bobstock

Povedený remake, rozdíly jsou oproti verzi z 90 roku a jsou samozřejmě strašácky příjemné. Kostra je z podstaty románu stejná, některým postavám bylo dáno více prostoru, některým méně a nový klaun, o kterého jsem měl strach, že minimálně nedorovná Tima Curryho byl nakonec neopodstatněný. Maska, zuby a hlavně ty otočená očka od sebe byla parádní. Děti sekají latinu, krve, že by to drákulovi vydrželo do důchodu a nadupané strašící scény s opravdu hutným zvukem, až mi z toho tvrdly bradavky. Jediné, co mi nikdy z románu nesedělo byla slabá psycho výdrž samotného klauna, který po zjištění, že se ho nebojí, uschnul jak sopl otřený o rozpálený parapet. 75% ()

TomVyhnak

Nejsem zrovna hororový nadšenec, ale už jsem pár kvalitních hororů viděl a umím je ocenit. Jasně, bez pár lekaček to v dnešní době už není horor, ale aby mi film nedal dvě minuty oddechout, jsem ještě nezažil. V polovině filmu jsem byl tak psychicky zdeptaný, že kdybych byl v kině sám, odcházím. Jednu hvězdu dávám za celkem dobré herecké výkony mladých herců a toho debilního klauna. Až se z toho psychického vyčerpání dostanu, možná zvýším na dvě hvězdy, víc ani ťuk. ()

Chřástal

Mám dojem, že Pennywise z televizní verze byl děsivější, ale možná je to tím, že mi tehdy bylo tak třináct. Těch klauniád teď bylo trochu moc a někdy byly až příliš… cirkusové. Přesto pro mě bylo tohle léto v Derry koncentrované do dvou (a kousek) hodin silným zážitkem. Jestli mohly být hororové scény lepší, tak způsob podání léta, kdy se takzvaně dějou věci, léta, kdy nastává zlom a něco definitivně končí, je perfektní. Poetika dětství a dospívání a jejich toužení, tajemství a krutosti byly vždycky Kingova doména a tu se do filmu podařilo přenést (a dokonce s humorem) tak, že na rozdíl od rudých balónků nenápadně, ale všudypřítomně visí ve vzduchu. Funguje i šokující zjištění, že něco se děje už hrozně dávno, jen se to zakrývá novými stránkami kroniky, a vědomí toho, že strašlivější než smrtící přízraky je přijít o malého brášku. ()

Gumrice

S tímhle zpracováním jsem velmi spokojena, opravdu si filmu cením! Velké plus za mé oblíbené dětské herce, kteří si to dost přísně dávají, chtěla bych být přítomna při natáčení <3 ()

smetyl

To je v konečném důsledku velmi komplexně propracované dílo, které je silné hned na několika frontách. Nejenže se mu podařilo skvěle namíchat multižánrový koktejl, ale také opatrně poukázat na hlubší myšlenky a přinést neotřelý příběh s nápaditým závěrem, který tu dlouho nebyl. Přesto jsem z kina odcházel s pocitem, že se to dalo natočit lépe. To je bohužel málo invenční ve scénách, které vás mají vyděsit a spokojí se s běžnou rutinou, což je velká škoda. Skarsgård by měl na scéně více hovořit a namotávat postavy svými slovy, než činy. Je mi líto, že tak obrovský potenciál a talent všech za kamerou i před ní nebyl využit stoprocentně. Přesto i přes popsané nedostatky jde o jednu z nejlepších adaptací Kinga a bez ostychu mohu přiznat, že už nyní se těším na druhý díl. ()

MiaMahoney

Haló, I.T.? - Prosímvás, nějak mi u Toho nefunguje atmosféra 80. let, ale když spustím Divnověci, tak funguje dobře, nevíte, co s tím? - A zkoušela jste to vypnout a zapnout? - Zkoušela, ale nepomáhá to, nemáte na To nějaké jiné řešení? - Zkuste ještě chvíli vyčkat... - Vyčkávám jak debil, leze To rychlostí vytáčeného připojení! - No vidíte, a máte hned osmdesátkovou atmosféru! ... Já vám nějak nevím, ale tohle To mě nijak zvlášť neoslovilo. Bylo sice drsnější, ale to To nezachrání, když dvě hodiny vesměs prozívete nudou, semtam se jakože na povel leknete prasknuvšího balónku nebo bubajícího digiklauna, ze kterého díky té hydrocefalické digitalizaci nejde zdaleka taková hrůza, jako z jeho indicky kořeněného předchůdce. Tajemno nahradily tři řady zubů a explicitní útoky, přitom někdy je síla právě jen v tom naznačení a ponechání zbytku akce na divákově imaginaci, zvlášť pak u Štěpánových adaptací. No, ve druhé části se snad dočkáme sympatičtějšího obsazení a doufám, že i kratší stopáže. ()

Zombi

Parádní film, solidní horor a vtahující teen drama z osmdesátých let. Atmosférou to má blízko k mým oblíbeným Stranger things, také retro, také napětí, navíc jeden společný herec. To je ztvárněno pěkně působivě, jsem rád že se nezapomnělo i na jistou krvavost, dětská parta funkční a herci sympatičtí. Velmi silné 4 hvězdy. ()

cesky_hrac

Příběh v tomto filmu vypráví o ,,roztomilém" klaunovi Pennywiseovi, který ZABIJÍ děti když mají strach. No, o něm tedy hlavní příběhová nevypráví ale o skupince mladistvých, která se s ním nechtě sejde a bude stříkat krev. Více vám radši písemnou formou nesdělím. Ani žádnou jinou. To co jsem čekal od tohoto snímku jsem dostal. Jsem spokojen. Celkové moje hodnocení: 89,5% Kamera: 6,8/10 Střih: 7/10 Scénář: 9/10 Režie: 9,8/10 Efekty: 10/10 Hudba: 10/10 ()

mosnak

To je klasika. Mě se tato nová verze vlastně líbí. I když... Původní film jsem viděl jako puberťák. A současný remake jako táta malého kluka. Zjistitl jsem, že horrory s prcakama mi nedělají dobře. A tím nemyslím jen tu uhryznutou ruku toho chlapečka ve žluté pláštěnce - 50% ()

Henry007

Byla chyba pustit si tento film s očekáváním hororu. Zhruba v polovině filmu, když jsem si uvědomil, že se u většiny lekaček směju, jsem teprve pochopil, o čem tento film je. Za to může trailer, který mě nalákal na démonického klauna a bezesnou noc po projekci. Napětí ve filmu funguje, to ano, ale na úrovni drastičtějšího dětského dobrodružství. Hororové prvky nemají potřebný efekt. Nejspíš i záměrně. Proto byla právě chyba k filmu přistupovat jako k hororu. Druhé zhlédnutí, kdy budu film brát jako příběh mladých loserů se skvělou retro atmosférou, si užiju určitě víc. ()

Cement73

Môj oblúbený horor si niekto dovolil nakrútiť znovu! Knihu mám prečítanú, starú verziu poznám naspamäť. Chalan mal teda "gule". A nevyšlo mu vôbec zle. Skvelá atmosféra... Konečne si viem plasticky predstaviť mestečko Derry, miesto všetkých crazy hororových nápadov od majstra Kinga. Hlavný hrdinovia (snáď až na Billa) sú presne takí , ako boli opísaný v knihe. Klaun sa mi pozdával viac ako ten v pôvodnej verzii. Jediné čo mi zatiaľ chýbalo, bol opis toho prastarého zla, ktoré drží celé Derry v náručí a robí si s obyvateľmi čo len chce. Opísané bolo len veľmi povrchovo. A tak sa teším na pokračovanie v Septembri 2019. Dúfam, že tentokrát už bez váhania za 5* ()

dan4815

Děti a dětské motivy do filmu nepatří. Během psaní tohoto skromného a velkorysého komentáře bylo zabito mnoho mozkových buněk kvůli zpětnému vzpomínání na film. Už ukázka mě nedokázala navnadit, možná proto jsem udělal výjimku a na horor jsem nešel do kina a ani dlouho poté jsem jej nestahoval. Ani za stáhnutí mi nestál. Mám rád Kinga, ale tento počin ve filmové podobě ne. Celkově klauni nejsou příliš děsivé téma, spíše nechutné. Ale to nemá smysl psát, když hodně lidí trpí, a to si nedělám srandu, když je ten apríl, skutečnou fobií z klaunů. Tento Šáňo Kastro nemůže nikoho v duševní rovnováze vylekat, ani děj nijak oslnit. Pokud si aplikujete dostatečné množství litrů drog do vašeho krevního řečiště a míchy, může dojít k náhodnému prozření... falešnému prozření, kdy ve filmu vidíte zajímavosti. Ale nelze na filmu nic jiného vidět, než nudu zaobalenou za skupinku klasických malých hrdinů, kteří místo večerníčku se raději vypraví do útrob starého domu, kanalizace a dalších míst, kde se pohybuje naše snědá elita národa. V žádné výše uvedené kategorii Drama / Horor / Thriller mi nepřijde film natolik dostatečný, aby se v ní objevil. 135 minut je film hodně, stačilo by dvacet minut rozdělené na čtyři díly. Možná pak bych neměl takový problém film dokoukat. Což o to, objektivně je film řemeslně dobře zpracovaný, ale King by si zasloužil zfilmovat jiná díla než It. ()

ac3r

Tak jsem se zas jednou nechal nachytat na vyhypovanou kravovinu. Nejdesivejsi klaun všech dob se bojí šesti malých faganu:))) radši nic. ()

simply

Předlohu jsem četla už dávno, tak nemůžu moc srovnávat, ale chybělo mi tam pár zásadních scén. Samotné To jsem si představovala taky trochu jinak, ne jenom jako klauna. Kingovská atmosféra z toho byla cítit, ale na horror jí tam bylo málo. Spíš mi to připomínalo slabší Stand by me než Stranger Things. ()

Ronaldo79

Solidní upgrade oproti televizní minisérii. Dá se říct, že je víc udělaný pro masy, ale zároveň ctí knižní předlohu (až na to že se neprolínají dějové linie) a tím snad potěší čtenáře Stephena Kinga. Teď už k samotnému filmu, který je příjemně děsivý (Conjuring to ale není), lekačky fungují a nepůsobí rušivě, to bývá můj největší problém s soudobými horory. Samotný Pennywise beroucí na sebe podobu, toho co nahání jeho obětem největší strach je hrůzostrašný( Bill Skarsgård zaslouží pochvalu za to jak k postavě klauna přistoupil). Dětské obsazení povedené, hlášky fungují, chemie mezi herci uvěřitelná a hlavně se o postavy jako divák zajímám. Vyobrazení světa dospělých jako prohnilých zkrachovalců potěší. Jediné co bych lehce zkritizoval je, že po krutým začátku s malým Georgem není zbytek filmu tak nekompromisní. Hodnocení je pro mě na hraně 4-5 hvězd, ale musím se přiklonit k plný palbě, protože se jedná o super dobrodružný hororový thriller, který s sebou nese problémy dospívání a to je přesně můj typ filmu. Finále kulervoucí a hudební skóre podmanivý. 90% PS: Pročítat si zdejší negativní komentáře je poslední dobou slušná chvilka k polechtání bránice. Občas je lepší zapřemýšlet než něco napíšete, lidi. ()

Flopik

Trailer sa mi hrozne páčil a z filmu nie som vôbec sklamaný.Pennywise bol desivý, bol tam riadne často na konci bolo aj veľa akcie a dokonca film dokázal skvelo vyždímať emócie.Hudba pri horore skvelá to sa mi tiež dlho nestalo.Postavy sympatické a na konci im naozaj riadne fandíte, občas som sa aj mykol.Jediné mínu je asi počet lakačiek ktorý bol síce veľký no polka z nich nefungovala alebo nebola strašidelná.Ale inak som sa skvelo bavil. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi