Reklama

Reklama

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Dokumentární / Horor
USA, 2010, 240 min

Scénář:

Thommy Hutson

Hrají:

Robert Englund, Wes Craven, Heather Langenkamp, Marshall Bell, Alice Cooper, Rodney Eastman, Brendan Fletcher, Jsu Garcia, Mick Garris, (více)

Recenze (11)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Výborná a díky délce stopáže i relativně velmi důkladná pitvačka celé série, která pokrývá výhradně základních 7 dílů (každý dostane prostor cca. 25 až 40 minut), ale slovo padne i na FREDDY’s NIGHTMARES (TV show), FREDDY vs. JASON a (kdyžtak krátce v rámci bonusů) zbrusu nový remake. Základem jsou interview, a je tu opravdu skoro každý jen trochu podstatný (i když trochu zamrzí neúčast hvězd Johnnyho Deppa a Patricie Arquette). Rozebrání charakterů, triků, zpětné zhodnocení výsledku (někdy i sympaticky sebekritické), fotky a mraky zajímavostí, jako např. že Freddyho make-up byl inspirovaný pizzou/ ona barevná kombinace na svetru byla zvolena jako jedna z nejhůře stravitelných pro lidské oko/ do dvojky se prvně nepočítalo s Robertem Englundem/ vtipné povídání o tom, jak je dvojka ‚gay‘/ Craven se podílel na původním a temnějším scénáři trojky/ o zneužívání dětí Freddym se radši pomlčelo, a prvně vyrobená dětská mrtvolka ve trojce byla moc ‚disturbing‘, takže se vynechala/ z trojky vyletěla i tato podivnost/ původní (a zajímavý) scénář k šestce psal Peter Jackson/ atd... Je až obdivuhodné, kolik lidí dali tvůrci na toto vzpomínání dohromady, a vyplatilo se. Nehledě na to, jste-li Freddyho fanoušek, či jen tak trochu se zajímající divák, ty 4 hodiny(!) pravděpodobně utečou jako voda – tak dobré to je. ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

V podstate nič , čo by si fanda nevedel zistiť sám ( snáď mimo ten vizuál ). Nebola som fanynkou série a ani nebudem - no pár vychytáviek sa určite nájde...myslím si však , že ak sa pred tohtoročnou HW premiérou vykopne dokument obsahujúci len blah-blah - v podstate všetkých , ktorí Freddyho ulicou čo i len prešli , alebo o nej počuli - tak je to diagnóza HP ( Hladná Peňaženka ). Ale pre fanúšikov série - parádny " FULL - ELM / BONUS - SERVICE ! " ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Skvelý dokument, detailne sa venujúci všetkým dielom série = pre fanúšikov Nightmare on Elm Street povinnosť. Pre ostatných "iba" zaujímavá vec, i keď trochu viac natiahnutá, keďže tým 4 hodinám by pár zostrihov asi naozaj prospelo. Ináč je tu ale všetko čo tu má byť, obzlášť ma potešilo, že sa dokument nezasekol na filme New Nightmare, ale rozpitval aj crossover Freddy vs. Jason. Tu sa zároveň trochu ponúka porovnanie s dokumentom série Piatku 13teho: "His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th", ktorý sa mne osobne páčil trochu viac, jednak vďaka vydareným medziscénkam s Tomom Savinim a jednak vďaka prijateľnejšej stopáži. To však kvalitu tohto počinu nijako neznižuje, rovnako ako absencia rozhovorov so známejšími tvárami, ktoré sa v sérii objavili (Johnny Depp, Patricia Arquette, Breckin Meyer), hlavní sú predsa Wes Craven a Robert Englund. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Nostalgické ohlédnutí za celou touhle sérií (loňský remake naštěstí ignoruje), při němž vzpomínají nejen všichni herci a režiséři, ale i scenáristi, maskéři nebo hudebníci (viz. Alice Cooper). Je opravdu s podivem, kdo všechno se tu podělí se svou kapkou krve do téhle promazané mašiny. Dostanou se nám naprosto vyčerpávající informace o každém dílu, ať už výroba speciálních efektů, zábavné historky nebo vynechané scény. Největší prostor samozřejmě dostane první díl, ale připomeneme si i televizní seriál a Freddyho battle s Jasonem. Při závěrečném shrnutí tří nejdůležitějším mužů (Craven, Englund, producent Shaye), co jim Noční můra dala a co pro ně vlastně znamenala, si můžete hezky všimnout jejich lesklých očí. Ano, ty zážitky jsou nezapomenutelný, takže díky za ně, hoši. Pro fanoušky nutnost, pro mě jistá modla. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Nebudu říkat, že mi to uteklo jako voda, protože poslední půlhodina se už docela táhla. Ale i tak to znamená, že předchozí tři a půl hodiny mě dokázaly zabavit… Never Sleep Again: The Elm Street Legacy je skvělý nejen jako rekapitulační dokument o všem, co se týká Freddyho Kruegera (filmy, TV seriál, hračky) ale zároveň hodně rozšířený pohled do zákulisí toho, jak to tenkrát vypadalo v New Line Cinema ("chtěli jsme vždy nějakého nového, mladého režiséra, který by přinesl do filmu vlastní vizi a kterému bychom nemuseli tolik platit"), že na setu vždy nebyla jen sranda, ale hlavně komplexní pohled na nejzábavnější a nejcharismatičtější vraždící ikonu filmového plátna. Byla sranda pozorovat, jak se Freddy vyvinul v průběhu filmů a jak na všechny filmy vzpomínají jejich hvězdy. Pokud jste fanoušek Elm Street série, tak neváhejte a jděte do toho. 90 %. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama