Madonnino romantické drama se točí kolem dvou podivných vztahů. První románek vzniká mezi králem Edwardem VIII. a rozvedenou Američankou paní Wallis Simpsonovou, zatímco protagonisty druhého jsou vdaná dáma a ruský člen tělesné gardy. Když vezmeme v úvahu okolnosti, můžeme předem tušit, že ani jeden z obou vztahů nebude bezproblémový. (AMC Czech)

René.girl

Nádherná love story jako je tato, je sama osobě tak silným příběhem, že není třeba ji kazit prolínáním mezi dvěma časovými osami. Filmu to bohužel pouze uškodilo. Co ale musím velmi pochválit je hudbu a kostýmy, které mi naprosto braly dech. 60% ()

Patw

Komentář obsahuje spolery: Vůbec tomu není co vytknout. Děj je skvěle prostříhaný. Herci jsou všichni dost příjemní. Nechápal jsem tu poslední scénu v parku, jak jí novodobá W předala ty rukavice (když to byla jen její představa). Ale ani to použití té modernější hudby v té "staré" době mi nevadilo. Skvěle se to tam hodilo. Film má jen jednu velkou chybu - Madonnu. Kdyby to nerežírovala Madonna, vsadím se, že ten film je v kinech v TOP10 návštěvnosti. Miluji tu scénu staré W jak tančí umírajícímu E. Soundtrack je perfektní i s třešničkou na dortu - s Madonniným "Masterpiece". ()

Streeper

Film rozhodně stojí za shlédnutí a i když u mě zrovna nesplnil všechna má očekávání, tak něco na tom filmu kouzelné je. Mluvím teď o hercích a soundtracku. Hudba je vážně na tom filmu to nejlepší, vážně moc se mi líbil kontrast staré hudby s novou dobou. Příběh je už trochu slabší, ale koukat se na to dá a navíc titulky s úžasnou písní Masterpiece od Madonny. ()

danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - cena (1) - Nejlepší filmová píseň - "Masterpiece" - Hudba a text Madonna, Julie Frost, Jimmy Harry + nominace (1) - Nejlepší hudba - Abel Korzeniowski ()

sulimo

Ale zas takový zlo to nakonec nebylo. Sice trochu přestylizovaný, feministický á la žena trpitelka napříč stoletím a kontinenty, ale ku podivu co to pro mě skutečně nejvíc zabilo byla stopáž, film měl prostě končit tak ve svých dvou třetinách, neboť právě tehdy, světe div se a ke svému vlastnímu překvapení, jsem dokonce ještě uvažovala nad 3 hvězdama. Co ve filmu fungovalo až nečekaně výborě bylo prolínání rovin obou příběhů, to klobouk dolů, stejně tak byla výborná kamera, která tomu všemu dodávala (mylně a marně) jakýsi artový nádech. Ovšem moje největší plus filmu a dost možná jedna samostatná hvězda, je hudba, Abel je prostě Bůh, což už tak nějak tuším od Single mana. Co ovšem nefungovalo a mě osobně nechalo lhostejnou až téměř znuděnou, byl samotý příběh, a to zejméně ten ze století dvacátého. Ono je to prostě tím, že každý si tuhle lafstory natočil tolikrát a zároveň tolikrát jinak, že se vám těžko uvěří, respektive vůbec bude chtít věřit, že to takhle nějak vůbec mohlo být a vzhledem k té koňské dávce feminismu jdoucí ruku v ruce s W.I. a i častečně s W.II., toto madonnino poselství berete ještě víc s úsměvem, než byste byli bývali čekali. Totální zabiják pak je konec a jakýsi vrchol adorace k postavě Wallis ze strany Wallis, to už si seriózně říkáte, že Madonně fakt krutě hráblo a neví, co by dalšího ještě do diváka nahustila, aby ho donutila Wallise milovat, adorovat, a soucítit s ní za každou cenu, výsledek byl opačný, samozřejmě. Ale i tak, čekala jsem to horší, kdyby se to pořádně osekalo, mohl z toho být i průměrný film, překvapivě. ()

