Nezvratný osud 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

• AllShallFall

Jsem naprosto ujštěný, že v poslední době jsem víc hovadský film neviděl. Je to stále to samé dokola. Začne to jedním člověkem co má předtuchu a pokračuje to přes bestiální, kreténské a ubohé vychípávání. Tolik náhod na jednom místě.....Už to ani není normální. Gymnastka se zmuchlá jak papír od sekané a brejlounek (který mě mimochodem úplně sral) má hlavu rozsračkovanou soškou Budhy....A dost! Po téhle scéně jsem to vypnul a už nikdy více nechci slyšet o pokračování Nezvratného osudu. Przní to akorát výborný první díl, který měl jen jedno důstojné pokračování a to díl druhý. Od třetího dílu, už by to mělo nést jiný název. A to - Nezvratná ostuda. Rozumím, že se tohle poškozování a vyvražďování někomu líbí. Z mého pohledu je to trapárna z dílny vypatlaných amatérů, so si myslí, že zbohatnou na něčem, co bylo lákavé u nás možná ta v 80.tých letech. Jestli to je v Americe pořád v módě, tak se tomu nedivím. Když je tam mezi TOP filmy i Stmívání, tak už mě ani nepřekvpapí, že prznitel Steven Quale chce vyrazit do Hollywoodu z touhle sračkou.(14.1.2012)

Snaha o zmenu je viditeľná. V piatom diely ide skôr o napätie než o zábavu, tak ako tomu bolo už v kultovej jednotke. Pri jednotlivých nástrahách smrti sa dalo napätie až krájať a celé kino zostalo ticho. Oceňujem snahu k návratu ku koreňom série. Ale ruku na srdce... niečo také ako prvý diel už nepríde, ten pocit prekvapenia. Séria Final Destination stavia na tom ako originálne odpraví na svet daľšiu patriu ľudí a nič viac. No a inak tomu nebolo ani teraz s pár odbočkami a príjemným prekvapením na záver. Daľší diel len v takomto duchu. Nezvratnému osudu to takto svedčí viac než humorné poňatie. Palec hore. [Videl v Kine](2.9.2011)

Další pokračování přichází v plné síle. Vedle jedničky a dvojky jde zřejmě o nejpodařenější (rozuměj mordy jsou promyšlené, nečekané a sympaticky zábavné, postavy se nechovají úplně hloupě) díl. Zase tu máme skupinku mladých lidí, kteří se jeden po druhém mohou (ne)těšit na odpočinek šest stop pod zemí. Škoda jen, že po zhruba hodince začne jeden z přeživších kalkulovat vykoupením sebe sama skrze smrt někoho jiného a tahle epizodka se nepříjemně vleče a hlavně není ani zdaleka tak cool jako předešlé dění na plátně. Vedle toho naopak potěší provázání na první díl (pamětníci zaplesají), bohužel, stačil ale pouze náznak toho, co se stane a měl bych z finále lepší pocit než z další porce rozmašírovaných těl. To by ale tvůrcům nemilosrdné teenagerovské publikum neodpustilo, kdyby film utnuli poté, co „skupinku z jedničky vykopnou z letadla“.. Přepálené 4*, ale proč ne.. Tak či onak, už teď se těším na Final Destination 10..(7.1.2012)

,,PÁR ŠŤASTLIVCŮ, KTEŘÍ PŘEŽILI KATASTROFU, UMÍRAJÍ JEDEN PO DRUHÉM“....... /// Stejný věci, stejnej průběh ...JAK JSI TO VĚDĚL? To je fakt důležitá otázka!, protože šťastnou osmičku čeká nejistá budoucnost... Baví mě napětí ve stylu ,,tak už kurva umři!“ Řada nešťastných náhod končících smrtí.... (líbí se mi když umíraj o samotě) a vzorec smrti versus teorie přežití. Škoda, že finále je obyčejný a kapku nudný. Tahle série, přestože recykluje stále stejnej nápad má na čem stavět (ano, možná i na kozách mladejch holek). Záleží zřejmě jen na nás, jak dlouho tu bude. Mám dojem, že pokračování je NEZVRATNÝ. OSUD? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy přestává bejt gymnastika nudnej sport. 2.) Nevím, kdy je zbytečný volat 911. 3.) Uvidím, jak se může zvrtnout akupunktura. 4.) Myslím, že neexistuje nic, co by mi zabránilo dopsat tenhle ko 5.) Thx za titule ,,Adonai“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(20.9.2011)

• Hellboy

Hororům se cíleně vyhýbám, ale Nezvratný osud 5 mě teda pobavil. Vítejte ve světě, kde se furt něco porouchává, mosty se hroutí, z ventilace vypadávají šroubky, elektrické kabely praskají a lidé se chovají jako idioti. Předchozí díly série jsem naštěstí neviděl, ale fakt by mě zatraceně zajímalo, čím se asi tak mohou odlišovat. Jako jedna epizoda Akt-X by to asi bylo snesitelnější, jinak jsou to takové Stopy hrůzy v audiovizuální podobě.(17.4.2013)

• - Po odmlce se k hororové sérii vrátil Tony Todd, která hrál pouze v prvních dvou dílech a ve třetí ztvárnil hlas u horské dráhy. (jackson18)

• - Spoiler: Jedná se o třetí film v sérii, kdy má předtuchy muž. (neff)

• - Původně byl do hlavní role zvažován Jonathan Bennett. (figgo jr.)