Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Ollie235

Jestliže mi v seriálu ke konci připadalo, že dochází nápady, film přináší něco poněkud nového. Postava pana Hnátka je naprosto vynikající - popisuje neuvěřitelnou oddanost sportu, který miluju, přináší neskutečné množství vtipu a ten pokus o úsměv se pomalu rovnal Terminatorovi. K tomu ho doplňuje výborně do prdele lezoucí Vetchý a další členové sestavy, kterou už dobře známe. Film nestojí ani tolik na příběhu, ale spíše na zábavě, kterou přináší a asi i díky tomu působí velmi svěže a kvalitně. Velká spokojenost, jdu znovu zhlédnout seriál :) ()

Tomyfrok

Velmi kvalitní zpracování seriálového prequelu, které za Okresním přeborem ani nezaostává, ani jej nepřevyšuje. Poslední zápas Pepika Hnátka je zase jeden film do malé české kasičky. Nejde o žádnou stár a samému by bylo jasné, že na film letos nejspíš podruhé do kina nepůjdu. Příběh není tak silný, ale jako seriálového fanouška mě velmi mile potěšil a nejednou upřímně rozesmál, což se zase jen tak někomu nepovede, a proto tento pocit přebije vše ostatní. Kdo zná seriál, musí být spokojen se všemi postavami a ani role Ondřeje Vetchého mi nakonec nepřišla tak přehraná, jak se mi na první pohled zdálo. Vše do sebe skvěle zapadlo, a to včetně hlavního protagonisty Miroslava Krobota, který se vyznamenal skvěle odvedenou prací a zvlášť ve scénách se svou ženou (Jaroslava Pokorná) se kinosál bořil smíchy. Pro fandy seriálu povinná záležitost, pro ostatní povedená a vtipná oddychovka, která určitě nezklame. A to rozhodně nemusíte být fanoušky fotbalu. (75 %) ()

aLPaC

Výborný film (prequel) doplňující excelentní seriál. Asi tak bych to popsal. Vetchý, Sobota či Novotný jdou trochu do pozadí (ale i tak samozřejmě pálí vtipy jako na běžícím pásu) a do popředí se dostává výtečný Miroslav Krobot coby Pepik Hnátek. Opravdu, kdo měl rád seriál, tohle si nemůže nechat ujít. A ty čtyři hvězdy jsou asi kvůli seriálu, který byl tak fenomenální (můj český nejoblíbenější), že překonat jej víceméně nešlo. Každopádně skvělá zábava. ()

Ukko

Prušinovský skvěle rozehrál první třetinu filmu. Bohužel mi přišlo, že ke konci zbytečně prodlužuje a začíná být nudný, Navíc velkým pluskem celého filmu je prostě Miroslav Krobot. V jádru si myslím, že Krobot ani moc nehraje, ale to v podstatě vůbec nevadí. Škoda, film mohl být mnohem lepší, ale i tak musím doporučit. Co čumíš?!? ()

Prehry

Seriál - super, stále jsem se smála a fakt se mi líbil.. Film? Asi dvakrát jsem se pousmála a celou dobu čekala, kdy už TO přijde! Kdy už se z nudné komedie stane fakt komedie.. Nedočkala jsem se.. Asi se budu muset podívat znova na seriál, aby se mi vrátilo dobré mínění ohledně Okresního přeboru :) ()

Marys

Osobne som prekvapený z toho vysokého hodnotenia, ktoré u českých a slovenských filmov nebýva až tak obvyklé. Ako futbalového fanúšika ma ale film sklamal, čakal som väčší nátlak na bránicu. Možno tým, že som nevidel seriál sa ku mne nedostali niektoré súvislosti, ako, dalo sa naň pozrieť, pekná scenéria, dobrá hudba a sympatické herecké prejavy, no čakal som viac. ()

janeke

vyzeralo to akokeby sa všetci nabiflili príručku s názvom "česká horko-sladká komédia - toť studnica prirodzenosti a láskavého humoru". všetko tam bolo - i "vesnica", i kamráti, ktorí si vedia naložiť a následne pivko vypiť, i nejaká nevera, i snaha o "prostou lidskou pravdu"... no i tak to bolo na h..nič. príbeh žiadny, zo záležitosti s darovaním srdca bolo cítiť papier, hefty staré a pán Miroslav Krobot sa tak strašne snažil vyzerať prirodzene, že vyzeral že z neho každú chvíľu vyskočí votrelec. tá vec s kolotočármi bolo čo?? vole. jediná pekná záležitosť bolo to železničné priecestie.. ()

