Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

fordhont

Tématem je soutěž v pozorování ptáků založená na fair-play, každý si počítá sám. Je to trošku zvláštní koníček a zvláštní soutěž, ovšem plný přírody. Postupem zjišťujete, že se ani tak nejedná o komedii, u které se zasmějete, ale spíše o s nadhledem a nadsázkou podaný klidný film o hodnotách, prioritách a snech. ()

Prcos

Jediný co je na tomhle filmu dobrý je to obsazení,jinak to to je hroznej brak.Přes námět až po realiazaci. ()

Jerris008

Nejedná se o komedii, u které byste se chlámali smíchy. Jde spíš o takový dobrodružný dokument, kde se vyzdvihávají touhy a sny člověka a co je ochoten pro splnění těchto tužeb a snů obětovat. Velmi příjemný snímek se skvělými herci a skvělou kamerou. ()

Vykuk

Hezká příroda, spousta ptáčků, pohodový film, dokonce jsem se asi dvakrát i pousmál, což splňuje průměr amerických "komedií". Ke konci působí lehce dojemně. Nic jsem nečekal a v podstatě nic nedostal, s takovým obsazením to vážně mohlo být lepší. ()

sergio4

Veľmi príjemná oddychovka, čakal som nasilu vtipnú komédiu, ale vôbec mi to neprišlo nijak otravné či nasilu vtipné, námet určite veľmi zaujímavý, splniť si sen prekonaním rekordu v pozorovaní druhov vtákov, výborná kamera a zábery na okolitú Aljašku + do toho hrajúci Coldplay :) Ešte aj Steve Martin sa snažil hrať čo najmenej dementne, prekvapil ma koniec, čakal som všetko dopadne dobre a každý bude šťastný a spokojný, hm ale malo to aj akúsi pointu a myšlienku, že netreba sa za každú cenu naháňať za rekordom :) 3,5* ()

pekas

Komedie není výstižný žánr i když obsazení hlavních tří hrdinů by to napovídalo. Je to spíš velice příjemný film ze života tří fanatiků do ptáků, kteří se rozhodli ten rok soutěžit o krále pozorovatelů ptáků. Ano humorných situací tam pár je, ale spíš pro odlehčení vyprávění příběhů tří rozdílných lidí, jež spojuje jedna vášeň. Forma vyprávění i herecké výkony se povedly a proto tu máme maximálně příjemný film, který uteče velice rychle. Naprostá spokojenost a silná čtyřka. 80% ()

otilrak

Tak trochu jiná komedie. Řekl bych inteligentní. Zase jednou komedie, která nestaví na trapných scénách, ale na zajímavém příběhu a dobrých hercích. Ve filmu není jenom zábava, ale i řešení vážných problémů ve vztazích lidí, což považuji za velké plus. Film, který je dobrý na oddychový večer. ()

play3man

Príjemná dobrodružno-rodinná "komédia". Napriek tomu, že ide o čisto priemerný film v ktorom hrá okrem iných známych hercov aj výborný Jack Black, hlavná myšlienka filmu ho v mojich očiach trochu povýšila. Len škoda tej viac menej sterilnej cesty, ktorá k nej vedie. 3* ()

haffen

Trio hercov Black, Wilson a Martin ktorých fakt nemusím a sú pre mňa pri každom filme výstrahou. Pre milovníkov vtákov to môže byť fajn, ale pozerať sa 96 minút na to ako sa traja ľudia snažia nafotiť čo najviac vtákov? Strašne trafený a zbytočný námet. Ťažká nuda pre mňa. Pozerané v TV. 40% ()

helrohir

Je mi ľúto, ale aj keď sa považujem za milovníka prírody, tento film mi vôbec neurobil radosť. Pozorovanie vtákov je síce pekný koníček, ale urobiť z neho celý film očividne nie je najlepší nápad. Trochu ma štve aj nepriame zavádzanie filmu, pretože od žánru komédia a obsadenia známych komikov som naozaj očakával niečo vyslovene zábavné, ale počas trvania filmu som okrem zívania ústami ani nemykol. Naviac aj tvorcovia si určite sami uvedomovali, že dej filmu je veľmi prázdny, tak ho "ozvláštnili" všelijakými rodinnými problémami jednotlivých účastníkov, ale výsledok bol nakoniec aj tak mizivý. ()

kubilov

Divná ptákovina, ve který se v hlavních rolích sejdou Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, což už samo o sobě vylučuje to, že by mělo jít o něco normálního. Nadějný rok je primárně film o ptácích a o mužích, kteří jsou jimi posedlí. To ocení zejména fandové do ornitologie a lidé, kteří si chtějí u nenáročné komedie odpočinout, ti jsou potom na tom správném místě. Nakonec se z tak hloupoučkýho námětu ale vyklubala docela příjemná komedie, ve které je docela snadné si jakoukoliv postavu oblíbit. ()

knihovna

Velmi příjemný film a pro mě velké a příjemné překvapení. Není to komedie u které se budete válet smíchy, spíše to nutí k zamyšlení co má nebo nemá v životě cenu. A odpověď nebude jednoznačná, protože to má každý jinak a priority se časem mění, aby to bylo ještě více složité. Hlavní trojice super, nejvíc mě překvapil Owen Wilson. Žádná praštěná řachanda, ale příjemný film + krásná příroda k tomu. ()

mirkath1

Jsem velmi překvapena, jak si mě snímek získal :) Dokonce přicházím na chuť i Jacku Blackovi, kterého jsem moc nemusela. Každý jeho film, včetně Jumanji, ke kterému jsem se stavěla s despektem, je stále lepší a zvykám si na jeho zvláštní herectví.Tenhle film byl natočen podle skutečných faktů .Moc příjemný snímek. Stěží bych dokázala vyjmenovat z hlavy 30 ptáků a tady jich znají a rozpoznají přes 7 stovek-klobouk dolů. Za mě 80% ()

henrycruel

Průměrná komedie, která možná místy pobaví, ale člověk na ní velmi rychle zapomene. Takových filmů mají Martin, Black i Wilson na svém kontě spoustu. ()

lmc

Příjemná oddechovka, které však ke komedii chybí hodně - například humor... jinak se jedná o lehký snímek na nedělní odpoledne ()

lulu37

výborná atmosféra, ak si chcete oddýchnuť a pobaviť sa, big year je to pravé, nič prelomové ale trojica black-wilson-martin sú záruka úspechu, ak ich humor máte radi, určite nebudete sklamaní. Ani ja som nebola :) ()

Facerr

Dlouho jsem váhal mezi třema a čtyřma hvězdama, ale nakonec mě přesvědčilo množství o tolik lepších komedií, že jsem zůstal u tří. Každopádně je to prča. Neumím si představit, že je někde opravdu pár takovejch bláznů, co se honí za ptákama, ale jestli jo, tohle jim udělalo slušnej pomník. Z vášnivýho hoby "ptáčkování":) se vytřískalo docela hodně. Je fakt, že u Steva Martina jsem zvyklý na trochu komičtější figury, ale dalo se. Jestli máte slabost pro ptákoviny, doporučuju. ()

Dextwer

Nenáročný, odpočinkový snímek, který vás přijemně naladí. ▐ Zajímavosti: * Během produkce byli s filmem spojování také Steve Carell a Dustin Hoffman. ▐ Moje hodnocení: 55 %▐ ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)