) a animace byla opravdu moc pěkná. Tolik positiva. Takto visuálně odpudivé postavy nemohl bohužel zachránit ani skvělý dabing Nicholase a Emmy. Nechápu za a) že je vůbec někdo stvořil a za b) že se obecenstvu očividně líbí. Příběh jako takový (byl vůbec nějaký?) slabý, kroutil jsem hlavou nad všemi těmi želvoptáky či sovokočkami a dalšími potvorami. Už když jsem koukal po plakátech v metru, tak jsem si říkal, že ty postavy jsou příšerné a že to bude blbost, nechal jsem se však přesvědčit vysokým hodnocením. Měl jsem dát na svůj první dojem... 50% ()

swamp

Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale DreamWorks začíná válcovat animáky od Pixaru. The Croods jsou svěží, velmi vtipná záležitost s úchvatnou animací. Navíc pobaví ratolesti i dospělé, což je ta nejlepší kombinace. :) Zatím animák roku! "Release the baby!" ()

predators

Absolutní animovaná pecka! Docela si to dovedu představit fungující i ve 3D, byť viděno "pouze" ve 2D. Grafika, animace, vtipy, prostředí, příběh, Croodsovi, hudba...no, tady prostě funguje všechno! Opravdu hodně dobré!!! 100% ()

cukorek

Niektorý z producentov určite v živote natrafil na zlú svokru, keďže minimálne 3 krát sa starostlivý otec Grug predčasne tešil z jej neprítomnosti. Rodinný animák to teda určite je, možno by som povedal, že o niečo viac pre dospelých, ale samozrejme svojou farebnosťou, nápaditosťou a rôznymi činmi jednotlivých postáv zapadá do detského vnímania veľmi atraktívne. Ani humorná stránka nie je zlá a aj chodiace ryby po suchu či podobné stvorenia pôsobia bláznivo a príťažlivo. Film niet za čo karhať, ale ani veľmi vychváliť, keďže laťka v týchto filmoch je nasadená strašne vysoko a tak závisí len každom ako si ho dokáže vychutnať. Predsa by som len pozdvihol úžasnú,úvodnú akciu - tá by stačila v pohode aj ako krátkometrážny film, ktorému by som dal 100%. Za mňa lepší lepší priemer 60%. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman