Nákaza

• USA Contagion (více)

Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

Astonko

Krásna ukážka veľmi empatického "čo-by-keby..." filmu, ktorá sa na možnosť globálnej katastrofy pozerá z viacerých uhlov, z ktorých žiadny nemožno označiť za viac či menej dôležitý či atraktívny 10/10 ()

Catella

Nejdřív jsem si myslela, že koukám na zprávy o koronaviru, ale nakonec se ukázalo, že se jedná o filmek, kterej jak se zdá, stejně jako baba Vanga, zvěstoval temnou budoucnost. Takže kdo neviděl, tak na to ani nekoukejte, zapněte si TV nova a tam budete mít aktualizovanou verzi :-). ()

Muf911

Jaký film si při dnešní koronavirové apokalypse pustit? Jasně. Ten o podobné nákaze, ať víme, co nás čeká. Ve filmu je virus sice výrazně nebezpečnější, jinak je paralela až strašidelně přesná. ()

Franki69

Zlověstný příběh, jehož scénář před deseti lety dost dopodrobna předpověděl koronavirové jaro roku 2020. S mnoha až děsivými podrobnostmi (původ v Číně, netopýre, SARS, postupný rozklad civilizované společnosti…). Steven Sodenbergh je kouzelník s kamerou a v jeho filmech se můžete spolehnout, že se ve správnou chvíli dozvíte jen tolik, kolik zrovna potřebujete vědět. Funguje mu to bezvadně a celý film šlape jak fordova továrna. Pokud tedy ještě nemáte tématu, spojeném s nakažlivou nemocí, která může tu a tam zabít a není proti ní lék plné zuby, tenhle hvězdně obsazený snímek si prostě dejte. Rozhodně ale mějte v záloze hned něco optimistického! Dávám 75%. ()

Karbos

I já jsem si po letech pustil, vlastně i my jsme si po letech pustili tento film (žena chce být slavná ), takže ano, koukal jsem na to se svou milovanou a tímto tě zdravím ! :) (Čte si pravidelně moje komentáře). Pustili jsem si to jako mnozí, hlavně v kontextu dnešní doby. Což filmu dodává autentičtější odér a celkově mu přidává na dramatičnosti. Nepůsobí totiž tak epickým a bombastickým dojmem, vlastně nebejt dnešní situace, byla by to asi i nuda. Lidé se tam nemění v zombie a umírání vypadá jako běžná otrava alkoholem, teda, takhle aspoň vypadá u mě nebo jako epileptický záchvat (stím ale zas zkušenosti nemám). Žádné vybuchování hlav ani krev cákající ze všech tělních otvorů a já tvrdím že to je dobře. Je to skoro jako hraný dokument či vzdělávací pořád, možná proto ale postrádal film emoce, postavy přichází a hned odchází, je to celé takové chladné, neosobní, nedokázalo mě to vtáhnout dost do děje ani se do filmu vcítit, proto dávám ***.......a žena taky ! ()

Ronkar

Tohle není úplně vděčné pro širokou veřejnost, ale proč by mě to mělo zajímat :D Nečekejte další Smrtící epidemii s Hoffmanem. Nákaza je kvalitní film, který téměř dokumentárním stylem pojednává o novém druhu viru, který začne najednou kosit populaci dosud nevídaným tempem na několika místech planety. Najít původce viru a vakcínu dřív, než se začne hroutit sociální systém nebude snadné... Hvězdné obsazení, sympatický režijní přístup, hodně realisticky ztvárněné, dobrá minimalistická hudba. Jedinou výtku mám k několika věcem. Zaprvé: v realitě by média spustila masáž dle objednávky těch pánů nahoře, Zadruhé: lidem, kteří by navrhovali alternativní léčbu by se nedával žádný prostor ve velkým médiích :) Velmi chytře to začíná od druhého dne nákazy, díky čemuž je několika minutová tečka filmu sympatickým zakončením. ()

