Sherlock - Série 1

(série)
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, 2010, 4 h 27 min (Minutáž: 88–90 min)

Epizody(3)

Do moderní doby přenesený detektivní génius sira Arthura Conana Doyla se pohybuje Londýnem jako konzultant, na kterého se často obrací inspektor Lestrade. (Netflix)

Blackettka

Knižní příběhy detektiva Sherlocka Holmese a jeho přítele dr. Watsona jsou vděčným materiálem pro stále nová zpracování. Toto konkrétní zpracování zasazuje děj do současného Londýna. Využívá nejen základní myšlenky zločinu z knih, ale autoři zapracovali do ději i různé narážky a scény, které zatím nebyly v jiných zpracováních použité. Pro znalé čtenáře příběhů Sherlocka Holmese, tak nejde jen o běžný seriál na motivy knih. Což přidává seriálu na hodnotě. První polovinu filmu jsme si zvykala na závratné tempo, které nasadila hlavní postava. Bohužel mi Benedict C. nepřijde příliš sympatický, ale když si člověk promítne Sherlocka z knih, tak ani on se nesnažil být lidem sympatický, takže je vlastně jeho ztvárnění Sherlocka to pravé. Od poloviny filmu jsem si již na tempo zvykla a závěr jsem tak vnímala více uvolněně a docela se nasmála Sherlockovu vtipkování. Je dobře, že oproti původnímu pilotnímu dílu, byl tento nakonec z 60 minut prodloužen na 90 minut. Děj se tak podařilo více ucelit a doplnit o další scény a dialogy. Tyto případy Sherlocka jsou jinak pojaté, než jak je zná čtenář knih nebo divák z filmových zpracování např. s Jeremy Brettem v hlavní roli, ty byly více tajemné a strašidelné, ale nejsou vůbec špatné. Pokud si člověk zvykne na moderní prostředí a rychlost, budou se mu líbit. ()

Foltest

1. série fungovala jako velmi zajímavě pojatá kriminálka, které by ale slušelo se trochu více držet svého žánru. Případy v ní obsažené byly zajímavé, vždy se ale značně lišilo tematické projevení jednotlivých dílů, což mi v tomto konkrétním případě nesedělo. Nejsem si úplně jsitý, jestli se divák stylu nepřejí; ještěže má sezóna jen 3 díly. MYslím, že i 2. série si šanci zaslouží. ()