Velmi příjemný oddechový film, jaký jsem dlouho hledala! :) Škoda, že nemáme širší hodnotící škálu, protože je mi líto to dát jen do průměru. Je to víc než lepší průměr :). Film měl příběh, pointu a dokonce i vtipné momenty. I když bych od filmu ani víc nečekala, po některých blábolech, které jsem v poslední době viděla, ocením i tohle.(12.2.2013)

Po všech stránkách maximálně pohodové, sympaticky obsazené, na oko pěkné, ale zároveň nepříliš vtipné a tématem pro mnohé dost specifické a nepříliš zábavné. Možná by bylo lepší, kdyby to režisér pojal, jako bláznivou komedii, kdy si parta ptáčkařů dělá naschvál při plnění svého snu, protože takhle zůstává sice sympatická, nenáročná, ale vlastně i docela nudná a herecky nevyužitá rodinná komedie.(15.9.2013)

Film, který je kouzelně svůj. Trailer mě sice nalákal na komedii klasického střihu, která tady byla naposledy v roce 2001 (Milionový závod), nicméně nakonec jsem se dočkal něčeho úplně jiného... A víte, že mi to ani trochu nevadilo? Pozorovat všechny ty podivné lidi(čky), kteří zřejmě žijí v úplně jiném světě a s nimiž by i procházka od vchodu k popelnici byla velkým dobrodružstvím, to bylo něco pro mě. Že je to moralitka? No ano, je, ale aspoň nijak vnucující se a víceméně přirozená. Ústřední trio nemá chybu a moc mě bavilo, jak si pánové Martin, Wilson a Black neustále přehazovali mé sympatie od jednoho k druhému. Film opěvuje lidské přátelství stejně jako krásy přírody, má perfektní soundtrack (ten Shapirův i ten písňový - poslechněte si třeba tuhle: http://www.youtube.com/watch?v=uh6Qla-OQ-M), spoustu jemného humoru a tak nějak lidsky přirozených scén. Rozhodně jsem byl překvapený. A rozhodně více než mile.(19.10.2013)

Původně jsem chtěl dát čtyři * - už úvodní projev Johna Cleese, který celý film provází svým komentářem, mě natěšil na zábavný film. S postupujícími minutami však humoru zprostředkovaného třemi birdery (bože, Steve Martin tak zestárnul!) ubývá a spíše dostávají navrch emoce skrze myšlenky, že vlastně rodina je jediná naše jistota. Ale nakonec, proč ne?(15.3.2012)

Obsadenie (aj trailer) trochu klame telom, humor je len poleva pohodového rodiného roadmovie o troch nadšencoch do divného koníčka. Človek zmierený s tým, že sa gejzír gagov jednoducho nedostaví si v pohode užije peknú prírodu s preletmi ako z Pána Prsteňov a neškodnú americkú klasiku (alá Hlava rodiny) na nedeľné popoludnie. Jeden s prepadákov roka, hlavne kôli tomu že sa dolármi nešetrilo, ale tej muziky je akosi pomenej a ešte aj hrá potichu. 65%(20.2.2012)