Don Martini

Nadčasový film. V seriálu Simpsonovi o tom viru také zmínili. Nejsem popírač COVIDu, ale mám pocit, že ten vir vytvořili záměrně. ()

eric88

Tento film je točen v roce 2011 a když si uvědomíme, že to je o viru z Číny, který vznikl od netopýřího trusu, který pozřelo prase, je to dost zneklidňující. Když k tomu přidáme opatření, problémy s vakcínou a popírače očkování, je to ještě desivější. Ta podobnost na dnešní Covid 19. Je tam toho daleko více podobného a doporučuji to vidět. Film není až tak špatný. Netvrdím, že je to pecka, spíš to okolo je hustý. 🤔🙃 ()

Radek273

Už to tu zaznělo, ale stejně .. až neuvěřitelně aktuální a na rok 2011 prozíravý snímek. Vlastně vše sedí, holt lidi jsou lidi. Možná se tu (nebo kdekoli jinde) někoho dotklo, že Američani jsou zase nej. K tomu snad jen pár poznámek. NE, Američani nejsou svatí! Je to americký film, kde i leckterý amík vystupuje v dost špatném světle. NE, nezapomínají, že s vyděrači nevyjednávají! Ovšem pokud je můžou napálit, tak proč to nezkusit?! A zlý Číňani? ROZHODNĚ! Kde se potlačuje názor takovým způsobem jak v komunistické Číně? (OK, Severní Korea!) Odkudpak k nám dorazil dárek v podobě nového "nepřemožitelného" viru? A kdo to ani neumožnil objektivně vyšetřit? Odpovědi známe bohužel až moc dobře! Takže pokud se cítíte být tímto přecitlivělým divákem, raději si nechte názor od cesty, povzneste se nad filmem anebo ho rovnou vypněte a ušetřete nás i sebe hloupých komentářů, díky! ()

KasaK

To mám asi štěstí, když jsem snímek viděl až po C19 pandemii. Najednou má film úplně jiný rozměr. ()

PTuranyi

Dnes by som tento film nazval dramatizovaným dokumentom. päť rokov po epidémii prasacej chrípky sa scenáristovi podarilo celkom verne zobraziť procesy WHO a zdravotníckych, farmaceutických organizácií. Aj keď len povrchne. Podarilo sa dokonca zachytiť hoaxy a internetové fámy o účinných liekoch, podvádzaní farmaceutických firiem. Kvôli dramatizácii sa samozrejme preháňa s panikou, nepokojmi a vydieraním kvôli vakcínam. V niektorých miestach je to scifi, v iných zasa naivné. Film má celkom Hviezdne obsadenie a kvalitnú produkciu hoci mne hudba spočiatku nezapadala k atmosfére. 70% ()

ewus

Prilis vela znamych tvari a s nimi aj vela pribehov, z ktorych ani jeden nie je celkom dotiahnuty ci obzvlast zaujimavy. Ludia sice zomieraju ako na beziacom pase ale strucnost konkretnych dejovych linii vam nedovoli sa s niektorou z nich hlbsie prepojit a nasledne citit stratu blizkeho cloveka, ktoru stvarnuju. Ustrednu postavu by ste tu asi tazko hladali, co mne dost chybalo a nemala som sa ako do deja vzit cim som zostala iba ako pasivny divak, ktory si toho z filmu vela neodniesol (nepocitam hand cleansing spray ako napadity darcek od kina:)). Prijemne ma potesila absencia klise zaveru ala zaber na kaslajuceho cloveka aj po podani vakciny, kde si zvysok mozme iba domysliet, no naopak by ma zaujimalo co bola 57-micka zac. Strucne vysvetlenie na zaver potesilo, aj ked posobilo tragikomicky, no aj take veci sa stavaju... ()

R-2

No a takhle nějak by to asi vypadalo, říkal jsem si v kině, ale teď si spíš říkám, bylo by to horší. Zpracování tématu, kamera i střih jsou naprosto v pořádku, dávkují nám "problém" po kapkách, přehledně a jasně. Naštěstí nechá film zemřít i hrdiny a tím se vymyká americké idilce. 80% ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech