Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

MartinezZ

Bohužel to na mě dosti výrazně působilo jako cílená citová ždímačka plná naprosto očekávaných "zvratů" a rozhodnutí. Holka je dobrá, že to zvládla, AnnaSophia to dobře zahrála, ale celkově to bylo místy tak sladké, že to musím jít zajíst kyselými okurkami. Možná jsem toho jen čekal trochu moc nebo něco trochu jiného nebo jinak udělaného, prostě mi to moc nesedlo. ()

Paxxx.cz

Další velmi inspirativní příběh o dívce, která se dokázala znovu postavit na nohy i když ji osud pod nohy házel klacky. Já tyhle příběhy podle skutečné události rád sleduju, protože k těmhle lidem mám obrovský respekt. Herci zde zahráli fajn především AS Robb a by jsem taky rád, že jsem po dlouhé době viděl Helen Hunt. Někomu možná přijde, že film hraje dost na city, ale to záleží na jednotlivci, mě to tak prostě nepřišlo a Soul surfer se mi líbil- 7/10 . ()

Vxxx

" I don't need easy. I just need possible." Velmi silný příběh. Spojení mých oblíbených herců jen umocnilo silný filmový zážitek. Je to film, který Vás na konci nedonutí brečet, za to Vám slzí oči pokaždé, během filmu, když se chudák holka usměje, nebo zdvihne ruku radostí do vzduchu...Nádhera. Krásně vykreslené prostředí... no.. nejen prostředí. Všichni v tom filmu vypadají, jakoby vyhrály genetickou loterii, ale co se dá dělat. Je to Hawaii! 5* ()

kareen

Tak po delší době film, co mně párkrát málem i rozbrečel. Bohužel ne dojetím, ale naprosto příšerným scénářem, po kterém by myslím z fleku dychtivě skočila nejedna naivní náboženská sekta, z těch prázdných frází o lásce, naději a nevím čeho ještě, pronášených krásnými lidmi s vybělenými zuby se mi dělalo až špatně. A aby toho nebylo málo, tak je to celé natočené ve stylu líbivých záběrů, jako vystřižených z MTV, včetně zběsilého střihu ve chvílích, kdy to má být napínavé. A když už jsem byla přesvědčená, že už to horší být nemůže, tak si hlavní hrdinka odskočila ještě do Thajska, aby tam pomohla dětem a taky aby mohla z diváků, co mají na rozdíl ode mně(alespoň podle nejmenovaného uživatele) neokoralé srdce na pravém místě, vyždímat ještě další tuny emocí. Chtěla jsem původně napsat, že je to taková pohádka, ale když se nad tím zamyslím, tak ty pravé, klasické pohádky zdaleka nejsou tak idylické a povrchní jak toto veledílo, které se nám snaží vnuknout představu, že je to podle skutečné události. No nevím, základní fakta možná, ale jinak jsou tvůrci pěkní vtipálci. Ta jedna hvězdička je za to moře, sotva jsem od něho přijela a už mi chybí. ()

Tayen

Už když film začal, viděla jsem, že je něco špatně - neexistují tam reální obyčejně krásní lidé, jen ti, kteří jako by vypadli z Pobřežní hlídky nebo módního katalogu. Je to přesný kontrast k tomu, o co se Surfařka snažila - být jímavým příběhem o dívce žijící sportem, která se snaží o návrat a najití sama sebe. Místo toho dostáváme reklamu na úžasný americký život s ukázkovou rodinou s ukázkovými obličeji. O to více to zamrzí, když se v titulcích objevují video záznamy a fotografie pravé Bethany a jejich přátel a rodiny, což jsou samozřejmě reální a přirození lidé. Záběry vln a samotného surfaření jsou povedené. ()

kobejn

Ten film je přesně takovej jako vypadá tvář režiséra v profilu - disgusting with poor taste. Mimořádně nesympatickej casting, kde všichni vypadaj jak mentálně postižený a i se tak chovaj. Film, kde sem si říkal, že by bylo fajn, kdyby ten žralok schramstnul těch údů víc a nejlépe panu McNamarovi. Ne vážně, je to fakt nechutnej a nevkusnej sajrajt, never more. ()

Riddick77

Jak je sakra možné, že jsem taková měkkota? Po pravdě mě ten snímek dosti odrovnal, už jen tím, že je založen na osudu jedné mladé dívky, jejíž cílevědomost jí dovolila překonat poměrně značný handicap. Ano, některé dialogy v první polovině filmu jsou malinko prostoduché, neustále je přítomen až nerealisticky pozitivní nádech a naděje, rodina hlavní hrdinky je zde americky vykreslena ve zcela pozitivním až skoro svatém duchu a navíc příběh není až zas tak ničím novým z pohledu své kompozice. Nicméně to jsou z mého pohledu jen drobné chybky na kráse silného, citlivého a inteligentního příběhu, který o lecčem vypovídá. Závěrečná dokumentární 5ti minutovka je jen třešničkou na dortu. Karibské prostředí, skvělá hudba, výborní herci (Quaid, Hunt, ale především AnnaSophia Robb) a zvládnutá režie dodávají snímku v mých očích punc nadstandartního sportovního-dramatu, ve kterém nejde ani tak o sport, jako o víru ve vlastní schopnosti, v budoucnost a v nesobecké a idealistické hodnoty. Je zde zmíněno i náboženství (především v podobě Carrie Underwood, která by měla spíše zpívat, protože s hraním je na "štýru"!), nicméně náboženská víra v tomto případě nebudí dojem rušivého elementu či americké reklamy na zbožnost a křesťanské hodnoty, ale je zde implementována v podobě víry v budoucnost a v sebe sama. Těžko uvěřit, že takto citlivý snímek natočil takový patlal jako Sean McNamara. 9/10! ()

