Nadějný rok nabízí ty nejlepší komediální herce posledních let. Jistě, že někdo raději Bena Stillera nebo Adama Sandlera, ovšem trio Black, Wilson a Martin tvoří takovou správnou a nesourodou partu, kterou spojuje zájem o Big Year, což je soutěž o to, kdo za rok spatří největší počet druhů ptactva. Každý z představitelů prezentuje odlišný styl svých filmových charakterů, ale dohromady se to stmeluje do celkem výživné komedie, která však samozřejmě více zaujme zasvěcené, tedy ornitology. Beru ho jako výživnou jednohubku...65%(9.7.2013)

Bohužel nejsem zrovna prvotřídní "ptákofil" aby mě tato komedie nějako významněji zasáhla. Avšak Jack Black a spol. se celkem hodně snaží mě tento snímek zpříjemnit. A taaak jsem se těšil na Jima Parsonse a nakonec tam byl pouze ve dvou kraťoučkých scénkách. No na oddechovku dobré, ale pro mne slabé 3*.(3.12.2012)

Odpočinkový film na sobotní odpoledne vyprávějící o třech milovnících ptactva. Ty mezi sebou soutěží v tom, kdo uvidí za jeden rok více ptačích druhů. Během toho, ale zjistí že pokud chtějí vyhrát musí tomu obětovat vše... Docela povedený film, který byl celkem finančně náročný, také kvůli hereckému obsazení- Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, bohužel ale ani taková esa nezajistila filmu výdělek.. 66 %(16.3.2014)

Jack Black, Steve Martin a Owen Wilson ve filmu o ptácích... To je asi ten největší fór, který Big Year divákům přichystá. Ač se to totiž na první pohled nemusí zdát, tenhle film je daleko více dobrodružná road movie, než klasická komedie. Popravdě pořádný fór by jste tady hledali asi dlouho a nakonec ho snad stejně ani nenašly. Na druhou stranu, pokud přistoupíte na tuhle hru a nemáte od dob Hitchcocka z ptáků panický strach, dostanete příjemnou oddechovku v krásné přírodě. Jasně, i já jsem čekal asi něco jiného, ale s přimhouřením obou očí to na ty průměrné tři hvězdy má. I za to, že mě po dlouhé době překvapil ve filmu vypravěč. Do you ever think about doing a Big Year? (26.2.2012)

• kaposlav

Nápad hodný sáčku sračok. Jack Black spevavý, John Cleese trojprstý a Owen Wilson sťahovavý v dementnom filme ešte s dementnejším scenárom. To snaď nie je ani pravda, že niekoho takáto kravina napadla a natočil z toho film. Komédia? Vtipné je akurát to, že na takúto píčo**nu potrebujú cez 41 000 000 dolárov. Jediné čo malo úroveň bola prvá minúta - odpad!(6.10.2012)

• - Jako vyzvánění svého telefonu má Jack plack píseň “Surfin Bird“ od kapely Trashman z filmu ,i>Olověná vesta (1987). (SLOTH)

• - Brad Harris (Jack Black) nosí hodinky značky Casio G-Shock a Kenny Bostick (Owen Wilson) nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (dyfur)

• - Název hudebního CD Stevea Martina je "Rare Bird Alert". V The Ellen DeGeneres Show řekl, že se nechal inspirovat při natáčení v Kanadě. Pomocí tohoto upozornění (Rare Bird Alert) se mohou ostatní pozorovatelé ptáků dozvědět, kde se nachází vzácní ptáci. (phoebess)