Reklama

Reklama

Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (687)

POMO 

všechny recenze uživatele

Škoda, že po sľubnom úvode (ktorý zrejme zhltol 80% rozpočtu) následuje natoľko neadekvátne skĺznutie do rutiny. A ešte väčšia škoda, že táto rutina je neskôr zabitá fatálnou scenáristickou bezradnosťou, kedy logika mizne a postavy sa chovajú, akoby premietač vynechal jeden kotúč. Samoúčelne našróbovaný epilóg, snažiaci sa o efektné premostenie k začiatku série, už toho veľa nezachráni. Podpriemerný, ľahko zabudnuteľny fast-food. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý remake ;-) Nezvratného osudu se vytasil se zajímavým trumfem, ale místo toho, aby jej rozumně využil, spláchnul ho do záchodu. Nápad, že vraždou jiného člověka od sebe prokletí nabožáci smrt odlákají, je totiž hodně fajn. Z toho mohl být pořádně depresivní, tíživý, vážný horor. Ale ono nic, zase je to spíš sranda pro teenagery, byť v několika scénách dost napínavá a celkově dostatečně dobře zpracovaná. Je to určitě lepší než katastrofální čtyřka (a průměrná trojka), ale stejně jsem trochu zklamanej, protože kdyby si tvůrci s tím novým nápadem líp pohráli a sérii odklonili do jiných vod, mohla být z FD5 velká pecka. Takhle je to jen celkem dobrá zábava na jedno zkouknutí. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $40miliónovTržby USA $42,587,643Tržby Celosvetovo $157,887,643Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,940,049Tržby za predaj DVD v USA $6,660,796║ Až na tie niektoré premrštené nechutnosti to je návrat k tomu lepšiemu, lebo 3 a 4 za moc nestáli, tak 5diel prináša určité zadosť učinenie a fanúšika prvých dvoch dielov aspoň trošku poteší. Úvod mohol byť ešte o kúsok viac bombastický, tam sa mali tvorcovia o kúšček viac pohrať, lebo potenciál tam bol, bolo tam na čo pozerať, lenže pôsobilo to dosť rozkúskovano, nesúvisle, triky celkom obstáli. Herci ušli, príbeh sa dal zniesť, aj keď sa nevyhol hlúpym scénam. Potešil dosť záver, ten hlavne prekvapil. /55%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jo, příběh pátýho dílu nezvratnýho osudu je pech jako prase. A jestli má slovo pech nějakou definici, tak tady ten pech je vynásobenej dvěma. Pořád je to ale lepší než čtyřka, ale u mě to asi nikdy nepřekoná dvojku, která pro mě byla trošku šok a ta prvotní scéna byla pořád trošku jiná jízda než tady. Každopádně i tady to bylo slušný kafčo a musím říct, že mě to docela bavilo. Klidně bych to ale zúžil jenom na slet scének, kde se umírá, protože to všecko kolem k tomu vůbec nepotřebuju. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Osud nezvrátíš, i kdyby sis cpal prsty do krku sebevíc! Přesvědčí se o tom už pátá skupinka odpudivých teenagerů. A navzdory mnohým výblitkům místních mudrců, kteří zajisté postrádali hlubokou psychologickou sondu do charakterů jednotlivých postav, trochu toho "strhujícího", živočišného baletění či snad filosofickou partičku šachu s bledým jezdcem, je to pořád náramná legrace! Úvodní katastrofka výživná a následující nehůdky jsou natolik roztomilé, že by se u nich zuřivá reportérka Planety opic (TV Nova) o půl osmé večer nepochybně udělala v živém vstupu! No, samozřejmě nesmírně pohrdám tím, že ti tupci ani po páté nezměnili tolik osvědčené schéma! Jaký by to mohl být hluboký artový zážitek, kdyby třeba ti mladí lidé dvě a půl hodiny debatovali v jedné místnosti o smrti a plynovém ohřívači vody a chcípali u toho nudou! ()

Galerie (47)

Zajímavosti (26)

  • Keď ''posol smrti'' (Tony Todd) vysvetľuje tým, čo prežili, že smrť je nerada oklamaná, hovorí, že toto už videl. Bol síce v prvej a druhej časti, ale päťka predchádza jednotke, takže to ešte zažiť nemohol. (ČSFD)
  • Když autobus čeká před mostem, můžeme vidět přijíždějící nákladní vůz vezoucí kmeny stromů, jenž byl hlavní příčinou nehody v Nezvratném osudu 2. (Elbarto08)
  • V autobuse se dozvíme, že zaměstnanci jedou na 180. firemní setkání. Číslo 180 se v celé sérii často opakuje. (Duoscop)

Související novinky

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá…

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale…

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký…

Reklama

Reklama