Příjemná oddychovka v točená v překrásných, leč po vizuální stránce trochu nevyužitých lokacích za což může nejspíš trochu nenápaditá režie. Ústřední trio je ale sympatické, námět originální a správně absurdní. Stavbou děje je to klasická americká komedie, nutno dodat, že netrapná a nesprostá. Hlas Johnyho Cleese coby vypravěče dodává filmu až rodinný feeling. Závěrečná pointa sice moralizující, ale příjemně nevtíravá. Jediné, čemu nevěřím, je to, že by v této soutěži nikdy nikdo nepodváděl.(1.9.2015)

Poměrně zajímavé obsazení a překvapivě vtipný a příjemný film. Spíš než obsah mě na to pochopitelně nalákalo to obsazení, protože opravdu nejsem pozorovatel ptáků. Ale jak říkám, velmi příjemně mě to překvapilo, bylo to oddychové a nenudila jsem se. 3* teda, ale Jima Parsonse jsem tam nečekala, i když to teda nebyla žádná velká role :D(9.11.2012)

To je , ale absurdita . Ze začátku to i přes tu absurditu ušlo , jenže je to opravdu velká blbost a s tímto doopravdy nejde přežít celý film . A toto by člověk od filmu s tak zvučnými jmény jako je Owen Wilson , Jack Black , Steve Martin a pěti sekundový Jim Parsons nečekal . Je hezké když člověka něco baví až je to cokoli , ale filmy by se o tom točit nemusely . Ale ikdyž to byl takový neslysl byl milý a jako oddychovka poslouží . ( 4.5.14/MAC )(4.5.2014)

• kinghome

Takovejch slavnejch herců a tak průměrná komedie. Za celý film jsem se usmál asi 3 krát a k tomu ten useklej konec a né moc dobrej děj. Bylo to udělaný spíš jako dokument a né jako komedie. A ještě jsem udělal chybu, že jsem na to koukal s dabingem. Takhle odpornej dabing vedlejších postav jsem dlouho neviděl. Tohle se fakt moc nepovedlo.(20.9.2012)

Perfektní komedie se sympatickou ústřední trojicí, z níž vyniká hlavně Jack Black. Zmíněná trojice se snaží vyhrát zajímavou soutěž - cílem je během jednoho kalendářního roku vidět co nejvíce druhů ptáků. Owen Wilson je několikanásobný šampion a držitel světového rekordu, John Cleese je nudící se businessman a Jack je jen snílek který se snaží splnit si sen. Možná ptačí téma nezní zrovna lákavě, přesto se nudit nebude, už jen kvůli krásným severoamerickým panoramatům.(16.5.2012)

• - Název hudebního CD Stevea Martina je "Rare Bird Alert". V The Ellen DeGeneres Show řekl, že se nechal inspirovat při natáčení v Kanadě. Pomocí tohoto upozornění (Rare Bird Alert) se mohou ostatní pozorovatelé ptáků dozvědět, kde se nachází vzácní ptáci. (phoebess)

• - Brad Harris (Jack Black) nosí hodinky značky Casio G-Shock a Kenny Bostick (Owen Wilson) nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (dyfur)

• - Během produkce byli s filmem spojování také Steve Carell a Dustin Hoffman. (oje)