Skupince přátel se přihodí na opuštěné silnici autonehoda. Po probuzení zjistí, že jeden z nich beze stopy zmizel. Uprostřed ničeho, obklopeni pouze kukuřičnými lány se ostatní vydají skrze jeden z nich a na jeho konci dorazí k opuštěnému domu. Mladí přátelé však velmi brzy zjišťují, že se tu dějí nevysvětlitelné věci. (Bloody13)

Pilda17

Rozhodně horor na úrovni lehkého nadprůměru, který neurazí. Pár věcí mi, ale bohužel vadilo neskutečně. Například zapalovač výjimečně nefungoval v kritický moment a závěr. Nevím proč, ale na ohrané věci už nejsem asi moc zvědavý. Atmosféra byla sice příjemná, která se odehrávala v kukuřici a hlavně v noci (příště si rozmyslím jít v noci na kukuřici). Nějaké scény stojí za to zmínit je. Nejvíc mě ale stejně dostávaly scény v baráku a když si první strašák (myslím tím ženskou), šila masku a přibíjela si hřebíky do prstů. Z toho jsem měl nepěkný pocit. Jinak slabý scénář, jako vždy, ale naopak snesitelnější děj, i když mohl být daleko lepší. Husk tedy nepovažuji za horor, který rychle smetu ze stolu, ale jako příjemnou nadprůměrnou jednohubku.. 6/10 = 60% ()

misterz

Strašiaci už pomaly tvoria osobitný, zvláštny hororový subžáner, a pravdou je, že v rámci tohoto je tento snímok jeden z tých lepších. Dejovo jednoduché, ale pritom s dobrou pointou, so slušnou atmosférou, pár ľakačkami a s trochou napätia. Keby tu bolo trocha viac gore, pridalo sa na psychodusnote s využitím prostredia osamelého domu v kukuričnom poli a pointa by sa ešte viac obostrela temnou kliatbou, tak mohlo ísť o nadpriemerný kúsok. Takto len čistý priemer. 60/100 ()

kingik

Husk aneb šiju si plátěný pytel přes hlavu do sucha a do kukuřičného políčka. Ptáte se, jak získat stylový ohoz "strašák do pole", před nímž se krčí Guess a Gucci? Není to nic složitého, jen se musí striktně dodržet jistý postup. Je třeba mít malou nehodu, kdy se vám vrána rozmázne o přední sklo vašeho auta. Musí být léto, k nehodě musí dojít u kukuřičného pole, uprostřed toho pole musí stát strašák, za ním musí být zchátralá farma se šicím strojem a před ní musí stát pojízdný Chevrolet. Skupinka přátel s jednou brunetou v jejich řadách tento postup dodržela a odměnou jim je zběsilý boj o život v prokletém kukuřičném poli, v němž se kdysi odehrála tragédie, o níž se dozvídáme prostřednictvím nevysvětlitelných vizí jedné z postav. Režisér Brett Simmons se ukázal jako mistr v budování atmosféry a dlouho neukazuje, co se v poli skrývá. Mozaika se skládá postupně. Docela podstatnou roli v tomto hororu hrají zvuky a bzukot hmyzu, cvrlikání ptáků, nebo šum kukuřičného lánu dosahuje znepokojivých rozměrů, stejně tak i letní atmosféra je docela hustá, neradostná a zlověstná. Herecké obsazení je neznámé a vcelku adekvátní. Nápad s nemrtvými kamarády, kteří si následně jdou nahoru do pokoje spíchnout hadry a zatlučou si hřebíky do prstů, se poprvé ukázal jako nápaditý, ale když už si šel jeden z přátel potřetí zopakovat celou proceduru, tak to vyznělo trošku komicky. A zprofanované vrány na mě působily otravně. Většina filmu se odehrává v noci a poslední dobou tma je pro mě tak nějak neděsivá. To všechno však se neukazuje, jako nějaká výrazná slabina, a horor s minimem keců má grády až do konce ve stylu pokračování příště. Až příště půjdete na kukuřici, tak bacha na zdánlivě neživé strašáky. 100% ()

