Bodoan

Videl jsem stare zpracovani jako maly capart:-) a od te doby jsem mel z klaunu nocni mury! Na nove TO jsem sel s pocitem, ze si zavzpominam na nostalgii a budu srovnavat tyto dva snimky! Skutecnost vsak byla jina a ja novy snimek hltal jako male dite krupicnou kasi:-)! Pro me jednoznacne nejlepsi "horor" tohoto roku:-)! Po navratu z kina jsem si objednal i knizku, jelikoz si TO zadalo:-)! ()

Asdas

Najviac ma bavila prvá polovica filmu, detské postavy a ich radosti a strasti a využívanie minimalistického klauna,druhá polovica išla omnoho viac oproti mladším návštevníkom kina a trocha sa stratilo na celkovej atmosfére filmu . ()

PeterFLJilek

Nie, som sklamaný, dejové skratky v scenári a psychologicky nedotiahnuté scény pri viac ako dvojhodinovom filme sú neospravedlniteľné. A tie deti by zvládli herecky viac. Hoci sa adaptácia atmosférou približuje predlohe, chýba jej hlbší rozmer, To bolo temnejšie, metaforou číreho zla, odvrátenou stránkou malomestského života. ()

Mr.Ward

I čtyři dny po projekci musím na film myslet a těším se, až si ho pustím znovu a znovu doma. Ten film má duši a srdce. Dramatický příběh postavený na neskutečně sympatických postavách, přirozeně vtipné momenty, buduje tajemnou atmosféru a přivádí na scénu nejděsivější postavu za posledních několik let. Vše dokonale sedí a zapadá do sebe. Žádné zbytečné úmělé lekačky a hluchá místa. Takový film by asi před Stranger Things nevzniknul, ale není to žádná kopírka, jen se inspiruje stylem a je to zatraceně dobře. Po dlouhé době film, který můžu prohlašovat jako můj oblíbený. ()

Hjuud

Stejně jako Verbal jsem potřeboval už od začátku mohutně chcát. Nicméně mně film utekl a vydržel jsem neodskočit, jelikož jako fandu Krále a jeho knihy mě zajímala každá scéna. Plusy dávám za úžasnou Beverly a Bena, mínus nakonec sklízí ten hlavní, a to Pennywise. Nedá se upřít snaha, ale bylo ho ve filmu zkrátka moc, takže jeho hrůznost po chvilce opadla. Celkově se ale tvůrci zhostili nelehkého úkolu obstojně. Slabší 4* ()

Takein19

Opravdu velice, velice.. VELICE nudný film, zbytečně protahující scény, kdy se díváte po Xté na hodinky a říkáte si kdy už ta parodie na Harryho Pottera skončí. Tímto filmem můj strach z klaunů zmizel, protože jsem se při hororu dlouho takhle nezasmála (Annabell 2 podobný případ). Efekty nepřesvědčivé, chování některých herců nepochopitelné (i když to člověk od hororu trochu čeká). Ještě se mi nestalo, abych měla chuť v půlce filmu opustit kino. Opravdu NEPOCHOPIM komentáře a články typu "nejlepší film století".. já se ptám "jako vážně??" ()

martincfc33

Tak TOhle je totální kravovina ještě větší než annabelle 2 ta byla aspoň vtipná ale tohle vubec. Jestli chcete jen tak vyhodit prachy a ztratit 135 minut života tím že už po 3 minutách filmu si řeknete panebože kam jsem to vlezl tak TO je ideálni volba. Tak vysoká hodnocení absolutně nechápu zdejší lidé snad musí být podplácení od tvůrců. ()

soviczka

Tak ani tentokrát TO nevyšlo... :( Nebylo TO příšerně děsivé, ani docela strašidelné, ono TO totiž nebylo ani jen lehce zneklidňující. O strachu z mé strany nemohla být řeč, natož o nějakém leknutí. Vizuálně TO bylo moc hezky provedené, všichni dětští herci odvedli skvělé výkony a ani na minutu jsem se v kině nenudila, jenže TO nestačí. Pamatuji si, že zuby Pennywise z roku 1990 mě budily ze spánku ještě hodně dlouho po jejich shlédnutí. Tady mě víc znervóznila postava úchylného otce než cokoliv jiného. No TO vlastně také není pravda, protože jeden z trailerů před samotným filmem byl dost strašidelný... U scény s promítáním diapozitivů bych se za jiných okolností po... no řekněme hodně bála... Tato se mnou neudělala vůbec nic. Takže buď a) jsem už opravdu otrlý divák, nebo b) TO zase takový psycho nářez nebyl. Ještě chvíli budu věřit v možnost a... ()

DoNotCross

To. Je. Super. Snad jen, že už dlouho nebylo tak komplikované vysvětlit svému okolí na co že vlastně jdete do kina. Předlohu jsem nečetl, ale Kinga v tom poznáte - svět obyčejných amerických lidiček, kterým prorůstá démonické zlo a jedinou nadějí je dobro představované nehrdinskými charaktery. V tomhle ohledu může být King jistě spokojen. A divák taky - je TO dobrý film. Ústřední klub Nul je těžké si ihned nezamilovat - ač jsou všichni šablonovití, díky skvělým představitelům jsou dostatečně uvěřitelní a lidští a pro mě osobně jsou hlavním důvodem, proč jsem se tak bavil. Po hororové stránce by mohlo být ale o něco lépe - režisér po polovině stopáže vyplácá všechny své triky a Pennywise skákající ze všech koutů sám o sobě 135 minut dusno vytvořit nedovede. Což je škoda, protože by ze své podstaty měl být schopen děsit doslova jakkoliv - z tohoto pohledu jde bohužel o propálenou šanci. Ale prdel se vám občas stahne, to zase ano, už jen proto, že v tomhle filmu se hnusné věci dějí zejména dětem. Jestli se příště tvůrci inspirují trochu wanovským umem, bude TO mega náhul! ()

Dlo'h-osh

Jako fanoušek Stephena Kinga jsem se na druhý pokus zfilmovat jeho nejrozsáhlejší dílo těšil. Ten první z roku 1990 nebyl úplně špatný, v některých věcech byl i přesnější, ale mezi tehdejšími adaptacemi Kingových knih nijak nevyniká. Muschiettiho ztvárnění je o několik tříd výše a je skutečné děsivé. Mimo krátkých "odpočinkových" scén je film plný perfektní hororové akce, tísnivá atmosféra provází celé více než dvě hodiny stopáže a graduje scénou ve strašidelném domě, podtrhuje ji také vynikající soundtrack Benjamina Wallfische, jen hlasitost byla v kině až přehnaná. Dětští hrdinové jsou dost přesvědčiví a i drobné odbočky od předlohy filmu spíše pomohly k větší napínavosti. Vytkl bych snad jedině málo vysvětlené okolnosti historie města a jeho zapojení do příběhu, které tvůrci odbyli v pár větách. Jsem zvědavý, jak si Muschietti poradí s druhou částí, nad první mohu zatím jen smeknout a udělit plný počet jako jednomu z největších hororových zážitků. ()

angel.CZ

Dospívající parta mladých a sikanovanych děti si užívají letní prázdniny hledáním brašky jednoho z nich. Zasazený do 90tych let amerického málo města. Film zachycující přátelství, romantiku, dobrodružství a dost dobrou dávku promyšleného humoru dává tomuto filmu skvělí nádech nadcasovosti a pro nedeleni odpoledne s rodinou je jako dělaný..... Vlastně no jo, na vrazdiciho klauna malých dětí, který je chce zabít a sníst jsem zapomněl, to je ta pomyslna třešnička na dorte k dokonalosti. 95% a skvělí zážitek při kterém se ani chvilku nenudite. ()

Vykuk

Ještě vstřebávám dojmy, fantastický film, nenazval bych to čistě hororem, je to zároveň mysteriózní a zároveň komedie:) Ano člověk se fakt nasměje, děcka hláškují úplně dokonale, efekty jsou prostě pecka! Klaun je takový jak má být, lekačky dost, ale že by ste se báli, to zas ne, celé to má dobrou hudbu, dobře natočeno, užíváte si to, maximální spokojenost a těším se na dvojku. ()

Barghest

Zpočátku to s tímhle filmem člověk nemá úplně jednoduché. Děj nefrčí tak přímočaře, jak jsme zvyklí z většiny současné produkce, a ti, kdo čekají čistokrevný horor, budou zákonitě zklamáni. Je to ale především na divákovi, zda je ochoten vyvinout trochu úsilí a přistoupit na režisérovu hru. Pak bude totiž beze zbytku odměněn. Poté, co odešel Cary Fukunaga, jsem měla o tenhle film vážně obavy. Zbytečně. Andy Muschietti se ukázal jako dobrá náhrada. Režisér umně kombinuje žánry, ověřené hororové postupy míchá s coming of age dramatem. A ono to funguje. Na začátku se s tím nesere a naservíruje nám jednu z nejnaturalističtějších scén z filmu, aby vzápětí zvolnil a pomalu budoval atmosféru amerického zapadákova za pomoci skvělé hudby a črtal charaktery postav. Při výběru herců ústředního Losers clubu měli autoři výjimečně šťastnou ruku, syndrom otravného spratka se nedostaví a divák tak o dětské hrdiny bude mít opravdový strach. Bill Skarsgård se ukázal jako castingová trefa do černého. Jeho Pennywise dokáže být dětinský a děsivý zároveň. Jak to u těch Skarsgårdů dělají, že plodí tak talentovaný potomstvo? It je zkrátka vrstevnatější podívanou, než bývá u hororů zvykem, a naznačuje, že hluboko v lidských duších se skrývají daleko horší příšery než Pennywise. P.S.: Trošku jsem čekala, kdy začne hrát Bro Hymn. ()

lusa

Málo Toho :( Skasrgard sa vybúchal hneď v úvodnej scéne, kde nepochybne siahol na úroveň Toho z roku 1990. Lenže zatiaľ čo Tim Curry ťahal v 90tom rolu klauna do skvelých otáčok, Skarsgard viac nemal čo predviesť. Vyskočil zľava, sprava, z diapozitívu a dosť. Ale ten jeho "rozhodený pohľad" bol brutálny, skúšam to zbytočne už hodinu :) herci slabší, jediná Bev bola velice hot. Ja som na Tom vyrástla, takže nejde nezrovnávať. Nešťastné mi príde aj rozdelenie na detstvo a dospievanie, dej knihy je práve o sile detských strachov v dospelosti. Je to pekné spracovanie, ale čakala som viac. Taký teen horor. 3* ()

SAINTS

To je jeden z top hororov tohto roka ale It follows a V zajati demonov 2 boli predca len o kusok kvalitnejšie filmy.V samotnom filme sme svedkami non-stop teroru ktoremu musia siedmy outsideri čelit nie len zo strany spolužiakov ale aj neznameho klauna.Každa z hlavnych detskych postav ma iny charakter,vystupovanie a aj rodinne podmienky.Samotny klaun je stvarneny velmi dobre a ide z neho strach.Samotne hororove lakacie sceny su miestami brutalne a divaka nešetria ale časom sa s nimi divak preje,menej je niekedy viac.Andy Muschietti v ulohe režisera dlho očakavaneho filmu obstal a ponukol nam vybornu žanrovku.8/10 ()

Vanguard77

Všem Vám, co tu velkohubě pronášíte svá "Nebál jsem se, klaun mě děsil maximálně účesem" apod... Je mi Vás líto, očividně se nedokážete do filmu opravdu ponořit. The Conjuring možná bylo děsivější s lepší gradací skutečně hororových momentů, ale zcela chlapsky přiznávám, že kdyby si na mě Pennywise začal otvírat hubu jako na jednu z postav ve filmu (nechci spoilovat), tak se po*eru, poch*iju a možná přihodím i pár dalších triků. První To jsem viděl jako malý kluk a dodnes si pamatuji docela věrně pár scén, byl jsem tedy zvědav, jak je do nového tisíciletí přenese Andy Muschietti. Kupodivu musím říct, že více než uspokojivě. Prostě To tam je. A ať se Vám To líbí nebo ne, ono To kdesi v odpadní rouře, kanále, či chátrajícím domě číhá a zároveň odpuzuje i táhne bandu výtečně vybraných dětských představitelů, aby se Tomu postavili. Knihu jsem zkoušel poprvé číst asi v 16, první polovinu příběhu jsem přečetl, ale z nedostatku času a možná z nevyzrálosti jsem nedočetl. Film tak sice nebyl překvapením, co se příběhu týče, ale rozhodně překvapil svou kvalitou a celkovým dojmem. Těším se na druhou kapitolu a těším se, až si přečtu knihu, Kingův styl ke mně konečně začíná promlouvat tak, jak by si to autor možná přál (momentálně louskám Temnou věž a rozhodně můžu doporučit). ()

Ilinoiska

Ačkoliv mi film nepřišel strašidelný, přesto dávám pět hvězdiček. Velice zvláštní film, který jsem už viděla 3x. Parta dětí byla úžasná :-) V každém případě se těším na dvojku, na kterou zase půjdu ráda do kina. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi