Nezvratný osud 5

Final Destination 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

,,Zlato, to nejsou tuky, ale kozy!" Základní rámec filmu je jasně daný - již popáté únik před smrtí, která se nehodlá vzdát. Tentokrát je naprosto úžasná scéna hromadné smrti na mostě, která na rozdíl od předchozího maskru na stadionu je i velmi dobře trikově zvládnutá. Jistě, občas jsou některé vyhřezlé vnitřnosti zřetelně digitální, avšak v té pekelné smršti snadno přehlédnutelné. Baví mě hra s divákem, kdo bude na řadě a jak. Úvodní titulky tenktokrát jen náznakem napovídají, co budoucí oběti čeká - jejich konec je následně poněkud jiný, než jak si ho člověk představoval. Nejlepší ze všech je asi tanec smrti v tělocvičně. Celkově jde o stále dobrou zábavu, kde si tvůrci vyhráli s detaily - stažené opařené prsty z kůže. Malou třešinkou na dortu je jednohubka na stožáru, větší třešinkou letadlo a tou největší rekapitulace smrtí i z předchozích dílů za zvuků řízné IF YOU WANT BLOOD od AC/DC.(9.1.2012)

Opet to samy co predchozi dily a opet solidni zabava. Od tyhle serie necekam zadnou originalitu nebo promakanej scenar, proste se chci bavit pri dobre vymyslenejch smrtich a to se tu opet povedlo. Je teda fakt, ze nektery smrti moc vymakany nejsou, ale zase nektery jiny to skvele vyvazujou. Uvodni katastrofu bych si dokazal predstavit i krvavejsi a celkove to pusobi az moc ukecane na ukor umirani. Nicmene krve je dost, sem tam se najde nejakej ten fajn napad a herci jsou v ramci moznosti docela sympataci. Byl sem pripravenej flaknout tri hvezdicky, ale ten konec je hodne roztomilej a na tu ctvrtou to vytah.(24.12.2011)

• Malarkey

Jo, příběh pátýho dílu nezvratnýho osudu je pech jako prase. A jestli má slovo pech nějakou definici, tak tady ten pech je vynásobenej dvěma. Pořád je to ale lepší než čtyřka, ale u mě to asi nikdy nepřekoná dvojku, která pro mě byla trošku šok a ta prvotní scéna byla pořád trošku jiná jízda než tady. Každopádně i tady to bylo slušný kafčo a musím říct, že mě to docela bavilo. Klidně bych to ale zúžil jenom na slet scének, kde se umírá, protože to všecko kolem k tomu vůbec nepotřebuju.(17.1.2013)

• LihO

Neuvidíte nič, čo by ste už nevideli... tvorcovia sa dokonalo držali očividne osvedčenej šablóny "lacný úvod, vízia, panika, únik smrti, trápne vyšetrovanie, trápny pohreb, pomalé umieranie", vykrádali predošlé diely ako sa len dalo a dokonca sa znížili až na takú úroveň, že museli používať klišé typu "kvapkajúca voda na zásuvku, či kábel s poškodenou izoláciou", "žene, predierajúcej sa v dave ľudí, padnú na zem okuliare a niekto ich odkopne/zašlapne a potom je slepá ako krtko", "niekto sa pozerá na niečo záhadné, napínavá atmosféra, potom ho niečo vyruší a keď sa pozrie späť, tak to tam už nie je..." a rôzne iné úchylnosti, vďaka ktorým som sa smial na tej zúfalosti scenáru... aspoň, že tie 3D efekty boli celkom pekné.(21.9.2011)

• Carol Pifková

V reálnom živote je úplne bežné, že niekto vypadne z okna budovy, kde okno je snáď tenšie ako to naše na obývačkových dverách a samozrejme, že na betóne leží mŕtvola a auto si prejde len tak okolo bez povšimnutia, ale! hlavne, že bol záber na oko prejdené autom no tééda to bolo tááák super bez toho záberu by ten film bol oničom. A chcela by som vidieť, že z 10-ich pokusov keď hodíme šróbik (ktorý mimochodom ani nemal plochú hlavičku) z veľkej výšky na kladinu, že koľkokrát dopadne tak aby ostal kolmo na hlavičke. Jejda no asi ani raz. A ten bravúrny časový nesúlad vízie a reality. Bravó. Tieto smrteľné "náhody" ma fakt prestali baviť myslím, že už toho bolo dosť. I keď zas uznávam, že niektoré úmrtia boli, že povedala som si wau to bolo super, ale inak nuda tú jednu hviezdičku radšej venujem úvodným titulkám.(16.4.2012)

• - Spoiler: V podobě drobných nápověd, jakou jsou mobilní telefony s anténou, auta a starší počítače, divákům tvůrci napovídají, že je snímek prequelem k prvnímu filmu série a odehrává se ještě před ním. (NormanBates)

• - Když autobus čeká před mostem, můžeme vidět přijíždějící nákladní vůz vezoucí kmeny stromů, jenž je hlavní příčinou nehody v druhém dílu. (Elbarto08)

• - Producent si přál, aby toto pokračování bylo podobně jako první díl temnější a lišilo se tak od téměř komediálně pojatého 4. filmu série. (neff)