Perfektní komedie se sympatickou ústřední trojicí, z níž vyniká hlavně Jack Black. Zmíněná trojice se snaží vyhrát zajímavou soutěž - cílem je během jednoho kalendářního roku vidět co nejvíce druhů ptáků. Owen Wilson je několikanásobný šampion a držitel světového rekordu, John Cleese je nudící se businessman a Jack je jen snílek který se snaží splnit si sen. Možná ptačí téma nezní zrovna lákavě, přesto se nudit nebude, už jen kvůli krásným severoamerickým panoramatům.(16.5.2012)

Objektívne, určite tak 3,5, ale vo filme na našlo pár prekvapujúcich faktov, kvôli ktorým som dala viac. Pozitívom bol nie celkom otrepaný scenár, sama rada pozorujem vtáky, aj keď môj záujem sa s birdingom nemôže porovnávať, Jack Black mi vadil menej ako v iných filmoch. A na záver, ona tá podivuhodná súťaž, skutočne jestvuje.(22.6.2014)

Na tomto filmu jsou mi sympatické dvě věci: za prvé, není to ten typ komedie, kde se popadáte za břicho. Je to spíš film typu Bokovka, humor je neokázalý, jemnější, netlačí na pilu. Za druhé, ve filmu jsou asi tři či čtyři scény, které by lehce mohly sklouznout do patosu nebo filmového klišé, ale příjemně překvapí, když se tak nestane. O to je film méně předvídatelný a reálnější. A ptáci taky super.(1.11.2013)

Odpočinkový film na sobotní odpoledne vyprávějící o třech milovnících ptactva. Ty mezi sebou soutěží v tom, kdo uvidí za jeden rok více ptačích druhů. Během toho, ale zjistí že pokud chtějí vyhrát musí tomu obětovat vše... Docela povedený film, který byl celkem finančně náročný, také kvůli hereckému obsazení- Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, bohužel ale ani taková esa nezajistila filmu výdělek.. 66 %(16.3.2014)

Je minimálne na zamyslenie, z čoho ešte Američani dokážu spraviť komédiu. Pri tomto chabom pokuse opäť chýba logika, humoru je poskromne, no a pri takomto námete sa viac ako pýta viacej dobrodružných scén. Viac ako o súťažení a pozorovaní vtákov je to o vzťahoch, čiže skôr rodinný film s niekoľkými peknými zábermi prírody.(20.3.2012)

• - Během produkce byli s filmem spojování také Steve Carell a Dustin Hoffman. (oje)

• - Název hudebního CD Stevea Martina je "Rare Bird Alert". V The Ellen DeGeneres Show řekl, že se nechal inspirovat při natáčení v Kanadě. Pomocí tohoto upozornění (Rare Bird Alert) se mohou ostatní pozorovatelé ptáků dozvědět, kde se nachází vzácní ptáci. (phoebess)

• - Jako vyzvánění svého telefonu má Jack plack píseň “Surfin Bird“ od kapely Trashman z filmu ,i>Olověná vesta (1987). (SLOTH)