Apokalypsa: 2. světová válka

• Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

principessa

Nádherně udělanej dokument, který mi konečně pomohl ujasnit si informace o 2. světové válce a prožít si, naštěstí jen na obrazovce, ty hrůzy s obětmi tohohle masakru našich dějin. Současné události bohužel přidávají tomuto dokumentu na aktuálnosti. ()

Don Maty

Absolútna špička medzi dokumentmi k WWII. Nejde ani tak o farebné zábery ako o spôsob zhotovenia tohto dokomentu. Začínate chronologicky na úplnom začiatku, kde dostanete množstvo kvalitných informácií o tom, prečo vojna začala. A končíte pri konci vojny, kde sa dozviete o príčinách konci vojny a následkoch konca vojny. Najkrajšie na celom dokumente je to, že nie sú až tak dôležité dátumy a udalosti. Ale príčiny týchto udalostí...5* ()

DonBraso

Ta Francie prostě umí natočit parádní dokumenty z válek.Další příklad v šestidílném průřezu, která nemá vůbec ani jednu chybu.Opět v barevném podání,další nevídané záběry,skvěle sestříhané události,takže se divák vůbec neztrácí. ()

blondboss

Veľmi silný dokument, ktorý je vizuálne neprekonateľný a ktorý ukazuje drsnú realitu vojny tak ako žiadny iný. Farebne upravené zábery, nekonečne dusivá atmosféra a unikátne zábery priamo z bojov vo mne vyvolali skutočne silný pocit. Očakával som možno trochu viac detailov, čo sa týka jadrových bômb, resp. záberov z koncentračných táborov. To však nemení nič na veci, že v tomto prípade sa jedná o jeden z najlepších vojnových dokumentov modernej doby. 95 % ()

Prubner

Výborný dokumentární cyklus. Ocenil jsem, že tu nejsou žádné mluvící hlavy a že je to poskládáno pouze z archivních záběrů. Překvapilo mě, kolik toho bylo ve válce zaznamenáno na kameru. Na to kolorování si ale pořád nějak nemůžu zvyknout. Především mě ale tento cyklus utvrdil v tom, že 2. světová válka byla neskutečné peklo a za žádnou cenu bych v té době nechtěl žít (natož jako voják). ()

carl.oesch odpad!

Proboha, jaký význam má tenhle tupý a tendenční, nesmysly, omyly a klišé opakující francouzský "dokument", který nemá absolutně co říct k dějinám, ale ani k dnešku. Přitom ČT nám ho servíruje pořád dokola. Podobně jako celou řadu mizerných dokumentů o druhé světové válce, z nichž až na čestné výjimky ty francouzské opravdu "vedou"...když k tomu přidám používání oněch kolorovaných záběrů, jejichž smysl mi uniká a to zejména při vědomí existence desítek hodin skvělých barevných záběrů, které jsou v daleko lepších dokumentech. Ty navíc vyžadují aktivní myšlení a přinášejí daleko komplexnější hlavně konečně reálný pohled na události, které jsou pro nás dodnes zásadní. Fakt, že tahle hrůza má 92% je pro mě nepochopitelné. Ale vlastně ano, povrchnost se nosí. Už bombastická preambule zde - "Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány". Přitom zde nic nového není a nic, co bychom v řadě případů už desítky let nevěděli, nakonec archivy se s výjimkou SSSR a Ruska otevíraly a uvolňovaly v devadesátých letech. Shlédnout 13 dílů Hitlerové kroniky holt je něco jiného. Konkrétně, ve vedlejší místnosti hraje TV a já slyším komentář k části týkající bitvy u Midway. Dramaticky podbarvený hlas sděluje: "Poručík Gay se střemhlav vrhl na japonskou letadlovou loď. Ale byl sestřelen japonskými protiletadlovými děly." Jenom v těchto dvou větách, co jsem zaslechl, jsou hned nesmysly dva - Gay se asi těžko mohl vrhnout na japonskou letadlovou loď střemhlav, když pilotoval Devastator, tedy torpédový bombardér nalétávající pár metrů nad hladinou a sestřelily ho japonská zera, která zmasakrovala několik vln útočících amerických letadel. A za chvíli letem světem Gudalcanal. "Japonské křižníky se plížily podél pobřeží a odstřelovaly americké vojáky s takovou pravidelností, že je začali nazývat Tokijský expres." Tokijský expres byly s výjimkou jednoho lehkého křižníku torpédoborce, které měly jako primární cíl zásobovat japonská vojska na jejich části ostrova a ostřelování bylo jenom druhotná akce při návratu od ostrova. Ani slovo o celé řadě velkých bitev letadlových a bitevních lodí včetně jejich početných doprovodů menších plavidel a obrovských ztrátách na obou stranách. Dotčení hnidopiši budou sice tvrdit, že jde o "maličkosti", ale když je těch maličkostí desítky v každém díle (a uvedené jsou skutečně jenom ty menší "chyby, manipulace, nebo jenom obyčejné dneska už překonané lži"), tak to vytváří naprosto mizerný obraz s bombastičností, která je směšná. Nabubřelí hlupáci točili prostě pro své publikum a jejich publikum nadšeně aplauduje. Zatímco třeba podstatně starší Svět ve válce dává ta pohrdaná a intoši nenáviděná Prima na svém dokumentárním kanálu, který určitě sám o sobě moc výdělečný nebude. Prostě - Prima ale neposkytuje veřejné služby. ČT ano. Za sedmi miliard ročně + reklamu, kterou by vysílat neměli a to v žádné podobě. Zato onu veřejnou službu poskytují opakováním podobných škvárů pořád dokola. () (méně) (více)

VonHayek

Dílko obsahuje neuvěřitelné množstvi (mnou) dosud neviděných archivních záběrů a to téměř bez jejich opakování! Dále se mi zdálo, že autoři zvolili i docela "jiný" přístup k žánru - spíše příběhový než klasicky dokumentaristický, což mi také maximálně sedlo... Takže jediné mínus seriálu je asi v těch za každou cenu kolorovaných záběrech, které mi svojí nereálností asi nikdy nesednou. Raději bych viděl vše v originálu. ČB a vedle toho první originálně barevné filmy. (pokud tedy někdo z vás má zájem o opravdu barevnou druhoválečnou dokumentaristiku, mohu doporučit sérii od History Channel - WWII in HD) ()

jjjerry

krásné. Náhodou sem zapl tv a už se neodtrhl. Hodně záběrů které jste ještě neviděli, asi dobarvené. Dokument má spád a opravdu nenudí. Doporučuji i pro ty co si mylslí že už je dokumentů o 2.sv dost. ()

lisma

Dle mého názoru nejnázornější a nejucelenější dokument s tématikou 2.světové války, který jsem viděl. V průběhu šesti dílů nabízí neokoukané, dobarvené záběry mapující důležité milníky této války od počátku až do konce. Podobně jako jiné dodatečně kolorované dílko, 1. světová válka v barvě, si zaslouží plný počet bodů. ()

frolo

Vynikajúci seriál, jeden z najlepších čo som mal šancu vidieť. Najvňčšie pozitívum celého seriálu vidím hlavne v zobrazeniu vojny po celom svete pričom sa nevynechala ani východný front ktorý je v amerických produkciách veľmi často vynechávaný. Možno za slabé mínus považovať posledný diel, ktorý by si kludne zaslúžil o jeden diel navyše, pretože posledné dva roky vojny boli zobrazené veľmi rýchlo. ()

greppi

Dost možná nejlepší nepřírodopisný dokumentární seriál, který jsem kdy viděl. Netušil jsem, že probarvené záběry tolik změní můj pohled na onu dobu. I bez barev by byl dokument nesmírně kvalitní. ()

dthwinter

Vcelku stručný šestidílný dokument zabývající se jednak základními operacemi války, ale především (nejen nacistickými) zločiny proti lidskosti. Obsahem informací se cyklus blíží učivu průměrného gymnázia v ČR, pokud tedy hledáte podrobnější informace, doporučuji dokumenty o jednotlivých operacích, bitvách nebo osobnostech. Nicméně hlavní předností jsou určitě dosud (alespoň mnou) dosud neviděné záběry, navíc vybarvené opravdu dostávají nový rozměr. 85 % ()

wesker

Neuvěřitelně sugestivní a precizně odvedená práce s vyčištěním a kolorováním...Skvělá hudba v titulkách až z toho běhá mráz po zádech... Temná část lidských dějin nebyla nikdy prezentována tak jak v tomto úžasném dokumentu. ()

RomaS

Nejlepší dokument o druhé světové válce co jsem viděl. Velice poutavým způsobem přibližuje všechny podstatné události tohoto světového masakru. Podstatná věc, která jej odlišuje, je kolorizace černobílého filmu v barevný. Prostředí nebo přímo zobrazovaní vojáci jsou tak mnohem blíže a člověk se s nimi snadněji asociovat. Navíc hodnotím pozitivně, že v celé sérii jsem nenašel ani jeden opakovaný záběr, které mě u jiných dokumentů dokážou unudit. Jednu malou kaňku jsem ale našel a to částečné upřednostňování konfliktů ve Francii, které proti ostatním nebyly zajímavé ani důležité. Jelikož se ale jedná o francouzskou práci, je to umluvitelné. ()

Miko55555

Tento kvalitný dokument opisuje v celku rozsiahlu udalosť, akou je 2. svetová vojna, a to len v 6-tich dieloch bez toho, aby človek prišiel o niečo vážne dôležité ()

v.indruchova

Jednoho nudného dopoledne jsem viděla část prvního dílu v TV, opravdu mě to zaujalo. Dobové záběry jsou v poměrně vysoké kvalitě a také dobarvované(kolorované), s poutavým komentářem událostí, které jsme se mnohdy ve škole neučili. Díky těmto kvalitním záběrům, až mrazí. Doporučuji. ()