Stegman

Když si odmyslím smutný fakt, že tu lidi často hodnotí Madonnu a ne její dílo, tak je tu ještě jedna věc, co může objasnit relativně nižší hodnocení (67 %). Přesně jak se to říká v závěru: käždý doufá, že to bude příběh o dilematu "Edwardova láska vs odpovědnost k trůnu" a jsou zklamáni, když se ukáže, že tady jde především o Wallisin úhel pohledu. Já tím zklamán tedy rozhodně nejsem, ba naopak. ()

marvan

Podělat zajímavý příběh dokáže jak prostá neschopnost tak přemíra ambicí. U Madonny je to kombinace obojího. Její popová kariéra je odrazem kombinace sebedůvěry, agresivního marketingu a image těžící z minulosti. Stejně jako v popu i ve filmu se snaží Madonna vykrádat co se dá, s tím že ve filmu se orientuje podstaně hůř. Banální story nezakryje ani prolínání dvou příběhů a rádoby poetické dlouhé záběry. Pozoruhodné mi přišlo jen to, jak mizerně jdou Madonně mužské postavy, s minimem porozumění je vykresluje jako machistické hovada nebo schematicky jako naivy. U údajného sexsymbolu své doby zajímavý poznatek. ()

Pavlínka9

Tento film mi neskutečně učaroval! Svým příběhem, prostředím, hudbou a intenzivními pocity, které herci ve filmu ztvárnili na maximum. Určitou dobu jsem sice tápala kvůli prolínání dvou časových rovin, ale to šlo po určité chvíli stranou...Výprava a kostýmy - práce odvedená na jedničku. Pro někoho má možná příběh poněkud "pomalejší" a táhlejší děj, ale to já si rozhodně nemyslím. Film je jedním z nejlepších, který jsem za poslední dobu viděla....A vím, že ho co nejdříve budu chtít vidět znovu. ()

lennyd

Kurátorka muzea Wally Winthropová (Abbie Cornish) zjišťuje nové souvislosti o britském králi Edwardu VIII, ale hlavně o jeho lásce k Američance Wallis Simpsonovou, kvůli které se Edward - navzdory mínění celého národa i královské rodiny - vzdal trůnu. Čím více Wally poznává život Wallis Simpsonové, tím víc zjišťuje, že i Wallis musela kvůli králi hodně obětovat, ale hlavně že s ní má společné více než jen jméno... Musím říct, že jméno na režisérské sedačce mne hodně překvapilo, protože jsem jej zjistil až po shlédnutí filmu, a vůbec bych historický příběh ze současnosti od Madonny nečekal. O to víc jsem překvapený, protože se mi film fakt líbil, a i když jsem se prvních pár minut prolínání časových linií obával, musím říct, že to bylo zvládnuto na jedničku (s hvězdičkou). Také musím pochválit herecké obsazení (a to hlavně v "současnosti" - chemie mezi Abbie Cornish a Oscarem Isaacem fungovala perfektně). A v neposlední řadě bych rád vyzdvihl hudební doprovod filmu, který lahodí mému sluchu.. ()

rockwoman

"Boj mezi srdcem a mozkem o to, kdo získá převahu. " ...Tak takhle nějak si dokážu představit Madonnin rukopis. Cítila jsem její živočišnou ženskost, kterou vložila do svých hrdinek. Abbie Cornish ty černé vlasy moc slušely a Andrea Riseborough byla neuvěřitelně rajcovní, když rozjela své taneční kreace, při kterých i já se pohupovala. :-) Půvabné, křehké, přitažlivé, takové byly Wally a Wallis. Osudové ženy svých osudových mužů. Madonno, to nebylo vůbec špatné a já si to vychutnala od začátku až do konce. ()

Natabar

Zas až tak špatné to nebylo. Ve švech kde se potkávají dvě časové linie to někdy pěkně drhne, závěrem je Madonna zbytečně patetická, ale nutno říci, že to bylo vcelku koukatelné. ()

Autogram

Bol som zvedavý, aký film zrežírovala Madonna a ako jej to ide. Je to pohľad do života smotánky, krásnych žien, a ich problémov porovnaním súčasnosti a 30-tych rokov. Previazanie období je veľké, obe ženy majú svojho kráľa, svoje osudové problémy a svoje riešenie. Vo filme sú silné ženské prvky, keďže to točila žena pre ženy a tie mi mierne sťažovali sledovanie. Ale aj tak sú to silné tri hviezdy za zaujímavý príbeh (ten v minulosti) a za neodolateľnú ženu (v prítomnosti). –––– „Atraktivní“ je jen slušný popis ženy, která využívá to, co má. ()

JančiBači

Dva príbehy, dve romance v jednom filme. Prelínanie dvoch dejov nebola šťastná voľba skôr sa mala Madonna sústrediť na jeden príbeh buď Wallis/Edward alebo Wally/Eugeno pretože film o britskom princovi ktorý sa kvôli láske zdal trónu by si zaslúžil kvalitnejšie spracovanie.Niektoré scény sa jej celkom podarili, hlavne tie pozérske, kde sníma z diaľky hercov. Bohužiaľ zatiaľ sa jej ako režisérke moc presvedčiť nepodarilo ale snahu jej nemôžeme uprieť preto som dosť zvedavý aký bude jej ďalší režisérsky počin. Celý film sprevádza príjemná klavírna hudba a je to v konečnom dôsledku celkom pozerateľné aj keď kasový trhák z toho určite nebude.Čo vyšlo na 100 % je titulná pieseň " Masterpiece" , ocenená Zlatým Globusom. ()

Ilhan

Madonna natočila opravdu osobitý film s vcelku originálním stylem vyprávění a zajímavě vybraným příběhem. Je těžké pro mě tento film hodnotit, protože se nejedná úplně o můj šálek čaje, ale musím tomu uznat slušný kredit. Kromě toho mě Madonna svoji režisérskou zručností celkem překvapila a řekl bych, že jí zvládá lépe, než kdejaký ňouma, který se tím živí na 100 %. Slušná podívaná, hodnocení nechám ještě chvíli projít hlavou. ()

filipvrbik

Myslím si, že příběh krále Edwarda VIII. by si zasloužil lepší zpracování...Madonina režie opravdu nic moc. Na druhou stranu pokus o umělecký film se částečně povedl, a není to úplně propadák. Má to decela zajímavou atmosféru, i když je to trochu zmatené- neustálé přeskakování děje v čase působí rozporuplně. Konec docela fajn...50% ()

ellegrey

Můj hlavní problém s celým filmem byl, že jsem se nudila. Nezaujalo mě to. Možná díky tomu jsem přišla o pár dobrých scén, které jsem nevnímala tak, jak jsem nejspíš měla. Celý snímek na mě působil zvláštním a někdy až odtažitým dojmem. Což je velká škoda, protože téma je rozhodně zajímavé a Andrea Riseborough mi v roli milované i nenáviděné Wallis Simpson nevadila. Její obsazení mě celkem potěšilo a líbily se mi i kostýmy, ovšem to je asi tak jediné na celém filmu. ()

stratocasta

Madonna si po letech vzpomněla, co že ji to ten Guy vlastně poradil za základní fígle, jenže jak říkávala moje babička: "Juxtapozice a filtry nejsou všechno, děvenko." A já souhlasím. Alespoň tu kameru už ale nedrží Like a Virgin. ()

Biografie Madonny byla zrušena

Biografie Madonny byla zrušena

25.01.2023

Životopisný snímek o slavné 64leté zpěvačce Madonně od studia Universal Pictures byl zrušen. Zástupci studia ani tvůrci se k záležitosti nevyjádřili a momentálně to tedy vypadá, že se s projektem… (více)

Madonninu biografii natočí… Madonna

Madonninu biografii natočí… Madonna

16.09.2020

Častou výtkou biografických snímků je, že si jejich tvůrci brali až příliš velkou kreativní volnost, co se týče osobních záležitostí daných osob. To ovšem nehrozí v následujícím hudebním filmu o… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky