• Xmilden

Podobné jakobych sledoval film o jakémkoliv jiném hobby, tohle je vlastně takový ptačí dokument pro milovníky ptactva. Výbuchy smíchu nečekejte a nějaké humorné scénky také ne. Je to částečně taková moralitka o tom že někdy nám náš koníček může více vzít než dát .... Celkově se nedalo nějak čekat že vznikne veledílo v herecké sestavě: Martin, Wilson a Black.(10.9.2012)

Natočit romantickou komedii o pozorovatelích ptáků, to už chce odvahu. Už z toho tématu čiší nuda a já byl zvědav, jestli tomu tak skutečně bude. První polovina filmu dělá všechnu čest ptákohledačům a po celou dobu jsem měl co dělat,abych to nevypnul. Pak jsem si začal zvykat (cosi mne u toho přeci jen udrželo) na hlavní hrdiny, závěr byl i takový vtipný, vyrovnaný, skoro nezávislácký. A tak nakonec dávám 60%(14.11.2012)

Trojica Black,Wilson a Martin sľubovala super komédiu a aj príbeh o naháňaní vtákov sľuboval zábavu. Uznávam, že sa pobaviť dá, ale s touto komédiou som mal jeden zásadný problém a to po celý čas. Pravidlá...Kto koho kontroloval? Kto komu dosvedčí, že toho či onoho vtáka skutočne videl? Každý si iba odškrtval v zápisníku toho svojho a podľa toho by súťaž vyhral i magor, ktorý nevyšiel z domu. Akýkoľvek blb, ktorý povie, že bol tam a tam v pravý čas. Celý čas som vyčkával a dúfal, že som snáď iba niečo prepočul až do scény, kde sa Wilson baví s jedným "lovcom vtákov" o tom, že si odškrtnú a dosvedčia vtáka, ktorého nevideli. Je neuveriteľné, že počas písania scenára na tak dôležitú vec nikto nepomyslel. 60%.(17.8.2014)

Nadšené ornitologické zápolení jakožto kulisa témat: „Sběratelská vášeň v protiváze rodinných hodnot“, „I cesta může být cíl“ či „Se sponzorem za zády se nemusíš tak honit“. Trošku mě zaráží, že je v rámci prestižního klání nenapadlo navštívit například pittsburské ocelárny. Tam je ve sprchách po ranní směně tolik druhů ptáků.. P.S.: Kdo rozezná moudivláčka lužního od šoupálka krátkoprstého jen na základě konzistence exkrementu přistanuvšího ve vlasech, nechť si připočítá jednu hvězdu. Kdo po olíznutí pozná, jestli měl dotyčný opeřenec k snídani pavouka, či jen motýlí housenku, ten klidně dvě..(9.2.2015)

----- Jsou to muži - jsou od přírody soutěživí." ----- Nikterak nezpochybňuji nadějné vyhlídky onoho roku, leč očekávání všech zúčastněných se jaksi minula s mými. Přes lehce komediální nátěr jsem nějak neposbírala dostatek nadšení pro ně ani pro jejich roční zběsilou honbu za opeřenci všeho druhu. Možná jsem čekala příliš ... s ohledem na to, že příběh vychází ze skutečnosti, možná mi unikal smysl jejich snažení, když pravost záznamů nebylo možné žádným způsobem OVĚŘIT a výsledek sám o sobě nikterak nepřispěl k rozšíření poznatků o jakémkoli ptačím druhu (s ohledem na podivnou koncepci soutěže ho nelze využít ani k monitorování ptačí migrace).(13.3.2017)