Perfektní komedie se sympatickou ústřední trojicí, z níž vyniká hlavně Jack Black. Zmíněná trojice se snaží vyhrát zajímavou soutěž - cílem je během jednoho kalendářního roku vidět co nejvíce druhů ptáků. Owen Wilson je několikanásobný šampion a držitel světového rekordu, John Cleese je nudící se businessman a Jack je jen snílek který se snaží splnit si sen. Možná ptačí téma nezní zrovna lákavě, přesto se nudit nebude, už jen kvůli krásným severoamerickým panoramatům.(16.5.2012)

Bohužel nejsem zrovna prvotřídní "ptákofil" aby mě tato komedie nějako významněji zasáhla. Avšak Jack Black a spol. se celkem hodně snaží mě tento snímek zpříjemnit. A taaak jsem se těšil na Jima Parsonse a nakonec tam byl pouze ve dvou kraťoučkých scénkách. No na oddechovku dobré, ale pro mne slabé 3*.(3.12.2012)

• Radiq

To by člověk nevěřil, co jsou ještě schopní v tom Hollywoodu vymyslet. Natočit film o ametérskejch ornitolozích je docela psycho nápad, ale udělat ho vtipnej, to by potřebovalo víc dobrejch nápadů. Moc se smát u toho nedalo, i když kdyby se některy scény víc vyšperkovaly, možná by se i dalo. Ale bohužel, u tohohle filmu jsem si pořád řikal, co je to za divny lidi a za divnou honbu za ptákama. Akorát by mě zajimalo, jestli takoví lidi-blázni fakt existujou.(7.2.2015)

Příjemná a milá komedie o závislácích na koníčku "ptáčkaření".. V podstatě si pod hlavním tématem můžete představit jakýkoliv koníček.. Propírají se tu hlavně otázky přátelství, rodiny, poctivosti, posedlosti a především je to film o splněných snech.. Fajn oddychovka, ze které si zhola nic neodnesete..(14.4.2013)

Je minimálne na zamyslenie, z čoho ešte Američani dokážu spraviť komédiu. Pri tomto chabom pokuse opäť chýba logika, humoru je poskromne, no a pri takomto námete sa viac ako pýta viacej dobrodružných scén. Viac ako o súťažení a pozorovaní vtákov je to o vzťahoch, čiže skôr rodinný film s niekoľkými peknými zábermi prírody.(20.3.2012)

• - Název hudebního CD Stevea Martina je "Rare Bird Alert". V The Ellen DeGeneres Show řekl, že se nechal inspirovat při natáčení v Kanadě. Pomocí tohoto upozornění (Rare Bird Alert) se mohou ostatní pozorovatelé ptáků dozvědět, kde se nachází vzácní ptáci. (phoebess)

• - Chyba v českém dabingu. Stu Preissler (Steve Martin) nazve ptáka, kterého vidí z lanovky,"raven", což je v překladu "krkavec". A krkavec velký (corvus corax) je také v záběru. V českém dabingu jej ale Stu Preissler označí za havrana. (Prochy38)

• - Během produkce byli s filmem spojování také Steve Carell a Dustin Hoffman. (oje)