Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

cariada

Musím připustit, že jsem se nasmál a to jsem od toho mnoho nečekal. Je to poměrně hodně černý humor. Ústřední postavy Pepi Hnátka se povedla perfektně, M.Krobot ji zahrál bravurně. Stejně tak ostatní postavičky známé už ze seriálu, přesně zapadají do koloritu vesnice. Velká škoda, že tv Nova neumí dobrý potencionál pořádně využít. 16.dílů seriálu a jeden film je hodně málo. Přitom všude jinde by z toho dokázali udělat mnoho let prosperující seriál. ()

Rodriguez

"Co to tady máte? Jó, to když tu před lety opravovali přejezd, tak prohodili fáze. A od té doby to funguje naopak. Ale tady už to každej zná." 90% ()

enjoi

Prušinovský zvládl velmi obtížný úkol. Převést televizní seriál na stříbrné plátno. Prequel k Okresnímu přeboru má všechny kvality televizního seriálu, navíc má přidanou hodnotu v podobě hlavního herce Miroslava Krobota aka Pepika Hnátka. Pokud se vám líbil seriál, budete se bavit celou dobu. Ve filmu, stejně jako v seriálu, je spousta vtipných hlášek, scének, gagů apod. I přes všechny superlativy se ale nemůžu zbavit dojmu, že Poslední zápas Pepika Hnátka je jenom jeden delší díl seriálu. 85 % ()

Warmin

Rozhodně jde o dokonalý prequel k seriálu .Kvalita nevzrostla ,ale ani neklesla , tudíž jde o opravdu humorný film plný zajímavých hlášek , které utkví v paměti i po skončení filmu. ()

wohna

Co se týče českých filmů, vysoký nadprůměr. Velice se mi to líbilo. Skvělé hlášky, výkony všech herců. ()

C0r0ner

Seriál jsem neviděl a po shlédnutí tohoto filmu asi ani neuvidím. Ne, že by to bylo špatné, ale že bych se zároveň nějak výrazně bavil, se také nedá říct. Na jedno podívání to byla dobrá zábava, ale určitě si ten zážitek nemusím nikdy znovu zopakovat. Nejlepší postavu rozhodně ztvárnil Vetchý. 80% ()

campix

Jsem si téměř jistý, že v letošní české filmové ''žni'' nikdo Okresní přebor nepřekoná. A už vůbec v komediálním žánru. Pro nás seriálu znalé velmi příjemné setkání s minulostí všech námi opravdu dobře známých karikaturistických postaviček motajících se kolem fotbalového dění ve vesničce s názvem Houslice. Všechno dobré ze seriálu zůstalo a navíc přibyl opravdu skvělý Miroslav Krobot (tímto doufám, že ho nemine žádné větší tuzemské filmové ocenění) v roli trenéra Pepíka Hnátka. Zdatně mu sekundují opět skvěle hláškující Vetchý, Noha nebo Kikinčuk. Když to vidím, tak bych si ten okresní přebor opět rád někdy zahrál. ()

MarekT

Pepík Hnátek, to je mi aspoň srdcař, bohužel s jednou vadou - je to sparťan. Zase je to ale třeba brát z toho úhlu, že pomník Zbrojováka by nikoho nezajímal... Všechno, co bych chtěl říct, jsem vlastně napsal už k seriálu. Tak tedy jen obdivná poznámka - Jan Prušinovský je přesně tím typem autora, který by se měl v našich končinách vyskytovat častěji. Skromné vystupování, schopnost sebereflexe, nulová srovnávání s velikány minulosti a další věci mě nutí těšit se již teď na další pokračování kariéry a věřit také v to, že nepřijde nějaká "zelenkovina". Ani mě tak nepřekvapuje, že zrovna panu režisérovi se povedlo ukázkové převedení seriálu na plátno bez vzniku různých syndromů (srovnávání...), ona ta spravedlnost naštěstí nebývá vždy slepá. 100% ()

eaten

Pre fanúšikov seriálu dobrá podívaná . No tí čo seriál nevideli alebo sa im nepáčil by to hodnotili asi slabšie :). ()

