MT_Y

Ačkoliv čtu zde mnoho pozitivních komentářů, musím říci že já mám přec jen pár věcí, které bych filmu vytkl. Začal bych tím, že mě mrzí... že It /To měl o dost méně prostoru ve filmu, než v originálu 1990, neboť tam si s těma dětma opravdu pohrával, byli scény které v původní verzi tomu dodaly ten říz, řeknu-li to tak. Musím připustit, že ano tato verze se více blížila knižní předloze než originál zmiňovaného roku 1990, nicméně to nic nemění na tom, že jsou útržky (Pojmenuji to tak), které klidně i v této verzi (2017) mohly klidně být. Jmenovitě, například část ve sprše apod. Co mě zklamalo asi nejvíc, je samotný český dabing Pennywise, který jsem si představoval úplně jinak. A upřímě řečno, ale to už je opravdu jen z mého úhlu pohledu, obsazení v roce 1990 podle mě bylo lepší, nebudu-li mluvit o Pennywisovi, protože oba Itové měly hodně co do sebe. V poslední řadě, abych nemluvil pouze negativními směry tak musím říct, že zase příběhově to bylo velice pěkné a reálnější zmiňované předlohy. Určitě, je skvělý nápad dokonce film opravdu rozdělit i na dva díly ve filmové verzi, což dá možnosti, které v minulé verzi (Originálu) být nemohly. Jednu hvězdu z pěti možných beru za jmenované negativy, které jsem v minulém odstavci jmenoval. Ale chyby nebyli natolik velké, abych odebral hvězd více. =) Určitě se těším na díl č. 2, kde věřím že bude ukázáno, řečeno nebo jiné původ Ita, trochu ukázáno i ten dospělý život těch dětí více třeba aj. =) ()

ZHODNOTITEL

TO... JE ZAS NĚCO Tak v první řadě nemám fóbii z klaunů. Čili vyděsit mě klaunem asi není tak jednoduché. Má to pěknou kameru, pěkné obsazení, pěknou barevnost ale během toho celého filmu jsem si říkal... "Je to horor, nebo komedie...?" A nevím to ani teď. Autorům podle celého vyznění a situačních konfliktů muselo jít o srandu. Zároveň okamžitá přepínání do módu HOROR na mě nefungují. Čímž se dostávám k tomu, že je to bez atmosféry, bez pocitu a úmorně dlouhé. KDO SE CHCE PODÍVAT NA HOROR, AŤ SE PODÍVÁ NA NĚCO JINÉHO A POKUD TAK PŘESTO UDĚLÁTE, NEDOPORUČUJI ČESKÝ DABING. ()

srolyma

Konečně důstojné zpracování stěžejního díla světové literatury 20. století. Horor jak má být. Děsivé scény opravdu děsí, zábavné scény baví, žádná trapnost (no, skoro žádná). Pennywise je ztvárněn přímo dokonale. Potěšilo angažmá chlapce ze Stranger things. Je dobře, že se film soustředí jen na jednu časovou linii a tu druhou si nechává na druhý díl, protože nacpat všechno do jednoho by znamenalo ještě větší zkratkovitost než teď. Temná věž může sloužit jako odstrašující příklad. Tady naštěstí nic podstatného nechybí, důležité postavy jsou tady všechny, děj dává smysl. ()

TinyMartina

Knihu jsem nečetla a starý film neviděla, takže jsem o To vlastně věděla jen, že je tam nějaký vraždící klaun a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Atmosféra dobrá, herecké výkony, včetně těch dětských překvapivě vůbec nebyly špatné. Postava Richie Toziera mě obzvlášť bavila, hláškoval fakt luxusně. ()

