Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

Ainy

No já nevím kde bych začala. Celý film se jenom smějete, v závěru máte čas na jednu, dvě slzy a v zápětí se zase smějete. Co scéna to geniální nápad a vy su furt jen a jen smějete. Jsem nadšená! A poselství? Je důležité se neuzavírat mezi staré (ne)osvědčené zásady, otevřít svou mysl a jít vstříct novým nápadům a taky nebránit se dát na dobré rady svých přátel. Já si to snad půjdu pustit ještě jednou ()

Le_Chuck

Tento film je hlavne vizualne totálna žranica. K tomu pridajte šialené tempo, akurátny mix humoru a rodinnćh plkov a jeden z TOP animákov roka je na svete. Nie Croods nikdy nebudu zásadným animákom, "len" kurevsky dobre odvedenou robotou. S radosťou zaokrúhlujem nahor. 90% ()

Spiker01

Croodsovi mile překvapili, a i když jsem tušil, že to bude zábava, tak mě přesto překvapilo, jak to bylo dobrý. Vše je nádherné a po celý film jsem se bavil. Jedná se o jeden z nejlepší animáků od doby perfektního kousku Jak vycvičit draka. Studio Dreamworks dlouhodobě patří mezi oblíbené výrobce animáků. Filmový svět dále obohatili třeba o Shreka, Madagaskar nebo Kung fu Pandu. Nyní přišli s něčím novým a neokoukaným - Croodsovými. Jak už z obrázku vyplývá, příběh se točí okolo jeskynní rodinky, kterou otec drží zkrátka a nikdy nedovolí, aby se žádnému z členů rodinky něco stalo (možná kromě tchyně :D). Hlavní hrdinka – Iška toho už má dost a jednou se zatoulá za nedaleký kaňon, kde potká kluka s jednoduchým jménem Boy. Tento chlapec Išku učí nové věci a postupně se sblíží. Nic ale netrvá dlouho a jejich kraj postihne zemětřesení, způsobené rozpadem litosférických desek. Rodina je nucena se přestěhovat a objevovat nové věci. Film je samozřejmě určen, jako většina animáků, pro celou rodinu a je plný humoru. Vše vypadá nádherně, barevně a je radost pohledět např na rozlehlé zelené lesy. Je vidět, že animace od dob prvního Toy Story opravdu hodně pokročila, a to ani tehdy to nebyla žádná bída. Dreamworks letos vyzdvihlo laťku hodně vysoko. Podle mnohých je to zatím nejlepší animovaný film od roku 2010, kdy vtrhly do kin parádní filmy Toy Story 3 a Jak vycvičit draka. Croodsovi mají rozhodně lepší příběh a jsou i vtipnější a zábavnější než loňská Rebelka. Vše zkrátka funguje jak má, a myslím si, že se budou bavit všechny generace. Že by nás do budoucna čekala nadvláda Dreamworks? No uvidíme s čím se vytasí Univerzita pro příšerky. Croodsovi se zkrátka povedli a určitě neprohloupíte, když na ně zajdete do kina. Je to nejlepší volba filmu pro celou rodinu. Dreamworks vs Pixar, 1:0. ...100%...[17.03.2013_Dětská neděle_Cinestar Černý most] ()

Falko

Absolutna spokojnost, cakal som, ze to bude trosku slabsie. Su tam krasne kamerove nalety, teda dnes je s pocitacom mozne vsetko a uz teda nic neprekvapi, ale dobre sa na to diva a hlavne je to specialne natocene pre 3D, hlavne ta krasna priroda, takze vyplatilo sa to vidiet v kine. Postavy, ich dialogy a akcie su humorne, hudba od Alana Silvestriho je uzasna, pacila sa mi aj ta skladba pri zaverecnych titulkoch. Nemam tomuto animaku co vytknut, kludne si ho pozriem rad niekedy znovu. _________ Nicolas Cage - (Grug) +++ Emma Stone - (Eep) +++ Ryan Reynolds - (Guy) +++ Catherine Keener - (Ugga) +++ Cloris Leachman - (Babi) +++ Clark Duke - (Thunk) +++ Chris Sanders - (Belt) +++ Randy Thom - (Sandy) +++ Produkcia: Christine Belson, Jane Hartwell +++ Námet: John Cleese +++ (Videl v nemeckom v 3D kine 26.03.13) +++ ()

castor

Animáky jdou krapet mimo mě, na tom se asi už nikdy nic nezmění. Tady máme poměrně dějově řídkou povídačku o tom, kterak jedna pravěká rodina vylezla z díry a našla nové možnosti. Výsledek je skrz naskrz průměrný a předvídatelný, naštěstí se nešetří barvami a neokoukanými animovanými nápady. Rodinné, milé. Nebojím se o to, že své diváky si to spolehlivě najde. Já mezi nimi napodruhé rozhodně nebudu. ()

*CARNIFEX*

Rodinka úžasných tak trošku inak. Croodsovi su praveká família, ktorá sa striktne drží pravidiel hlavy rodiny, Gruga. Teda, nie tak úplne všetci. Pre dcéru Išku, ktorá je v puberte, sú otcove zákazy, ako hádzanie hrachu na stenu. Jedného večera útekom z jaskyne objaví niečo nepoznané. Rodinku čaká dobrodružstvo na ktoré len tak ľahko nezabudne. Milá rozprávka, ktorá zabaví nejedného diváka. Malého skromného i náročnejšieho veľkého. Vrátane dobre vyobrazeného príbehu rozprávka obsahuje niekoľko slušných, originálnych frkov. Pár krát som sa naozaj schuti zasmial - 75%. ()

D.Moore

Všechno začalo v roce 2005, kdy si studia Aardman a DreamWorks naplánavala další spolupráci - stop-motion komedii Crood Awakening, jejímž hlavní hrdinou měl být prehistorický vynálezce a kterou psal... John Cleese. Co se dělo pak, nevím. Každopádně z Cleesova scénáře nezůstal kámen na kameni (haha), a to je převelká škoda. Neříkám, že Croodsovi jsou špatní, vůbec ne, ale děj postrádá jakoukoliv originalitu. Co však nápady přímo hýří, je zpracování. Digitální pravěk vypadá krásně a snímá ho digitální kamera, se kterou (stejně jako v případě Ranga) měl co do činění Roger Deakins, hraje k tomu výborný Alan Silvestri a především svět obývají neodolatelní tvorové, jaké by si nedokázal představit ani šílený paleontolog ve chvílích největší nudy. Ptáci křížení s berany, suchozemské velryby, papouščí želvy, krokodýlí prasoskunk, plameňáci křížení s piraňami, dva lemuři spojení jedním ocasem... Takových nápadů je opravdu hromada a právě díky nim se na Croodsovy dobře dívá. Ale nic "montypythonovského" nebo "cleesovského" jsem v nich napoprvé bohužel neviděl. ()

kulyk

Globálně vzato se jedná o animál řadový, nevybočující nějak dramaticky z průměru. Za několik pěkných nápadů to však stojí, obětovat hodinku a půl svého nepodařeného života. ()

PinokKio

To víte, doba ledová je doba ledová, řekl už kdysi Machovi a Šebestové člověk neandrtálský .. a já se s tím pochlubím i vám ; ) Croodsovi nejsou nijak originální podívanou, vše bylo viděné ve spoustě jiných animáků a i ten pestrobarevný svět jako by Pandoře z oka vypadl, klasicky tu nechybí ponaučení, že rodina by měla táhnout za jeden provaz a tak, ale jedno jim nejde upřít a to, že si na nic nehrají, jen se prostě snaží přežít tu zkázu světa, co se blíží a člověk si to s nimi celých těch 90. minut s úsměvem od ucha k uchu užívá. Dneska mám náladu na pohádky a s nimi chuť omládnout o spoustu let do doby, kdy nebylo potřeba řešit jakékoliv starosti okolního světa .. a s touhle pravěkou rodinkou se mi to alespoň na chvilku povedlo ; ) ()

freddy

Super animák, kde je v hlavní roli jedna pravěká jeskynní rodinka, která postupně vinou nejrůznějších okolností přišla o všechny sousedy, jak je divákovi hned na začátku řečeno, a tak přežívá sama bez kontaktu s jinými lidmi v jednom nehostinném skalním údolí. Až do doby, než se začne jeden velký kontinent rozdělovat na několik různě velkých kontinentů, jak je známe dnes a rodince nezbyde, než jít za Sluncem. Ač jsem věkem blíže 30. nežli 20. roku života, přesto mě to bavilo a dokázal jsem si to užít, nejednou jsem se parádně pobavil a zasmál a celý ten animák na mě působil tak nějak svěže a neokoukaně. Bylo to zase na poli animovaných filmů něco jiného, něco nového, a troufám si říci i něco, co mi uvízne v paměti. Každá z postav má své nepopiratelné kouzlo a když na konci syn hlavního hrdiny má svého malého psíka a tatík Grug svou velkou kočičku, je vše naprosto dokonalé a tak, jak má být. Kdybych byl v dětském věku, asi dám plný počet, takhle ale musím konstatovat, že v dospělém věku asi žádný animák nemůže trumfnout animáky, na kterých jsem vyrůstal, a které jsem miloval. Ale lepší čtyři hvězdičky si film určitě zaslouží a taky je ode mne dostává. ()

MMR

Animák, který mě potěšil svým příběhem. Každá postavička byla svým způsobem roztomilá a musím říct, že jsem to nečekal. Pokud hledáte odpolední zpříjemnění, pustťe si DVD Croodsovi a máte pro celou rodinu na hodinu a půl o zábavu vystaráno. ()

gogo76

"Óóó, teraz mi ho bolo TAKMER ľúto..." Úplne skvelý animák , ktorý sa páčil celej mojej rodinke. Dobrá nálada a vtípky vydržali až do záverečných tituliek a to sa všetkým animákom nepodarí. Mimo technickej dokonalosti a farebnej krásy je to i príbeh ktorý stojí za to. Postava bezzubej starenky je jednoznačne najvtipnejšia postava, ktorá vždy pobaví nejakou vtipnou hláškou. Keď riešite darček na vianoce pre deti, tak rodinka Croodsových určite nesklame. Stávka na istotu. 100%. ()

Davies182

Správní filmoví magoři hodnotěj i o Vánocích. Třeba tenhle pravěký animák s tolika uběhanými akčními scénami, až se mi z nich na konci točila hlava. Vážně bych nikdy nečekal, že si kdy budu v souvislosti s jakýmkoliv anim. snímkem stěžovat na přehršel adrenalinu! ()

pepo

Velmi prijemne, krasne vyzerajuce s obcasnym skvostnym gagom. V poslednom akte to trochu strati caro, ale inak velka spokojnost 8/10 ()

Xmilden

Překvapí akční scény, za které by se nemusel stydět ani uznávaný Michael Bay. Zamrzí podobně jako v minulém Sandersově filmu vykrádání Avatara. Pokud jde o příběh, asi není třeba zmiňovat že i zde se jedná o spíše dětskou zábavu, které se občas zasměje i dospělý. Nicolas Cage za mikrofónem film táhne poměrně spolehlivě. 60% ()

juta

Croodsovi je fajnový animák, který jde s dobou a je nadupaný moderními efekty, které se začínají teprve v animácích pozvolna používat. Živější pohyby kamer s ostrými detaily. Našel jsem tu i velmi tenkou podobnost s Dobou ledovou, nevím zda to byl záměr, ale jedna scénka byla téměř ve všech ohledech totožná jako ta v Době ledové. Podobná hudba, podobné pohyby kamer a střihy. Jen tvary některých zvířat mohly působit více reálněji a sprintující, štěkající mimino věrnosti také nepřidá, ale bylo to roztomilé. Jsem zvědavý na dvojku. ()

Fiftis

Od DreamWorks nejde čakať nič iné ako vysokú kvalitu. Krúdovci nemajú už podľa náčrtu jasný dej a nečakajte rozvinutú zápletku ani v ďalších minútach - rodinka stále iba putuje, raz za útesom, inokedy za slnkom, horou či zdoláva priekopy. Na ceste ju čakajú rôzne atrakcie, ale zväčša sú postavené na bránení sa či postupnému zdolávaniu nového. Divák je postavený do pasívneho módu. necháva sa unášať niečím novým a striedavo pestrým, občas interesantným. Áno, roj lietajúcich piraní je dobrý nápad. Vynález topánok tiež. Minimálne striedanie lokalít je vhodne zvolené, inak by bola cesta na koniec miestami neprekonateľná. Ešte som zďaleka nevidel všetky animáky, ale aj tak si myslím, že to bude jeden z najlepších, možno najlepší animovaný film roku 2013. Príbeh nasleduje nejaké dané pravidlá a v rámci žánru skrátka nemá kam vybočiť. Krúdovci majú tak roztomilé a sympatické postavy vrátane tradičných zvieratiek a absolútne odzbrojujúci zmysel pre humor, že si ich jednoducho nemožno neužiť. ()

Shakers

Prirovnal by som to k dobe ľadovej, ale nie je to na škodu. Animácie je fajn, Tarzania rodinka dokáže zabaviť, ale príbeh moc nemá čím zaujať na rozdiel od predošlého Sandersovho Ako vycvičiť draka. Každopádne sa jedná o fajn zábavu, ktorá nestráca tempo, ma sem tam aj nápady a vtipné momenty a taktiež nechýbajú aj dobra hudba od Silvestriho. Jeden s tých lepších animákov. 80% - 4* ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman