V televíznom vysielaní už dlho chýbala relácia, ktorá by mapovala a informovala slovenských divákov, čo sa aktuálne deje vo svete filmu. Pripravované filmy do produkcie a distribúcie, informácie zo zákulisia natáčania, informácie o legislatíve a financovaní filmov, filmových školách, domácich aj zahraničných festivaloch a prehliadkach, vzdelávacích programoch, filmových workshopoch, to všetko ponúkne Kinorama, ktorej moderátorom je Peter Kočiš. Každý týždeň v tridsiatich minútach sprostredkuje sondu do sveta filmu. Kinorama je filmový magazín, ktorý bude sledovať všetky žánre - hraný a dokumentárny ako aj animovaný a krátky film. Prinesie rozhovory, inšpirácie, novinky o pripravovaných filmoch, o nových filmoch v kinách, o festivaloch a filmových prehliadkach doma i v zahraničí. (oficiální text distributora)

tron

Mňa už v podstate neprekvapuje, do akých hlúpych projektov (ak ten odpad tak vôbec môžem nazývať) STV investuje MOJE koncesionárske poplatky. Aj tak je to len televízia, ovládaná politikmi, raz tými, raz onými. Naozaj ale akej múdrej hlave preboha napadlo V ROKU 2010 urobiť reláciu o filmových novinkách v kinách? Totálne zastaraný až mŕtvy typ programu, v dobe internetu je to, či sa to niekomu páči alebo nepáči, úplná blbosť. Jediné pozitívum vidím v tom, že nie každý má internet a tak je tento typ relácií preňho svojím spôsobom životne dôležitý, ak je filmový fanúšik. Ak ale máte internet a viete ho používať, skutočne netreba byť k tejto relácii trpezlivý a šetrný. Niečo také patrí do starého železa. A Kočiš mi začína liezť na nervy. ()

Madsbender

Stále neviem prísť na to, komu tento formát vyhovuje, pretože nezainteresovaného diváka nezaujme a ten, kto hľadá viac je tu na zlej adrese. Kočiša ako moderátora nekomentujem. 30% ()

Anderton

Za tie výstupy profákov z filmovej a televíznej fakulty musím dať aspoň 3 hviezdy. Možno niekto po nich začne na Slovensku pozerať aj niečo iné, ako súčasný mainstream. Hrají: Stellan Skarsgard, Sebastian Koch....hmmm. ()

Marek1991

Nie je to hrozné, ale čakal som viac. Peter Kočiš nie je zlý, ale čakal by som tam nejakého odborníka na kinematografiu, taktiež aj obsah nie je to pravé orechové. Samotné ČSFD mi prináša niekoľko násobne viac ako toto. ()

corpsy

Čo si budeme nahovárať. Pribúdajúcimi rokmi neklesala iba kvalita a úroveň slovenskej filmovej a seriálovej tvorby, ale aj publicistické relácie venované filmu. ()

mysiak

Nie je to zlé..aj keď recenzie filmov sú kratučké a vlastne totálne nám nič nepovedia o filme..reportáže naproti tomu celkom fajn spracované...aj keď mám pocit z kopírovania schémy ktorú mal Kinobox ()

MikO_NR_1909

Programy takéhoto typu sú u nás žiadaným zbožím, ale spôsobom, akým ho vedie dramaturgia a sprievod Petra Kočiša je vyslovene zanedbaný. O kinematografii sa desaťkrát viac dozviem sám a behom niekoľkých vyhľadávaní. ()

wer4

Medzi plusy relácie (po úvodných dvoch epizódach) by som zaradila fakt, že sa drží pri zemi, na diváka pôsobí komorne a predovšetkým nekomerčne. Inak je dosť slabučká na obsah. Mám pocit, že tvorcom sa pri spracovávaní a vôbec hľadaní námetov nechce vyvíjať nadmernú aktivitu. Zhrnú (zostručnia, niekedy až priveľmi) dianie na filmovej scéne (prevaha SR, ČR nad celosvetovou). Filmový fanúšik sa žiadnych prevratných noviniek nedočká, všetko už bolo povedané, napísané niekde inde. ()

-soch-

Takže týmto pádom som dostal film do modrých čísel z toho fádneho a bezfarebného profilu :-) Kinoráma sa mi páči viac ako Filmový magazín, ktorý STV vysielala pred pár rokmi v sobotu a moderoval to hnusný Bruno Ciberej. Je to štýlová relácia, ktorá často mení pomer obrazu, čo môže na niekoho pôsobiť troška rušivo, ale až tak zlé to nie je. Berte ale moje hodnotenie ako neobjektívne, lebo si myslím, že hodnotiť reláciu, ktorá sa vysiela každý týždeň po prvom vydaní je nerozum. Uvidí sa vo štvrtok. + Kočiš nie je až tak zlý ako v reklame, už iba to som chcel. ()

giaruj

Program si rád pozriem. Užitočné televízne krovie. Súhlasím s tvrdením, že ide o najsuchšiu reláciu o filmoch. Kočiš sa do relácie nehodí, tento typ programu si pýta dynamického moderátora. A dynamickosť samú o sebe... ()

unclejack

O tom, že je relácia naozaj nezaujímavo a nudne prezentovaná nie je žiaden dišputát. Treba však oceniť, že na obrazovkách nejakej slovenskej televízie vôbec chodí relácia venovaná umení filmu, čo sa na takej Markíze alebo Jojke nestane aj keby Béla Lugosi vstal z hrobu a požiadal o to. ()

PETOS

Povedzme si to na rovinu. Výhody tejto relácie o filmoch, sú hlavne v tom, že je momentálne jediná svojho druhu na tunajšej televíznej scéne a venuje sa nekomerčnej filmovej scéne. Je síce pravda, že kritikami na aktuálne filmy naozaj šetrí ale môžme byť radi, že máme aspoň jednu takúto televíznu reláciu. ()