čenda

"Nemůžu chodit. Tak běhej." Čekal jsem víc. Celý film táhne Krobot, jehož věčně kamenná, zachmuřená tvář mi není zrovna nejsympatičtější. Seriál jsem neviděl, podle ohlasů na něj jsem trošku zklamaný. ()

Yardie

No, docela zklamání. Na můj vkus dost málo vtipných situací a hlášek, které bych od komedie čekal. A nebýt totální šíleného trenéra, bylo by to úplně o ničem. Ten jediný to zachránil a scény s ním byly fakt peklo. Jinak o ničem. Howgh! ()

ADZI

Po vynikajícím seriálu je tohle zklamání. Krobot mi nezapadá do hlavní role, měli vybrat někoho staršího, nebo alespoň aby stáře vypadal. Méně hlášek, než v seriálu, děj příliš nezaujal. Znovu už bych to vidět nemusel. Takže 3. ()

filipvrbik

Poskvělém seriálu,skvělý také film. Jeden z nejlepších počinů české kinematografie za poslední roky. I češi umí zahrát -obsazení je fakt super 90% ()

Renfield

Vlastně je to takový prodloužený díl seriálu, i když více dramatický a obohacený o výborného Miroslava Krobota. Ten do Slavoje tak zapadl, až je mi líto, že se alespoň několika dílů seriálu nezúčastnil. Ale má to své kladné stránky, Jirka nemusel nikomu lézt do... Dále platí stejný komentář jako pro seriál. Na naše poměry nadprůměrná komedie s herci co hrají (prožívají) velice dobře, příjemnou kamerou a kvalitní režií. 70% ()

laepus

Oproti vyloženě slabému seriálu tady bylo aspoň něco navíc - jedna hvězda je za krásnou kolotočářku, druhá za výborně napsanou a zahranou postavu Pepika Hnátka (když ženě řekl "Co čumíš?!" tak jsem šel do kolen) a ta poslední za Vetchého na labutích. ()

Garch

Doplnění seriálu Okresní přebor příběhem téměř westernového hrdiny tvrdého pohledu se povedlo na výbornou. Krom životní role Miroslava Krobota potěšil i Luděk Sobota v nekomediální roli i mnozí další. Poslední zápas Pepíka Hnátka je výborný film z těch několika "českých", které léty a každým dalším shlédnutím budou ještě lepší. PS: Viděno před seriálem, takže jsem naštěstí nečekal situační komedii, ale "Krobota", kterého se mi dostalo akorát. ()

j0nathan

Film je plný hlášek, stejně jako seriál. Krobot přinesl svým skvělým výkonem do již zaběhnuté společnosti trochu tragikomedie a vlezdoprdelka Vetchý pro mě zůstal nadále nejdůležitější a nejlepší postava. Prequel k seriálu rozhodně nic nepokazil, ale zase ani nevylepšil, což byla pravděpodobně nejlíp zvolená cesta, kterou se Prušinovský mohl vydat. ()

Strike

Herci se chovají a mluví mezi sebou jako normální lidi, to je v českém filmu poměrně nestandartní a již to povyšuje Přebor na něco víc. Stejně jako seriál je film perfektní obrazem, nejen, vesnického amatérského sportu a života - podobných Kuželů, Jarmilů znám několik. Celé to stojí s perfektními herci - famozní Krobot,ač jeho herecký rejstřík není moc obsáhlý, tak je uvěřitelný a věrohodný v každém okamžiku, výborní Vetchý a Novotný. Stejně tak všichni ostatní v čele s Luďkem Sobotou, jehož role oproti seriálu ustoupila do pozadí, ale když je potřeba tak zazáří. Scénář, i když se nedá říct že by měl složitý děj, tak je chytře a uvěřitělně napsán a obsahuje, také díky přesné režii, opravdu geniální scény, které dokáží ukázat vážnost situace, i když jsou podány poměrně hrubým způsobem (většina scén Krobota a Hartla v nemocnici, útěk Krobota z nemocnice). Nejlepší komedie od Pelíšků!! 9,5/10 ()

Vitaminy

Nepamatuji se, kdy naposledy jsem se u filmu z české produkce, tak bavil. Nelituju peněz za lístek i přesto, že mi z mého oblíbence Luňáka (Ondřej Vetchý) udělali idiota a Okresnímu přeboru přece jen sluší seriálová forma. Celkový obsazení v čele se skvělým Krobototem mně náramně bavilo a tedy mohu jen doporučit. 80% ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý