Nezvratný osud 5

Final Destination 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

,,PÁR ŠŤASTLIVCŮ, KTEŘÍ PŘEŽILI KATASTROFU, UMÍRAJÍ JEDEN PO DRUHÉM“....... /// Stejný věci, stejnej průběh ...JAK JSI TO VĚDĚL? To je fakt důležitá otázka!, protože šťastnou osmičku čeká nejistá budoucnost... Baví mě napětí ve stylu ,,tak už kurva umři!“ Řada nešťastných náhod končících smrtí.... (líbí se mi když umíraj o samotě) a vzorec smrti versus teorie přežití. Škoda, že finále je obyčejný a kapku nudný. Tahle série, přestože recykluje stále stejnej nápad má na čem stavět (ano, možná i na kozách mladejch holek). Záleží zřejmě jen na nás, jak dlouho tu bude. Mám dojem, že pokračování je NEZVRATNÝ. OSUD? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy přestává bejt gymnastika nudnej sport. 2.) Nevím, kdy je zbytečný volat 911. 3.) Uvidím, jak se může zvrtnout akupunktura. 4.) Myslím, že neexistuje nic, co by mi zabránilo dopsat tenhle ko 5.) Thx za titule ,,Adonai“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(20.9.2011)

• teutates

Těžko mi je začít a něco / někoho neurazit. Čtu tu různé parádní, super, nářez ze stáje tzv. "hororu", od pseudointelektuálů tu čtu jako škoda, nepovedlo se, velké nadšení a následné zklamání... no já to řeknu takhle. Dobře orientovaný řízek můžu jíst i po 10 a pořád na něj budu mít chuť. Ale tady tyhle slataniny, co se mi tady dostalo a ta ještě poukazuje, odkazuje dokonce na první díl?! No to mě poser... já tyhle osudové lásky a prvni doteky smrti měl vcelku rád, no po druhém qvazi pokračování mě progresivní nadšení z cílevědomé náhody přešlo, protože jak to řekl ten bu bu černoch?! Smrt o Vás ví, nebo na Vas čeká... to je fuk, pls uz neée - rád bych vzpomímal aspoň na úvodní pilot díl. 3/10(22.9.2011)

Osud nezvrátíš, i kdyby sis cpal prsty do krku sebevíc! Přesvědčí se o tom už pátá skupinka odpudivých teenagerů. A navzdory mnohým výblitkům místních mudrců, kteří zajisté postrádali hlubokou psychologickou sondu do charakterů jednotlivých postav, trochu toho "strhujícího", živočišného baletění či snad filosofickou partičku šachu s bledým jezdcem, je to pořád náramná legrace! Úvodní katastrofka výživná a následující nehůdky jsou natolik roztomilé, že by se u nich zuřivá reportérka Planety opic (TV Nova) o půl osmé večer nepochybně udělala v živém vstupu! No, samozřejmě nesmírně pohrdám tím, že ti tupci ani po páté nezměnili tolik osvědčené schéma! Jaký by to mohl být hluboký artový zážitek, kdyby třeba ti mladí lidé dvě a půl hodiny debatovali v jedné místnosti o smrti a plynovém ohřívači vody a chcípali u toho nudou!(9.12.2011)

Tvurci se pokusily zvratit osud slusne natocenou uvodni scenou 3D maka naplno ale stejne mne to v kine nejak nechytlo je na tom az vylozene moc videt ze to nedelal Eliss chybi mi tu jeho svih a vtip ty herci jsou snad nejvetsi parta dementu co se v serii objevily a nejvic je ten magor co uveri ze kdyz nekoho zabije tak se zachrani pardon ale to mi prislo naprosto uhozeny po ctyrce kterou tu kazdej odsuzuje ale mne se libila je to palec dolu krome ty uvodni nehody uz to zachranuji jenom tradicne drasticky smrtaky nejvic v pohode je ten gymnastickej celkem se povedli ty zaverecny titulky byt Ellis je mel ve 4 dilu jeste vymazlenejsi a pokud se tenhle reziser neobjevi z nastupem 6 dilu pokud bude tak uz to ztraci smysl mozna ze vsechno by melo jednou skoncit aby z toho nebyl nezvratny propad(20.5.2012)

• JohnnyD

Úvodný masaker na moste a vražda gymnastky sú super, ale zvyšok je ten najhorší generický autopitol. Strašne nesympatický casting, totálne odfláknuté postavy, mdlý vizuál, otrasný akčný záver, no najmä úplne vyčerpaný námet. Final Destination 5 nijako zásadne neposúva ságu vpred. Je to len štvrtý remake jednotky a nečudo, že týmto dielom sága (nateraz) skončila. Ja by som si do ďalšieho dielu poprosil mytológiu o tom, ako môže niekto vyviaznuť z náruče smrti a do sedmičky stelesnenú smrť v čiernej kapucni a s kosou.(7.11.2018)

• - Úvodné titulky sú tak ako pri štvrtom dieli odkazom na úmrtia z predošlých častí série. (pista_baci7)

• - Ve scéně na pohřbu je v záběru možné spatřit náhrobní desku. Jméno Chris Boylan, které se na ni nachází, patří manželce scenáristy filmu. (stration)

• - Když autobus čeká před mostem, můžeme vidět přijíždějící nákladní vůz vezoucí kmeny stromů, jenž je hlavní příčinou nehody v druhém dílu. (Elbarto08)