Rastman

No tohle přežít. :( Než se půjdete podívat na nové It, je třeba si ujasnit dvě věci: chcete si přečíst knihu? Pokud ano, vynechejte film. Pokud jste knihu četli, vynechejte film. V první řadě jsem udělal tu chybu, že jsem si film pustil krátce po dočtení knihy. Že tam jsou rozdíly (např. že linka s klubem Smolařů se odehrává v roce 1988 a ne 1958) jsem věděl a ve většině případů to pravděpodobně nevadí, protože jde jen o "feeling". Viz. různé osmdesátkové kulisy. Jenže změny nastaly i v mnoha jiných, zásadnějších ohledech. Všude se kafrá o "Hollywood whitewashing" a It byla ideální příležitost to napravit, protože je to právě Mike Hanlon, kdo dá dohromady fakta o Pennywisovi (páč jeho tátu baví historie. BTW: Táta a máma žijou). Tady však ne, rodiče pomřou fiktivní smrtí a Mike slouží jen jako držák na bourací pistoli. Byl důvod? Nemyslím si. Scéna na Neibolt street je úplně jinak (byť chápu proč asi), stejně jako konec! Ten je ve filmu zcela nový a tak jediný spoiler, který vám pro knihu může zbýt, je fakt, že To se vrátí. Mno. Bohužel, jelikož tyhle drobné detaily a budování vztahu mezi Smolaři tvoří zásadní část filmu, ofrňoval jsem nos nad většinou té více jak dvouhodinové stopáže. NA DRUHOU STRANU. Co se mi fakt líbilo, byly efekty. Když se rozběhlo v knihovně bezhlavé kouřící tělo, tak to byl sakra nepříjemný pocit. Bitva v Neibolt street je přecijen krásně ztvárněná a finální souboj je z hlediska efektů naprostá špička. Bill Skarsgard si Pennywise užívá po svém a vlastně mu není až tolik co vytknout. To samé platí pro výkony kompletně celé omladiny, které jsou přinejmenším výborné, v případě Bena Hanscoma bych řekl fakt dobré (Krátká věta kterou pošle knihovnici pryč). I tady se tedy dá najít pozitivum. Přesto To asi podruhé nikdy neuvidím. Prokletí filmu podle knihy totiž funguje na jedničku a tak by mě zase akorát tak štvalo, kde se všude odchýlili. Ano, dostat to udělat jako scénář, asi bych radši obětoval kozu nějakému nižšímu božstvu za to, aby na to zapomněli, ale některé odchylky děje byly příliš zbytečně daleko od toho, co To ve skutečnosti je. A finální scéna z knihy je mimochodem skvělým adeptem na hororový závěr. ()

Stib.Tereza

To zfilmovat, to si žádá odvahu. Shodou okolností jsem knížku dočetla pár měsíců před filmem, nezávisle na něm, aniž bych věděla, že se nové filmové zpracování chystá a byla jsem z ní nadšená. Vymyslet takový příběh, s tolika postavami, propracovanými charaktery, kde si každý projde svým vlastním hororovým příběhem, poskládat to a dát tomu celkový smysl, to je umění. King je zkrátka king. A pokusit se to natočit? To může dopadnout špatně. Tady se to povedlo. Moc se to povedlo. Myslím si ale, že na někoho, kdo nečetl knihu ten film nemůže zapůsobit. Nedokáže se vžít do toho strachu, který je v knížce všudypřítomný, nebude se bát Pennywise a už vůbec ne ostatních, protože o těch „příšerách“ to vůbec není. Neužije si ty narážky, kterých je tam spousta a přímo ke knize odkazují. Nedokáže si naplno vykreslit charaktery postav. Takže, pokud rádi čtete, tak raději nejdříve knihu a pokud jste viděli nejprve film, a i tak vás zaujal, sáhněte po knize, dostanete k tomu zážitku o padesát procent víc všeho. ()

Aywes

To se zase vrátil!   Musíme tedy akceptovat, že to už není nízkorozpočtová hipsteřina, která se snaží být béčkovkou, ale příběhem má na víc. Já byl upřímně moc potěšen. Spousta atmosférických scén krásně kontrastuje s maskami. Přesto se To úspěšně snaží o nějaký ten psychologický horůrek. I to se mu daří.Pro mě je to splněné přání. Už i původní To jsem měl moc rád. Záleží tedy už jen na Vás, jestli je dané téma dostatečně atraktivní. Pro mě je. Těším se na pokračování. Snad dosáhne alespoň částečných kvalit, jako tento díl. Abych ale jen nepochleboval, tak pár věcí mi vadilo. Z daného tématu se pravděpodobně dalo vytěžit víc. V porovnání s původním dílem (filmem, ne knihou) zmizela ta komorní atmosféra. Z každého kouta táhne, jak je do filmu nabušen vysoký budget. Není to ani tak tísnivé. Klaun se totiž ukazuje možná až příliš často a tak logicky velmi záhy vymizí strach z neznáma. To pracuje s jinými hodnotami. V zobrazení děsivých scén sází na obskurnost a lekačky. Neříkám, že ve filmu není atmosféra. Pouze není konstantní. Zkusme se ale odprostit od časů minulých. Horory už se vedou jinak, než na staré VHSce. ()

Osvícený

Toliko skloňovaný remake staršího TV filmu na motivy knihy Stephena Kinga mě zklamal hned na několika frontách, týkajících se především narativu. Knihu jsem nečetl, takže nemohu tvrdit, zda se jedná pouze o problémy filmu, či i jeho předlohy. 1) Jednorázové strašící scény jednotlivých dětí, zabírající cca dvě pětiny filmu ústí v laciné "Já jsem viděl malomocného. Já klauna. Já...", místo aby napomáhaly postupně gradujícímu děsu. 2) Pohodové, až komické scény (zpomalené záběry na kameny, dopadající na šikanující partu, doprovázené pozitivním, temperamentním songem) silně kontrastovaly se zbytkem filmu a veškerou vážnost strašidelných scén nezastavitelně rozbíjely. 3) Ke konci se nevyskytla žádná krize, beznaděj. Po skončení předposlední akce se všichni rozešli domů a byli úplně v klidu. Že se s Tím šli nakonec vypořádat nebylo podmíněno jejich psychickým vyčerpáním a touhou po skončení nekonečných útrap, nýbrž únosem Beverly, kvůli čemuž jim nic jiného vlastně nezbylo. Finále tedy není konečnou stanicí na cestě za uspokojením jejich dramatické potřeby, nýbrž jakousi další vesměs nezajímavou sekvencí. A přesně to finále být nemá! Má být uzavřením celku, korespondovat s celým předešlým dějem, být vyvrcholením širších příběhových trendů, a ne film NĚJAK ukončovat. Má nespokojenost je však asi také zčásti způsobena uživatelem Mitchem Bjukenenem, který u většiny strašidelných scén vybuchoval smíchy. :-) ()

HellFireFery

Dalo by se říci: "KONEČNĚ!" Konečně jsem se i já dostal k tomuhle dílku. Předem s radostí sdělím, že je to vyšperkovaný horor, který sice nenabízí lekačkdy každých pět minut, ale je v něm tak skvěle vybraná sestava herců, kterým budete fandit, že musím smeknout klobouk. Přestože stopáž je pro hororový žánr téměř nepředstavitelná, tak já jsem se ani minutu nenudil a film si skvěle užíval. Už teď se těším na Chapter 2! PS: Klaun je špičkový a je škoda, že s ním nebylo více mluvených scén. ()

Cerebrum

Lehké zklámání. Což je opravdu škoda, protože je vlastně všechno v pořádku - herci jsou úplně přesní, příběh je správně přepsán do filmové řeči a atmosféra některých scén je úchvatná (Al a jeho dům, Bowers a kočka). Co naplat ovšem, když většinu času strávíme s lekačkami, které po třetím opakováním začnou být až směšné (wtf! zuby) a nejsou ani moc originální. Potenciál do druhého dílu tu samozřejmě, jenom to chce víc zdůraznit ta traumata (zneužívání), zvlášť když pokračování už nemůže těžit ze současné osmdesátkové nostalgie. Škoda, že to nerežíroval Fukunaga, úplně vidím, které True Detective kvality by tam přinesl. I tak se těším na dvojku, jen nevím, jak tam bude sedět Skarsgardův až příliš dětinský Pennnywise. ()

StrikerJC

Jelikož nejsem fanda hororů, tak tohle jsem musel protože King je můj oblíbenec a knihu jsem četl. Strašná škoda, že jsem se na konci dozvěděl, že se jedná o Chapter One. Pokud bylo v plánu to udělat na více dílů, mohlo to být podrobnější a více přiblíženo knize. Jasně, že 1000 stránková kniha s mnoha detaily se nemůže dát zfilmovat do jednoho ale o to víc mě mrzí, že už při natáčení tohohle bylo v plánu více dílů. Nicméně pro neznalého knihy si myslím že film je suprově natočen a má skvělou atmosféru. Prostě se to povedlo a strašně se mi líbila hudba. Mám ke Kingovi osobní sympatie, takže tenhle kousek prostě musí být vysoko, i když je to horror. Ještě podotknu, že jsem neviděl starší To z 90 roku. ()

jacob_cz

3.5* Skvělí herci, pár zajímavých nápadů (které předpokládám vycházejí z knižní předlohy), ale časem mi začala vadit klasická klišé (dlouhé záběry jak někdo někam kouká s výrazným smyčcem, takže všichni víme že se nakonec lekneme). Osmdesátková atmosféra (hudba, prostředí) jinak super. ()

blondboss

Pre mňa je tak trošku záhadou, že tento snímok je hororom roka 2017, lebo mňa táto predloha takmer vôbec nezaujala a to všetka česť Stephenovi Kingovi. A na druhej strane neviem, či možno zrovna hovoriť o horore, skôr by som sa prikláňal k pomenovaniu thriller. V zásade čo musím vytknúť je to, že od hororu očakávam istú dávku strachu a vzrušenia, avšak v tomto snímku som ho dostal veľmi biedne. Je to iste aj samotnou predlohou, nakoľko herecky sa nie je na čo sťažovať. Takže za mňa také zmiešané pocity a maximálne tak na jednu projekciu. 55 % ()

Dejf4

Pěkný film. Jsem spokojený. Každý to zmiňuje, ale opravdu největší síla snímku je v charakteru hlavních postav, jejich chemii a děckám, kteří jsou prostě skvělý! Atmosféra filmu je výborná a lehce okořeněná temnějšími prvky. Samotný Pennywise je boží a to především v dialogách kdy z něho jde ten pravý strach. Jen škoda toho finále kde nám odešla atmosféra a trochu lacinějších lekaček. Každopádně milé překvapení. 8/10 (Kino) ()

Doctor003

> od spisovatele hororu Kinga > Nová verze o vraždicím klaunovi a o partě děti je dost dobrá > Klaun -Pennywise je brutalně dobrý > A Děti jsou skvěli hned si je oblíbite > Film vás hned pohltí > hororová atmosféra a to je ono ()

PamelaJJK

I kdyby TO napsal sebevětší "král" a tady to mělo hodnocení třeba 666%, tak po 40 minutách nudy jsem to vzdal, protože mě ty neuvěřitelné a nelogické scény s nesympatickými herci abnormálně nebavili a neměl jsem sílu při té šílené stopáži na to zkoušet koukat dál a čekat na něco, co by s největší pravděpodobností stejně nepřišlo... A od stoky (rozuměj odpadu) TO nezachrání ani sympatická a půvabná slečna Sophia Lillis...... ......Dal jsem TOmu ještě jednu šanci a musím přehodnotit své příkré hodnocení. Stále jsem ale přesvědčen, že 74% je nekriticky neobjektivní a přemrštěné nadhodnocení. Někde kolem 50 až 60% by bylo jistě více vypovídající o (ne)kvalitách TOhoto snímku. Vizualita 80. let je pěkná a i na další smolaře, kromě již dříve zmíněné Sophie L., se časem dá zvyknout a k některým pocítit i náznak sympatií. Horrorové scény jsou trikově obstojné, ale že bych se z nich posadil na prdel, tak to fakt ne. Hudební doprovod taky nebyl žádný zázrak. Po zhruba hodince TO chytí i jakous takous atmosféru a přestane to tolik nudit. První šedesátiminutovku bych určitě prostříhal a zkrátil a TO by získalo větší spád a tah na branku. Vadilo mi ztvárnění partičky šikanujících mladíků. Jako rockeři příliš nevypadali, jako metalisté už vůbec ne, tak proč ta trika Metallica a Anthrax. Jakože fanoušci rocku a metalu jsou paušálně takové svině??? A pokud ne, tak to bylo jen prvoplánové, samoúčelné a naprosto zbytečné. A normální rockery (mezi které se počítám) nasírající... Teď si dám ještě TV verzi z roku 1990 a uvidíme, která u mě zvítězí. ()

CrazymanM

Těžko porovnávat filmem z roku 1990 nebo s knihou,ale každé má něco do sebe.Původní film mám moc rád,tento byl trochu jiný,ale pořád dobrý,lepší triky,určitě bych doporučil! ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi