Strašně milá záležitost o tom, kterak se parta chlapíků honí za jedinym cílem a to vypozorovat co nejvíc druhů ptáků a získat tak svůj Velký rok. Ale na místo opeřenců si můžete představit cokoliv jiného. Zkrátka je to o tom, že kluci si pořád ještě hrajou a když se pro něco nadchnou, nedokáže je nic zastavit. Nečekejta gagy, slovní obraty či situační záležitosti tolik charakteristické pro Martinovy a Blackovy filmy, stejně tak se nebudete válet smíchy. Prostě je to jen příjemnej a soutěživej film. A to se cení. 80%(15.6.2012)

Tenhle film má tak šílenou pointu, že bylo jasný, že moje smíchovody si máknou. Takovej hon na ptáky co tady předvádí trio Black - Wilson - Martin, nepořádaj ani největší predátoři týhle planety - holky a že to jsou nějaký vodbornice přes ptáky. Krom absurdní komiky má v sobě film i značnou dávku pohody no a ano, taky krapet tý romantiky, která samozřejmě eskaluje na konci filmu, ale není to žádná tlačba na pilu a film mě tak s naprostou lehkostí upravil na pohodu.(8.5.2014)

• kaposlav

Nápad hodný sáčku sračok. Jack Black spevavý, John Cleese trojprstý a Owen Wilson sťahovavý v dementnom filme ešte s dementnejším scenárom. To snaď nie je ani pravda, že niekoho takáto kravina napadla a natočil z toho film. Komédia? Vtipné je akurát to, že na takúto píčo**nu potrebujú cez 41 000 000 dolárov. Jediné čo malo úroveň bola prvá minúta - odpad!(6.10.2012)

P-P-P-PTÁK, PTÁK, PTÁK, TO SLOVO JE PTÁK! Hodně Andersonovskej humor... s čím'ž nemám sebemenší problém. Hlavně mi to připomnělo sebe, když jsem nedávno musel kvůli puntičkářskýmu dopaření GTA4 na 100% po celym tim zkurveně velkym městě postřílet 200 okřídlenejch krys. Prostě CHYŤ JE VŠECHNY! Ještě mít tu kliku, aby mi u toho ňáká holka "krmila ptáka":)(7.2.2015)

Jsem nepříjemně překvapen, že to bylo tak slabé, když herecké obsazení slibovalo hustou jízdu vodami zběsilých nápadů, bránicitrhajících vtipů a nekonečných výbuchů smíchu. Bohužel jsem se ničeho takového nedočkal a dostal jsem průměrnou roadmovie s prvky průvodce krásami Ameriky a plnou ptáků. Nějaké kvality to má, ale jestli vážně čekáte bolení břicha od smíchu, budete stejně zklamáni jako já.(7.3.2012)

• - Brad Harris (Jack Black) nosí hodinky značky Casio G-Shock a Kenny Bostick (Owen Wilson) nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (dyfur)

• - Název hudebního CD Stevea Martina je "Rare Bird Alert". V The Ellen DeGeneres Show řekl, že se nechal inspirovat při natáčení v Kanadě. Pomocí tohoto upozornění (Rare Bird Alert) se mohou ostatní pozorovatelé ptáků dozvědět, kde se nachází vzácní ptáci. (phoebess)

• - Jako vyzvánění svého telefonu má Jack plack píseň “Surfin Bird“ od kapely Trashman z filmu ,i>Olověná vesta (1987). (SLOTH)