Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

teseth

Velmi dobré zpracování a konečně po hodně slabé 4 a nijaké 3 přišlo zase dobré pokoukáníčko. Smrtka systematicky likviduje všechny co jí náhodou utekli pod rukama. Nový nápad s náhradou za sebe je pro tuto sérii ozsvěžující, bohužel ale ne 100% využitý. Závěr je sice mrazivý ale při použití mozku naprosto nesmyslný. Pokud se podíváte znovu na celou sérii tak vám slova "tajemného hrobníka" nebudou dávat smysl. Krom toho je to první díl kde nikdo nemá jakýkoukoliv představu o tom jak kdo umře. Vždy v každém díle hlavní hrdina/ka měl vize o přicházejícíc smrti nebo berličku pro zjištění jak kde kdy. Bohužel toto mi na tomto díle chybělo. ()

azzik

Byl jsem příjemně překvapen, film má svižný průběh....některé smrti mají své kouzlo a nechybí i vtip :-) Po dlouhé době jsem byl na filmu, který měl i docela dost 3D efektů a v kině jsem se bavil!! Rozhodně doporučuji je to taková oddechovka ()

joywork

Rozhodně stravitelnější, než třetí a čtvrté pokračování této série. Jinak se o ději moc rozepsat nedá, bohužel (pro tento film bohudík) je tu 3D a pro mnoho diváků je stále teště atraktivní, když kolem něj létají utržené ruce a jiné orgány. I když se na další pokračování dívám spíše z povinnosti (to platí i o SAW), stejně mě to nedá a do kina zajdu, hodinu a půl se pobavím, ale to je tak vše. Doma na DVD to mít v žádném připadě archivovat nemusím...... ()

Filatov

Akční jízda ze čtyřky je díkybohu pryč. Pětka se ve skvělém úvodu vrací s výbornými efekty nehody, ale pak už je to nuda, kde se toho moc neděje a divák si to protrpí. Plusem filmu je, že atmosféra opět působí tajemně a temně jako první díl. Tahle poloha mi sedí daleko více. Viděl bych to tak na padesát procent, ale za překvapivej a inteligentní závěr, kterej jsem u pátýho pokračování fakt nečekal dávám deset procent navíc...takže 60. Na čtyři hvězdičky to nebude, ale rozhodně lepší díl jak čtyřka. :-) ()

michalkop

Nemastná neslaná vyvražďovačka plná zbytečné brutality. Ve 2D vypadá až komicky ta vystříknutá krev, co jen tak náhodou skončí až na čočce kamery. Zápletka už dávno není originální, přesto jí omladili jen hektolitry umělé krve. A to mě nestačí. Ve filmu najdete taky spoustu typicky amerických klišé o přátelství a kariéře. Přestože v takovýchto filmech bývají polonahé bezmozkaté herečky, tak je tento film postrádá - není se ani na co koukat. Ač se to zdá téměř nemožné, tak i logika tohoto neoriginálního obšlehnutého děje z minulka, pokulhává! Rejža se scénáristou zkazili, co se dalo. Slabých 40%. ()

Bodega_Bay

Achjoo....aspoň trošku kdyby změnili celou tu koncepci.....ačkoli je to docela dobře natočené, mě už prostě nebaví na to koukat. fajn, herci hrají, kamera jede, střihač stříhal a i ty efekty..no jo, hezký. ale když prostě víte, co se bude dít a jedinej, kdo je natvrdlej je pátrající polda, tak máte prostě chuť na něj zařvat: neptej se, co se tady děje a pusť si libovolný předchozí díl!! prostě...pokud jste tohle nikdy neviděli, určitě se vám bude pátý díl líbit. my ostatní jen dokola koukáme na jeden a ten samý díl seriálu, což je k uzoufání. ()

complex

smiechoty... otrasný výber hercov... hlavne FAKE-ový TOM CRUISE... to som sa až smial... zmenili celú podstatu finalu.. a prerobili celý final na to aby smrť vyzerala čo najohavnejšie... ešte takýchto finalov bude... a zo stavebného hľadiska, pretože som stavbár ten most nemohol v žiadnom prípade takto spadnúť... mohli si na tu na to zavolať nejakého pomocníka, ktorý by im to vysvetlil tak, aby to vyzeralo reálnejšie... ()

ProchY01

Díl, který sérii ostudu určitě nedělá. Působivá úvodní tragédie (i když teda ta digitální voda má ještě celkem rezervy) a pak už jen přehlídka vynalézavosti smrti a brutálních nápadů scénáristů. Líbila se mi i snaha o zapojení nových dějových prvků (i když to ne úplně fungovalo, ale snaha byla). ()

chaosteory

Chybělo opravdu málo a šel bych do plného počtu. Série FD si poslední leta vydobila postavení kreativní příručky pro všechny nasrané Smrtky a tak minimálně "něšťastné náhody" jsou zase tím, co film drží z průměru. I přes ohraný seznam smti a stálou lehkou demenci postav (i po paté si myslí, že osud je zvratitelný) děj lehce zavádí až ke kořenům a snaží se jít volnějším tempem, což vůbec není na škodu. JInak, skvělá úvodní katastrofa (jako vždy), ohromující resty paní Smrti, perfektní odkazy a působivý závěr. ()

Mr.Lordi

Skvěle jsem se u této komedie pobavil... cože, moment, to není komedie? To je horor? No budiž. Upřímně, oproti předchozím dílům jsem se necítil ani trochu napjatý, spíš natěšený jaký další spešl kill si scénáristé vymyslí. Celkově se mi líbilo detailní zpracování mordů, včetně krve, vyhřezlých vnitřností, kousků kostí prorážejících kůži, smažení zaživa aj. Ale celkové zpracování je velice dobré, hudba i dějová linie také, tudíž hodnotím 70%. ()

Epco

Dokola to isté, predtucha jedna dve úmrtia, pochopenie, pokus o oklamanie, záver. Žiadna invencia zo strany tvorcov a hercov už vôbec nie. Pokus o uzatvorenie kruhu prepojením na jednotku je skôr smiešny ako niečo prinášajúci. Stačí si pozrieť jednotku a záverečnú koláž z tejto časti a človek ušetrí zopár hodín ktoré môže stráviť pozeraním niečoho čo za ten čas stojí ()

Snakefinger

Určitě trumfne trojku i čtyřku a v bechderoucím katastrofickém úvodu padajícího mostu určitě i jedničku a možná dvojku. Bohužel zde se nic nového vymyslet asi nedá a i smrt kosí přeživší ne zcela nápaditě. I tak je to svěží vítr po dvou nepovedených předchozích dílech, i když film prokládají hodně hluchá místa a je vhodný spíše pro teenagery a příznivce Zatmění a podobných blábolů. A tím pádem lze doufat, že toto je díl opravdu poslední. Překvapivý (?) závěr docela nutí k zamyšlení a patřil ke dvěma překvapivým momentům filmu. ()

zima27

videla som všetkých 5 častí a myslím že táto sa radí medzi prvé. Aj keď ma už príbeh dosť nudil, keďže v každej časti ide o to isté. Tu aspoň bolo dobre napätie pri každom vyčínaní smrti. Taketo filmy sa mne páčia preto 4 z 5 . ()

pájap

celou sérii mám rád.ze začátku pětky jsem tápal...jakou měli firmu když pak dělali každej jinde.. ale o to ve filmu nejde...jinak supertriky...a konec s ukázkami ze všech dílů a pod tím if you want blood...ac-dc ..super... ()

Angelie

Parkrat se mi mozna udelalo spatne, ale bohuzel uz to neni to, co to byvavalo, jelikoz namet je uz celkem ohrany a predvidatelny, ale zase davam plus za dobre napady kompilaci ruznych smrti :-D ! ()

karel63

Zdá se, že už sotva někdo vymyslí něco nového. Zrovna tak jako u série SAW. Přesto některé scény byly dost dobré, ale celek pokulhával za zvoníkem "U Matky Boží". Špatný výběr herců (neherců). ()

Vital

Tahle série je dalším a dalším dílem slabší,víceméně není v žádném díle nic nového,vraždy jsou předvídatelné a napětí žádné,vražda v gymnastice byla jediným drsným momentem,jestli to takhle půjde dál,tak způsoby vraždy začnou být čím dál víc banální. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání