Nezvratný osud 5

Final Destination 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

Parádní film. Když padal most, tak jsem ani nedýchal. Napětí, skvělé herecké obsazení a zajímavý konec. Bohužel, už 2 roky se chystám na laserovou operací očí a díky tomu, co jsem ve filmu viděl, to zase odkládám :-( Jinak jsem se bavil. Už se těším na BLU RAY. dne 28.01.2012 - TAK BLU RAY paráda, film nemá chybu. DTS,zvuk - už jsem to viděl 5 x a vždy jsem při padání mostu nadšením zatleskal :-)(23.8.2011)

Rozhodně je to nejslabší díl ze série. Největší chybou je fakt, že filmu chybí atmosféra. Atmosféra, která byla v předešlých dílech. Vždy byl cítit závan smrti u jednotlivých postav. Jinač proti filmu nic nemám, ale někdy se film táhl trochu, nějaké zbytečné scény se tu našly. To už konec k záporům. Celkově byl film docela povedenej, začátek velké nehody na mostě byl naprosto perfektní, smrti byly také dobré, nejvíc se mi líbila gymnastická smrt a alternativní závěr v letadle. Tím nedočkavé fanoušky seznamuji s faktem, že tenhle pátý díl předchází jedničku, nebot si to klidně označujte : Nezvratný osud 5 : prequel. Hudba od Briana Tylera je skvělá, úvodní soundtrack "Main title" si furt dokola pouštím. Nakonec hodnotím slušně : 70% = ****(12.10.2012)

Spíše "Neodvratný konec série 5"... Kdy už konečně tenhle zlatý oslík přestane srát prachy, a americká teen generace chodit na tuhle mizernou sérii, která byla zajímavá první díl a od té doby to jsou jen stále se opakující variace na stejné brdo? Další si už pozornost mého µTorrentu nezíská. Stejně mrtvé jako Saw a její komediánské pokračování 60%(8.1.2012)

V pôvodnom filme z roku 2000 unikli hlavní hrdinovia smrti, keď nenastúpili do lietadla, ktoré havarovalo. V druhom pokračovaní sa vyhli desivej búračke na dialnici. V treťom diely sa im podarilo vyviaznúť zo smteľnej nehody na horskej dráhe v lunaparku. Vo štvrtej časti si zachránili život, keď vďaka predtuche opustili tribúnu, ktorá sa počas automobilových pretekov zrútila. No a v piatom pokračovaní za zrútil obrovský vysutý most. Zopár ľudí však akoby zázrakom prežilo. Zdá sa, že mali šťastie, avšak smrť si ich vždy veľmi skoro najde. Smrť sa pre nich vráti. Ich osud je nezvratný. So smrťou nikto nevyjebe. ****(20.5.2017)

Nezvratný Osud 5 by mohl být krásným zakončením celé série, ale všichni bohužel známe nenažrané producenty, takže se obávám, že tomu tak nebude. Přesto musím říci, že pětka hravě strká do kapsy předchozí dva průměrné díly a znovu vrací sérii do velmi zábavných sfér. Prvním dvěma dílům se rovna nemůže, ale má svá nesporná pozitiva. PLUSY: Rozhodně casting. Po otřesném minulém díle a o něco méně hrozné trojce se pátému dílu podařilo dát dohromady skutečně sympatickou partu přeživších (včetně té záměrně otravné postavy). Dalším je návrat Tonyho Todda, který dokáže i těmi pár minutkami svého účinkování pozvednout celý film. A v neposlední řadě první tři samostatné smrtící scény - tedy gymnastika, akupunktura a operace. ZÁPORY: Chloubou prvních dvou filmů (a částečně i třetího) byly vždy úvodní vize. Proto nechápu, proč se autoři opět rozhodli pro silniční neštěstí? Jediným důvodem, proč bych případně chtěl vidět i šestí díl, by byla pořádně zpracované vlakové neštěstí, případně třeba zřícení věžáku. Úvod pátého dílu byl ryze průměrný a kvalitou byl spíš u čtvrtého dílu. Bohužel nutností je i procházení přeživší partičky tou naprosto stejnou rutinou, kdy se postupně dozvídají, "co se to tu ku*va děje." Vím, že je to nezbytné, ale už to vážně začíná nudit. Také závěrečné zúčtování mezi poslední trojkou bylo dost nezáživné, ale naštěstí úplný závěr filmu to dostatečně napravil. Celkem tedy zasloužené 4 hvězdy.(14.12.2011)

• - Původně byl do hlavní role zvažován Jonathan Bennett. (figgo jr.)

• - Pracovní název byl 5nal Destination. (jackson18)

• - Producent si přál, aby toto pokračování bylo podobně jako první díl temnější a lišilo se tak od téměř komediálně pojatého 4. filmu série. (neff)