Nick a Dale jsou přátelé, kteří mají stejný problém - pohrdají svými nadřízenými, kteří se jim rozhodli zkomplikovat život. Nick pracuje ve finanční společnosti despoty Davida Harkena, který mu slibuje povýšení, ale nakonec se rozhodne udělit ho sám sobě. O moc lépe na tom není ani Dale. Jako zubní laborant je vydírán svou šéfkou Julií, která ho navíc sexuálně obtěžuje. Tvrdí, že pošle jeho snoubence fotky, které dokazují, že jí s ní byl nevěrný. Když nastoupil jako nováček, tak ho uspala a měla s ním sex na zubařském křesle. Oba zoufalci mají kamaráda Kurta, který se brzy ocitne na stejné lodi jako oni. Jednou večer u skleničky se všichni tři shodnou na tom, že by bylo nejlepší, kdyby jejich šéfové zemřeli. V zapadlé hospodě se seznámí s protřelým kriminálníkem, který je nasměruje na myšlenku, že musí zabít své šéfy navzájem, a navíc tak, aby vše vypadalo jako nehoda. Tím se spouští neskutečný kolotoč pokusů i drsných omylů... (TV Nova)

Trailer 1

Recenze (1 114)

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $117,538,559Tržby Celosvetovo $214,538,559Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,029,189 //počet predaných kusov 506,357Tržby za predaj DVD v USA $23,731,806 //počet predaných kusov 1,834,380║ K dokonalosti troška chýba, má to také neobrúsené hrany, lebo dejová línia nie vôbec špatná, len občas to skĺzne až do moc veľkej banalitky, či trocha viac úchylných vtípkov než by sa patrilo a popri tom sa z niektorými dobre rozbehnutými situáciami dalo viac pohrať, ale aj tak pobaví to dosť dobre, herci prevažne bodujú a Jennifer Aniston tu vypadá fakt dobre, rozpočet udržaný v znesiteľnej norme. /75%/ ()

Malarkey

Konečně mi američtí občané naservírovali další, mírně přisprostlou a přidrzlou komedii, kterých v současnosti na jejich území vzniká jako šafránu. Tahle je ještě speciální tím, že obsahuje trojku Bateman + Day + Sudeikis, kterou jsem si okamžitě zamiloval. Neuvěřitelně nadrženou a sexy Jennifer Aniston. Brutálně vostrýho Kevina Spaceye. Věčně sjetýho Colina Farrella. Jednoho černocha, který v takové komedii nesmí chybět v podání Jamie Foxxe a kliďáka Donalda Sutherlanda. Ano, samotný sběr velikánů v tomto filmu je až neuvěřitelný, ale všichni si to užívají na plný koule a já jsem si to užíval s nima. ()

Cervenak

Všetci okrem kŕčovito snaživého ústredného tria (tie improvizované dialógy z extended verzie fakt nefungujú) sú veľmi zábavní - Motherfucker Foxx najviac. Občas sa urodí úderný gag, ale celkovo zostáva pocit nevyužitého ústredného nápadu a neschopnosti scenáristov niekam to celé doviesť. Jennifer je samozrejme smokin´ hot. ()

kOCOUR

Vyústění většiny gagů a v podstatě jen úplně základní scénářová kostra upomíná na to, že s tak ohromným potenciálem z toho šlo vytřískat mnohem, ale mnohem víc. Vedlejší postavy jsou navíc stokrát zajímavější a vtipnější než hlavní trio, které by se bez Batemana mimochodem ve všech těch schematických sandlerovinách totálně utopilo. Mohla z toho být kultovka, je z toho jen nezávadná jednohubka, na kterou si za měsíc nikdo nevzpomene. ()

Superpero

Kolikrát to nedává úplně smysl a ten fousatej s pisklavym hlasem nebyl vůbec vtipnej. Na druhou stranu trojice šéfů byla super. Collin Farrell měl minimum prostoru, ale psychopatickej Kevin Spacey a rajcovní Jennifer Aniston si byli rovni. Ne, že bych se pořád gebil, ale rozhodně jsem se dobře pobavil. 70% ()

• Kurt (Jason Sudeikis) je jediný z hlavní trojice, který se osobně potkal se všemi šéfy na zabití. (griph)
  • Režisér Seth Gordon u herců podporoval a i vyžadoval improvizaci replik v různých scénách, oproti tomu Jennifer Aniston prozradila, že ona moc nemusela, protože její repliky byly perfektně "vyladěné". (c.tucker)