Šéfové na zabití

Horrible Bosses

• slovenský

Šéfovia na zabitie

Komedie / Krimi

USA, 2011, 94 min (SE: 106 min)

Ten, kto prekladal titulky dal filmu ďalší rozmer, minimálne sa postaral o to, že som bavila od začiatku do konca. Námet má neokúkaný nápad, konverzácie sú svieže a každý boss je zábavne zapamätateľný (nielen Farrelova prehadzovačka). Čo sa dejovej línie týka, je to hlúposť na druhú, ale aj na hlúposti sa dá dobre zabaviť, ak je dobre natočená. Myslím, že práve to sa tomuto snímku podarilo, preto mu aj všetko nevydarené odpúšťam.(14.10.2011)

Komédia roku! Nepamätám sa, kedy naposledy sa mi stalo, že by som si musel dať prázdny obal z popcornu pred ústa, aby som sa nezadusil od smiechu a rozdýchal kŕče v bruchu. Neustávajúca spŕška vtipov tejto bezkonkurnčnej popcornovky s prehľadom zatienila aj očakávané pokračovanie Las Vegaského žúru. Nekončiaca plejáda hereckých és v každej roli dokonale vystihla podstatu a charakter svojej postavy, rozmanitosť charakterov jednotlivých postáv bola tak členitá, že by mi ani vo sne nenapadlo, že by sa v takomto zložení mohli stretnúť v jednom filme, ktorý má navyše dobrý scenár a skvelú pointu. Film naozaj zaujme od samého začiatku, scenár nemá hluchého miesta, krimi zápletka osviežila prebiehajúci príbeh presne tam, kde by ho romantický nádych totálne zabil. Takže netreba ešte pochovávať hollywoodske komédie, stále sa nájdu výnimky, ktoré občas vykuknú nad rutinu. 95%.(1.8.2011)

Po dlouhý době jsem narazil zase na nějakou komedii, která mě fakt pobavila. Jelikož jsem před pár lety kariéru ve zmrdifirmách vyměnil za práci rukama s nejistym ziskem, žádnou placenou dovolenou, nemocenskou a dalšíma výhodama, který přináší trvalej pracovní poměr, tak jsem za každej podobnej film rád :-) Jinak z herců musim vyzdvihnout zejména Kevina Spaceyho, u kterýho jsou skvělý výkony standardem, ale potom taky Jennifer Aniston, která překvapivě nehraje žádnou přiblblou slepičku ála Rachel z Přátel. A byla v týhle pro ní netypický roli naprosto skvělá. Celkově fakt povedená komedie. 90%(6.9.2012)

To byl nářez. Spousta výborných herců v krimi komedii. Když Vás začnou brutálně štvát šéfové co takhle si najmout zabijáka. Tři šéfové Jennifer Aniston jako nymfomanka, psychopat Kevin Spacey a magor Colin Farrell ( ten měl ránu ). A tři zaměstnanci Jason Bateman, Charlie Day a Jason Sudeikis, kterým v práci brání jejich šéfíkové v jejich kariéře. Brutální jízda, měl jsem nutkání dát za plný počet. ( Hodnocení: 9/10 )(25.5.2012)

Výborně obsazená crazy komedie. Až jsem zíral, jaké velké osobnosti se podařilo obsadit. Bezostyšně mu vévodí bezkonkurenční Kevin Spacey, ovšem žádný absurdně nesnesitelný "šéf" se neztratí. Podobných komedií je spousta, ovšem u této se povedlo nejen obsadit schopné a známé herce, ale i připravit vtipné gagy. Ne, že bych se smál u každého laciného fórku, což se mi v dnešní době stává málokdy, ovšem v mnoha situacích se mi tvůrci trefili do vkusu, čehož si hodně vážím...80%(19.10.2014)