Omnibus

Mrtvá vrána k vráně sedá, strašák parťáky si hledá. Sviť, měsíčku, sviť, ať NÁM šije nit.“ Zaujal mě fakt, že duch byl v lánu jako kůl v plotě, pročež při honění mládeže musel astrálně cestovat z jednoho rozkládajícího se slamáka na druhého. Líbila se mi i barabizna uprostřed pole a v ní šicí stroj na pytel pro posedlé strašákopytle. OKÉNKO DO MINULOSTI: [][] Co se urodilo na poli? 1) Kukuřice. Opravdu hodně a velmi vzrostlé. Tak to máme v hororech rádi. 2) Vidláci. Co taky jiného. 3) Kápě KKK (kurevská kukuřičná kletba), spuštěná vidlovačkou mezi vidláky. [][] Odbočka mezi řádky. Kdysi v noci, při bojovce na PsB v Jeseníkách, jsem v kukuřici málem šlápl na spícího divočáka. Infarkt jsme měli oba, ale pořád lepší zážitek, než tam šlápnout na Bretta Simmonse. Co zahnívalo na jeho scenáristickém kompostu? // Nedořešená minulost. // Co se stalo s otcem bratrů? // (Ne)komunikace mezi honěnými. // Hlavně však ukončení koedukovanosti kolektivu, hned zkraje. Sice nám Simmons nakonec Natálku vrátil, ale už docela jetou. Za to hvězda dolů. ()

sochoking

Kukuričný Kukla Klan je rafinovanejší, ako plná vaňa cukru ! Tu jednu dávam skutočne len za ten záver, ked si tam ľahne, inak je to stupidita na entú! ()

Kudly4

Husk, vypadá z počátku na výborný Horor, jenže pak začne spousta nelogického chování, nuda, ztrácí na obrátkách a ve výsledku je to spíše zklamání. Horší trojka. ()

oje

Alfa samci a alfa samice na výletě, který jim překazí problém s autem. Že vám to je povědomé? Taky mi to něco říká, nicméně mi tahle šablonka nevadí. Na pohled neambiciózní film nijak nevybočuje z řady, díky trošce režisérského citu ale jako horror vcelku funguje, a to je hlavní. O atmosféru se v téhle survivor-duchařině obstojně starají ošklivě nepřehledné lány kukuřice a ztrouchnivelá barabizna, a i když se scénou paty mimozemšťana v poli z filmu Znamení se tohle rovnat nemůže, ke čtyřem hvězdám to nemá vůbec daleko. Podobným horrorem je Reeds. Alternativa: Reeds. ()

dex2man

Celkem slušně nastartovaná atmosféra od půlky pozvolna upadá, protože scénárista se nám ztratil v bludišti logických děr a bez vyumělkovaných nesmyslů a vysvětlení (vidiny, šachy) by z něj nenašel cestu. Postavy jsou "naštěstí" debilní a nesympatické od začátku, takže ke zklamání dojít nemůže. Alespoň, že pravidla hry na babu v lánech kukuřice jsou pevně daná a v postavení mrtvola, švadlena, strašák platí přísně dodržovaná hierarchie. ()

Campbell

Husk je naprosto obyčejný nadpřirozený slasher, a duchařina která se pokouší být něco více. Já jsem se na film těšil protože recenze byly spíše pozitivní ale jakmile jsem film dokoukal nemohl jsem si vybavit snad ani jednu scénu kterou bych vyzdvihl, dokonce ani atmosféra tu nestojí za řeč, a při tom kukuřičné lány mají co do sebe. Není to sice nejhorší ale je to strašně obyčejný a ničím nepřekvapující průměr. ()

PetrPan

Atmoška místy skvělá, herci vcelku slušní na defacto amatérštinu, ale ten příběh...kapku nedotažený a ještě větší kapku přitažený za vlasy, škoda, potenciál byl. ()

iamek

Nudná hororová sračka, která se hodí na české stanice někdy o půlnoci a nebo jako direct-to-dvd. Jednu hvězdičku dám za slušné efekty a atmosféru. Co film sráží úplně do kolen je vypatlanost hlavních hrdinů a hlavně jejich herecké výkony. ()

korbitch22

Atmosferická laskomina, která vás celou stopáž drží v napětí, lekačky sou slušné a režisér prostě ví jak má dělat horor, bohužel herecké výkony jsou poněkud mizerné a ten konec vás přinejlepším jen nasere, protože se dozvíte jen střípky příběhu a vše zůstane tak nějak nedoladěné a to je sakra škoda, jelikož má film celou stopáž našlápnuto dobře, hlavně se mi líbilo režisérovo vynechání otravného klíšé schématu umírání postav :) Strašáci jsou děsivý, atmosféra maximální, konec nedotažený...škoda.V každym případě lehce nadprůměrná žánrovka na jedno podívání, po které mě v hlavě když už nic jiného zůstane otázka, jestli se zase někdy ožralej v noci až půjdu z knajpy opravdu vydám do pole pro trs kukuřice :) 59%. ()

heyda

Jeden z těch hororů, který těží z prostředí a z dobré hudby, ale výrazně kulhá na samotný příběh i chování postav. Během sledování jsem si pro sebe vymýšlel různé teorie, proč to tak je, jak to celé funguje, ale tvůrci mi neustále moje teorie vyvraceli, až jsem si uvědomil, že to vlastně žádnou pořádnou logiku nemá a ten historický příběh tam byl jen pro plezír, jen aby se neřeklo. Takhle zmrvený děj mě mrzí o to víc, protože ten potenciál tam byl cítit. 40% ()

jonyyy

Film sice spadá do naprostého průměru, nicméně to pro mě bylo poměrně slušné překvapení. Krásná ukázka, že na film který se dá dívat nejsou třeba miliony. V tomto případě pět herců, dva vraky aut, pole a stará barabizna. Žádné efekty. Slušně natočené, dokonce jsem se jednou lekl a to už se mi hodně dlouho nestalo. Vraždící strašáci do pole už tu byli, nicméně má příběh jistou část příběhové originality. No jednorázová spokojenost po všech stránkách. 60% ()

Pítrs85

Je pravda, že hororů, kde by vraždícím monstrem byl strašák v poli, zase moc není a těch kvalitních už vůbec ne. Naštěstí je tu Husk, který laťku vytáhl zase o něco výš. Vizuálně je film parádně temný a to si přitom vystačí jen s pár proprietami- starý dům umístěný do nekonečných lánů kukuřičných polí, všehovšudy deset lidí a samozřejmě vraždící strašáci. A nakonec se dočkáme i nějaké té originálnější myšlenky, co že se to v onom domě "hlídaném" svými slámovými bodyguardy vlastně stalo. SPOILER A jelikož konec zůstal jaksi otevřený, tak se třeba dočkáme pokračování- pokud si Husk udrží svoji úroveň, není důvod se na něj netěšit KONEC SPOILERU. Silnější 3* ()

SOLOM.

Po šesti letech se Brett Simmons konečně dočkal a mohl natočit celovečerní film o strašákovi a domu v kukuřičných lánech, který divákům poprvé nabídnul v krátkometrážním snímku z roku 2005. S vidinou většího rozpočtu se pokusil dovést k dokonalosti své nápady, které nám tehdy představil. Bohužel nemůžu tvrdit, že by se mu to zrovna dvakrát povedlo. Film má podle mého naprosto stejnou kvalitu, jako jeho krátkometrážní bratříček. Jako jediné plus vidím v mnohem (místy) propracovanější atmosféře, která se ovšem i tentokrát dost zadrhávala. Možná za to mohl fakt, že jsem short na rozdíl od většiny diváků viděl jako první a tak už mne tu moc věcí nedokázalo překvapit. Filmy, jejichž děj se odehrává v kukuřici mám docela rád a to hlavně díky Kukuřičným děckám, ale tentokrát mě velice zklamal výběr herců. Ti předvedli hodně podprůměrné výkony a snad jako jedinou můžu pochválit Tammin Sursok, která své mužské kolegy o třídu předčila. Jako další velké mínus vidím to, že celý děj byl hodně nevyvážený, atmosféra proměnlivá jak počasí a pořádnou dávku napětí aby zde člověk pohledal. Samozřejmě se tu vyskytuje několik světlejších okamžiků, jenže ty už nedokáží zachránit průměrnost tohoto filmu. ()

Karamanlis

Husk by kľudne mohol byť voľným pokračovaním či neortodoxným remakeom výborného Scarecrowsu z roku 1988, nakoľko v mnohých ohľadoch ho nápadne pripomína, čo sa týka kvality sa však tomuto o 23 rokov staršiemu strašiackemu hororu nemôže rovnať. Husk to v porovnaní so Scarecrows znateľne prehráva najmä čo sa atmosféry týka a úmyselne neprehľadný strih akčných scén tomu tiež moc nepridal. V merítku úrovne filmov z posledných After Dark Horrorfestov však Husk určite bez problémov obstojí a celkovo ide o horor, ktorý diváka neurazí. ()

Morholt

Ničím neurážející strašáková takškařice, která sice zachovává žánrová klišé a na pomoc si bere otřepané berličky, ale atmosférou a napětím dokáža upoutat od začátku až do konce. Plus má i nenatahovaná stopáž. Co se strašákové tématiky týče, patří to určitě k tomu lepšímu. 50% ()