Nezvratný osud 5

• Nizozemsko

Final Destination 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

Parádní překvapení!!! Jednoznačně doporučuju 3D kino, jehož možnosti film dostatečně využívá. A to zejména při jednotlivých úmrtích, kdy jsou některé části lidských těl až nepříjemně blízko ... Po špatné trojce a příšerné čtyřce je tohle hodně, hodně dobrý díl. Je to zejména excelentní show, napínavá krvavá a brutální. Rovněž ale i velmi vtipná (pokud máte rádi černý humor). Nápady vynikající, triky, gore špičkové, 3D technika jak jsem již psal dostatečně využita, dynamické ... Jedinné, co film docela kazí je dějová omáčka tmelící jednotlivé mordy a herecké výkony. Postavy mi k srdci vůbec nepřirostly a slouží zde vyloženě jen jako materiál pro chvílemi až splatterovou destrukci. Co je ale hlavní, tak že mne film neuvěřitelně bavil!! Perfektní moderní hororová zábava a show!! 4,6/5 :-)) (Hned první scéna v tělocvičně mne naprosto položila!!)(9.9.2011)

Je až k neuvěření, že tento nápad pořád ještě funguje. Pointa je samozřejmě stále stejná: parta katalogově hezkých mladých lidí (určitě z castingu na focení spodního prádla Calvin Klein) už 5.díl umírá v předem daném pořadí a dle osvědčeného ústředního hesla : osud neochčiješ a máš-li chcípnout chcípneš. Toť vše. Spokojenost nad tímto dílem se pak může odvíjet dle nálady. Buď už na další kolečko smrtících náhod nemáte chuť, protože už dopředu víte, že umřou všichni a v podstatě jde jen o to, jak moc se počítačmeni vyřádí na efektech, nebo na tyhle detaily kolem námětu a scénáře kašlete a pouze si dopřejete ozdravný rychlý klystýr v podobě nových a nápaditých masakrů. Doporučení: nebudete-li se příliš nimrat v tom, zda mrtvola nevypadala moc fugurínovitě, nebo zda tvůrce počítačových efektů nechlastal v předvečer než šel do háku už trochu přesmíru, pak vás čeká opět svěží gastronomický zážitek plný krve, deformovaných tělesných partií a elegantních smrtících dopadů. Existuje nespočet fikaných způsobů, jak lidské tělo zničit, to prostě musí každého vypatlaného uchyláka bavit furt dokola, takže klidně tomu napálím 4 a šestý díl do mě v pohodě zase nasypte.(24.5.2012)

Nevadí mi jednou za rok zkouknout další variantu na hru se smrtí. :) V pátém pokračování se nekoná nic nového, spojení s prvním dílem je jen pozlátkem na klasickém schématu. Co příště? Uvidíme události, které předcházely prvnímu dílu? :P Nebo snad uvidíme Smrt, jak zemře.. aby ji nahradila jiná Smrt? :P Ani bych se nedivil. :D(5.1.2012)

3D KINO/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Atmosféra 8/10 Efekty 8/10/// +úvodní i závěrečné tituky patří k těm nejlepším, při některých scénách opět tuhne krev v žilách, rovněž efekty destrukce a smrti jsou úžasné -horší je to se 3D efekty v momentě kdy se nic neděje, stejně tak dějově jsem čekal trochu víc/// Další porce masa z mé oblíbené série. 3D efekty už sice (kromě titulků) nevyrazí dech jako tomu bylo v předešlém dílu. Nicméně komu to nestačilo ve čtyřce, má tu šanci si úžít opět pořádnou porci adrenalinu, napětí a krve. Škoda že si občas tvůrci u některých scén nevyhráli ještě daleko víc. Každopádně závěrečná pointa zvedá tento film do slušného nadprůměru a kdo má nakoukáno, tomu závěr vyrazí dech./// Celkem 68%///(10.10.2011)

Povídá se, že jediné dvě jistoty na světě jsou daně a smrt. Tu první můžete sexuálně zneužít (eufemistický přepis slova "ojebat"), když se přestěhujete někam na Kajmanské ostrovy, proti té druhé, pokud tedy zrovna nejste Montgomery Burns, či Karel Gott, jste bez šancí. Tato premisa, s chutnou scénou zřícení mostu a zajímavým provázáním s prvním dílem navrch, platí i popáté a jelikož elektrikáři zase všechno odflákli, spojovací materiál v zásadě nespojuje a pracovní nářadí si létá svéhlavě vzduchem, dá se s klidným svědomím prohlásit, že se třetí remake remaku (v rámci nízkých očekávání) povedl. A pokud se snad někdo chystal na laserovou operaci očí, tak od nynějška už ví, že bílá hůl, vodící labrador a členství v klubu Stevieho Wondera taky nejsou úplně k zahození..(21.2.2012)

• - Spoiler: Podle původního záměru scénáristy mělo dojít k prvnímu úmrtí v aquaparku. Po konzultaci s režisérem ale bylo od návrhu upuštěno k nehodě dochází na mostě. (Dlee)

• - Ve scéně na pohřbu je v záběru možné spatřit náhrobní desku. Jméno Chris Boylan, které se na ni nachází, patří manželce scenáristy filmu. (stration)

• - Spoiler: V podobě drobných nápověd, jakou jsou mobilní telefony s anténou, auta a starší počítače, divákům tvůrci napovídají, že je snímek prequelem k prvnímu filmu série a odehrává se ještě před ním. (NormanBates)