Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

Yweet

Krásné a kouzelné zároveň. Nikdy jsem si nemyslela, že to bude právě film o pozorování ptáků, který mě tak dostane. Steve Martin je perfektní a Jack Black konečně nehraje totálního loosera, který permanentně poslouchá rockovou muziku a bez toho pro něj nejede svět. Owen Wilson je docela ucházející. Spíš než komedie to pro mě byl film u kterého jsem se často zasmála, ale ještě častěji usmála a na konci mi úsměv na tváři zůstal. ()

lobo87

Príjemne strávená hodinka a pol v spoločnosti Blacka, Martina a Wilsona. Výborné komediálne trio, príbeh o hľadaní samého seba, to všetko zabalené do krásnych exteriérov a zaujímavej témy pozorovania vtákov. Film sa nedá nazvať komédiou, pretože sa nezasmejete, ale príjemný výraz v tvári vám nezmizne počas celých 96 minút. A o tom to je. O priateľstve, príjemnej nálade. Podľa mňa by si každý človek mal dopriať svoj "Veľký rok"... 60% ()

a0001 odpad!

Už len ten nápad/námet a scenár predurčuje, že pokial nemáte radi vtákoviny tak tento vtačí trus vás nezabaví. Sem tam vták a sem tam herec čo"vtáka" hraje, dej predvídatelný, jednoduchý až žalostne bez nápadu okorenený prvoplánovým humorom, ktorý pôsobí príliš nasilu. ()

Domas88

Tři skvělý komedíální herci, ano je to komedie ale na ten materiál co tam hraje skoro bych řekl až drama :) Díval jsem se na tenhle film asi víc než jen jako komedie, je to super prostě, vidím v tom víc než jen ulítlou komedii.. Vidím v tom mnohem víc.. ()

Kusic

Objeví se tu v hlavních rolích hned tři hvězdy komedií - Jack Black, Steve Martin a Owen Wilson, jenže světe div se, zrovna dvakrát sem se nesmál. Příběh je o třech milovnících ptáků (těch okřídlených pochopitelně), kterým se protnou cesty za honbou vyhrát Velký rok, tj. cena za nejlepšího pozorovatele ptáků. Snad poprvý sem viděl, že Jack Black ze sebe nedělal debila :D Film bych opravdu doporučil spíš pro "fanoušky", resp. milovníky ptáků, ale jako rodinná komedie neurazí a hlavně nenudí. Na jedno shlédnutí to jde, ale víckrát to vidět už nemusím. ()

Ondrew

Zopar hlbsich idei by sa tu naslo, netvrdim, ze nie. Avsak z globalneho hladiska isiel tento film totalne mimo mna. Svojim sposobom doteraz nemozem uverit, ze som to dopozeral do konca. 35%. ()

david666

Sympatičtí herci, humoru sice moc ne ale celkově solidní oddychovka. Kladem je absence fekálního humoru a to, že se ústřední trojice ve svých rolích mírní a nepředvádí pitvoření, jak je často u filmů zvykem. ()

dalibis

The Big Year nieje naozaj komédia v pravom slova zmysle, ale dal som jej štyri hviezdy nie len za občas dobré a správne umiestnené vtipy, ale hlavne za tú úžasnú pozitívnu atmosféru, ktorá je prítomná počas celého filmu. A ako čerešnička pre mňa je Jack Black, pretože toto je prvý film, kde sa mi páčil. ()

Vala

Velice milý a příjemný film,po kterém máte na obličeji takový ten spokojený výraz a v duši krásný pocit.Rozhodně stojí za shlédnutí! :) ()

marrrrian

Keď tu vidím nespokojné komentáre, musím o to viac trvať na svojom hodnotení. Síce na komédiu je tam vtipov pomenej, ale dobrou náladou to človeka nakazí či chce, či nechce. Úsmevné je to od začiatku do konca a nevadí, že si pri tom neroztrhám bránicu. Tiež sa mi páčilo, že každý z hlavnej trojky mal ako tak rozobraný, naznačený, ukázaný svoj súkromný život, každý iný, s apelom na iné hodnoty a postoje a názory, pri ktorých sa každý k rovnakým problémom zachováva inak. Na jeden film tam toho teda bolo natlačeného celkom dosť a nad tým všetkým naháňačka za vtákmi v krásnej prírode. Nedokážem nájsť veľa záporov. Zabudnite na komédiu, z ktorej sa budete plieskať po kolenách a pripravte sa na veselú cestu s ďalekohľadom na krku. ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)