Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Ondracius

U seriálu se bavím víc, nicméně je to jedna z lepších českých komedií, což mi přijde docela smutné, když českou filmovou scénu musí zachraňovat film s fotbalovým humorem. Ale díky bohu za něj! :) A pokud se to nějakejm mladejm holkám nelíbí, tak slečny, tohle máte za twillight! :) PS:nechcete někdo založit petici za Letiště Pepíka Hnátka? :)) ()

Sekmen

Jsem fanda seriálu, hraju fotbal na obdobné úrovni a tak vím, jak to v "pralese" chodí. Z počátku jsem byl z filmu nadšený (stejně jak z seriálu), ale pak jakoby mu docházel dech , začal vařit z vody tak, až mě chování pana Hnátka začalo iritovat! Jo a Ondra Vetchý nejlepší! 59% ()

ondrula

Tak je to super, o tom ani potom, ale tak nějak jsem byl víc zvědavej na houslický družstvo než na Pepika Hnátka a jeho zdravotní problémy; ačkoliv mám Krobota rád, dostal tady až příliš mnoho prostoru. ()

Teabag

Krobot je prostě parádní! A skvěle sekundující Vetchý už "ani nevylejzá" :-) Dlouho se tu neobjevila podobně milá komedie s tolika vtipnými postavami. Všechny rádobyhumorné české filmy z posledních let se totiž snaží tvářit, jakoby "ze života", ale ve skutečnosti představují jen jakýsi prefabrikovaný konstrukt - schází jim upřímnost a taková ta malá česká tragičnost, která je přitom od Formanových dob naší specialitou. Okresní přebor je proto v mých očích velmi vítané osvěžení! ()

J*A*M*A*L

Tak toto byla naprostá senzace.Já jako fanoušek fotbalu jsem si zamiloval už jenom seriál.Profesionální liga je super podívaná, ale nic se nevyrovná vesnickému fotbálku.Sprosté hlšky k vesnickému fotbálku prostě patří a je to o to lepší podívaná.100% ()

Jorge-Z

Okresní přebor je to co chybí českému filmu, poctivost a snaha o nehraní si na něco více. Hlášky, atmosféra vesnického fotbalového dění, výkony Krobota, Vetchého, Novotného a také Soboty. Děkuji za tenhle první český prequel. ()

Mleako

Po dlouhé době jsem se zase podíval na českou komedii a bavil se u ní! A Miroslav Krobot a Ondřej Vetchý by za svoje role měli dostat Oscara. ()

Hanes88

Tak každý musel vědět, že to nebude stejné jako seriál. Miroslav Krobot byl v roli Pepíka Hnátka přímo úžasný a celkově si myslím, že byl i děj povedený. Jelikož jsem ale dal seriálu 5 hvězd, nemůžu dát to samé i filmu. Tohle je hlavní důvod, proč nedám max. hodnocení. 80%. ()

Foxhound#1

Nemůžu si pomoct, ale přes výkon pana Krobota mě seriál bavil mnohem víc, pár povedených vtípků tady je, ale jinak čistý průměr. ()

Harapes

Tak trochu zklamání pro mne.Bylo poznat,že seriál zastínil celovečerní film.Pákrát jsem se zasmál.ale to na celovečerák nestačí.Radši si zopáknu seriál. ()

Dzonysek

V té bídě současných českých filmů ční tenhle vysoko nad průměr. Hlášky jsou vtipné, žádná velká křeč ani prvoplánový trapný humor. Jenom je velká škoda, že v podstatě celý film stojí na výkonu Miroslava Krobota a ostatní toho zase tak moc nepředvádí. Ovšem to co předvádí Krobot, to předčí všechny. Senzační herecká práce, bavil jsem se v podstatě pokaždé, když se ve filmu objevil, ani toho nemusel moc říkat. ()

Schuldiner

Tak musim říct, že Miroslav Krobot dělá z téhle komedie docela depresívní podívanou. Ale dělá to fakt dobře! Je to lepší než, kdyby se tvůrci snažili o čistokrevnou komedii. Ale budu to muset shlédnout ještě jednou, viděl jsem to ve značně nestřízlivém stavu. ()

Piškotka

Těšila jsem se na komedii a ne na tragikomedii. Fotbalový manšaft tvořili normální kluci, tátové od dětí, manželé a partneři. Dobře vystřihnutý venkovský život. Pepik Hnátek, ostřílený a zvláštní matador, stál vždy na druhé straně fotbalové party. Silácké bojůvky v jeho nepřítomnosti se z očí do očí proměnily v nehmatatelnou bublinu. Miroslav Krobot se zde velmi dobře hodil, budí dojem silné introverze a svojství. Ondra Vetchý zastával obdobnou roli jako v Láska je Láska a docela mu to věřím:-) Jan Hartl hodně zestárl. ()

Honzeek95

Spousta primitivního humoru, kterému se opravdu dokáže zasmát každý, protože nejde nepochopit. Párkrát se sice člověk zasměje, ale těch sprostých slov tam bylo zbytečně moc! Beru, že se scénáristé snažili film připodobnit skutečnosti, ale fotbal hraji a nemohu říct, že bychom nadávali až takhle moc. Někdy se člověk cítí až trapně, samé vole, do prdele, do hajzlu.. Proč? Naprosto zbytečné. Bez tohoto by se film dokázal v pohodě obejít a možná by si zasloužil více než 3 hvězdy.. ()

orkadimenza

Přejezdem to začalo a přejezdem to i skončilo. Nevím jak vám, ale mě více seděl ten komediální přebor po 25-minutových dávkách než čtyřnásobně delší prequel, který bohužel postrádal nějaký vtip, nějakou hlášku, tak jako v seriálu. Uznávám, že Míra Krobot ztvárnil svého dědka trenéra výborně, dokonce tak skvěle, že i na mě se stejně jako na hráče přenesla ta negativní atmosféra. A to byla škoda. Stejně tak Ondra Vetchý, jeho vlezdoprdelácká role mi sedla mnohem míň než umíněný kapitán. A podobně to je s ostatníma. Chápu to tak, že jsem už k postavám měl ze seriálu nějaký vztah a nebyl jsem zvyklý na to, že je každá úplně jiná. Docela jsem filmu věřil, ale škoda, pokoukáníčko to bylo jen průměrné. Suché a bez vtipu, námětem tak na 1 epizodu, maximálně na 2. Předvídatelný návrat postav do seriálových kolejí už byl jen součástí. ()

Imrwere

Pokud jsem někdy řekl, že čeští tvůrci nedokáží vymyslet pořádnou komedii, beru to zpět. U seriálu jsem se nasmál hodně, ale to není nic oproti tomu, jak jsem se natlemil teď v kině. Herecké výkony naprosto skvělé, hlavně Ondřeje Vetchého a naprosto dokonale do známé party zapadá i Miroslav Krobot, který všemu tomu dodává tu správnou atmosféru a náboj vesnického humoru. Okresní přebor jsem si sám prožil, takže vím, o čem mluvím. Za mě 100% ()

mosnak

Pepík Hnátek alias Miroslav Krobot - paráda. Jirka Luňák alias Ondřej Vetchý - paráda. Bohužel pokuď to vemu jako celek, tak se jedná o jeden z průměrných dílů úspěšného seriálu. Akorát byl natočený jako film. Myslel jsem si,že se budu řezat smíchy skoro celou dobu,ale nestalo se tak. Slabší momenty střídaly ty lepší. Každopádně je to dobrej českej film z fotbalového prostředí. Kdo má rád seriál - bude nejspíš spokojen. Překvapen určitě NE! 65% ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý