Apokalypsa: 2. světová válka

• Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

WiLLsTeiN

Velkolepé dokumentární dílo, které ukázalo, že téma druhé světové války není zdaleka vyčerpané. Nové, z většiny kolorované záběry a skvělý Pavel Rímský, tomu není co vytknout, krom zde již zmíněné francouzské sebestřednosti. ()

10/10

Tohle by měl vidět každej, jak malo stačilo ktomu, aby tady všude visely hakové kříže.Ja zatim lepší dokument o WW2 neviděl. ()

michell2

Šestidílný dokumentární cyklus nemající dosud v dokumentární kinematografii obdoby. Cyklus mapuje poslední válečný konflikt příchodem Hitlera k moci v roce 1933 a končí v ruinách "jeho" Berlína o 12 let později a jak je to rozčleněno? 1. díl zachycuje období vzestupu zla v Německu v roce 1933 až po podivnou válku v roce 1940 2. díl nás zavádí do května 1940, kdy tankové jednotky začínají pronikat do srdce Francie až po hořkou porážku země galského kohouta. 3. díl zachycuje rok 1941, přepadení Sovětského svazu či útok na Pearl Harbor v prosinci 1941 4. díl popisuje těžké obranné boje v SSSR v letech 1942-43 i boje v Tichomoří 5. díl přináší události z pohledu let 1943-44, tedy boje u Stalingradu či vylodění spojenců v Normandii 6. závěrečný navazuje na předchozí a končí boji o Berlín a na Dálném východě. Co je však novum oproti jiným podobným starším dokumentům, které nám přinášely hrůzy války na černobílých dokumentech? V první rovině bych zmínil komplexnost díla a to, že dokumenty byly pečlivě vybírány a snad za celou dobu se Vám nestane, že se již jednou použitá sekvence zopakuje (znám dokumenty, kde se během hodiny objeví některé třeba i třikrát)! Druhá rovina je kvalita oněch dokumentů. Byly digitálně vyčištěny a upraveny a drtivá část okolorována. Pokud se někdy někdo díval na černobílé válečné dokumenty s tím pohledem (že právě díky jejich černobílé a horší kvalitě), že toto se stalo již dávno pak díky této upravené čistotě záznamu a barvě se zdá, že některé hrůzy se staly .....včera. O to je dokument působivější a sděluje, že to vlastně bylo nedávno, z pohledu člověka - včera - výstraha MEMENTO. ()

Isfio

Ak porovnám s anglickým 'Druhá světová válka v barvě', ktorý má 13 dielov, tak táto verzia je akoby rýchlokurz 2. svetovej vojny. Veľa vecí je preskočených a nie je na nich čas, vojna v Tichomorí je prezentovaná snáď na 10 minútach. Atómovej bombe je venovaná asi 1 minúta, vidno, že to robili Francúzi, ktorí si vybrali čomu sa budú venovať a čomu nie. ()

papez12

Už som videl o Druhej svetovej vojne mnoho. Ale toto je bez debaty asi najlepší dokument doposiaľ. Niet viac čo dodať. ()

AdamDM

Nečakal som, že sa ešte môže objaviť dokument o WWII, ktorý ma zaujme. No opak je pravdou. Nielen že ma zaujal a milo prekvapil, ale vyvolal vo mne pocity, aké sa ešte inému dokumentu o tejto problematike nepodarilo. ()

romulus777

Neuveriteľné ako jeden neuznaný rakúsky maliarik zmanipuloval masy a priviedol svet na pokraj priepasti.Démonické schopnosti AH našli živnú pôdu v 1.svet.vojnou zbedačenom nemeckom národe.A to,čo nasledovalo potom už história zachytila v učebniciach dejepisu. K samotnému seriálu len toľko : pochybujem,že niekto niekedy lepšie zachytí všetku tú hrôzu,ktorá sa prehnala svetom a ukázala,čo sa môže stať,keď ľahostajnosť mocných prerastie v bezmocnosť a zanechá len oči pre plač.Bohužiaľ ľudstvo vždy bude vzývať diktátorov a on sa ten Démon vždy niekde rád objaví. ()

QuietRioT

Nie je to taký skvelý dokument ako mnohí deklarujú. Je vidieť veľký vplyv Francúzskej produkcie, a aj na dokument absolútne nevhodné citové vydieračky o malom dievčatku v Londýne. Dokumenty ruskej produkcie sú oveľa objektívnejšie. ()

kubyczech

Otřesné skutečnosti nedávné historie poskládané z útržků záběrů ze všech válčících stran dává dohromady neskutečnou podívanou. Tento dokument krásně ukazuje to, jak se máme v dnešní době vlastně dobře. Prozatím ! ()

havlicekzz

Skvělý dokument o druhé světové válce. Všechny záběry jsou autentické a jejich kolorování dodává nový rozměr pohledu na tuto světovou událost. Není to nuda, má to spád a člověk se dozví vše co se tehdy seběhlo. Pět hvězdiček, jednoznačně. ()

batik

Akože chápem tie vysoké hodnotenia, celá séria pôsobí naozaj skvelo, je to pekne zostrihané, narozprávané, kvalitná hudba, pekné zábery a takto by som mohol ešte dlho pokračovať. Tvorcovia jednoznačne odviedli skvelú prácu. Prečo potom také nízke hodnotenie? Jednoducho som sa nedokázal preniesť, cez prílišnú zaujatosť udalosťami v západnej Európe a hlavne francúzskom. Viem, že to natočili Francúzi a môžu si gratulovať, ale hlavné boje 2. svetovej vojny, aspoň európske, sa odohrali na východnom fronte. Tieto udalosti sú tu bohužiaľ viac menej ignorované, prípadne letmo naznačené. Ak by som to mal troška pritiahnuť za vlasy, tak celá dokumentárna séria viac menej skresľuje históriu. Aj keď samozrejme troška preháňam. Proste mi to vadilo. 60% ()

Dazdn1k

Ako moze take zverstvo ako vojna vyvolat tak velky dojem? Videl som tento serial asi 3x a odporucam ho kazdemu kto hlada uceleny pribeh a historicke fakty so zabermi, ktore vyrazaju dych ()

Korny12

Ne tak komplexní jako legendární Svět ve válce, což je dáno stopáží. Převratný hlavně vybarvením dobových záběrů. Tímto vtahuje do děje, přičemž je to skloubeno se správným přiřazováním záběrů k daným bitvám a událostem a dobře zpracovaným podáním. Žádné nové informace sice neuvádí a až příliš se věnuje Francouzům (inu, je to francouzský dokument), ale i tak jeden z nejlepších počinů k dané tématice. ()

Beetlejuice

Excelentní dokumentární cyklus. Barevnost mi trochu evokovala hraný dokument. Jenže nejhorší na tom je, že to nebyla rekonstrukce ex post ve studiích, ale krutá realita, zaznamenaná válečnými kameramany přímo v poli. ()

teekanee

Už od mala mě druhá světová válka fascinovala, seriál jsem párkrát zahlídl v televizi, ale nikdy jsem neviděl celý díl. K seriálu jsem se pořádně dostal až v rámci přípravy na přijímačky na vysokou. Z historie jsem tam měl sice jen pár otázek a pravděpodobnost, že budou na druhou světovou válku nebyla moc velká, ale potřeboval jsem ošidit učení něčím alespoň trochu zábavným a zajímavým. A opravdu toho nelituji. Dokument má vysokou informační hodnotu a skvělý komentář. Bonusem jsou kolorizované záběry. 95% ()