Laxik

Dívat se na to bolí. Strašně moc. Ale pokud se na to díváte s vyvařenou makovicí pětatřicítek venku i v bytě, milujete mou o tři čtvrtě roku mladší vrstevnici a rádi si zavzpomínáte na Twistera, Herkula nebo Odpadlíka, je to sobotní Film týdne jak vyšitý. ()

golfoxovox1

Pro příběhy, kdy si hrdina (v tomto případě hrdinka) jde za svým cílem přes všechny překážky života samotného, mám trošku slabost. Obdivuhodné ;-) Plus ještě musím dodat, že kvalitě snímku notnou dávkou přispěl hudební skladatel Marco Beltrami, který si vedl dobře, jak v dramatických, tak v emocionálních pasážích :-) ()

MikO_NR_1909

Milý športový filmík o prekonávaní ťažkých prekážok a vysporiadania sa s neľahkým osudom. Ale nebyť držania sa tragického, všeobecne známeho faktu skutočnej udalosti, filmovo nič podstatné, čo by povznieslo tématiku látky na vyššiu úroveň, nemá. Je to iba jednoduchá, líniová a doslovná báchorka. Presne v medziach (zaužívaných) hollywoodskych pravidiel. ()

Lum3n

Přímočará, jednoduchá oddychovka a především nejpozitivnější film co jsem za poslední dobu viděl. Pokud máte rádi filmy o boji s nepřízní osudu a jste schopni překousnout některé dojemně-patetické proslovy, nebudete litovat. AnnaSophia byla skvělá a Dennis Quaid je prototypem sympaťáka. 90% ()

contrastic

Na můj vkus trochu moc citově vydírajících scén . Nejvíc mě lezla na nervy vyhublá (až strhaná) Helen Hunt se svýma psíma očima, ale jinak to byl docela koukatelný snímek hlavně díky zajímavému námětu podle skutečné události. ()

Tony.cs

Příjemný film, který vděčí za své hodnocení krásným vodním výjevům, sympatickým a dobrým hercům, no a v neposlední řadě příběhu vůle. Také režie byla docela citlivá a dá se říct i dost dobrá. Proto zde vyvstává otázka, zda se Sean McNamara někde nepraštil do hlavy. ()

ABLABLABLA

Neskutečně silný film, který mě dostal do kolen. Vzhledem k tomu, že se jedná o snímek podle skutečné osoby a události, tak ta slečna má můj neskutečný obdiv. Ono je ale přece jen spousta lidí bez různých končetin, která mají pořád chuť do života a v něčem takhle vynikají. Jinak opět se mi potvrdilo že Anna Sophia Robb je velmi talentovaná mladá herečka a doufám že si svou slibně našlápnutou kariéru nezničí nějakými propadáky. A jinak po zhlédnutí filmu jsem měla nutkavou touhu se taky naučit surfovat. Zažít ten kouzelný pocit kdy člověk projíždí tunelem musí být asi úchvatné. ()

Alementina

nektery sceny jsou uzasny ... zacatek, kdyz vypravi, jak byla v detstvi vic mokra nez sucha ... kdyz surfuje a surfuje ... kdyz je to cira radost ze zivota ... to je nadherne natoceny... a navic se za tim vsim skryva skutecny pribeh ... bohuzel film ma pro me i dost negativ: prilis mnoho Boha a krestanstvi atd, prilis mnoho klišé a scén, který se snaží být pro mě až příliš pozitivní, i když věřím, že ve skutečnosti to asi takové klišé nebylo, bohužel ve filmu se to nepodařilo vybalancovat, navíc je tam často až moc vaty.... ale to surfovani!!! no davam si to do svym cilu, co bych chtela zkusit nez umru :) ()

lestyna

Nikdy bych se na tenhle film sama nepodívala, ale jelikož mě k tomu někdo donutil, musela jsem to překousnout. Rovnou říkám, že nesnáším drama, které se snaží jen o jediné a to z tebe vymámit co nejvíce emocí. Začátek příběhu je dobrý, útok žraloka je velmi efektní a Anna je ve své roli velmi důvěryhodná, ale potom nastává ten zlom. Návrat Bethany domů a tím i začátek amerického kýče. Ty hrůzostrašné promluvy otce ke své bezruké dceři? Bože, vždyť takovéhle kecy by normální žijící člověk nikdy nevypustil z úst! (přiznávám Dennis Quaid patří k hercům na které mám menší alergii). Dávám 3* za příběh Bethany Hamilton, který by mohl být o hodně snesitelnější! ()

René.girl

Film plný kliše, který mě i přes to neskutečně nadchnul. Kdyby nebylo těch náboženských keců a naprosto otřesného hereckého výkonu Carrie Underwood, ze kterého se mi dělalo vyloženě špatně, tak bych dala plný počet. 80% ()

rt12

Obdivuji životní postoj a bojovnost Bethany Hamilton, ale filmové zpracování mě nijak zvlášť nenadchlo. Tak zhlédnout jednou a dost. ()

Duotone28

Skoda ze to bolo oblecene to krasneho americkeho kabatiku, aby lepsie chutil popcorn ked sa podari zaplnit kino. Pravda je taka, keby tomu nechali kus surovej reality, kus skutocnych slz, vysledok by bol urcite lepsi...nazdar ()

01.01.2012

01.01.2011