Pajky3

Jsem překvapen tím, jak je tenhle film dobrej. Škoda jen, že balancoval na hraně mezi komedií a tragedií, protože ty vážnější scény mě moc neberou. I když samozřejmě chápu, že tam musí bejt. "Přece mi nedaj srdce nějakýho slávisty.", by bez toho nevzniklo. Přesto Pepík Hnátek v podání Miroslava Krobota je naprosto úžasná postava, která neuvěřitelně hlásí. Překvapilo mě, že tady je postava Luňáka (Vetchý) taková svině, v seriálu je vykreslenej přeci jen jinak, nebo se pletu? Závěrečný verdikt však je: Kéž by bylo takových českých komedií víc... ()

zette

Moc nechapu takove masove nadseni pro tento film, potazmo serial. Nebo mozna Nova umi jen zamavat s verejnym minenim:-). Cekal jsem urcite vetsi zabavu, protoze fotbalove prostredi si o to samo rika. Prvni film, kde me Mirek Krobot zacal trochu nudit, tak doufam, ze se jedna o vyjimku! Zpracovani ma take blize k televiznimu nez celovecernimu filmu. Nejvernejsi postavu zahral asi Vetchy jako vlezprdelka, kterych neni nikdy a nikde dost, bohuzel. Priste uz se divat nebudu. ()

PROCESOR

Trefná glosa do nižší soutěže fotbalu a cholerického trenéra, který nejen s fotbalem žije, Spoiler- ale i umírá..- přece nebudu mít srdce nějakýho slávisty.. ()

pakobylka

Takové typické - typicky české. To se týká použitého humoru, mezilidských vztahů ... a vůbec - i všeho ostatního. Taky trochu nedotažené - a jen tak na okraj: I to je typické ... pro nás. P.S.: Ze stejnojmenného seriálu jsem až dosud viděla z poměrně těžko vysvětlitelných důvodů jen útržky - a to je k nějakému alespoň trochu objektivnímu hodnocení málo. I tak si troufám tvrdit, že zatímco film kope za okresní přebor, seriál se probojoval do přeboru krajského - nebo dokonce do některé z vyšších klubových soutěží (i když nepomýšlím rovnou na 1. ligu). ()

Flynn

Kdybych neznal seriál, dal bych 5 hvězd, ale seriál je ještě o tu hvězdičku lepší... ale tak třebas říkejme tomu, že tohle je za 5 hvězd a seriál za 6... je tam více prostoru kde se mohli rozjet.. hlavně Vetchý je v seriálu prostě na Oscara :) ()

TomPrusik1

Čekal jsem jisté zklamání od seriálu, ale opět sranda. Některé vtipy nebyli tak vtipné jako v seriálu, ale taky se zde objěvila řada takzvaných ,,gagů" ( kolotočáři, Hnátek, Vetchý, Kikinčuk atd. ). Zatím nejlepší český film letošního roku který se dostal do kin. ZATÍM!!!!!!!! ()

BoXBe

Ježto ze seriálu jsem odkoukal jen jeden a půl kousku a nemám tudíž zažité postavy a prostředí, příjemně mi to ubíhalo. Řada vtípků mi přišla nová a postavy mě bavily a pan Hnátek pana Krobotů je postava, jakou tu český film dlouho neměl. Nemůžu říct, že je to nějak silná komedie nebo špica film, ale s jistotou vzkazuji všem nerozhodnutým, že ublížit Okresní přebor nemůže, ba naopak, může příjemně uklidnit v hektickém týdnu prima utahanou, ale dobře laděnou náladou. ()

c.tucker

Je to sice oproti seriálu víc zaměřený na postavu Pepči Hnátka, ale to je to daleko lepší legrace. Většinu filmu jsem se bavil a dost často jsem se smál na hlas. Ostatní postavy jsou taky naprosto senzační hlavně Luňák. Hlášek je tam naprostej kotel. ()

papaJA21

Jak přesvědčivě a věrně jsou vystiženy jednotlivé charaktery na tak krátké ploše je na český film zcela výjimečné. Film pro mne také znovu po dlouhé době přináší to, pod čím si představuji český humor. Josef Hnátek se chová a jedná velmi rázně, někdy až za hranicí únosného chování, přehlíží svou ženu, terorizuje své fotbalové okolí, z čehož pramení neskonale absurdní čí vyhrocené situace. A právě v těchto vypjatých situacích je to pravé místo pro rozvíjení velejemného humoru, který mi tak dlouho scházel. Nečekejte tedy prvoplánovou situační řechtanici, nebo pásmo rádoby vtipných scének. Okresní přebor je v podstatě velmi smutný film o sudu jednoho zahořklého venkovského trenéra, který vše obětoval fotbalu, nad kterým se můžete pousmát. Navíc po nějaké době zase na plátně jeden z mých nejoblíbenějších herců Jan Hartl. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý