Knor

Nádhera, výborná hororová áčková podívaná. Film skvěle šlapal, herecký obsazení sympatický, Pennywise je dokonale udělanej, je dostatečně děsivej a u několika lekaček jsem s sebou škubnul. Navíc ten příběh je nabitej nějakýma emocemaa fungujou. Já jsem nadmíru spokojenej. Už se těším na dvojku. ()

giaruj

Ak bu sa rešpektovala predloha do bodky mohol by z toho vzniknut dobry psycho seriál, trebárs aj v 12 častiach. Takto to máme v dvoch filmoch. Z knihy vybraná detská línia, mierne oklieštená a zjednodušená ale dobre natočená. Kto vie čo z detskej línie prezradí dvojka ale veľa toho asi nebude. Mierne sklamanie, keďže originál mám napočúvaný. Taktiež filmársky niektoré scény viac odkazuju na slávne béčka akoby mali byť samostatne príbehovo nosné. ()

Meev

Já horory celkově moc nemusím, protože se strašně bojím a přijde mi, že před dějovou linkou se více upřednostňují lekačky. Nicméně tento film je dokonalý a zajímavý. Předčilo to i Saw 7 (můj nejoblíbenější díl série) a V zajetí démonů. Na mladé herce jsou skvělé herecké výkony a maskování taktéž na úrovni... 95% ()

himor

Veľmi slušné, naozaj. Pozrel som najprv prvotinu z roku 90 a potom tento plátok a ten obrovský skok v kvalite je neprehliadnuteľný. Tiež by som povedal, že pri sledovaní starého IT som sa dosť veľakrát nasral, tu celkom naopak, dokonca som sa párkrát aj ľakol a z filmu som mal zimomriavky, takže sa teším na chapter II. 85% ()

Mkartaylas56

Ačkoliv horory nesleduji takřka vůbec, tak i přes to jsem se dokopal k tomuhle filmu. A to hlavně díky tomu, že mám opravdu rád tvorbu Stephena Kinga a i když jsem zatím nečetl To, jakožto knížku, tak jsem zkrátka věřil, že u mě zaboduje. No a to se mu povedlo, protože teď, čerstvě po dokoukání, jsem naplněn pocitem spokojenosti a má očekávání byla splněna. Jsem rád, že tvůrci z It nechtěli dělat "pouhý" horor, který by cílil jen na nenáročné diváky, ale že se drželi předlohy (alespoň předpokládám) a kladly velký důraz na mystično okolo samotného Pennywise (jehož mimochodem opravdu skvěle ztvárnil Bill  Skarsgard) a rovněž na hlavní dětské postavy, jejichž vzájemná chemie, uvěřitelné a přirozené dialogy a velice sympatičtí představitelé zde dle mého tvoří takřka polovinu úspěchu. Čeho jsem si také na sobě všiml, že i když u hororů obvykle bývám podělaný až za ušima, tak tady jsem se prakticky nikdy vyloženě nevyděsil, což spousta diváků filmu vyčítala, ale já to spíše uvítal, takže u mě se strhávání bodů z tohoto pohledu nekoná. Asi největším mínusem je teď pro mne fakt, že se do snímku nedostal dostatek dodatečných informací nejen o původu Pennywise a jeho konání, ale i třeba o samotných dětech, o kterých jsem chtěl zjistit více, ale omezenost filmové stopáže tomu bohužel zabránila. Samozřejmě že od toho je tu knížka (na kterou mám jinak po filmu obrovskou chuť), ale i tak si myslím, že třeba deset minut navíc čistě o bližším představení postav by filmu neuškodilo, ba naopak. Abych to tedy nějak shrnul, tak má očekávání od této Kingovky byla naplněna a už teď vřele vyhlížím blížící se druhou část, jenž uvidíme v září tohoto roku. 80% ()

fallanga

Trošku mi připadá, že jsem viděl nového Poltergeista, než nějakou Kingovku. Protože znaků Poltergeista to má hodně (entita živící se strachem, levné lekačky, moc to nedává smysl), ale znaky Kingovek to nenese. Chybí tady hutná atmosféra, místo toho jsou tady jen fakt levné a nudné lekačky. Školní šikanátoři hrají už od začátku dost vysokou hru, kterou je obtížné stupňovat. Hlavní klauní záporák je sice pěkně úchylný, ale většinou je využit právě k slabým lekačkám, místo budování nějaké atmosféry. Celé to nedává moc smysl, není to konzistentní. Hra na vnitřní démony a strachy není dotažena do konce (14ti letá holka má největší strach z krámů? to je dost slabé psaní). Musím pochválit vizuální efekty a hlavně skvělé hraní hlavních postav, ale to je tak vše. Škoda, že se celý film nenesl v duchu prvních deseti minut, ty byly správně úchylné a scéna s kanálem je právoplatně ikonická. ()

wolverine

Ten film se mi líbil. Ale čekal jsem více hrůzy. Film nebyl vůbec strašidelný, ale mě to nevadilo. Podle mě hlavní myšlenka nespočívá v hororu, ale v lidském přátelství a důvěře. Přišlo mi to hodně propracované, příběhy jednotlivých dětí atd.... Pravda, některé děti nedostávaly tolik prostoru, jak by si zasloužili. Ta partička grázlů byla fakt debilní. Když Pennywise zabil jednoho z nich, tak mi ho líto nebylo. Snímek mě zklamal jako horror, ale film jako takový byl super..... Víte, spousta hororů strašidelné sice jsou, ale jsou to v drtivé většině BULLSHITY. Tohle BULLSHIT není ! ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Stejné jako původní film, taky se mi nelíbil. Na efekt strašidelné, ale hrozně chaotické a nesmyslně náhodné lekačky. Závěr jsem už prozíval. ()

Don82

Knižní klasiku jsem samozřejmě nečetl, takže příběh znám jen rámcově. Ústřední motiv je velmi lákavý a film krasně propojuje na pozadí brutality jednotlivé postavy. Vyzdvihuje téma strachu a lidské temnoty, jakož to hlavního motoru pro To. Rozplétání příběhu je pozvolné, ale velmi napínavé. Jsem spíše příležitostným divákem horroru, takže jsem velmi rád že si autoři odpustili laciné lekačky a naopak zapracovali na jednotlivých scénách, které způsobují pravé tuhnutí krve v žilách. Celkový osmdesátkový freel o malém městě, kamarádství a odvaze je velmi příjemný a dělá z filmu rozhodně nadprůměrnou podívanou. ()

MERKATtv

Tento film je super. Nie je to až tak hororové, postavy sú skvelé a padnú sem tam aj dobré ,,džouky,, . Bill Skarsgard hrá Pennywisea úžasne. ()

G04T

Píčovina, ale zas na odpad to nebylo. Nesnáším děcka v hororech. Ale tak co taky čekat v týhle době, ne? Dneska se ty horory jenom hemží těmi dětmi. A já se ptám - proč kurva? ()

CaladanChmur

Viděl jsem to už dříve a po včerejším novém shlednutí musím potvrdit, že můj dojem a pocity se nezměnily. Ničím vyjímečné dílo, které čerpá svoji sílu jen díky skvělé předloze, ale ne kvůli zpracování. Nepovedl se casting, hudba nefungovala a nedodávala tomu sílu a Pennywise to sám nemůže utáhnout. Navíc to Muschietti tlačil směrem k lekačkám a nechutným detailům, ale asi nepochopil, že předloha je silná hlavně díky atmosféře. Byly vynechané určité dějové linky a postavy.  Myšlenka z předlohy, proč byl každý v té partě tak důležitý ( a čím byla nakonec důležitá Beverly, i když zrovna tenhle moment tak nějak chápu). Prostě bylo ořezáno geniální dílko a stal se z toho plochý film střední kategorie, byť technicky velmi dobře udělaný. Škoda, ale uznávám, že to jde asi natočit jen velmi těžko. Kdo tuhle knihu nečetl a dokáže zvládnout psychicky náročné pasáže, plné strachu , tak si to přečtěte. 70% ()

Ikedar

It splnilo moje očakávania. Nejde o horor typu Conjuring, ktorý istým spôsobom začal prepisovať pravidlá, ako pracovať s napätím. It znázorňuje des a hrôzu čisto Kingovým spôsobom. Strach je viac vizuálne založený, metaforický. Vidiny a halucinácie, práca s realitou a fantáziou, so strachom všeobecne ako sociálnym problémom, už tak dobre vykresleným v Kubrickovom Shining, to všetko je tu istým spôsobom prítomné. A samozrejme príde aj na hektolitre krvi. Nemám rád porovnávania knihy vs film, pretože ide o úplne iné médiá s úplne inými pravidlami, ktoré fungujú nezávislo od seba, a preto je hlúpe, ak sa vôbec niekto divý, že film sa nedrží knižnej predlohy (rozdelenie časových rovín). Na druhú stranu však môžeme pochopiteľne z jasných dôvodov poznať Kingov rukopis. It má skvelú atmosféru. Casting sa vydaril na jedničku. Pennywise je dokonalý a herecké obsadenie partie hlavných protagonistov je rovnako výborne zvolené ako partia v Stranger Things. Možno mi trocha vadil dlhší rozjazd a fragmentácia nepríjemných zážitkov každej jednej postavy, ale v konečnom dôsledku to divákovi pomáha sa s deťmi zblížiť a viac si ich tak obľúbiť. Celkovo som sa veľmi dobre bavil. ()

ratpile

V zajeti demonu je horor, ktery ma ambice strasit, desit, a zadne jine.To je mnohem vic pribehovym filmem se skvele vykreslenymi charaktery, ve kterem je dospivajici laska silnejsim motivem nezli lekacka ve studni. V tom tkvi ten nejpodstatnejsi rozdil a proto radim To o uroven nad vetsinou produkce se strasidelnou tematikou. Vyhrady mam snad jen k lehce nevyrovnanemu temp v zaveru. Zbytek je proste nadmiru remeslne precizni prace, s nadhernou kamerou a vypravou, tim spravnym kingovsko-nostalgickym feelingem, a predevsim uzasnou partou hlavnich detskych hrdinu - kazdy z nich ma za sebou pribeh, jsou perfektne zahrani a pousovaji vypraveni mimo klasickou hororovou produkci. Uz se tesim na dalsi vypravu do mestecka Derry - tentokrat s partou vydesenych dospalaku. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi