Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

Trailer

Malarkey

The Big Year je super komedie, která má štěstí v tom, že je jiná, což tu ale mnozí z Vás odsoudili. Jenže tenhle film vůbec není o nějacích ptácích. Je o tom, že lidé jako jsme my, si rádi plní sny. Někteří ve stáří, jiní v mládí, každopádně sny jsou něco, pro co stojí žít a tak i Jack Black, Steve Martin a Owen Wilson si v jednom roce rozhodnou splnit jeden svůj sen a zaregistrovat v jednom roce co nejvíce ptáků a udělat tak rekord. Nakonec mě film potěšil nádhernými kulisami, ale především i tím, že se do něj zahrnují takové vlastnosti, jako kamarádství, klukovství a splnění snu, což u mě okamžitě vyzdvihává nahoru. A samozřejmě vše podpořeno skvělými herci, kteří sympatie rozdávají na potkání. ()

Duncen

Odpočinkový film na sobotní odpoledne vyprávějící o třech milovnících ptactva. Ty mezi sebou soutěží v tom, kdo uvidí za jeden rok více ptačích druhů. Během toho, ale zjistí že pokud chtějí vyhrát musí tomu obětovat vše... Docela povedený film, který byl celkem finančně náročný, také kvůli hereckému obsazení- Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, bohužel ale ani taková esa nezajistila filmu výdělek.. 66 % ()

Gilmour93

Nadšené ornitologické zápolení jakožto kulisa témat: „Sběratelská vášeň v protiváze rodinných hodnot“, „I cesta může být cíl“ či „Se sponzorem za zády se nemusíš tak honit“. Trošku mě zaráží, že je v rámci prestižního klání nenapadlo navštívit například pittsburské ocelárny. Tam je ve sprchách po ranní směně tolik druhů ptáků.. P.S.: Kdo rozezná moudivláčka lužního od šoupálka krátkoprstého jen na základě konzistence exkrementu přistanuvšího ve vlasech, nechť si připočítá jednu hvězdu. Kdo po olíznutí pozná, jestli měl dotyčný opeřenec k snídani pavouka, či jen motýlí housenku, ten klidně dvě.. ()

URBAN

To je , ale absurdita . Ze začátku to i přes tu absurditu ušlo , jenže je to opravdu velká blbost a s tímto doopravdy nejde přežít celý film . A toto by člověk od filmu s tak zvučnými jmény jako je Owen Wilson , Jack Black , Steve Martin a pěti sekundový Jim Parsons nečekal . Je hezké když člověka něco baví až je to cokoli , ale filmy by se o tom točit nemusely . Ale ikdyž to byl takový neslysl byl milý a jako oddychovka poslouží . ( 4.5.14/MAC ) ()

vesper001

Veni, vidi a co nejvíc. Milý film o pozorování ptáků, kde gejzíry spermatu ani oplzlé hahahlášky nemají co dělat. Námět působí trochu jako instruktáž pro seniory, ovšem já jsem podle jisté kategorie dětí taky pásla dinosaury, takže se nejspíš belhám k cílové skupině, která se trumfuje, kdo nakopl víc holubů svatováclavských. Nebo jsem možná tenhle film objevila v té správné konstelaci. Anebo je prostě jen hezký. ()

• Chyba v českém dabingu. Stu Preissler (Steve Martin) nazve ptáka, kterého vidí z lanovky,"raven", což je v překladu "krkavec". A krkavec velký (corvus corax) je také v záběru. V českém dabingu jej ale Stu Preissler označí za havrana. (Prochy38)
  • Brad Harris (Jack Black) nosí hodinky značky Casio G-Shock a Kenny Bostick (Owen Wilson) nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (dyfur)

Související novinky

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)